Сладки,пъргави,игриви са АВГУСТинчетата ни бъбриви -тема № 17

  • 20 781
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 22
Янче, взехме го от Хиполенд- 24 лв е. Като материал честно казано не мога да го определя от какво е. Пишеше на етикета, ама го изхвърлих  Embarassed.  Не е много меко, но не и твърдо- средна работа.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 483
Моята беля спа два часа днес- ех,че удоволствие! И ние с него добре си поспахме, представям си в колко ще легне довечера....

Захирка, искрено ти се възхищавам на куража, който имаш! Много дини носиш, а виж как добре се справяш!   bouquet Но гледай да хапваш и вода да пийваш, защото хем си тъничка и ефирна, хем бременна, хем с палаво бебе и трябва мноооого сили да имаш! Надявам се да не ми се обидиш, казвам го с най-добри и топли чувства!  Hug
А това в Токуда- тази болница не престава да ме изумява! Толкова некоректно се отнасят в някои моменти, че яд ме хваща- скапа, претенциозна болница, а правят цигански номера постоянно. Много ме разочароваха преди месец- свекърва ми я оперират и по време на операцията звънят на мъжа ми да кажат,че открили тумор и какво да правят. Той да им каже, който нито е лекар, а дори и да беше- те са тези, които виждат ситуацията на място, какво може да им каже той?!?! ooooh! Просто ме изумиха тогава!

Хариелка, май май наистина на прохождане вървят нещата. Ама аз един кръст имам и се надявам по-натам да проходи, че да ми спести малко зор Laughing А Софи може би наистина зъбче я мъчи, но дори и да се отбива- тя е почти на 10 месеца вече, не е притеснително  Hug

Трейси, много сладко лази Дани! Такъв е сладур невероятен! Надявам се да не се е ударил много при падането! И на мен ми липсваше- много си свежа винаги и се усеща,че те няма  Hug Благодаря за милите ти думи за Александър, а и за мен, въпреки, че аз имам още мнооооого време докато стана пушка, ама работя по въпроса  Grinning

Джули, честита годишнина! Да се обичате и уважавате дъъъълги години!   bouquet

Янче, честити играчки на Анди- те са много дрънкащи и вършат работа за занимавка. Браво, че вече е по-стабилна Simple Smile А за кръста много добре те разбирам- аз също често не мога да спя от болки в кръста, но пия едно вълшебно хапче и забравям. На теб няма да ти го казвам, защото кърмиш, а е много силно и съответно неподходящо. Сега прочетох и за дистанционното- ние имаме от Джъмбо едно дистанционно, което струва 5-6 лева и то е от любимите играчки на Александър. Просто като идея ти го казвам Simple Smile

Поли, дано започне отново да спи Соня. Аз нямам представа от какво може да е, но е лудост така да я карате! Стискам палци  Hug

Аси, темата е върха направо! Много ми харесва как си я оформила, страхотна си!  Hug  bouquet

Мариелка, честито ви килимче! Много да му се радва Алекс  Hug

И сега, ако съм пропуснала някого- не е нарочно, съжалявам...

# 32
  • Мнения: 521
Янче, ние пък на Дани му дадохме истинско дистанционно, както и клавиатура. Много си ги обича. Айде дано и Анди пропълзи бързо и скоро, та да се радваш и ти. За косата аз съм ти казвала  Mr. Green вееееееги гут, мнооу мъ кефи
Терпсихора, Янче, Мариелка, мерси  Hugне се удари Дани, само се разплака, гушнах го веднага и след 1 минута вече се смееше  Hug
Терпсихора, ти направо ме разби с тая история. Егати и лекарите .... па да вземат и на кафе да идат да го обсъдят .....??? Идиътс
Захира, ох, дано не продължи още дълго.
Поли, айде дано и Соничка се научи да спинка скоро като нормалните бебета - да се буди през три часа  Joy Joy Joy какво е то това - през час. Няма да се плашиш ... племенницата ми спря да яде през нощта само на година и половина. Аз с това се успокоявам  Joy можеше и на две да е, нали. Малко остава.
Ей Цвети, къде сииииииииии, каза, че те е хванала лигата и аз заради тебе се разлигавих и аз, а ти ззачезна и сега треба сама да са лиготя тука

# 33
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Еха, колкото е активно тук, супер, супер!  Hug Laughing

Момичета, само бърз скан направих какво сте писали, че ще ходя на педикюр и маникюр и после да наема една машина за пране на мокети, за да изпера мокета (егати комбинацията, какъв план за деня, а Laughing), но какво да се прави, всичко мен чака, после ще се включа по-подробно!

Ивуша - честито ти одъртяване, много здраве ти желая, другото се нарежда!

Джули -  честита ви годишнина, много любов, уважение и дълги години безоблачен семеен живот!

Момичета, мерси за пожеланията отново!  Hug

Аси - благодарско за темата отново, разкош е, а ти добре, че се включи, че се чудех дали сте добре, хич не пишеш напоследък!  Hug

Ганушке -  Hug радвам се, че се включи! По въпросчетата ти: 1) да мажа всеки ден след баня, тук е много сух въздуха и иначе се получават екземи; и 2) винаги съм мазала дупето само вечер, тъй като седи с памперс по цяла нощ, не съм имала подсечено дупе досега (да чукна на дърво)! Дай снимка на Дарито, сигурно е много пораснала и, да, много странни комбинации ядат бебенцата понякога!  Laughing

Захира - хич не ти е лесно... Sad Савана изобщо не иска да лежи, тя 50% от времето си лази, другите 50% е на крака. Аз забравих вече кога я слагах в леглото и и тя заспиваше...откакто е в този период, 1.5-2 месеца вече може би, заспива само на нашето легло, вече капнала от умора. И задължително аз да съм до нея, да ме гушка! После я местя!

Трейси - честито ви лазене!

Малинче - много е сладка Александра, пу-пу, кукла, да ти е жива и здрава! Май на теб прилича, от твои снимки!

Рене - чакам те на лични!  Hug Ами хайде към Лондон за процедури, хем децата на игра, хем ние на красота и така...За козето сирене си права, дава се преди кравето! Ама и в Германия ли няма био магазини?  Shocked

Александра - пожелавам бързо оправяне на сополите и пробиване на зъбчетата!

И кой беше питал за храненията  Blush, аз естествени забравих преди да се включа, но ето го нашето:

6:00-7:00 - кърмене;
9:00-10:00 - кърмене, след около 1-1.5ч 200-300 гр овесени ядки с масло и сирене + 100 гр кисело мляко натюр или с плод;
13:00-14:00 - кърмене, след около 1-1.5ч 200-300 гр зеленчукова манджа с жълтък или с месо + кисело мляко;
17:00-18:00 - кърмене, след около 1-1.5ч 200-300 гр безглутенова каша с плодове; и
21:00 - кърмене и сън

Хайде, аз отивам да се оправям, после се надявам да изчета новата тема по-обстойно и да се включа! Приятна вечер!

# 34
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,момичета,
  Ние пак сме в странство затова и не мога да ви изчета.На гости  сме на майка в Нова Загора.Голям кеф,само времето да беше малко по-хубаво...Но нищо,тук пак със сигурност е по-топличко от София.
  Буденето на Никол вечер по 100 пъти продължава.Ще се побъркам вече.Мислех си да не е  от глад.И след  1 чат с Янчето онази вечер реших да пробвам с каша.Давах й две вечери,но резултата е същия,пробвах и с АМ,но нищо.Мисля си,че е от това ,че тя не яде почти никаква твърда храна.Трейси,горе-долу като при вас.Аз се успокоявам,че все е нещо.Преди 1-2 месеца беше абсурд и това да й дам.
  Съжалявам за падането на Дани.Аз не си спомням дали ви се оплаках,но след като онзи ден цял ден повръща за капак в 23,30 ч преди да си легне се изтърси от дивана и така се удари,че чак  кръв й тече от носа.Аз по принцип,както и да прозвучи, и преди като е падала не се шашкам,все някога ще се случи,ама това с кръв вече в повече ми дойде.Че като ревнах и аз с нея...
  Ивушке,честит рожден ден на патерица,мила!Пожелавам ти цялото щастие на този свят и едно здраво и будно детенце.Съжалявам,че чак сега ама вчера въобще не съм влизала в нета.
  Хариелка,аз около нова година изживях същия ужас.Никол просто не искаше да суче,дършаше се,ревеше.А от шише ядеше без проблем.Звънях и на кърмаческия,пробвах какво ли не.Единственото,което ме спаси е да я кърмя сънена.Почти 2 месеца я кърмих само така,колкото и странно да звучи.И аз не знам как издържах.Пробвай,може и да е период и да помогне.Стискам палци да се оправят нещата.А и нали знаеш-кой каквото няма това иска.Аз бих дала мило и драго Никол да яде твърда храна колкото Софи например,дори и да трябва да спра да я кърмя,но уви.  Cry
  Ммммм,Янче,тортата изглежда супер.Искам и аз рецептата,може и на скайп-а.Опппс,видях,че си я публикувала. Laughing
  За мазането на кожата на бебето,мисля да го правя още доста време,аз и себе си мажа с лосион след баня,че нея няма да намажа.А за дупето вече го мажа само като се позачерви.
  Захирка,мила,ти окончателно ли спря да кърмиш?Ако е така разбирам те напълно,беше се оплакала,че много те болят зърната,при мен това беше първия признак ,че съм бременна.Сега видях,че си отговорила.Наистина не знам как издържаш,БРАВО.
  За кухнята мога да ти кажа една държавна в Стрелбище,чака се около месец,но не знам дали не ти е далечко.За частната,има една много добра,доставката е в детския магазин на бул.Гоце Делчев срещу Добро-то.Ако не се сещаш,пиши ми ще ти я обясня по-подробно да не спамя тук.
  И аз много бих искала да я запиша Никол,но се съмнявам,че и това ще й хареса.Попарата между другото въобще не й хареса.Мисля пак да я пробвам.А я кажете,като правите кус-кус пасирате ли и как точно го правите?А какъв кус-кус вземате?Захар слагате ли?
  Италиана май скоро не се е мяркала.Сигурно само ни шпионира  Laughing Тони,влючвай се по-честичко,де.
  До скоро,момичета!



# 35
  • Мнения: 196
Дени аз точно затова искам да я запиша на кухня понеже нашите манджи иска да ги яде,апък аз все пак слагам подправки. Но повечето са от 10 месечна възраст. Сега проучвам кухните - най-коментираните май са Ози, Ян Бибиян и Кухнята на мама Люси.  Ти за коя знаеш? А тази в Стрелбище държавната хубави ли отзиви има за нея? Нашата е тази на Белмекен ама ми казаха да не се надявам скоро.

# 36
  • Мнения: 1 240
Аси, благодаря за темата.   bouquet

Ивушка, честит рожден ден! Да си весела и здрава, много щастлива и обичана!   bouquet

Ще се включа по-подробно довечера.  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 2 686
Ивушке, ЧРД. Да си винаги такъв образ, да си здрава и много обичана от мъжете край теб.

Аз колкото да се запиша, че Ивайла ме зове да си играем с барбита.

Уви, от днес е със скарлатина, за което много ме е яд, понеже ще изпусне една екскурзия от детската градина, но здраве да е. Надявам се леко да я изкара, а бебо да не прихваща.

Писах много онзи ден и мъжо какво правил не знам преди да си го допиша отишло на кино.  Mr. Green

Онзи ден се опитахме да ходим на Мисия Лондон, но не успяхме. Гледали ли сте го? За сметка на това разгледахме т.н.  THE MALL. Много ми хареса.
Някой отговори ли ми за Стъклен дом, търсих, търсих, ама не видях някой да го следи.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 686
Това с чашите междудругото много работи, от опит го казвам.

Захира, на мен като ми се гадеше се успокоявах, че значи всичко е наред. За Токуда - аз онзи ден останах много разочарована. Моя приятелка от Щатите си правила там цитонамазка, платила близо 100 лева, уж онлайн да си види резултатите, 10 дни няма никакви резултати, после 3 дни не може да се свърже по телефона, никой не вдига. Накрая от нас след около 4 разговора и разрешиха да се обади на АГ-то и та до да и каже, че всичко е ОК. Много тромава работа. Дано всичко да е точно оттук насетне.

Джули, аз точно така научих Ивайла. Това диване нямаше лягане и в мига, в който я видех да си търка очичките, бам в леглото, лека нощ и излизах. Но и тя ми е правила номера и даже понякога е пристигала лазейки в хола. От дупката на кошарата тупур тупур и вратата понеже не беше затворена и изведнъж - куку!
И Калоян така слагам, но той пък бива люлян и не знам като мине на долно ниво как ще го приспиваме. Освен да клатим цялата кошара.

Като се сетя с Ивайла от 0 месеца до сега колко различни ритуали на заспиване сме имали.... Тепърва ще става забавно скъпи мамита, само търпение да имаме.

Обещавам после да допиша!

# 39
  • Мнения: 1 569
Джули, аз точно така научих Ивайла. Това диване нямаше лягане и в мига, в който я видех да си търка очичките, бам в леглото, лека нощ и излизах.

И аз така, и аз, и аз  Grinning При нас засега да чукна на всички видове дървета си действа безотказно.  Heart Eyes

А и да се похваля (макар да ме е страх). Вече 4 нощи Андреа спи прекрасно в новата си стая.  Heart Eyes Както я оставим, заспива, няма ревове, и спи цяяяяла нощ без да се събужда и веднъж! Направо не мога да повярвам!!!  Shocked Явно милата ми има моя лек сън и през цялото това време на безкрайно будене сме й пречили по някакъв начин.

Трейси: някой беше споменал за евтини дистанционни в Джъмбо. Май истински? Днес като бях там хубаво си мислех да й купя, хем майка ми ги видя, но не знам защо така и не ги погледнах. А нашето дистанционно й го давам от време на време, но ме е страх да не го напълни с лиги, че е нов ТВ-то и ме е страх да не скапе дистанционното...

# 40
  • София
  • Мнения: 42
Захирка,много ми я похвалиха други мами и аз съм решила Никол там да я запиша.Утре на скайп ще ти обясня къде точно се намира,можеш да наминеш и да видиш дали ще ти хареса Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 240
Джули, честита годишнина   bouquet Да празнувате още дълги години!

Гануша, аз не мажа Коци след баня, а крем на дупето слагам, когато се налага.

Рене, Поли - за сиренето - турското сирене в тенекии е хубаво. В Германия съм яла такова, купено от турски магазин. Поли, в Австрия има ли турски магазини. Аз взимам домашно за нас, даже не знам какви марки се предлагат на пазара в БГ.

Поли, преди време беше питала за клеевата тинктура и прополиса - не си спомням дали някой ти отговори - едно и също е, само дето клеевата е разтвор на прополиса.

Захира, дано скоро мине гаденето и Анди да започне да спи, за да си починеш.  Hug Честито малко сърчице, заслужавало си е чакането. Но наистина е било за скандал.

Трейси, ей сега няма мира, а като проходят още повече. Коци не лази все още.

Днес слизахме до града, че Коци пак кашля, за сега няма нищо притеснително надолу, от сополите е. Но така се притеснявам да не направи отново спазми, че не мога да си намеря място. На вилата сме и времето е отвратително, 3 дни вали, децата пощуряха вътре, аз още повече.

# 42
  • Мнения: 67
Здравейте и в новата тема Simple Smile

Аси   bouquet
Трейси, много е сладък Дани и мнооого бърз. Рекорда на Венцислава засега е 1 метър на час  Joy
Честита годишнина на Джули, Честита месечинка на Макси, Честит рожден ден на Ивуша  smile3525

# 43
  • Мнения: 145
Момичета, благодаря ви Hug...Gemma, не си закъсняла ..днес е.. Wink
Да ви се връщат всички пожелания  и понеже съм на диета, няма да мога да изям всичките пържени картофи, които ми пожелахте...но не ги връщам!...ще си ги ям на порции..Приятна вечер и лека нощ Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 85
Привет в новата прекрасна темичка - за Аси   bouquet

ЧРД на иву6а! Да си много глезена мама и да те слушат мъжагите!   bouquet

Джули прекрасни изживявания и все така силна любов!   bouquet

Трейси Дани е страхотен с това лазене.

Ние пък ще сме каскадьор-десантчик - влачи се по корем до ръба на леглото и се опитва да се пльосне на земята в опит да достигне каквото е фиксирал. Тия дни няколкопъти го хващам в полет вече. Никакъв страх от високото не се забелязва. Май всичко още е 2умерно в неговата глава. Вашите слънчица опитват ли да изкопаят рибите от гимнастиките, овцете от чаршафите, цветята от килимите и други такива?

Янче запали ме за бибероната с дрънкалките, че много бързо му омръзва всичко. Мачкаме вестници, кутии, каквото се докопа... и на вкус се пробва ако не го видя какво е подхванал. Ей го сега си заплю кутийката с витамините ми Центрум дето извадих с идеята да допия, че ще им мине срока на годност... ooooh!

Да ви се похваля - днес една супичка от тиквички и морковче пасирах и с малко копър - ми детето си похапна повече от неговото обикновено - най-накрая да хареса нещо  Laughing

Иначе и аз мажа на всяка смяна на пампата, ама откакто смених кремчето на Балсам на Накхткерцен май не съм го виждала червено дупето.
А след баня си го мажен все още, ама май ще започнем да го къпем през вечер, че нещо това чудо на крачето му го изкараха атопична кожа...

За заспиването сме в групата на сучещите за заспиване и за през ноща. От време на време ми идва в много повече това му постоянно будене. Лошото е, че няма къде да го отделим - в другата стая е баба му.

Всички болнички да се оправят бързо бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт