Хоопонопоно: техника да душевен мир сега, завинаги и след това

  • 140 297
  • 360
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 31
За първи път чувам за "ice blue"! Разкажи повече моля те за тази техника!

Копирам от нета:
Ice Blue: The phrase "Ice blue," is immediately healing and cleansing so try and remember to say it whenever you need a 'quick fix'. "Ice blue" works especially well on pain. Just think the phrase "Ice blue" whenever you cut, bruise or otherwise hurt yourself. Use it to help yourself and also anyone else you come across who may be in pain.

Интересно! Ще се пробва!  Simple Smile

# 346
  • Мнения: 6
Техниката е ефективна според моя личен опит, но някакси не ми идва да я кажа на български "лед син" Grinning и затова си я казвам на английски. Иначе няма значение дали я казваш на ум или на глас. Друга техника, която много обичам е "капка роса" - тя също много ми помага. Отскоро почнах да ползвам портокалов сок - представяш си как напълваш стъклена чаша с портокалов сок и потапяш в нея парите, и можело почти да чуеш да ти отговарят - "ааах, колко е хубаво да си на спа"  Laughing Не съм "чувала" дали им е хубаво, но мисля, че действа пречистващо, защото почна да ми се подобрява финансовото състояние Grinning . На английски намерих почти 40 броя хоопонопоно техники и си ги преведох и записах в една тетрадка, ако искате мога да ги постна и тук, или просто разгледайте в чичко гугъл Simple Smile Напишете "hooponopono healing tools"Simple Smile

# 347
  • Мнения: 567
Ще е удоволствие за нас да ги постнеш!

# 348
  • Мнения: 31
Техниката е ефективна според моя личен опит, но някакси не ми идва да я кажа на български "лед син" Grinning и затова си я казвам на английски. Иначе няма значение дали я казваш на ум или на глас. Друга техника, която много обичам е "капка роса" - тя също много ми помага. Отскоро почнах да ползвам портокалов сок - представяш си как напълваш стъклена чаша с портокалов сок и потапяш в нея парите, и можело почти да чуеш да ти отговарят - "ааах, колко е хубаво да си на спа"  Laughing Не съм "чувала" дали им е хубаво, но мисля, че действа пречистващо, защото почна да ми се подобрява финансовото състояние Grinning . На английски намерих почти 40 броя хоопонопоно техники и си ги преведох и записах в една тетрадка, ако искате мога да ги постна и тук, или просто разгледайте в чичко гугъл Simple Smile Напишете "hooponopono healing tools"Simple Smile
"Капчица роса" го прилагам, но май нямам големи успехи. Може би не съм много усърдна. Това с портокаловия сок ми изглежда забавно  Simple Smile

# 349
  • Мнения: 6
При мен има, но нейния ефект е много нежен. Най-често я ползвам заедно с гумата за изтриване.
При хоопонопоно съществена част от процеса е това да нямаме очаквания. Затова когато правя изчистването аз чистя и програмата си за очаквания. Докато чистя често си мисля колко ще е хубаво, ако еди какъв си проблем се махне, а всъщност е нужно да обичаме себе си, Бог, другите и самите програми, проблеми и спомени!
Когато хоопонопваме ние просто поемаме 100%-ва отговорност за това да позволим на Божествената сила да изчисти спомените от подсъзнанието ни. Ние нищо не можем да изчистим, просто позволяваме на Божествената сила да ни изчисти и съответно - вдъхнови Heart
Реално от 11 милиона бита информация в секунда, които възприемаме с подсъзнанието си, нашата съзнателна част възприема 15 бита в секунда! Демек - аз нищо не знам, но Бог знае. Когато казвам "обичам те" и "благодаря", все едно позволявам на Божествената сила да ми донесе онова, от което наистина имам нужда, а не онова, което си мисля, че ми е нужно, тоест - ДОВЕРЯВАМ се на Божествената сила. Както се казва на английски - Let go and let God. Heart

А ето тук открих огромна тема, но е в друг форум, надявам се, че не е проблем да сложа линк - http://dreamland-bg.com/index.php?topic=89.0 . Това пък са молитвите на Морна Симеона, които са мнооого ефективни - http://dreamland-bg.com/index.php?topic=2610.0 .

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 10:19 от AlloveNevi

# 350
  • Мнения: 71
При мен има, но нейния ефект е много нежен. Най-често я ползвам заедно с гумата за изтриване.
При хоопонопоно съществена част от процеса е това да нямаме очаквания. Затова когато правя изчистването аз чистя и програмата си за очаквания. Докато чистя често си мисля колко ще е хубаво, ако еди какъв си проблем се махне, а всъщност е нужно да обичаме себе си, Бог, другите и самите програми, проблеми и спомени!
Когато хоопонопваме ние просто поемаме 100%-ва отговорност за това да позволим на Божествената сила да изчисти спомените от подсъзнанието ни. Ние нищо не можем да изчистим, просто позволяваме на Божествената сила да ни изчисти и съответно - вдъхнови Heart
Реално от 11 милиона бита информация в секунда, които възприемаме с подсъзнанието си, нашата съзнателна част възприема 15 бита в секунда! Демек - аз нищо не знам, но Бог знае. Когато казвам "обичам те" и "благодаря", все едно позволявам на Божествената сила да ми донесе онова, от което наистина имам нужда, а не онова, което си мисля, че ми е нужно, тоест - ДОВЕРЯВАМ се на Божествената сила. Както се казва на английски - Let go and let God. Heart

А ето тук открих огромна тема, но е в друг форум, надявам се, че не е проблем да сложа линк - http://dreamland-bg.com/index.php?topic=89.0 . Това пък са молитвите на Морна Симеона, които са мнооого ефективни - http://dreamland-bg.com/index.php?topic=2610.0 .

Какво се разбира под "чистя"? Казването на 4-те фрази ли?

# 351
  • Мнения: 6
Чистенето може да се осъществи и просто казвайки "благодаря", но има и много други инструменти в Хоопонопоно, които можем да ползваме. Ето тук, някой е направил огромния труд да ги опише - http://dreamland-bg.com/index.php/topic,89.msg38893.html#msg38893

# 352
  • Мнения: 71
Чистенето може да се осъществи и просто казвайки "благодаря", но има и много други инструменти в Хоопонопоно, които можем да ползваме. Ето тук, някой е направил огромния труд да ги опише - http://dreamland-bg.com/index.php/topic,89.msg38893.html#msg38893

Много благодаря!  bouquet

# 353
  • Мнения: 31
При мен има, но нейния ефект е много нежен. Най-често я ползвам заедно с гумата за изтриване.
При хоопонопоно съществена част от процеса е това да нямаме очаквания. Затова когато правя изчистването аз чистя и програмата си за очаквания. Докато чистя често си мисля колко ще е хубаво, ако еди какъв си проблем се махне, а всъщност е нужно да обичаме себе си, Бог, другите и самите програми, проблеми и спомени!
Когато хоопонопваме ние просто поемаме 100%-ва отговорност за това да позволим на Божествената сила да изчисти спомените от подсъзнанието ни. Ние нищо не можем да изчистим, просто позволяваме на Божествената сила да ни изчисти и съответно - вдъхнови Heart
Реално от 11 милиона бита информация в секунда, които възприемаме с подсъзнанието си, нашата съзнателна част възприема 15 бита в секунда! Демек - аз нищо не знам, но Бог знае. Когато казвам "обичам те" и "благодаря", все едно позволявам на Божествената сила да ми донесе онова, от което наистина имам нужда, а не онова, което си мисля, че ми е нужно, тоест - ДОВЕРЯВАМ се на Божествената сила. Както се казва на английски - Let go and let God. Heart

А ето тук открих огромна тема, но е в друг форум, надявам се, че не е проблем да сложа линк - http://dreamland-bg.com/index.php?topic=89.0 . Това пък са молитвите на Морна Симеона, които са мнооого ефективни - http://dreamland-bg.com/index.php?topic=2610.0 .

добре де, чета, чета за "Капчица роса" и се обърквам малко. Всъщност пишеш проблема, който искаш да се махне /изчисти/ или това, което искаш да се случи. Пример: конкретен проблем в работата...пишеш проблема или удовлетворението,което би трябвало да стане, проблем с някой....пишеш конкретното чувство, което ти е причинил или това, което би искал да чувстваш...не знам дали се изразих правилно! Ще се радвам да споделиш!

# 354
  • Мнения: 6
Ако имаш проблем - пишеш проблема, ако не - може да го правиш по принцип. Например, когато пиша писмо си го минавам с гумичката. Днес прочетох, че е важно молива да не е острен, тоест както се купува - отрязан връх, така се ползва. И преди да се използва казваш "капка роса" и си представяш как минава капка роса по целия молив, и чак тогава ползваш гумичката му, за да потупаш писмото, думите или нещото (Джо Витале ползвал техниката си като потупвал една своя книга, чиито продажби били много слаби).

# 355
  • Мнения: 71
А колко време се потупва? Аз четох книгата, но не видях подробно описание там.

# 356
  • Мнения: 31
А колко време се потупва? Аз четох книгата, но не видях подробно описание там.


Когато използваш "капчица роса" за изчистване на проблем и си представяш как капчицата минава през молива и чисти написаното на хартията.....докато не "видиш" бял лист. Не знам дали добре го обясних  Rolling Eyes

# 357
  • Лондон
  • Мнения: 403
Съжалявам!
Моля те прости ми!
Обичам те!
Благодаря!

Имам нужда от оздравителен процес. Praynig
Нека моето оздравяване да започне сега!

п.п.Приятно ми е да чета, за постигане на желани цели с хоопонопоно. bouquet

# 358
  • Мнения: 2 616
Техниката е ефективна според моя личен опит, но някакси не ми идва да я кажа на български "лед син" Grinning и затова си я казвам на английски. Иначе няма значение дали я казваш на ум или на глас. Друга техника, която много обичам е "капка роса" - тя също много ми помага. Отскоро почнах да ползвам портокалов сок - представяш си как напълваш стъклена чаша с портокалов сок и потапяш в нея парите, и можело почти да чуеш да ти отговарят - "ааах, колко е хубаво да си на спа"  Laughing Не съм "чувала" дали им е хубаво, но мисля, че действа пречистващо, защото почна да ми се подобрява финансовото състояние Grinning . На английски намерих почти 40 броя хоопонопоно техники и си ги преведох и записах в една тетрадка, ако искате мога да ги постна и тук, или просто разгледайте в чичко гугъл Simple Smile Напишете "hooponopono healing tools"Simple Smile
"Капчица роса" го прилагам, но май нямам големи успехи. Може би не съм много усърдна. Това с портокаловия сок ми изглежда забавно  Simple Smile

Пълни глупости са това, никакъв ефект няма!  Grinning Grinning Grinning Ефектът, ако такъв има в редки случаи, е просто въпрос на чиста случайност.  Rolling Eyes

# 359
  • София
  • Мнения: 22 735
Съжалявам!
Моля те прости ми!
Обичам те!
Благодаря!

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт