Пихте ли вода след секциото?

  • 19 889
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 920
Давах ми да пия вода без проблем след секциото,никой не ми е споменавал, че не мога, за първи път чувам такова нещо.

# 76
  • Мнения: 186
Моето секцио беше с пълна упойка и докато не изкарах газове Embarassed не ми даваха да пия вода/доколкото знам тъка е и при повечето коремни операции/ и до тогава ми слагаха и системи.

# 77
  • Мнения: 15 379
Да, разбира се.
Бях със спинална упойка.

# 78
  • Мнения: 9 501
Моето секцио беше с местна упойка. Щом ме върнаха в реанимация, веднага ми дадоха 1,5 л. бутилка с вода, от която пиех чрез гумена тръбичка. Казаха ми да пия колкото искам и че ще ми налеят още, ако свърши. Захранването след операцията беше по-внимателно, но за течностите не са ме ограничавали.

Нещо май бъркаш? Wink

# 79
  • Мнения: 467
и двата пъти раждах със секцио. Веднъж с епидурална и веднъж със спинална упойка. Водад не ми даваха само един 4ас след упойката. После ми носеха кани с вода и 4ай в стаята. Дори не знам логиката да не ти дават вода. Та човек ще се обезводни, след толкова много кръвозагуба.

# 80
  • Paris, France
  • Мнения: 14 456
Моето секцио беше с пълна упойка. Дадоха ми вода веднага щом поисках или около 2-3 часа след като се събудих. Казаха ми да пия много вода за да слезе кърмата и непрекъснато идваха да ми носят вода. Най-гадното беше, че веднага след събуждането ме накараха да се цедя с една индустриална помпа и ми обясниха, че така ще бъде докато бебето започне да суче, което за моя роден 3м преди термин син значеше доста време. Толкова вода не съм пила никога през живота си.

# 81
  • Мнения: 2 382
Бях с пълна упойка.Първия ден пиех вода колкото поискам, вечерта ми позволиха да ям кисело мляко с бисквити. А от следващия ден задължително трябваше да изпивам  мин по 2,5 л течности.Дори минаваха да проверяват колко съм изпила. И още от сутринта бях вече на обща храна.
Приемът на течности има отношение към по-бързото възстановяване и моите наблюдения са , че в частните клиники наблягат на това.Докато в повечето държавни си карат по старата схема- два дена след операцията- глад и жажда Simple Smile.
Пиенето на течности категорично няма отношение към прибирането на корема Peace.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 244
И двата пъти бях с пълна упойка. Дадоха ми, и дори настояваха да пия минерална вода /на малки глътки, то и няма как да е иначе/ още в реанимацията. Упойката се изчиствала по-бързо така.
 Peace

# 83
  • На острова
  • Мнения: 1 276
И при мен анестезиолога изпрати мъжа ми за минерална вода (и шоколад) след като ме вкараха в реанимация.
Изпила съм над 2 л. до сутринта.  Peace

# 84
  • Мнения: 657
Аз бях със спинална и нямаше забрани относно пиенето на вода. Само захранването беше по-бавно. Peace

# 85
  • Мнения: 4 335
Бях с пьлна упойка,не ми дадоха веднага след това да пия вода.Пьрво само ми мокреха устните,след това малки гльтчици.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 249
Задължиха ме да пия вода и то много, за да се изчисти упойката. Пиех по 3 л на ден, което си е постижение за мен, понеже в нормално състояния я изпия половин литър, я не.

# 87
  • София, център
  • Мнения: 3 455
След секциото съм изпила около 10 литра течности в рамките на 24 часа.

# 88
  • Мнения: 432
След секциото съм изпила около 10 литра течности в рамките на 24 часа.

Направо ми е трудно да повярвам - за първи път чувам някой да изпие такова количество за толкова време (малко като коф-помпа)! Две секцио имам, та дори и с трето няма да мога да достигна тия литри...

# 89
  • Мнения: 7 134
Заради императиното отношение на акушерките, да.  Wink Добре че много държаха на пиенето на вода, иначе щях да ги лъжа, че не пия. 

Общи условия

Активация на акаунт