Хоопонопоно: техника да душевен мир сега, завинаги и след това

  • 140 295
  • 360
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 262
И аз се записвам в темата!
Жалко, че толкова малко хора пишат в нея. Научих за техниката лятото от една приятелка. Практикуваме я заедно с мъжа ми. Успокоява ме и ми помага. Сега ми предстои търсене на нова работа. Ще пиша за резултатите  Hug

# 316
  • Бургас
  • Мнения: 57
Вярно е, че не се пише много в тая тема, но то няма и кой знае, какво да се нищи. Четири думички и резултатите са налице. Добре ще е да споделяме за случаи, в които техниката ни е помогнала. Просто така, за подкрепа и надежда.
Аз преди време бях писала за проблем в моето семейство. Беше се получила много напрегната ситуация, точно тогава открих техниката и само след първите няколко повтаряния на думичките, положението се подобри.

# 317
  • София
  • Мнения: 1 244
Още една техника, която май ми импонира, въпреки идиотското си име Simple Smile Чета си аз темичката и съвсем естествено, по инерция, започнах да си повтарям мантрата, ту наум, ту на глас. А детето си играе отатък. Отивам в детската стая, а тя ни в клин, ни в ръкав ме посреща с "обичам те мамо, благодаря ти, че дойде"  Crazy И защо, питам аз. "А, ми просто така". И това ако не е знак. Почвам да практикувам  Sunglasses

# 318
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте мили момичета! И на мен темичката ми идва в най-подходящият момент. Всеки ден чета темата за подсъзнанието, и днес оттам попаднах тук. В момента и аз съм в ужасна ситуация, от доста време съм без работа, изнервила съм се ужасно както и всички в къщи. С любимия напоследък много се караме, а аз много се сърдя в резултат на това той прекарва с часове пред компютъра да си играе игри, аз на моя да си чета и така всеки сам си се сърди. Започвам да прилагам вълшебната мантричка, сигурна съм че нещата ще станат по-добри.Simple Smile)
Обичам ви
Простете
Съжалщвам
Благодаря

Благодаря на прекрасната Вселена, че ви намерих!
Ще споделя какви са резултатите при мен, надявам се скоро.
Сладки сънища!

# 319
  • Мнения: 1 203
Здравейте!
Нова съм, бях чела за тези 4 фразички, но не съм прилагала.
 От днес почвам, естествено Hug
Да направя едно уточнение, което е важно за мен /надявам се и за други/. Та значи тези фрази могат да се изричат наум или на глас, като могат да са насочени към : спомени, случки от миналото, които са с негативен заряд/от всякакво естество/, към настоящи ситуации, към хора, които обичаме или към енергийни вампири /такива да искаш Laughing/; изобщо към всичко, което се 'закача' за нас. Права ли съм Thinking

  bouquet

# 320
  • Мнения: 262
Елиан, всеки го разбира по различен начин, но за мен си напълно права! Практикувай го по начина, по който ти подсказва сърцето! То е най-добрият ни учител!
Аз си намерих работа, отне ми само 2 седмици и познайте защо  Laughing
Всичко се оправя, момичета, животът се подрежда, просто изпълнете сърцата си с любов и благодарност! Това е, толкова е просто! Вместо да нагрубите шофьора, който ви е изпръскал с кал, ами пратете му  любовта си, помолете се да кара внимателно и да стигне навреме, простете му и нека Бог го благослови. И така за всичко около вас! Не таете в себе си гняв и обида, а само любов и благодарност! Ние сме сътворци на своята реалност и мислите ни определят света!  Hug

# 321
  • Мнения: 1 203
Благодаря, Флучия  bouquet

# 322
  • София
  • Мнения: 1 724
Ето ви пример- на летището в Берлин съм, имам кънект или свърващ  на български е, полет до Брюксел. Имам около час, намирам гейта, но не ми се стои там и сядам да пия кафе  кой знае защо не на кафенето на самия гейт, а  на  друг, на около 10 минути път. Заблудила съм се за часа на излитане, и когато пристигам , в часа, който съм си намислила, приемането е преустановено... Търча до някаква информация, от там до друго гише, където ми казват, че съм закъсняла по моя вина, билетът ми не подлежи на промяна и трябва да платя 1300 евро , за да сменя всички билети, и отиване и връщане за двата полета. Завива ми се свят, толкова пари нямам нито в карта, нито кеш...започвам да мисля за някакъв вариант да ходя с влак до Франфурт, от там можело с влак до Брюксел или просто да се върна в София... Звъня на туроператора в София, неделя и и никой не вдига... Започвам да си повтарям хоопонопоно,  както и "Аз съм под Божествена закрила" и момичето зад гишето ми казва, че е питала шефа си и като голямо изключение ще си платя билета само от Берлин до Брюксел, 250 евро. Всъщност, аз имам 300 евро, точно колкото да го платя...
Обичам Ви! Съжалявам! Простете! Благодаря!

# 323
  • Мнения: 79
Ето ви пример- на летището в Берлин съм, имам кънект или свърващ  на български е, полет до Брюксел. Имам около час, намирам гейта, но не ми се стои там и сядам да пия кафе  кой знае защо не на кафенето на самия гейт, а  на  друг, на около 10 минути път. Заблудила съм се за часа на излитане, и когато пристигам , в часа, който съм си намислила, приемането е преустановено... Търча до някаква информация, от там до друго гише, където ми казват, че съм закъсняла по моя вина, билетът ми не подлежи на промяна и трябва да платя 1300 евро , за да сменя всички билети, и отиване и връщане за двата полета. Завива ми се свят, толкова пари нямам нито в карта, нито кеш...започвам да мисля за някакъв вариант да ходя с влак до Франфурт, от там можело с влак до Брюксел или просто да се върна в София... Звъня на туроператора в София, неделя и и никой не вдига... Започвам да си повтарям хоопонопоно,  както и "Аз съм под Божествена закрила" и момичето зад гишето ми казва, че е питала шефа си и като голямо изключение ще си платя билета само от Берлин до Брюксел, 250 евро. Всъщност, аз имам 300 евро, точно колкото да го платя...
Обичам Ви! Съжалявам! Простете! Благодаря!

Благодаря, Енита за споделеното.
Това наистина е невероятно,за което пишеш. Хопонопоно е едно от вълшебствата, до които имаме достъп винаги. А често го забравяме....
А ти си се справила наистина чудесно. Hug Hug Hug

# 324
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Много се радвам ,когато тук пишат позитивни хора с позитивни случки! LaughingМоята от днес:
В петък на рабтното място ми изчезна Интернета. SadДва часа ми го оправяха и нищо и нищо не става-няма връзка и няма - без видима техническа повреда.Сменяха ми кабели,връзки, рестарт-ами няма и няма и няма.Направо ми падна настроението ,защото трябваше да отварям някакви писма спешни и..нъцки..А около мене всички имат!!
Тръгнах си в петък без настроение.Идвам днес на работа ,като през цялото време ,докато пътувам си повтарям вълшебните думички ...за компютъра Praynig и о..Боже..сядам и той си работи ,като пич! LaughingНикакъв проблем!Ама какво му беше станало в петък newsm78Да не говорим,че идва подръжката с кабели ,клещи и разни др.инструменти да го оправя и аз му викам...сам се оправи!И той Rolling EyesАми сигурно има значение какво повтаряме и как се зареждаме!Приятен ден на всички и късмет,ама късметът трябва да си го накъсметите!!! Heart Eyes

# 325
  • Мнения: 79
Здравейте,имам въпрос,свързан с техниката-днес работих по един проблем с шефа ми...цял ден повтарях думите-чувствах се много добре,но като излязох и го срещнах-видя ми се сърдит,не като друг път.това ме уплаши-да продължа ли с техниката и до кога,ами ако се развият зле нещата?много съм объркана,не ми се ходи на работа утре...
Между другото-почти съм приела всякакво развитие на нещата,но въпреки това съм притеснена много.
Как да продължа не знам?

# 326
  • Мнения: 7
Lily Rose, бъди по-смела и уверена! Не се притеснявай ! Повтаряй си думи4ките с голяма любов и нещата ще се развият по най- добрия за тебе на4ин!  Hug
 newsm17 newsm10

# 327
  • Мнения: 79
Благодаря ти,keitlin
може би имам да чистя много неща,знам че не трябва да се отказвам този път,защото всичко зависи от мен.
Постоянно повтарящи се ситуации,като започна да чистя и се появява проблем-отказвам се...
Тази нощ сънувах кошмар, а не ми се беше случвало от години...
Моля,някой да сподели как преминава изчистването.
Любовта я има в мен,постоянно я изпращам на ситуациите,но продължавам да се страхувам.

# 328
  • Мнения: X
Лили Роз, молитвичката не може да ти навреди по никакъв начин! Въпросът е дали изобщо трябва да правиш каквото и да е. Ние не знаем кое е за добро и за зло.
Аз като имам страхове се опитвам да разбера какво стои зад тях. Много често се оказва, че имам някаква неосъзната потребност, или чувство, които са причината да се страхувам. А ако се бори човек със страха, понякога е като да се бори със симптома, а не с причината. И като се фокусирам прекалено много върху тях, също не се чувствам добре, важен е баланса - хем да ги осъзная, хем да си продължа напред. За мен той е най-труден.
Мисля си, не е ли най-добре просто да оставиш нещата както са. И да знаеш, че Господ се грижи за теб, каквото и да се случи, дори да е нещо неприятно, ние не знаем Божия план, а той е винаги любящ.  Hug

# 329
  • Мнения: 79
Благодаря, Облаче
мисля си, че вече наистина трябва да си помогна сама,не да оставям нещата така както са,защото до никъде не съм стигнала така.... цял живот - вечно повтарящи се ситуации.
Не издържам вече,но знам че съм силна.
Между другото реших,че вече няма да работя за този човек - до края на месеца съм.
Да,ще трябва да търся нещо друго - но вярвам че ще се справя.

Благодаря,че ми вдъхна смелост - страхът изчезна.... нейзнано как и вече знам,че трябва да променя живота си.



Последна редакция: ср, 03 апр 2013, 12:18 от Lily Rose

Общи условия

Активация на акаунт