Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 33

  • 34 130
  • 716
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Браво на всички който са замесени в създаването на тема 33   bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 427
                Страхотна си Соя фен   bouquet
                За Ферхунде-може би наистина тази вечер плака от яд ,че нещата не вървят по неин план, но и също така плака ,защото осъзна колко сама е всъщност.Загуби и единствената си истинска приятелка , губи донякъде и майка си.Но ,в същото време ,според мен е една много объркана млада жена,копнееща за много силна любов.Любов , в която тя да бъде единствена,незаменима и най-значима.Копнее да бъде обичана от мъж,който да вижда света само през и в нейните очи,който да живее само за нея.Който да я обгражда освен с любов, но  и с внимание , с романтика и...пари.За съжаление обаче , едва ли ще постигне така желаното щастие , защото дотолкова е объркана, та чак е заслепена от собственият си егоизъм ,амбиции, и самовлюбеност.
Баба Джаврие,  hahaha това е моята фаворитка в хумора.Една съфорумка ,каза че ще си запише в тетрадка бисерите и , и аз ще го направя,умирам си от смях още в мига ,когато и покажат физиономията  Joy
Неджля-все повече ми харесва.Може би се поучава от грешките си, и като че ли искренно обича Джем.Оцени го като личност, оцени и любовта и жертвите му ,спрямо нея.

# 17
  • Мнения: 0
Огромно благодаря на всички, които допринасят за темите ни!   smile3525 И специално на soya-fen за търпението и!   newsm51
В анкетата отговорих с Всичко ми харесва. Като уточнявам искрено и лично, че има двама-трима участника, които развалят атмосферата тези дни. Надявам се да продължим както преди.
Snejkata няма да говориш лошо за Оуз  newsm47 (шегичка). Този брак е заради майката на Джейда - как да се държи, като влюбен ли? Първия път Ферхунде го принуди да се ожени, сега пак насила......
И на мен ми направи много хубаво впечатление бащата на Джем, особено разговора с жена му. Докато за Сузан не мога да кажа същото - класа класа, ама нещо изпростя в последно време.

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Благодарности за създателите на новата тема!  bouquet
И още едни, в аванс, за Мери Попинз! Laughing

Сега с чиста съвест ще се върна в старата тема да ви изчета, а после ще изгледам и днешните серии, че тази вечер избрах българската "Прогноза".

# 19
  • Мнения: 427
            За Сузан, майката на Джем,мисля че отношението и към сем-во Текин, е водено от майчината обида и болка.От това ,което се случи първият път,когато се провали бракът на Неджля и Джем,от предателството на Неджля , от синините по лицето на Джем.Истината е такава ,че майките по-трудно забравят и прощават грешките и раните,които нанасят снахи и зетьове върху децата им.Болката на децата ни , е и наша болка . Сърдечните ,физическите и психическите страдания на децата ни ,също са и страдания за родителите.Нима Али Ръза и Хайрие ,не страдат със децата си? Не страдат ли ,когато са нещастни и болни? Не е честно ,да оправдаваме тяхното страдание , а да пренебрегваме страданието на сем-то на Джем, или на Нехир спрямо Седеф.

# 20
  • Мнения: 19
Белите букви са допълнени!  Peace

# 21
  • Мнения: 1
Благодаря Ви за темичката Hug
Дано отрицателната енергия остане в старата, но пък там остават и доста хубави снимки Simple Smile
Пожелавам лека нощ на тези, които ще си лягат и да сънуват такива мъже. За легналите остава за утре като "Добро утро" и да им върви деня на такива мъже  Twisted Evil
Това са някои от моите любимци:
 Кристияно Роналдо
 Благой Георгиев
 Уилям Леви                                                      
 Серхан Яваш

# 22
  • Мнения: 4 594
1-во едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички Hug На Соичка специално Hug Hug И дано напълним тази тема само с хубави емоции!

Цитат
Горкият Али Ръза колко болно му беше, докато искаше работа от г-н Кемал. Добре, че поне той го е преценил както трябва. А жена му просто е една богата Хайрие, само че расла в друга среда и малко по-изтънчена. А за самата Хайрие не знам вече какво да напиша. Толкова е нетактична и несъобразителна, да не кажа и по-лоши думи.
Точно същото си го помислих и аз Snejkata Hug Първоначално започнах да се чудя на кого ми прилича Сузан, а то какво се оказа... Хайриеее Shocked Laughing

                              За Ферхунде-може би наистина тази вечер плака от яд ,че нещата не вървят по неин план, но и също така плака ,защото осъзна колко сама е всъщност.Загуби и единствената си истинска приятелка , губи донякъде и майка си.Но ,в същото време ,според мен е една много объркана млада жена,копнееща за много силна любов.Любов , в която тя да бъде единствена,незаменима и най-значима.Копнее да бъде обичана от мъж,който да вижда света само през и в нейните очи,който да живее само за нея.Който да я обгражда освен с любов, но  и с внимание , с романтика и...пари.За съжаление обаче , едва ли ще постигне така желаното щастие , защото дотолкова е объркана, та чак е заслепена от собственият си егоизъм ,амбиции, и самовлюбеност.
Подкрепям! Wink
Grozdanka , и аз харесвам много Благо Heart Eyes
В анкетата гласувах "Всичко", макар и атмосферата напоследък да е.. Grinning

# 23
  • Мнения: 8
Въпреки всичко и всички мисля,че Ферхи има чувства към Шефкет  Thinking

# 24
  • Мнения: 105
В предната тема явно и без мен е имало бурни страсти.. Rolling Eyes  За оформлението   bouquet Другия път може и аз да се включа с някой колаж Flutter
Ферхунде се опитва да поправи грешките си,но допуска нови-кой е застрахован от грешки?А какво му казаха на Шефкет съкилийниците?Такъв мъж ,който слуша мама и тати ни една жена няма да иска до себе си.Той не заслужава любовта на Ферхунде и правилно,че най-после и тя се оттегли.Друг е въпросът дали шефа и бе най-подходящия,но за момента явно няма други по-подходящи около нея.Предателството на най-близките хора винаги носи много болка и разочарование.Но нищо ново под слънцето,щом  сестра краде мъжът на сестра си-това тук си е детска радост.За жалост при жените това е често срещано явление,женското предателство от завист и злоба не е от вчера.

Странно ми беше Али Ръза да моли за работа  свекъра на Неджля-къде му отиде гордостта?И да,отново жена му като черна станция взе да нарежда...А семейството на Джем отново показа класа,ако бе обратната ситуация Али Ръза щеше да чете  поне час морал Twisted Evil Пък сега видите ли,почувствал,че за да не му откажат!

Но така е,и Джеврие показа човешки чувства,т.е. който до сега се е съмнявал-и тя е човек  Flutter И тя може да бъде спечелена с няколко мили думи.Фикрет може да е голяма домакиня,но за мен е студен човек,и определено си заслужава отношението на свекърва си.


# 25
  • Мнения: 87
Много тъжна серия - плаках заедно с Ферхунде когато я принудиха да напусне любовта си.

Ферхунде обича Шефкет - егоистично, по котешки, но го обича..., толкова ли не е ясно това, та някои тук правят сложни психологически еквилибристики само и само да отречат правото на Ферхунде да обича някого и да иска да е с него.

Много мъчно ми стана, когато гледах как  раздраха сърцата на Ферхунде и на Шефкет ...

Не мога да отрека , че филмът е много правдив - в живота също се случва много пъти двама души, които се обичат да бъдат разделени от хората около тях.

А когато Ферхи тръгна към Левент... - колко добре успя Дениз Чакър да изиграе този момент - как се чувстваше, че сърцето на Ферхи не е при този мъж и не иска да е при него...пък колкото ще да е богат и хубав.

Това, което му липсваше на Шефкет - независимост на мисленето,  накрая доведе до неизбежното - до раздяла с любимата му. Приятелите му бяха напълно прави.

Неджля и в тази серия демонстрира простотия и селящина - като се развика свирепо на Левент все едно, че е извършил престъпление ...особено ми хареса като го обвини, че ходи с омъжена жена точно тя, дето тръгна с женения за сестра и мъж...Проста е като тиква бедната.

А Джавка е такъв сладур...Simple Smile))))))






Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 08:05 от Ara_bella

# 26
  • Мнения: 743
Добро утро!Ето ме и мен с кафенцето пред монитора,докато малчо още спи.
Гласувах,че харесвам дискусийте и участниците,срещнах чудесни хора тук!Оформлението,както винаги и то е страхотно,но за пореден път си помислям,че това е много труд и ще споделя,че аз влизам в темата за да си побъбрим,така да се каже,и си мисля,че няма нужда от всичко това,особено в моментите,когато темите се изписват с ненужни въпроси,нападки,спорове...,а после-благодаря  за новата тема!Еми хубаво,ама като сте благодарни не я изписвайте с глупости!Не ме разбирайте погрешно,споделям го защото ценя чуждият труд!И все едни и същи хора го правят.Соя-фен си има семейство!Нека тя и другите които учавстват в оформлението на темите пишат,наистина ли не им представлява трудност,не им отнема много време,че за тях е ОК да го правят  Hug.

Много ме трогна сцената между Али Ръза и Кемал.Този Али Ръза,казва много с думи,но още повече с очи!И наистина,както вече някой го беше написал,Кемал го е опознал страшно добре,описа го много точно пред жена си,усетил е цялата му болка.

# 27
  • Мнения: 4 076
Не мисля,че Ферхи се подигра нарочно с Шефкет,защото в такъв случай тя щеше да е тържествуваща и усмихната.
Смятам,че беше разколебана,объркана,уморена,изнервена,уплашена и не знаеше кой път да хване.
Какъвто и да е мотивът й,беше много грозно да му даде надежда и после да му я убие.Съкилийниците му обаче произнесаха най-точната присъда за брака им.
Простотията и наглостта на Неджля в действие.Вместо да благодари,че в критичен момент Левент е помогнал,тя го заплашва да стои далече от тях!Кой при кого отиде,Теким някой да ги е канил?Те живеят с чувството,че са нещо повече и от Левент,и от Ахмед,и че е голяма чест за хората да допълзят до тях.Не си дава сметка,че е влязла в семейство в близки отношения с Тунджел и така отново създава проблеми и се излага-за кой ли път вече.Наистина е много ниска топка и Сусан е напълно права да не може да диша и нея,и семейството й(снахата е първо женена за баща си,после за мъжа си,като останалите сестри.Така вече ми вони на Едип,че...  Sick
И как никой Теким не се усети,че нараняват Седеф,разисквайки надълго и широко любовта на Шефкет към съпругата му.Което нямаше да се случи,ако не се месеха в живота му толкова много и не бяха такива егоисти да занимават хората само със себе си.

# 28
  • Мнения: 13


Странно ми беше Али Ръза да моли за работа  свекъра на Неджля-къде му отиде гордостта?





И на мен ми беше странно, та чак съмнително. Някак си не се връзва  Thinking Да бяха измислили друг начин да попадне Али Ръза във фирмата... И после словото на Кемал... пак така... толкова добър и проницателен човек...

В предишната серия пък предателството на Гюлшен ми се видя пак така не в унисон с характера на героинята/героя, който е граден до сега.

Но може моите очаквания да са били други. Не съм ги познавала толкова добре, колкото съм си мислела  Wink


Поздравления за труда на създателите на темата!    bouquet

# 29
  • Мнения: 743
Аз пък точно това очаквах от Гюлшен да направи!Тя е чудесен човек,добра,разбираща,справедлива,милостива и тази й постъпка,беше абсолютно в унисон със същността й!Тя разбра,че Ферхунде прекалява,и се почувства длъжна да се намеси,да помогне на Текинови.

Общи условия

Активация на акаунт