Гадене и киселини

  • 36 912
  • 88
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 499
Гледам, че отдавна не е пускана такава тема Mr. Green
Та да питам - какво да правя с това гадене и киселините?
Побърках се вече!
Да ям ли, да не ям ли?
Какво да ям и кога да ям?
Засега се спасявам понякога с чай от мента и Талцид. Но чай не винаги имам под ръка.
Солети и вода също вършат работа понякога. А, и Спрайт.
Кажете и вие някакви трикове.

# 1
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ох, толкова ми е прясно това.Аз получавах киселини от всичко.Имах чувството, че и вода като пия пак ми се образуват.Нощтно време съм с е будела от тях.Беше кошмар.Пиех сода обаче и това не помагаше.Накрая ми писна и казах на лекаря да ми изпише някакво лекарство.Родих се и можеш да си хапвам като нормален човек.Вземах го два пъти на ден преди храна-Урокопрал мисля се казваше , но може и да бъркам.След раждането всичко се оправи.

# 2
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Забравих да спомена, че аз получавах от всичко, така че нямам как да те посъветвам какво да не ядеш.

# 3
  • Мнения: 50
Талцид !!!!!!!!!!!! На мен лично много ми помага ,но все пак се ограничавам от мазно и шоколадови историйки ,особено вечер преди лягане !Принципно е неизбежно появата им,но поне може да се ограничи и с Талцид да си помогне човек !

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 171
талцит по рядко, и вечер чаша студено прясно мляко много ми помагаше

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Имаше един период в който, портокалите правеха киселините при мен по-поносими нощем. Ама временна работа. Дегана ми спря постоянното повръщане, но пак ми се гадеше постоянно. Единствения лек е раждането, минава всичко от раз. Дилянка желая ти леко бременеене и здраво   ylinfant на финала  Peace

# 6
  • Мнения: 1
Zdravei,az sam bremenna v sedmia mesec.Imam kiselini riadko.Sre6tu tiah moga da ti prepora4am da iade6 ve4er predi da is legne6 edna krastavica-4ista ili sas sol s ni6to drugo.Uspokoiava i 6te spi6 spokoino.Za gadeneto ne moga da te posavetvam,tai kato pri men ne se slu4va.
Lek Den ti jelaia i probvai tova,sas sigurnost 6te te oblek4i

-----------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 15:05 от AnMary

# 7
  • Мнения: 1 167
За гаденето нямам решение, но при мен срещу киселините успешно се бореше салата от зеле, моркови и ряпа. Киселото мляко също.

# 8
  • Мнения: 1 796
За киселини няма да спра да препоръчвам Улгамакс-минават веднага и поне 1-2 дена не се сещаш за тях(е,поне при мен така действаха).

# 9
  • Мнения: 920
Моята универсална рецепта за киселини е пудра захар- една лъжичка и почти моментално ме облекчаваше.
Сутрин задължително сухар, от глада ти се гади повече, трябва да хапваш честичко по малко. Намери своите храни,от които не ти се гади толкова,можеш да хапваш бисквитки,солети,зелето е тежка  храна, не препоръчвам, аз си изповръщах вътрешностите от него. Изкиснато сиренце също, газирана сода. Абе кофти работа е с това гадене, аз цялата бременност бях така, лежах една седмица в болница, че ми се беше напълнила урината с кетони от това повръщане.
Ще мине, то се знае, ама ще се поизмъчиш.

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
Сухари,обикновени бисквити,солети-това са нещата,които ме облекчаваха най-бързо. Peace
А,колкото до спрайта,не е най-добрия вариант. PeaceГазирани напитки никак не са
препоръчителни по време на бременност. Naughty

# 11
  • Мнения: 6
след ядене една ябълка!

# 12
  • Мнения: 920
Сухари,обикновени бисквити,солети-това са нещата,които ме облекчаваха най-бързо. Peace
А,колкото до спрайта,не е най-добрия вариант. PeaceГазирани напитки никак не са
препоръчителни по време на бременност
. Naughty
Препоръчителни или не, мен ме облекчаваха, тогава хич не мислех за това, просто исках поне малко да не ми се гади.

# 13
  • Мнения: 97
ей на точно сега ме мъчиха киселини пак, сдъвках си талцида, мина ми. аз лично така се оправям, доки ми го препоръча като най- слаб/лек/безопасен от всички лекарства срещу киселини
обаче гаденето, не знам, тва според мен няма оправия, освен ако не си от щастливките дето не им се случва въобще  Peace
мен ме тормози сутрин най-вече и предиобед, особено ако помириша кафе (еспресо, нес-а не ми действа така)

# 14
  • Мнения: 15 379
Обикновена бисквита, кисело мляко, резен ябълка, парче солено сирене.
Сама ще разбереш какво би ти помогнало.
Лично мен киселините ме съпътстваха до края на бременността, спях почти седнала.

# 15
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Гаденето в началото борех с хапване.  Mr. Green
Всъщност, гадеше ми се само ако съм гладна.
Хапнех ли, нещата се успокояваха.
Киселини не съм имала грам за цялата бременност! Praynig
Може би защото пиех страшно много газирана вода, не знам. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 475
Газираната вода върши най-добра работа! Аз пиех непрекъснато през цялата си бременност! Peace

# 17
  • софия
  • Мнения: 2 140
Явно много облекчава газираното newsm78!С риск да бъда нападната,но това не е за пренебрегване Naughty:
Цитат
Газираните безалкохолни са богати на фосфор, а увеличените му нива водят до дисбаланс в обмяната на калция и до дефицит на калций в организма. А този минерал е много важен не само за формиране на костите на плода, но и за правилното функциониране на нервната система, сърцето и процесите на кръвосъсирване.






# 18
  • Мнения: 15
На мен много ми помагат ябълки срещу киселини.Току-що се"излекувах" с една от този ужас.Поне за тази вечер.

# 19
  • Мнения: 920
Явно много облекчава газираното newsm78!С риск да бъда нападната,но това не е за пренебрегване Naughty:
Цитат
Газираните безалкохолни са богати на фосфор, а увеличените му нива водят до дисбаланс в обмяната на калция и до дефицит на калций в организма. А този минерал е много важен не само за формиране на костите на плода, но и за правилното функциониране на нервната система, сърцето и процесите на кръвосъсирване.
Koгато всичко е с мярка,не виждам да има проблем. Не ми се вярва едно безалкохолно да доведе до дефицит на калций, чак пък толкова. Сигурно,ако изпиваш по три литра фанта,може и да настъпи нещо подобно, но според мен това е пресилено.
Да уточня, не те нападам Grinning

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Вода със сок от лимон леко облекчваше гаденето.
А за киселините- нищо не ми помагаше,дори и Талцид. Вечер спях на малко по-повдигната възглавница.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 462
За гаденето - нищо не ми помагаше. Киселини не съм имала много, но ми помагаше по-малкото храна вечер,
защото тогава имах киселини.

# 22
  • Мнения: 925
Сода и газирана вода за киселините  Peace Също така и чаша студено прясно мляко  Peace

# 23
  • Мнения: 1 558
На мен гаденето ми беше спестено,но за киселини пиех хлебна сода и ядях много ябълки. Peace

# 24
  • Мнения: 1 310
Пазех се от храни, които знам, че ми причиняват киселини и пиех сода. Но киселини имах само последните два месеца.  Peace

# 25
  • Мнения: 10
За киселините ми помага само студено кисело мляко или сладолед. Гадеше ми се рядко, и ако станеше непоносимо, пиех "Деган". И отново за киселините - забелязвам, че ми се появяват от домати, червен пипер и др. подобни.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Сещам се за Газекс, на Хималая. На една приятелка й помага много.

# 27
  • София
  • Мнения: 54
За гадене - ЕМИЛ.
За киселини - яйца на очи  Rolling Eyes или под всякаква друга форма.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 440
 newsm78 а на мен пък от яйцата ми се получаваха киселини, но при всеки си е индивидуално.

# 29
  • Мнения: 777
Честно и аз пиех газирано и ми минаваха киселините.А бяха страшно много и от мазните и сладките неща много ми се гадеше.

# 30
  • Мнения: 179
Сода и газирана вода за киселините  ,това ми помага сега  Peace

# 31
  • Мнения: 5
 Аз заради гаденето,киселините и повръщането класифицирам бременността си като не леко минала или почти по-голямата й част.
 Аз започнах да повръщам две седмици след като ми закъсня цикъла и не спрях до 7 месец.До сега съм наддала около 5 кг,защото вместо да дебелея,аз слабеех от гаденето и повръщането.Нищо не ме спасяваше накрая получих ГЕРБ,влачих се по гастроентеролози като луда.Не мога да кажа от какво точно ми се гадеше и повръщане,нито пък  какво ми помагаше,защото от това,което ми минаваше след три дни ми се гадеше.Абе кофти работа.Всичко е толкова индивидуално-сега съм почти в девети месец и нямам киселини,за разлика от повечето мами.
 

# 32
  • София
  • Мнения: 38 499
Да докладвам. За гаденето просто установих, че не трябва да седя гладна в никакъв случай, както си бях свикнала преди. Закуска, обяд, вечеря - всеки ден. И някоя солетка, бисквитка или плод между храненията.

# 33
  • добрич
  • Мнения: 39
Още след 2 месец бях с огромни киселини и спасявах положението със сода бикарбонат, докато не влязох и в болница с криза ,после много ябълки и газ. вода.Имах киселини от всичко,но вече  не бебка е на 4месеца ,така че кураж. 

# 34
  • София
  • Мнения: 54
Забравих, и бисквитите ми помагаха срещу киселините. Обикновените бисквити.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 53
За киселините на мен ми помагаше само Stop acid. От всичко друго ми се гадеше.

# 36
  • Мнения: 56
Срещу киселините най много ми помага газираната вода, глътка- две бираили чаша доста гореща вода. Содата за хляб съм чувала че не е полезна по време на бременност, за сега до лекарства не съм стигнала но ако се наложи ще вземам. Все още удържам положението, но изпивам литри газирана вода.
Срещу гаденето хапвай по-малко, но по- често и задължително закусвай.
Леко бременеене на всички

# 37
  • Мнения: 2 231
Мене ме спасяваше само прясно мляко, но само за час. А сега гледам има много съвременни добри лекарства, които стават и за бременни.

# 38
  • Мнения: 312
На мен нищо не ми помагаше за гаденето.Киселини съм нямала.

# 39
  • Мнения: 857
За гаденето нищо не ми помагаше.
За киселините - временно сода и газирана вода.

# 40
  • Мнения: 262
тези Талцити и подобни ги избягвайте все пак е лекарство, колкото и да ви убеждават че са безвредни!

# 41
  • Мнения: 2 960
Гаденето ме подмина,киселини имах доста силни особено в края.Когато се превръщаха в горивини Mr. Greenлапвах по един Талцид Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 5 079
Гадене и киселини в комбинация са рядко срещана "екстра". Първото си е типично за началото на бременността, докато киселините се появяват към края.
С/у гадене не ми помагаше нищо, ама нищичко, отмина си от самосебе си.
Киселините борех със студено прясно мляко, на бавни глътки и по малко, помагаше ми, определено. Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 2 508
Талцид много ми помагаше.

# 44
  • Мнения: 920
Гадене и киселини в комбинация са рядко срещана "екстра". Първото си е типично за началото на бременността, докато киселините се появяват към края.
С/у гадене не ми помагаше нищо, ама нищичко, отмина си от самосебе си.
Киселините борех със студено прясно мляко, на бавни глътки и по малко, помагаше ми, определено. Peace
Явно аз съм била от щастливките Mr. Green Много е гадно, ама много, хем да ти се гади, хем да имаш чувството, че ти изгарят гърлото и хранопоровода Crazy

# 45
  • Мнения: 175
Здравейте момичета. Simple Smile
Споделете моля.
Кога ви се появиха първите признаци на гадене,колко продължи и  какво ви помогна за по-лекото му минаване?

# 46
  • Мнения: 718
Има много такива теми, потърси. Моето гадене започна преди да видя 2те чертички, повръщах и докато раждах  Laughing Нищо не ми помогна, но препоръчват да не стоиш гладна, джинджър, вода с лимон, също има едни ластичета за ръцете, при някои действа. Успех!

# 47
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
2 месец, при мен нямаше позиви за повръщане, в тези моменти само лежане, не можех да си стоя на краката - случи ми се на няколко пъти по за седмица и после минаваше, най-много 2 и 3месец, после имаше малко в 4 месец и 2 седмици от 8 месец

# 48
  • Мнения: 6 274
Има много теми, в които е обсъждано надълго и нашироко какво е помагало на другите, което обаче не е гаранция, че ще помогне и на теб.
Аз съм чувала/чела за бисквити, солети и т.н., но не мога да ти кажа от личен опит, защото по време на бременностите не съм имала гадене.

# 49
  • Мнения: 2 453
Гаденето ми минаваше само от капките Вомитусхил, които пиех още със ставането от леглото без значение дали в момента ми се гади, киселини не съм имала.

# 50
  • София
  • Мнения: 584
До края на бременността се скъсах от гадене, постоянно дъвчех бонбони, всякакви. И ядене по малко,но безспир, имах чувството, че така затапвам гаденето навътре и по не го усещах... временно, де. А иначе повръщах поне десетина пъти на ден до 4 месец, влачех се по пода. Права не можех да съм без да повърна. Два курса лежах в болницата на системи за оводняване, не можех и глътка да прекарам през устата си. Не искам да се сещам  Sick
Освен бонбони, ядки също рупах много (затова си избрах да съм Хрупка), но всичко това след 4м. Преди това беше тотален  Sick
Дегана не помагаше, нито бисквитки,солетки, още по-чоглав вкус ми ставаше.
Но най-най-хубавото дойде в 9-ия месец  Simple Smile    Party   Заслужава си   Hug

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Започна през 2-ри месец и продължи до началото на 5-ти ,предимно сутрин.
Почти нищо не ми помогна,само сода с лимон ,но понякога. Peace

# 52
  • Мнения: 405
Кисело мляко или ябълка срещу киселини!

# 53
  • USA
  • Мнения: 94
Ne mi se e gadilo,no 8q i 9q mesec-ujasni kiselini ot vsi4ko  Grinning.2-3 gladki bira predi lqgane me uspokoqvaha i nqmah kiselini.Pri men se poqvqvqha mnogo rano sutrin ili ve4er

----------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 10:50 от AnMary

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 440
И на мен киселините ми се появиха последните месеци, когато не остава място за стомах, но това не ми пречеше да се тъпча до безкрайност  Laughing Помагаше ми минерална вода с лимон и мъничко сода.

# 55
  • Мнения: 34
В пети месец съм в момента втора бременност !След хранене дори и малко храна да съм приела изпитвам тежест в стомаха и се чувствам като слон ,качила съм 5 кг от началото според мен не са много!Само при мен ли е така?

# 56
  • Мнения: 9 439
Не съм имала подобно чувство,нито с първата,нито с втората бременност!
Консултирай се с АГ.

# 57
  • Мнения: 9 776
Аз бях така с втората бременност, дори в по-ранните месеци. Малко да хапнех, коремът ми се издуваше ужасно. Не си едниствената със сигурност Wink

# 58
  • Мнения: 9 481
Според мен зависи не само от количеството, но и от самото съдържание и обработка..
Ако тази тежест я имаш и при консумация, да кажем и само от плодове/зеленчуци..или супа..т.е. леки храни-ест. се консултирай с доктор. Peace

# 59
  • Мнения: 320
Според мен зависи не само от количеството, но и от самото съдържание и обработка..
Ако тази тежест я имаш и при консумация, да кажем и само от плодове/зеленчуци..или супа..т.е. леки храни-ест. се консултирай с доктор. Peace

Peace

Аз също изпитвах тежест до към 5-тия месец, понякога имах и киселини, но забелязах че това се случва когато ям пържени и по-тежки храни, случваше се дори когато ядях бял хляб, затова не ядях пържено и бял хляб, а хляб Бонус, както и ядях по-често по по-малко и наблягах повече на плодовете  Peace

# 60
  • Мнения: 27 524
Нормално е, случва се. Хапвай често и по малко. Не се навеждай след ядене. Ще отмине  Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 39 764
Консултирайте се с лекар. Може да се обостря стомашен проблем.
Както са писали преди мен зависи от количеството и вида на храната.

# 62
  • Мнения: 265
Аз имам гастрит и херния на стомаха..... по време на двете ми бременности, стомашните ми проблеми се изостриха.

# 63
  • Мнения: 718
До 5-6м и аз бях така, после отмина.

# 64
  • Мнения: 34
Какво пиете при киселини в стомаха!

# 65
  • Мнения: 54
Здасти Simple Smile аз от сутринта точно това търся тук Simple Smile голямо съвпадение хахаха. Горе долу разбрах че почти нищо не помага, а не смея да си купя някакви лекарства. Остава надеждата че малко остава Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 796
Улгамакс-на мен много ми помогнаха.Успех!!!А и тук има доста теми по този въпрос.

# 67
  • София
  • Мнения: 32
На мен ми помага газирана водичка,е оставам без нея.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
студено прясно мляко
газирана вода
талцид-позволен е за бременни

# 69
  • Мнения: 1 414
газирана вода и талцид, аз за сега се разминавам с тях, но Док ме предупреди ако има нещо това да пия  Peace

# 70
  • Мнения: 2 200
Тук може да намериш нещо, което да ти помогне www.bg-mamma.com/index.php?topic=469342.0

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 14:04 от Viva_123

# 71
  • Мнения: 99
Винаги пия Талцид, имам ужасни киселини от няколко години. Ако пък киселините са по-търпими пия повече вода и минават. Пробвай и с дъвка, помага  Peace
Иначе Талцид-а не е вреден при бременност, съдържа и калции.

# 72
  • Мнения: 9 439
Каквото и да пиеш,лек няма за тази гадост Tired
Има много теми за киселините,ползвай търсачка Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 38 499
Ето ме пак. За месец-два позатихна, но сега пак почнах с Талцид.
Особено вечер е ужас.
Понякога ми помага и ябълка.
А отделно цялата ми храносмилателна система е аут. Венците ми кървят, излизат ми афти, стомаха е зле,имам запек - абе ужас!
А ако хапна овесени ядки да ме прокарат малко, получавам колит и контракции...
Ох, оплаках се.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 20:30 от Дилянка

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дилянка ,дръж се,защото имаш още доста докрая  Wink

# 75
  • Мнения: 914
При гадене газирана вода с лимон,а при киселини дълго пиех Талцид или прясно мляко.

# 76
  • Мнения: 168
За киселини - в малко вода (да не се наливам излишно) слагам лъжичка лимонтозу, лъжичка захар и като се разтворят лъжичка сода бикарбонат. Задължително над мивката, защото кипи много. Има вкус на лимонада и след минути киселините ми изчезват.

# 77
  • Мнения: 58
За киселини - в малко вода (да не се наливам излишно) слагам лъжичка лимонтозу, лъжичка захар и като се разтворят лъжичка сода бикарбонат. Задължително над мивката, защото кипи много. Има вкус на лимонада и след минути киселините ми изчезват.

Точно така се спасявах и аз, особено в последните дни преди раждането положението беше нетърпимо, събуждала съм се от сън с ужасни киселини и само този "коктейл" ми помагаше, с изключение на това, че вместо лимонтозу аз слагах фреш лимон.

# 78
  • Мнения: 258
талцид в промишлени количества взимах,газирано ми помагаше до време,имах период на подобрение от ампула глюконат нещо си ,винаги му забравям името и като кажа за гадене в аптеката ме разбираха,накрая отидох на лекар,откриха ми рефлукс  ,който се оправи за около месец пиене на лекарства и от тогава съм без проблеми.Сега се чуда защо съм траела толкова време.Пропуснах да пиша,че освен талцид ,съм вземала и него подобни много.

# 79
  • Мнения: 92
При мен киселините се появяват от всичко,имам чувството,че дори от водата ooooh!Какво ли не опитах Talcid,някакви за киселини на билкова основа,рецептата със сода,но единственото,което ме спасява е Zero Acid.

# 80
  • София
  • Мнения: 588
При мен киселините се появяват от всичко,имам чувството,че дори от водата ooooh!Какво ли не опитах Talcid,някакви за киселини на билкова основа,рецептата със сода,но единственото,което ме спасява е Zero Acid.

 Peace Всичко изредено + бабини илачи! Нищо не ме спаси, от 4-я до 9-я ( повръщах и докато раждах) се съсипах от повръщане и киселини! Сега от време на време пак се появяват киселините и ме облекчава Гастроцид! Confused

# 81
  • Мнения: 501
При мен помагаше само талцид.През цялата бременност си ги дъвках почти постоянно  Wink Една опаковка ми стигаше понякога за 2 дни,но в повечето случаи всяка вечер пращах мъжа ми да купува.

# 82
  • Мнения: 16
Да се оплача и аз в темата. Имам киселини почти денонощно в последните 2 седмици. Сега съм в 31г.с. с близнаци. Биха ми Дипрофос за профилактика на дробчетата на бебетата и оттогава имам и Т 37,4. Не знам дали е реакция към инжекциите или киселините. Нищо друго ми няма.
Единственото, което ми помага за проклетите киселини е няколко лъжици мед.
Често ми се случва и да ги повръщам в ранни зори или като си мия зъбите сутрин.
Дайте съвет какво да правя или препоръка за добър гастроентеролог в София.

# 83
  • Мнения: 48
На мен ми помагаше Зеро Ацид

# 84
  • София
  • Мнения: 38 499
Взимам Талцид, взимам, обаче прочетох, че от много Талцид може да се натрупа алуминий в организма.
Може да пробвам Зеро Ацид и аз.
Иначе имам един Омепразид тука, взимам си понякога по едно хапченце на ден и ми е супер.
Обаче чета за него - на едно място пише, че може, на друго че не може да се пие по време на бременност - оф!

# 85
  • Мнения: 2 478
Киселините са нещото, което най-много ме тормози последните 2 месеца. Дъвча Талцид, пия чай от лайка, но най-много ми помага една грузинска минерална естествено газирана вода Боржоми. Леко е солена, но е супер ефикасна. 0,5л струва 2,7лв.
Някоя дама има ли отзиви за нашата подобна родопска вода - Михалково?

# 86
  • Мнения: 1 420
Ох, съчъвствам ви, момичета! И аз бях с много кофти гадене и киселини до самото раждане. За киселините ми помагаше от време на време студено мляко преди лягане  Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 119
И аз се спасявам със студено мляко.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 499
Ох, таман закрепих положението с киселините и пак почна да ми се гади!
Добре че малко остана.

Общи условия

Активация на акаунт