МАЙски слънчица изгряват, майчинските ни сърца огряват! № 32

  • 22 416
  • 717
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас !!!! Така мечтаех за деня в който и аз ще напиша - ВЕЧЕ СМЕ У НАС!!!!!!

Писах СМС на Змейчето, че съм родила но нали и тя се обеби, което е супер!! Честито !!!


Накратко ще ви кажа как се случи хихихих

На 28.05 - деня на термина ми  Rolling Eyes отидох на преглед и се прибрах отчаяна че няма да се ражда ... кажи речи се оплаках на всички, че няма раждам  Whistling

Отидохме на пазар с мъжа ми, прибрах се сготвих му сервирах да си хапнем
 и ме почнаха контракции от раз на 3 мин Shocked звъннах на доки, взех си душ отидох  към 18 и 30 часа и какво да види - 6 см. разкритие  Shocked както си го мечтах така и стана. докато ми направят клизма и системата докато сложиха вече бяха с 8 см. покрещях си на воля около 20 мин. само и в 20:54 прокплака нашата Любомира - с перфектните размери - 4105 и 52 см. Родих я нормално без упойки и с малка епизиотомийка, и въпреки че минаха само 5 дни, вече правя всичко сама и се чувствам прекрасно, но не съм мигнала от вълнение.!!! Целувки от нас щ се включим отново .

Забравих да отбележа, че засукахме 2 часа след раждането веднага и до днес сме само на кърма, макар с тези големи гърди да виждам доста зор, но не ми пука и упорита си търпя на болката която вече утихва. Само ме притеснява нещо и ще питам в лилаво  - на дената гърда около ареолата имам зачервенко около 3см какво ли може да е - не боли по различно то другата гърда и не е втвърдено  newsm78

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 16:28 от хабиби

# 691
  • Мнения: 40
хабиби, добре дошла вкъщи и честита бебка!   bouquet Голяма е била твоята мадама и въпреки всичко по думите ти раждането е минало чудесно. Важното е че вече сте си вкъщи и се чувствате прекрасно Simple Smile .

# 692
  • Мнения: 52
Последното чакано бебче!!!
Таня Малинова роди син Борислав 3950  49 см. Родила е е за 20 мин с малко шевове но всичко е наред

Да е жив и здрав малкия Борислав!!!! Hug

Славче хайде в тема родени 2010г Heart Eyes

# 693
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Честито на Таня да са живи и здрави!
Браво на Хабиби за лесното раждане.

При нас пък в Сливен клизма не правят.

# 694
  • Мнения: 91
ЕХЕ,ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ХАБИБИ И НА ТАНЯ МАЛИНОВА!!!
Да са живички и здравички и на майчетата бързо възтановяване!
Славче,за първата страничка - Галя85 роди,аз бях писала кога точно и мерките на бебчето.Ще я питам и ще ти ги пратя на ЛС  Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 735
Честиито на Хабиби и на Таня! Браво за лесното раждане и на двечките! Айде, обебиха се всички май-чета  newsm44
да са ни живи и здрави малките бебочета и да ни радват всеки ден повече и повече!


Слънчева, мерси! Дано не ни върнат за нещо тия... да не пиша какви...

ДудунскиPraynig  дано му мине на мъника ти... много е тъжно като плачат и не можем да им помогнем...

Днес ще се опитаме да отидем на гости на едни приятели (те си имат осеммесечно бебе) с Габче  Laughing то не че иначе сме ходили някъде до сега, де... та сефте, да видим... стискайте палци да постоим малко поне Joy

Айде, Славче, да отиваме в другата тема, и без това тази почти си я изписахме, бавно, бавно. Ама си дойде ред и ние да минем в Родени 2010  smile3501

# 696
  • Мнения: 143
Ех че хубаво, ЧЕСТИТО НА ТАНЯ И ДОБРЕ ДОШЛА ВКЪЩИ НА ХАБИБИ

Вече наистина можем да се премстим в Родени Laughing Колко бързо мина времето, а, кога си говорихме за 2-те чертички гога почнахме за колики и питки за 40 дни  Party

# 697
  • Мнения: 21
Честити бебчета на Таня и Хабиби!
Да са ви здрави рожбите!
Еее,момичета, дочакахме края на бременелските ни темички, аз съм в този форум от септември и наистина се чувствах в много добра компания с всички вас! Hug Hug Hug

Споделяхме и радост и тревоги и си мина времето!
Ами хайде тогава смело да се местим в Родени 2010 и да ни вървят  по мед и масло темичките и споделения опит!

# 698
  • Мнения: 1
кака Лара, dudunski i и Рая има запек, много трудно се изхожда. Вие кърмите ли или сте на АМ?
Ние не се кърмим и мисля пак да сменям млякото. Решила съм да пробвам с Лактана Био, ако някой има впечатления ще съм благодарна да сподели.

Рая се запича от Аптамил АР което е за бебета с рефлукс, и е много гъсто. Смесвам го 50 на 50 с Аптамил комфорт иначе не задържа нищо и е страшно повръщане.
Оплаках ви се да съм спокойна.
 Честити бебчета на Таня и Хабиби да са им живи и здрави. smile3525

# 699
  • Мнения: 5 401
... Въпрос към Шаманката или Бръм:
Павел хапва около 6-7 пъти на ден. Давам едната гърда, но понякога не му стига и давам и втората. Изцоква я наполовина и заспива. Имаме около 6-7 наакани и напишкани пампи. Нощем понякога прескача ядене. Снощи го къпахме към 9ч и го нахраних. Събуди се чак към 4ч за папане. Това е адски много време. После като хапна, спа до 8.30ч. През деня се храним по-начесто, днес следобед през около 1.5 ч. Не ми остава нищо за изцеждане. Въпросът ми е, да го събуждам ли на около 3-3.5ч, ако сам не става? Днес следобед така го събудих и доста ме хокаха  Embarassed


Теди, броя напишкани и наакани пампи е супер добре. Не е проблем и липсата на нощното кърмене, щом си спи спокойно.  Wink Не е необходимо да ти остава кърма за цедене, нали се очаква бебето да изсуче всичко и да се храни добре. Би било притеснително, ако ти остава сериозно количество - тогава можем да се замислим за хиперлактация. Ако наддава добре, има розова кожа, спи спокойно, общия му вид е здрав, не би трябвало да те притеснява нещо.  Hug Ако усещаш, че кърмата ти намалява заради по-големия интервал между кърменията, можеш да го стимулираш да суче по-начесто и нещата ще се регулират.


... И сега въпрос в лилаво:
Въпреки че родих секцио по спешност, коластрата ми дойде на втория ден, Али засука много добре и в болницата преминахме само на кърма и отказах АМ. Като се прибрахме вкъщи и исках да изцедя след кърмене с ужас установих, че няма нищо за изцеждане и затова започнах усърдно да работя с помпата - с цел стимулиране. След една седмица усетих, че гърдите ми /и специално едната/ се налива и сякаш вдига температура. Започнах топли компреси и масаж и реших, че май не трябва да продължавам с помпата, за да не си докарвам такива състояния. Днес въобще не цедя, а само преди кърмене - топъл компрес, а след кърмене - масаж с преварен зехтин и цял ден ги чувствам неестествено меки. Правилно ли постъпвам със спирането с помпата и как бихте ме посъветвали да процедирам занапред? newsm78

Да, нямаш нужда от цедене.  Wink Можеш да стимулираш чрез цедене, ако усещаш намалена лактация, иначе е безсмислено и дори опасно заради хиперлактацията, която е също така неприятна, както и намаленото количество мляко. Нормално е гърдите ти да са меки, така и трябва да е.  Wink Бебето изсуква в началото предното мляко, което се съдържа в гърдите ти, а докато суче, се образува задното мляко. Затова усещаш гърдите си спокойни.

... Както ви писах, озверяла от глад, вечерта цока цели 25 мин., след което, разбира се, бая върна. След това се почнаха ужасни колики и в 00ч. (доста късно.. моя грешка) й дадох да яде пак (бях й предложила към 22ч. - отказа). И разбира се, пак много гладна (все пак стана 4 часа интервал..) - отново върна доволно. Обаче след това като заспа - чак в 6 сутринта яде и то добре, че я разбудих (гърдите ми щяха да се пръснат, не са свикнали по толкова часове да няма включване). Такава пауза от 6 часа не е ли прекалено голяма? След храненето в 6, пак с моя помощ в разбуждането, я нахраних към 9.40 (което са близо 4 часа). Въобще не разбирам какво става. Уж имахме изграден някакъв режим (на около 3 часа през деня, е, понякога на час-два, а нощно време на 4) - сега всичко е нагоре с краката... На какво може да се дължи това и има ли нещо обезпокоително (склонна съм да търся в случая вината в себе си за вчера, защото се мотахме... и детето се изнерви ужасно много... Но иначе.. не знам...

Кали, нормално е. Всеки ден е различен, защото бебето има различни нужди дори в рамките на един ден. Както ние не се храним еднакво на всяко хранене, нито пък имаме еднакво настроение или желание за нещо, така е и при мъниците. Води се по Габи, не по режимите и всичко ще е наред. Разбирам, че режима е лесен за майките, но бебетата, които се кърмят на поискване имат също свой ритъм, но изграден от тях самите, който обикновено е гъвкав.

Змейче, Бръм, Шаманката - до сега имах мляко в изобилие и помпах и замразявах, защото бебо не можеше да изсуква всичко. От два дни насам гърдите ми са меки и не му стига. Наложи се на два пъти да давам по малко АМ, защото нямах време да размразявам, а гърдите ми бяха празни. Има ли начини да стимулирам лактацията? Притеснявам се, че е гладен непрекъснато. Вчера за първи път му дадох да източи и двете гърди (до сега все се нахранваше само с една). Претеглих го преди и след хранене и се оказа, че е изял 150 мл!  Shocked Стори ми се ужасно много и се притесних, че съм го прехранила пак, и затова не искам да го храня и от двете.
Много е изтощаващо, повечето пъти суче по 40-60 минути. После с оригването и смяната на памперса, и се оказва, че след час и половина най-много пак трябва да се храним. Не знам дали и това, че не мога да си почина, влияе на количеството мляко, което произвеждам. Също така, при всяко хранене засуква, след минута се дави и пуска, и така няколко пъти. Установих, че ако не го оригна след всяко давене, накрая повръща. И всъщност трябва и да се оригваме по няколко пъти по време на хранене. Това нормално ли е?
...

Нормално е да са ти меки гърдите, не е нормално да са твърди! Кърмата ти се е регулирала. Прочети по-горния текст, за да не го пиша отново...

Лактацията се стимулира най-добре от бебето при по-често сукане. Това че е изсукал веднъж 150 мл, съвсем не означава, че и при следващото хранене ще поеме такова количество. Ако бебето иска втора гърда, добре е да му я предложиш. Преди това обаче трябва да се увериш, че хубаво е изсукал първата гърда и е поел задното й мляко. След това можеш да го оригнеш и да му предложиш втората гърда.

Защо не можеш да си почиваш? Почивката и спокойствието ти са ти необходими! Няма ли кой да поеме малко домакинството? Ако няма, все пак може би обмисли дали да не го оставиш на второ място, защото ти и бебето ти сте по-важни в случая.

За задавянето - възможно ли е струята ти при слизането на млякото, да е по-силна? Ако да, можеш да поизцедиш малко мляко преди кърмене, както и да опиташ различни пози, при които гравитацията няма да "помагат" на млякото да се озовава бързо и мощно в устата на бебето. Наистина можеш да прекърсваш кърменето, да оригнеш бебето и после пак да му предложиш гърда. Чудесно си се сетила!  Hug


... Само ме притеснява нещо и ще питам в лилаво  - на дената гърда около ареолата имам зачервенко около 3см какво ли може да е - не боли по различно то другата гърда и не е втвърдено  newsm78[/b]

Не е нещо необичайно. Ще отмине с кърмене. Можеш да масажираш мястото по време на сукане, да си направиш топъл компрес...

# 700
  • Мнения: 143
Рори, ние бяхме на Аптамил и нямахме проблеми, смених с Хипп което е супер гъсто и детето отказа да го яде беше голяма мъка, сега пак му взех Аптамил и може и да си въобразявам ама след първото ядене и си се изака самичък. Иначе за Лактана Био вчера Ивон точно него ми прерпоръча ама аз засега не смея да експериментирам повече

Днес бях до офиса за малко да ги почерпя за бебока и приятно ме изненадаха с преносимо креватче кошарка много симпатично, коплектче чершафчета и обиколници и играчка за количка, та сега почваме явно да пътуваме

# 701
  • Мнения: 30
Изи, много благодаря!

Dudunski, и мен днес приятно ме изненадаха от офиса. Бях им пратила почерпка по брат ми, а те ми пратили парички да купя нещо за Павко. Много се трогнах. Че и сумата не е малка.  Embarassed

# 702
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен!
Бръмбазела, Змейче и Шаманката Simple Smile страхотни съвети давате, чудесни сте!!!! newsm20 Аз лично не съм питала нищо досега, но само като чета отговорите, които давате на другите момичета се просвещавам много и мога да кажа, че вече благодарение на вас съм доста добре осведомена за кърменето.
Иначе малкия Валерко е добре - последните 2 дена намаляха коликите откакто мина на Инфакол. Преди това около седмица нямаше ефект от Саб Симплекса Sad и много се гърчеше, понякога и по 6 часа. Вчера бяхме на преглед за първи път при гп-то Simple Smile ужасссссс. Нямам думи - всичко е на конвейер. Точно 3 мин внимание му обърна, което според мен не е нормално за първи преглед. Преслуша го на едно място на гърдичките докато той се скъсваше да реве, видя му пъпчето, и го премери, при което сгреши в изчисленията за наддаването - 3570 до 3700 ако не знаете за 230 гр., а не 130!  Съответно заключи ,че всичко е наред, наддал е добре. А то всъщност май не е така.
Та в тази връзка един въпрос към ЛЛЛ. Явно на мишлето не му стига кърмата щом не е наддал добре, та се изцедих снощи и от двете гърди - 75 мл! Sad А малкия е на 14 дена и както прочетох му трябва мин 80 мл, а аз последните дни бях спряла да го кърмя и от двете гърди защото му стигаше преди това. Но явно сега е имал скок в растежа и нуждите му са нараснали, аз забелязах, че започна да се буди по-начесто да яде, но не се усетих, че може да не му стига кърмата и бях спряла да се стимулирам. Та от снощи пак почнах да давам от двете гърди и да се доизцеждам след това, но няма почти нищо за изцеждане - около 10, макс 20мл. Какво още мога да направя за да стимулирам отделяне на повече кърма?
Честито на всички мами Simple Smile Много е хубаво да си майка Simple Smile

# 703
  • пловдив
  • Мнения: 1
[color=red]Честито на ХАБИБИ и Таня Малинова, [[/color]/color]Браво на всички дочакахме да станем пълна дружина ехааааааа!да са ви живи и здрави дечицата, много да ви радват и слушкат!

# 704
  • Мнения: 37
Честито на Таня, Хабиби и Марая!! Чудесен финал на майския бебевалеж!! Да са им  здрави, живи и силни бебоците!!

Ние вчера бяхме на консултация. Личната беше недоволна, че бебчо е наддал малко - 400 гр. за 2 седмици. И аз като се притесних..... Close. Трябвало да наддаде между 800 гр. и килограм....за месеца. Много ме обезкуражи.....а тъкмо ни потръгна кърменето......уффф...Май се опитяа да ми пробута идеята за дохранване....Говори ми за 5-6 часови паузи нощем, да съм го залъгвала с вода, ако иска да яде....много ми е чудно тогава как ще наддава. Мислех си, че е поосъвременила възгледите, ама явно не е. Ще я караме засега както си знам, пък да видим какво ше излезе накрая.

Хайде лека на всички!!

Общи условия

Активация на акаунт