Сладки,пъргави,игриви са АВГУСТинчетата ни бъбриви -тема № 17

  • 20 824
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 738
Не искам да помрача празника, но защо НОИ не искат да ни зарадват? Някой има ли инфо по въпроса? Друг път на 01 ми превеждат финансите  newsm78

# 616
  • Мнения: 466
Е, как? Ми те не ги интересува, че днес ще се купуват подаръци  Rolling Eyes
На мен ми пише, че на 4 ще ми ги преведат.
Я да запитам аз по колко и какво хапват вашите дечица, може да сте разисквали, нооо нямам време да въртя назад. Ако не ви затруднява, моля споделете.  Hug

# 617
  • Мнения: 1 569
Честити първи първи юни на много от нас майчета  Mr. Green и на всички дечица!!!   bouquet Да са живи и здрави, весели, засмени, игриви, палави, безгрижни и мнооооого да ни радват, както и ние тях!  Heart Eyes Естетвено по случай празника 'страхотен ден' - просто нямам думи!  Rolling Eyes И като си представя, че мин. год. на днешния ден с мъжо и Анди (в корема) си печахме дупетата на плажа...  ooooh!

И по случай празника ми донесоха банските, които бях поръчала за Анди от Данет. Еми бях сигурна, че ще има грешка! Донесоха ми един размер, който поръчах и един по-малък!! А чакам 4 дни за доставка, сега за размяна ми казаха края на тази - нач. на др. седмица!!! Бааааси, една елементарна поръчка не могат да изпълнят, на всичкото отгоре жената по тел и 2та пъти ми се стори адски недружелюбна, все едно нещо съм им длъжна и крива!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Силви, Веси: честити ви годишнини! Много щастие и любов!   bouquet

Ганушке: липсваше! Честито ви първо зъбче   bouquet Изкефи ме как отсече, че до 2 седмици и ние ще си имаме  Joy Амин дай Боже, че вече си мисля, че ще си останем без зъби  hahaha Joy smile3538 tooth За тортите - ами зарибих се в тъпите дъждовни дни като днешния! То освен да се уча на ткива работи+да чета какво друго да правя? А още не съм си почнала новата книжка, понеже още ми е в има предната, която беше просто фантазия и  чакам да отлежи!  Grinning

Алегория: честно да ти кажа добре, че не разчитам на това скапано майчинство!  #2gunfire

Стела: я кой се появи и то директно с въпрос  Mr. Green Няма ли 'здравейте, момичета, как сте, липсвахте ми'  Whistling Joy Hug Какво по-точно те интересува за хапването? Какво точно ядат, количество или брой и време за хапване?   chef

Дани:  Hug Абе уж не се притеснявам, но аз както знаете бях адски скептична и дори настроена против проходилките и сега наистина се пиртеснявам първоначалните ми опасения да не се окачат истина в НАШИЯ случай (казвам нашия, понеже всяко детенце си е различно).  ooooh! Та и аз като Лейди се чудя дали да продължавам да я слагам, макар че то грехота цял двор да имам, да я слагам макс по 40 мин и то само когато е хубаво времето и пък и да тотално да спра да я слагам Sad То иска да се движи, не само в количка...

Рене: това Еваджи ли е? Голяяяма красавица беее, пуууу!   bouquet

Захирка: хаха, много сладко! Правилно - готви се от сега, че скоро ще трябва да се пребориш с истински ситуации на ревност от страна на Анди Simple Smile

Редактирам се: ето и рецептата за Лимонена торта Simple Smile

Продукти

За блатa
2 ч.ч. брашно
2 ч.л. бакпулвер
1 ч.л. сол
½ ч.ч. разтопено масло
1 ч.ч. захар
3 яйца
1 шОшенце есенция ванилия (може и на прах, но поне 2 пак.)
1 ч.ч. мляко

За пълнежа
1 с.л. настъргана кора от лимон
½ чаша изцеден лимоново сок
1 с.л. цар. нишесте
5 с.л. масло
¾ ч.ч. захар
3 жълтъка

За глазурата
3 ч.ч. пудра захар
½ ч.ч. разтопено масло
2 с.л. изцеден лимонов сок
1 с.л. настъркагна кора от лимон
2 с.л. мляко
1 кутия крема сирене тип Филаделфия

Приготвяне

1. За блата: Затоплете фурната на 350 градуса (или колкото е максималното ви). Намажете с олио и поръсете с брашно форми за торта от около 25-30см. Смесете брашното, бакпулвера и солта. Оставете настрана.
2. В голяма купа разбийте около 5 мин маслото и захарта докато стане лека и пухкава смес. Добатете едно по едно яйцата и добавете ванилията и млякото. Изсипете сместа от брашното до получаването на хомогенна смес.
3. Изсипете сместа в тавичката. Печете във фурната около 30 мин на около 200-250градуса. Оставете блата да изстине за около 10 мин. Извадете го от формата, разрежете го с конец или голям нож на 2 и оставете вече 2та блата да доизстиват.
4. За пълнежа: В малка тенджерка смесете кората от лимон, лимоновия сок и нишестето до хомогенна смес. Добавете маслото и захарта. Варете сместа на средна температура за около 1 мин, бъркайки постоянно. В малка купа разбийте (с вилица или метална бъркалка за яйца) жълтъците. Добавете малко от топлата лимонена смес. Изсипете жълтъчената сме в тенджерката с остатъка от лимонената смес, бъркайки постоянно. Намалете котлона до ниска степен, варете бъркайки около 5мин или докато сместа се сгъсти.
5. Изспиете сместа в купа и покрийте добре с прозрачно фолио. Оставете да изстине на стайна темп., след което сложете в хладилника за час (или в камерата за по-кратко).
6.За глазурата: в голяма купа разбийте  с миксер пудрата захар, маслото (разтопено), лимоновия сок и настърганата кора от лимон. Добавете млякото и сиренето. Увеличете скоростта на разбиване до получаване на лек и пухкав крем (смес).
7. Накрая: В чиния за торти сложете единия блат и го сиропирайте с каквото имате – най-добре компот от нещо жълто – кайсии/праскови/джанки. Намажете с лимоновия крем. Сложете втория блат и го намажете с глазурата. Украсете с каквото искате. (Според мен върви с пресни вишни/вишнап, защото също са киселки.) Сложете в хладилника до времето на консумация 

NB! Ако ви се е получила много глазура, по желание можете да сложите и от нея между блатовете заедно с лимонения крем.

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 14:08 от Бърборанка

# 618
  • Мнения: 521
Честит първи юни на дечицата ни и от мен. Да са живи и здрави, да растат весели и усмихнати и винаги да ни радват с присъствието си, с обичта си и с магариите си.

На мен по случай празника Дани днес ми счупи лаптопа  Sad Cry Cry опря се на него и счупи чопчетата дето държат монитора към клавиатурата, сега не мога да го затворя Sad ама какво да направя, аз съм си виновна, не биваше да му давам да си играе с него. Даже не мога да му се скарам, той какво е виновен, то не разбира детето, че това не е играччка. Дано да има начин да се оправи, щото без него съм за умиране, как ще си върша работат ... незнам.

Та така, оплаках се. Сега продължавам да търся апартамент. Ние с мъжа решихме, че вече е крайно време да вземем ипотека и да купуваме нещо. И сега търся и търся ....

След малко като се събуди, отиваме да му купя малко играчки по случай празника. Той пък днес проспа целия ден. Заспал е в 10 и още не се е събудил (спи вече 2:30 часа).
Лек и приятен ден на всички.

Много са сладки всичките ни дечица, много хубави клипчета и снимки

Янче, веднага си записвам рецептата, ще я направя и аз някой ден, само трябва да намеря шошенце ванилия  Joy Joy Joy Joy, че тук не продават (шегувкам се, нали знаеш  Mr. Green Mr. Green).

Стела, за яденето, Дани яде:
7:00 кърма
9:00 ядки с плод (овесени, ръжени, просо, елда)  - 100 - 150 гр
12:00 зеленчуково (месно) пюре - 100 - 150 гр
14:00 кърма
17:00 плодово пюре - 100 гр
19:00 кисело мляко - 100 гр + малко хлебче или нещо от нашата храна
22:00 кърма за заспиване
2:00 кърма
5:00 кърма

Общо взето така, понякога и надвечер му давам да цокне, ако иска. Ако не си ... цокам аз  Joy Joy Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 13:55 от tracy_t

# 619
  • Мнения: 2 382
Здравейте момичета Hug!
Честит празник на всички дечица, да са  винаги усмихнати и щастливи!
Честити месечинки на всички сладурчета, които пропуснах тези дни Hug!
Честита годишнина на Силви и Веси Hug!


Янче, Анди е много чаровна в тези роклички Heart Eyes.Я пускай направо рецептета тук, че само се облизваме Hug.
Рене, Еванджи е голяма красавица Hug!
Стела, от днес сме на детска кухня, та сега се намираме в някаъв преходен период и не мога точно да кажа колко яде.До миналата седмица беше така:
сутрин -попара
12-13 ч- нещо готвено
15ч АМ
18ч.- каша + плод
21ч- АМ
В този ред на мисли да се похваля, че днес Белослава си изяде яденето от кухнята с голям апетит.И на мен много ми хареса.Само не знам с какъв акъл й дадох всичко наведнъж.Беше пиле фрикасе, дано сега не повърне или не се обрине. Кремчетата и супите за сега ще ги ядем ние. Другия месец мисля да опитам пак да дам яйце, но се чудя дали да давам сварен жълтък или да опитам с една-две лъжици супа, която е със застройка newsm78.
Онзи ден дадох бисквити Закуска и вечерат ми направи една класическа уртикария. А уж бисквитите са без яйца.Явно нещо реагира към консервантите newsm78.

Аз вече съм добре, но положението беше мнооого зле.Добре, че не повтори Белослава. За 3-4 дена станах 44 кг  ooooh!.И с целия си мозък си купих два панталона, които след 3-4 седмици най-вероятно няма да ми стават.Здраве да е........

Полизоева, днес прибра ли си млекопикаещото от пътя hahaha Joy.Честно, със сълзи се смях и на двете истории.Като те чета, ще взема да събера кураж да си призная една изцепка, но още не смея, че определено държа първенството hahaha Joy
Хари, радвам, се че сте изкарали хубаво на бала.Софи е прекрасна Hug!

Виждам, че страстите в темата бързо са отшулмяли, което ме радва много.
Така и така сте подхванали темата за правописа, я някой да ме светне къде на клавиатурата се намира "и" в дателен падеж, че да не пиша като неандерталец Mr. Green

Добре дошли на новите мами Hug!

Да ви се похваля, че купих обувки на Животинчето.Не ми харесват много, но тези бяха единствените, които й станаха.Днес за малко не загубихме една маратонка и докато я издирвах загубих подаръка на детето за празника.Много мъчно ми стана.Върнах се да купя нов, но ми е адски криво Sad.
Та с това събуване и хвърляне на обувките не знам как ще се оправим .До сега декоративните обувчици не бяха скъпи, но вече за такива цифри става въпрос, че  #Crazy

# 620
  • Мнения: 521
Аааа, Шайнче, айде бързо се похвали. После може и ние да се похвалим с някоя изцепта.
Бърби вече пусна рецептата. Честити ви обувчици и със здраве да си ги ожулите.
Много малко ми се струва, че яде Бела. Дано не се изрине (изривала ли ти се е досега, че се притесняваш??).
Добре, че си по - добре, дано не се случва отново. Ти ме би по килограми, аз съм 45 след боледуването   Joy Joy Joy

# 621
  • София
  • Мнения: 85
Честит 1ви юни на нашите малки слънчица! Да растат здрави, засмени и щастливи!



Бърборанке страхотна тортичка пак - потекоха ми лигите само докато чета рецептата. Добре, че снимките са на друга страничка   chef

Силви, честита ви годишнина! Да се обичате и радвате един на друг и на малкото слънчице дълги години!   bouquet

Трейси, много кофти за лаптопа. Стискам палци да може да се оправи. Големи са пакостници станали. Ние сме с безжична клавиатура и мишка, а малкият много се радва да бута нещата от бюрото, та да видим до кога ще оцелеят...
Стискам палци и за апартамента. Аз снощи ровичках, ама нещо сметките не ми се вързаха...  Peace

Веси, страхотно тирамису. Да сте много щастливи заедно!

Видях страхотни снимки и клипчета на малките. Вече са си наистина дечица, а не бебета. Да ги нагушкате едно хубаво за празника.

Аз отивам да си дошивам подгъва на една нова дълга рокля дето си купих. Може като стане да покажа Wink

# 622
  • Мнения: 466
Честит празник на всички дребчовци и на мамите, които се чувстват деца, като мен например.
Да растат здрави и силни  Hug



Стела: я кой се появи и то директно с въпрос  Mr. Green Няма ли 'здравейте, момичета, как сте, липсвахте ми'  Whistling Joy Hug Какво по-точно те интересува за хапването? Какво точно ядат, количество или брой и време за хапване?   chef

Извинете, но ме е срам да си призная, че хич не съм се вясвала тук и реших тихомълком да се промъкна, пък бях сигурна, че никой не ме помни.  Embarassed


А иначе всичко ме интересува, че се оказа, че май малкото ни кг. се дължат на малкото количеств, дето влиза в търбуха на младежа  Confused

# 623
  • Мнения: 738
Трейс, как ще е малко това ядене за Бела? Аз пък да ти кажа се чудя вашето не е ли много?  newsm78 Ако трябва да повиша малко нашето, че и ние ядем така:
при събуждане (независимо дали в 7 или Sunglasses - кърма
закуска 9:30 - 10 часа - попара или овесени ядки
обяд 12:30 - 13:00 часа - пюре (месно или постно в зависимост от деня)
следобяд 17:00 часа - каша
вечер 20:30 -21:00 - КЪРМА
 
Как ви се струва  newsm78 . Знам ли и аз като видях вашето Трейс си мисля, да не би да давам  малко аз  newsm78

Янче - ако не беше майчинството незнам как щяхме да се оправим. Сега се чудя след август как ще смогвам с тея 240 лв. Сега може да са нередовни, но получавам 1000 лв, което си ми е супер  Grinning

# 624
  • София
  • Мнения: 22
Янче, мерси за рецептата. Веднага си я сейвнах, че даже си копнах и една от твоите снимки да я имам и нагледно  Mr. Green

Трейси, неприятно за лаптопа, но наистина ние сме си виновни, а не малчовците. Подобно на Силви и при нас като седна на компа с него се почва едно хвърляне и блъскане на мишката и клавиатурата.

Стела, нашия режим е такъв:

6.30-7.00- мляко
10.00- 10.30- кук- кус, овесени ядки с плод, попара
13.30- 14.00- пюре
17.00- 17.30- каша с плод
20.30- 21.00- мляко

Алегория, и аз съм така с майчинството. Сегашното ми е като твоето и просто не ми се мисли след август как ще я караме Simple Smile. С наближаването на лятото все по- често си задавам този въпрос Simple Smile. Все се успокоявам с поговорката- Д..е знае две и двеста  Mr. Green
А и сега си ги получавам без закъснение, а доколкото съм чувала след това ги бавят по доста време  Thinking

Толкова хубави снимки видях тези дни, че не се стърпях да ви покажа и мойто диваненце  Embarassed

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 14:23 от mariellka

# 625
  • Мнения: 1 569
Много малко ми се струва, че яде Бела. Дано не се изрине (изривала ли ти се е досега, че се притесняваш??).

Хаха, Трейска на мен пък ми се струва, че Дани папка доооооста.  Mr. Green Той пази млечна диета, пази, а я го виж сега какви ги мааа  Mr. Green Бела си яде съвсем нормално. Я да видим пък за Анди какво ще кажеш Joy Тя яде 4-кратно, като през нощта прави към 13ч пауза да не яде.

Тя яде следното:

9-9.30 - кърма + попара/кус-кус/овесени/ечемичени ядки - всичко под формата на попара.
12.30-13.00 - зел./месно пюре
16.30 кърма
17-17.30 плод. пюре
20.00 кърма+кис. мляко с бискивитена каша на Слънчо (вместо да купувам бисквити) ИЛИ някаква друга каша.

Стела :хаха, яяя не бързай толкова! Кой те е забравил???  Naughty Така че хич ниакво тихомълком, защото си 'разконспирирана' като отдавна невясвала се, но НЕзабравена!  Hug

Шайн: това със събиването и губенето на обувки аз съм го преживала ощезимата. Аз по принцип обувки не й слагам, точно защото се събува и като не ходи не виждам смисъл. Зимата изкарахме с чирита и тарлички, но веднъж дядо й й подари страхотни пухкави кожени пантофки, които както реших да покажа на сватята и изгубихме едната  - на първото им обуване. До ден днешен умирам от яд, защото бяха от един коледен базар и съответно не можахме повече да намерим такива. Та сега обувки й слагам само когато  ще ходи! Дай сники и на Бела да й се порадваме де  Hug А ти с тези 44кг - просто не ми се вясвах пред погледа, че ще те напляскам! Как може такива работи да правиш??

Алегория: еее ти пък даже и си каза колко получаваш  Joy Ми чи ти си богата тогава, ихууу  Joy Аз съм далеч от твоите възможности  Joy и съответно за това не разчитам на пари от работата ми! Wink

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 14:26 от Бърборанка

# 626
  • Мнения: 145
Честит празник на всички дечица и инфантилни родители! Да растат здравички, щастливи и безгрижни...за децата важи само...и да радват старите си майки  Wink

# 627
  • Мнения: 466
 Hug на всички

Е, добре де ние хапваме следното:

06.30 60-70 мл. мляко
09.00 3 сухара +сирене+масло
13.00 едно пюре
17.00 170- 180гр.  каша
21.00 пюре

И е такъв щиглец - кожа и кокали
7.700 е 75 см. и ми наддава максимум по 100-200 гр
а си се роди 3.500. Дали е нормално?
За моята лекарка всичко винаги е нормално, не ми се обсъжда отношението и. Смятам да го метма на часно да го прегледат, че взех да се тревожа.

# 628
  • Мнения: 738
Стела а ти и мъжа ти? Имам впредвид дали сте едри  Mr. Green За мен, това наддаване е съвсем нормално, ако гена на детето е да е слабичко. Не виждам защо ще го водиш на частно. Там ще ти кажат същото
Вечер защо не добавиш млекце? Това мога да дам само като съвет - иначе другото си е супер според мен  Peace

# 629
  • Мнения: 1 569
Стела: Хич не си вкарвай и ти такива мухици в главата. Съвсем нормално си яде, а това колко наддава и че бил слабичък може да се дължи на това, че примерно е по-подвижен, по-добър му е метаболизмът, дори генетично може да е зададено, ако някой от теб или мъжа ти е доста слаб. Не се тревожи и не знам какво й е отношението на лекарката ви по принцип, но за наддаването специално мисля, че е права и че си върви съвсем нормално!!!  Hug

Апропо говорейки за манджарене исках да питам следното. Нали досега кърмех 3 пъти на ден. Сега като стана на 10м. искам да й заместя следобедното кърмене. Но се чудя в този час - 16.30 какво да й давам? АМ ли??  newsm78 Искаше ми се млякото с бисквити вечер да го редувам с каши, че да не е постоянно една и съща вечеря. Ако следобед дам примерно каша + плод следобед, вечер ми остава само кис. мляко с бисквити и според мен ще й омръзне все едно и също всеки ден? Освен да започна да й правя супи за вечеря, при който случай говорим за готвене 2 пъти на ден, което не ме блазни.  Rolling Eyes ВИЕ КАКВО МИСЛИТЕ?

Общи условия

Активация на акаунт