Пихте ли вода след секциото?

  • 19 777
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 789
Не разбирам защо не са ти давали? newsm78 Thinking
На мен в момента, в който ме рехвърлиха на нормално легло от операционната маса, акушерката буквално ми набута шишето в устата. Каза, че до час трябва да съм изпила поне 2.  Аз се постарах и за 24 часа, които лежах в реанимация изпих 6 литра Mr. Green Laughing Толкова имах Mr. Green Главоболие не съм имала никакво. Naughty
Гледах, че и на другите, прясно родили/оперирани също ги караха да пият вода.

# 61
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Бях с пълна упойка. Явно принципът там е друг. Макар че след абортите никой не е споменавал да не пия вода. Напротив, дори казаха да пия кафе, защото може да ми падне кръвното  Rolling Eyes

# 62
  • София
  • Мнения: 3 271
Около 2 ч след опрациите, даже на сила ме караха да пия вода, и то колкото се може повече.

# 63
  • София
  • Мнения: 283
Родих секцио с епидурална упойка. По време на операцията, една от сестрите от време на време ми мокреше устата с марля. Веднага след като ме преместиха в реанимация ми дадоха да пия вода.

# 64
  • София
  • Мнения: 30 208
казаха ми, че за 1 час трябва да изпия 2л вода  Peace

# 65
  • Варна
  • Мнения: 18 033
Според мен, по-скоро има значение дали сме били оводнявани(чрез системи) преди и след секциото. След моето секцио (спинална упойка), не са ми забранявали да пия вода, но ми преляха три банки физиологичен разтвор и изобщо не почувствах нужда от вода, така че пих чак на другия ден. Thinking

# 66
  • София
  • Мнения: 6 011
Хексе, не е и само заради банките.  Thinking При второто секцио ги броих - общо 9 банки ми вляха и въпреки това ме накараха да пия много вода.
При първото не се сетих да ги броя, но пак бяха много и пак настояваха да пия вода.

# 67
  • Мнения: 71
И при мен беше така  Peace два часа след секциото ми разрешиха да пия по- малко вода, а на другия ден вече ми казаха, колкото мога да пия, но поне 2 литра дневно. Не ме е боляла глава, но много ми се спеше, раждах със спинална упойка.

# 68
  • Мнения: 65
И на мен ми вливаха много банки,а пиех и много вода,както и натурален сок от ябълка.Казаха ми ,че така по-бързо ще се изхвърли упойката от тялото .2 дни го откарах на вода и сок общо взето,а накрая почнаха да ни дават по малко кисело мляко и разни други лекички храни. Peace

# 69
  • Мнения: 1 354
Не съм пила вода няколко часа след секциото, после ми даваха на малки глътки.

# 70
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
И двете са ми с пълна упойка , след първото не ми дадоха да пия вода 12 часа , само ми мокреха устата с памук. Беше ми много гадно.При второто на своя глава си взех едно малко шишенце с м.вода и си пиех на малки глътки от време на време , чувствах се значително по- добре .

# 71
  • Мнения: 3 294
Секциото ми беше в 11:00 часа сутринта , последно пих вода в полунощ преди секциото , след секиото ми разрешиха да пия водя вечерта на малки глътки , преди това си мокрех устните с марля . Тъй като това не ми е първата упойка , знам че не се разрешава да се пие вода за да не предизвика повръщане , естествено ако операцията е по спешност се рискува и не се гладува предварително .

# 72
  • Мнения: 914
Първия път трябваше да пия много вода,а втория ми направиха забележка акушерките защо съм изпила 0.5л. за цял ден.И двата пъти съм била със спинална упойка,но в различни болници.Явно всяка болница си има някакви правила.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 130
Бях със спинална упойка,започнах да  пия вода веднага след операцията.....Казаха ми,че няма проблем.Зависи от упойката долкото си спомням.

# 74
  • Мнения: 11 025
Моето секцио беше с местна упойка. Щом ме върнаха в реанимация, веднага ми дадоха 1,5 л. бутилка с вода, от която пиех чрез гумена тръбичка. Казаха ми да пия колкото искам и че ще ми налеят още, ако свърши. Захранването след операцията беше по-внимателно, но за течностите не са ме ограничавали.

Общи условия

Активация на акаунт