Сладки,пъргави,игриви са АВГУСТинчетата ни бъбриви -тема № 17

  • 20 810
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 569
Мами АНДИ ВЕЧЕ Е С ОБЕЧКИИИИИ  newsm44 Всичко стана много набързо след предния ми пост (нали козметичката ми е комши). Анди е истински герой - изплака само при първото продупчване и това беше. Направихме 'фърррр' (което тя обожава) и веднага сложи обратно усмивката на красивото си личице и даже на второто дупчене почти не изплака! Много ми олекна, тъй като много се притеснявах и не знаех дали съм взела правилното решение! Но сега съм убедена, че ДА!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Трейси:  Mr. Green еее ти пък сега намекваш, че си държа детето гладно ли?  #Crazy  Joy Спокойно.  Naughty Ако винаги си ми чела постовете (или поне почти винаги) и то когато коментирам наддаването й и яденето ще знаеш, че тя тежи повече от Дани  Mr. Green - на 9месеца беше 9,500кг и 75см.  Mr. Green Та това не ми се струва да я правя финна госпожица (и то зорлем), а си е направо дунда.  Mr. Green  Да не говорим, че съвсем до скоро И ядеше доста повече от Дани. Просто когато Дани започна да яде твърда храна Анди вече си я ядеше 3 месеца и си регулира режима на 4кратно ядене, което е съвсем нормално за въздрастта след 7-8 месеца. Отказа се от нощното сучене самичка и така. Просто всяко дете знаеш е различно и съответно и яде и наддава различно. Wink А и грамажът все пак има значение - Анди си хапва по 250-300гр. Бе като гледам повечето тук си ядат колкото Анди. Wink

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 18:32 от Бърборанка

# 646
  • Мнения: 2 374
Йееее,бравос Янчее,много добре направи,че и сложи,айде чакаме снимкааа  Party Heart Eyes

# 647
  • Кърджали
  • Мнения: 10 365
Янче, честити обички на Анди.Със здраве да се показва с тях младата дама.
Иначе за яденето... Я да видим
5-5:30 - Кърма. Буди си се по това време, какво да я правя.
7:30 - Кърма.Може и да го пропусне, не и прави впечатление.Принципно суче колкото да се разсъни, и се почва едно въртене, едно чудо.
9 - 9:30 - Попара с 3 сухара или овесени ядки с плод, да кажем около 250 гр
12:30 - 13 - Обяд (зеленчукова супа, нещо месно или ориз със зеленчуци) .Докарва го и до 300 гр, отдавна зарязах бурканчетата от бебешкопюре като мярка, едно бурканче не и стига.
15 - банан или кисел. Случва и само кърма.
17 - Кърма, или някакъв плод. Това ядене много варира във времево отношение.Случва се да ядев 16ч и тогава за това не се сеща много много
19:30 - 20 - Вечеря 200 - 300 гр, различно.Принципно яде същото, което е яла и на обяд, че не ми се готви втори път. Затова наобяд готвя в по - голямо количеството, за да има и за вечеря.
21-30 - 22 - Кърма за заспиване. Ама тъй като в повечето случаи е скапана от умора заспива от раз, затова и започнах да и давам вечерята, че тя при това сукане е повече заспала отколкото сучеща.
Отделно преди спане в 10 и 15 часа пак посуква малко, не че не може да мине и без него, ма пусти навик.
Утре или вдругиден ще сме на детска консултация и ще видим колко е наддала. Последно беше около 9 кила.

# 648
  • Варна
  • Мнения: 98
Бърборанке, а честити ви обеци. Grinning Аз казах ли ти че нещата при нашите две дунди се развиват еднакво, утре имам записан час за 11 часа да я дупча и моята. Laughing

Биа, добре че се появи, че Данито те беше пратила в лудница. Mr. Green  Joy

Амбишъс, аз се учудих че е пораснала с 4см., но за мен е малко субективно това мерене, не винаги и опирам главичката в дъската по един и същи начин. Като купуваш подарък за Саванка купи и за моето Дари Mr. Green Joy, че днес не съм излизала и детето остана без подарък.

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 19:45 от Гануша

# 649
  • Мнения: 1 807
Благодаря ви момичета на всички за пожеланията!

Честити обечки на Анди! Пожелавам й да разбива с тях мъжките сърца!

Честито зъбче на Дарето!
Ссииллввии, честита ви годишнина, много да се обичате и да се слушате!   bouquet За кърменето за мен си направила повече от достатъчно и няма никакъв смисъл да се обвиняваш. Какво стана с алергията, Али има ли подобрение?


Ами всъщност при нас в момента, в който аз минах на диета - всичко симптоми на алергията изчезнаха и реално тя си е добре - да чукна на дърво. Незнам даже дали е алергия към белтъка на млякото или алергична реакция към ваксина, защото всъщност самата алергия се прояви след втория прием на противохепатитната ваксина, след първия беше качила температура, а след третия имаше 3 седмици, в които беше в някакво ужасно състояние - по-зле дори от преди диетата и после всичко изчезна. Надявам се, че вече сме го преодолелели, но още не сме се върнали на нормалното мляко - може би след месец - два. Сега обаче много ме е страх от другите ваксини, които отложихме!

Ние ямем - в 6 часа 180 мл АМ
в 9 - 189 АМ
в 12 - 150 мл. пюре местно и или зеленчуково
15 - 180 мл АМ и плодово колкото иска
в 18 - 150-160 каша с АМ
в 21 180 АМ

# 650
  • Мнения: 493
Силви, занеш и ние отключихме АБКМ след ваксина- втория пентаксим. За сега са отложени всички ваксини, но като дойде време ще си подпиша дексларацията за отказ, защото след едномесечни мъки след втория пентаксим не смятам да подлагам малкото на такива мъки повече  Peace

# 651
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Амбишъс, аз се учудих че е пораснала с 4см., но за мен е малко субективно това мерене, не винаги и опирам главичката в дъската по един и същи начин. Като купуваш подарък за Саванка купи и за моето Дари Mr. Green Joy, че днес не съм излизала и детето остана без подарък.
[/color]

Ганушке - с удоволствие, за Дарито винаги!  Hug За дължината си права, тук много често на консултациите ми се е случвало така, един път пораснала с 6 см  Shocked, а на другия път с 1 см...добре, че аз си я меря вкъщи и си следя.  Mr. Green

Жижин - тук за ипотека има брокери, те правят всичко вместо нас, даваме им документите само, те търсят най-добрата лихва сред всички банки, има предварително одобрение първо, казват ти за каква сума става дума, после като намерим жилище им се дава точната цена и така. Е, може и да се отиде директно в банка, както ти казваш, но защо, след като тия брокери правят точно това и дори пари не взимат от нас - комисионната им е директно от банката, която дава ипотеката. Дано и в Бг стане така, много е удобно, спестява сума ти търчане и излизане от работа.

Силви - по принцип е възможно след ваксини да се отключат алергии...това е едно от негативните им неща... Confused

Аз току-що се почерпих едни сандали и една чанта, купих ги онлайн, отдавна им се каня.  Mr. Green

# 652
  • Мнения: 1 569
Страхотен филм за изоставените деца на България! Браво на Ани Цолова! БРАВО!!!!!! Имаме нужда да ни се набива в главите, че белким някой в тази скапанарска държава вземе та започне да се грижи за най-голямото ни богатство - нашите деца!

В момента съм малко развълнувана от видяното, но иначе ви благодаря за поздравчетата към моята малка принцеска героиня Simple Smile Аз много не вярвам в чести материални подаръци, та на Андичка подаръкът по случай първия й детски празник е истински специален - обечки - така винаги ще помним първият ни първи юни.  Heart Eyes

Ганушич: наистина ли? Ееее, не мога да повярвам наистина колко съвпадения между нашите 2 дунди, че чак и обеците по едно и също време!  Hug (аз тамън пък мислех да пиша, че и режимите ни на хранене са почти еднакви май Simple Smile ) Успех утре, дано не плачка много!   bouquet

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 341
Здравейте момичета.....днес беше един дълъг ден пълен с емоции Simple Smile

Децата си изкараха супер /имам предвид Митко с приятелчетата си/, цял ден им угаждахме на прищевките, нали все пак имат празник   bigdance2

И за разкош точно днес 1-ви юни ни изтеглиха в играта на сокчетата Теди за награда игра PSP. Не можете да си представите как му светнаха очите на Митака като му съобших новината  smile3521   Аз точно вчера му разправях, че ако искаш нещо, трябва много силно да го желаеш и то ще се сбъдне  Hug и ето, че думите ми станаха реалност Simple Smile

Момичета, извинявам се ако съм подразнила някой със снимките на Деси с уолкъра, просто се радвам на детето и затова го споделих и с вас.  Peace

Янче , кога ще видим АНди с обечките Simple Smile айде, че то май аз наживо ще я видя по-скоро в К-к Wink
Да са и честити и много хубаво се е получило с датата на поставянето , наистина винаги ще го помни , а и ти също  Heart Eyes

Алегория, ще му изям сладката усмивка на Теди  Hug

Бебешондел , голям сладур си имаш а как го постригахте ако може да споделиш?

# 654
  • Мнения: 738
Ей Магаре - ама как така ще обидиш някой? То си е за радост и усмивка, не за завист и лоши мисли от рода на "ми мойту што ни мой"  Mr. Green
Аз никога не съм гледала така на нещата. Ние взехме да се въртим като пумпал чак в началото на 9-тия месец...ходим с проходилка пак от тогава!
Изобщо няма начин да пълзи или проходи скоро, но аз даже се радвам. Не съм чула за непроходили деца (освен пази Боже случаите), така че когато -тогава! Хич не ми дреме, че другите правят това, ние не. Просто им се радвам на стъпчиците. Олях се....
Просто малко ми държи от квачките тук, които всеки път "Ходите ли"...аз "Нееееее, малък е още", а те с един състрадателен поглед ме гледат  Rolling Eyes Чак да ти стане жал  Joy Joy

Казвайте кога ще се видим, че нали знаете, че нямам комп в К-к

# 655
  • Мнения: 781

Здравейте и от мен   bouquet Гадно ми е,че не мога да се включа по адекватно в темата.  Cry Но въобще нямам време.Отново цял ден по лекари заради тези червени петна докато накрая ни изпратиха в децкото отделение.Спряхме АБ,защото е от него.Дадоха му фенистил и за сега е по добре.Вече не го сърби.Утре е на последен преглед и въобще за лекар поне до края на годината не ща и да чувам  Close Laughing

Видях,че Анди има обички  Hug със здраве да си ги носи  Hug

Лека нощ от мен   bouquet

# 656
  • Мнения: 341
Честит празник на всички дечица! Нека са здрави, весели и много послушни!

# 657
  • Бургас
  • Мнения: 341
Alegoria, ще ти звънкаме по тел. щом нямаш нет там , няма страшно Simple Smile  ние ще пътуваме в четвъртък, но в петък обещах на една приятелка да отида до Ст. загора да се видим, а и както го дават да преваляваааааа  ooooh! , предлагам да се уговаряме "в движение"  Peace

Яна-вд, много жалко, че така е подействал АБ  Sick  за това другия път искай антибиограма преди да изпише АБ педиатърката  /ако има време да се изчака де/ Peace а дай Боже скоро изобщо да не се налага да пие малкият антибиотик  fingerscrossed

# 658
  • Мнения: 72
Еее Янче голям подарък си направила на Анди да са и честити обичките на Анди със здраве да си ги носи Grinning. Чакаме за снимки smile3509

Магаре-кой ще се подразни на снимките на Деси та тя е толкова сладка, всички тук сме мами и е съвсем естествено да се радваме на тези неща.Аз лично много и се кефя, двамата опс тримата с мъжо и Али я гледахме, смяхме се как ходи като патенце и вика не-не  и за телефона абе много и се радвахме, пък Али щеше да влезе в лаптопа да гледа,посяга към екрана, смее се и вика.Браво за томболата  Митко сигурно се е разтопил от радост Heart Eyes

Алегория със сигурност ще ти звъннем като се разберем нещо,а ти си тук и нямаш достъп до нет, нали Янчето ще ни черпи вода с лимон  Joy hahaha

Яна ВД-дано бързо се оправя бебчо и повече никакви доктори Praynig

Амбишъс-много добре е устроено при вас и тук се прокрадват такива идеи, даже един познат мислеше да прави нещо такова, но не знаеше дали ще има успех и се отказа за сега

Лека вечер

# 659
  • София
  • Мнения: 22
Янче, честити обички на Анди! Това за подаръците е много вярно, те са толкова мънички, че много им разбират главиците от подаръци Simple Smile. Правим си го повече за нас май Simple Smile Но определено сте си направили първия детски празник незабравим  Peace

Бебешондел, имаш си един малък сладкиш  Simple Smile Първото подстригване ми се струва малко страшничко, затова би ли споделила как мина при вас.  Simple Smile

Ей Магаре - ама как така ще обидиш някой? То си е за радост и усмивка, не за завист и лоши мисли от рода на "ми мойту што ни мой"  Mr. Green
.................
Съгласна с мнението на Алегория  Peace.

Магаре,  аз също не мисля, че някои би се подразнил или обидил.В крайна сметка нали всички споделят радостите си тук, всеки качва снимки, хвали се с нови придобивки на малчовците, или с това,  че са започнали да правят дадени неща. И това не е с цел да се покажем и изтъкнем, а наистина да споделим радостта си.  Peace

Янче_вд, миличкия Алекс. Събра ви се доста в последните дни. Дано се оправи бързо и минат всякакви петна и други проблеми, и както самата ти си казала да не виждате скоро лекари  Hug


Аз пък да ви се оплача, Алекс се е обринал по гръбчето. Съблякох го одеве за къпане и какво да видя- целият му гръб в ситни пъпчици.  Sad Имам съмнение, че е от прасковата, но не съм съвсем сигурна. Единственото ново нещо, което въведохме скоро е пилешкото, но онзи ден пак видях малки червени точки и спрях. В същия ден обаче му бях давала и каша с праскова и сега не знам от какво е. Вчера му се бяха скрили. Днес сутринта и следобед му дадох пюре от  праскова и вечерта- изненада  #2gunfire. Аз нея я въведох още преди месец и не е имало проблем, но пък и  му давам много рядко  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт