Гадене и киселини

  • 36 904
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 914
При гадене газирана вода с лимон,а при киселини дълго пиех Талцид или прясно мляко.

# 76
  • Мнения: 168
За киселини - в малко вода (да не се наливам излишно) слагам лъжичка лимонтозу, лъжичка захар и като се разтворят лъжичка сода бикарбонат. Задължително над мивката, защото кипи много. Има вкус на лимонада и след минути киселините ми изчезват.

# 77
  • Мнения: 58
За киселини - в малко вода (да не се наливам излишно) слагам лъжичка лимонтозу, лъжичка захар и като се разтворят лъжичка сода бикарбонат. Задължително над мивката, защото кипи много. Има вкус на лимонада и след минути киселините ми изчезват.

Точно така се спасявах и аз, особено в последните дни преди раждането положението беше нетърпимо, събуждала съм се от сън с ужасни киселини и само този "коктейл" ми помагаше, с изключение на това, че вместо лимонтозу аз слагах фреш лимон.

# 78
  • Мнения: 258
талцид в промишлени количества взимах,газирано ми помагаше до време,имах период на подобрение от ампула глюконат нещо си ,винаги му забравям името и като кажа за гадене в аптеката ме разбираха,накрая отидох на лекар,откриха ми рефлукс  ,който се оправи за около месец пиене на лекарства и от тогава съм без проблеми.Сега се чуда защо съм траела толкова време.Пропуснах да пиша,че освен талцид ,съм вземала и него подобни много.

# 79
  • Мнения: 92
При мен киселините се появяват от всичко,имам чувството,че дори от водата ooooh!Какво ли не опитах Talcid,някакви за киселини на билкова основа,рецептата със сода,но единственото,което ме спасява е Zero Acid.

# 80
  • София
  • Мнения: 588
При мен киселините се появяват от всичко,имам чувството,че дори от водата ooooh!Какво ли не опитах Talcid,някакви за киселини на билкова основа,рецептата със сода,но единственото,което ме спасява е Zero Acid.

 Peace Всичко изредено + бабини илачи! Нищо не ме спаси, от 4-я до 9-я ( повръщах и докато раждах) се съсипах от повръщане и киселини! Сега от време на време пак се появяват киселините и ме облекчава Гастроцид! Confused

# 81
  • Мнения: 501
При мен помагаше само талцид.През цялата бременност си ги дъвках почти постоянно  Wink Една опаковка ми стигаше понякога за 2 дни,но в повечето случаи всяка вечер пращах мъжа ми да купува.

# 82
  • Мнения: 16
Да се оплача и аз в темата. Имам киселини почти денонощно в последните 2 седмици. Сега съм в 31г.с. с близнаци. Биха ми Дипрофос за профилактика на дробчетата на бебетата и оттогава имам и Т 37,4. Не знам дали е реакция към инжекциите или киселините. Нищо друго ми няма.
Единственото, което ми помага за проклетите киселини е няколко лъжици мед.
Често ми се случва и да ги повръщам в ранни зори или като си мия зъбите сутрин.
Дайте съвет какво да правя или препоръка за добър гастроентеролог в София.

# 83
  • Мнения: 48
На мен ми помагаше Зеро Ацид

# 84
  • София
  • Мнения: 38 498
Взимам Талцид, взимам, обаче прочетох, че от много Талцид може да се натрупа алуминий в организма.
Може да пробвам Зеро Ацид и аз.
Иначе имам един Омепразид тука, взимам си понякога по едно хапченце на ден и ми е супер.
Обаче чета за него - на едно място пише, че може, на друго че не може да се пие по време на бременност - оф!

# 85
  • Мнения: 2 478
Киселините са нещото, което най-много ме тормози последните 2 месеца. Дъвча Талцид, пия чай от лайка, но най-много ми помага една грузинска минерална естествено газирана вода Боржоми. Леко е солена, но е супер ефикасна. 0,5л струва 2,7лв.
Някоя дама има ли отзиви за нашата подобна родопска вода - Михалково?

# 86
  • Мнения: 1 420
Ох, съчъвствам ви, момичета! И аз бях с много кофти гадене и киселини до самото раждане. За киселините ми помагаше от време на време студено мляко преди лягане  Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 119
И аз се спасявам със студено мляко.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 498
Ох, таман закрепих положението с киселините и пак почна да ми се гади!
Добре че малко остана.

Общи условия

Активация на акаунт