Пред пубертет ( Tanner stage) и как да подготвим децата?

  • 70 178
  • 749
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо изобщо да ги опипва, щом има ехограф?

# 151
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами може би по същата причина поради която някои гинеколози определят положението на плода преди раждане опипом с перфектна точност. Предполагам, че това не се вижда винаги добре при слязло в таза бебче. Трябва да питаш специалист каква е причината  - може би първично ориентиране... Wink

# 152
  • Мнения: 1 615
Аз мисля, че на моята й е доста раничко, де, ама нали така... да съм теоритично добре подготвена Simple Smile Пък темата тук е близка до това... Иначе, то ясно, че най-добре да питам своята гинеколожка, ама малко ме е срам - детето все пак е само на 8. Ще ме обяви за луда Simple Smile
А някоя от вас да се интересувала по-подробно за онази ваксина против hpv? Когато темата беше особено актуална, дъщерята беше още твърде малка. Сега гони 9 (когато уж се слагала първата), ама не съм срещала нищо по въпроса.

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм правила кой знае колко задълбочени проучвания по въпроса. Доколкото разбрах, това е много нова ваксина, все още не е ясно какви са последствията и дали изобщо предпазва. Допълнително ме отблъсна агресивната кампания, все едно съм някаква неграмотна патка! Не бих сложила на детето си, защото принципно не искам зорлем да вкарвам разни неща в организма му, достатъчни са ми задължителните ваксини.

# 154
  • Мнения: 1 615
Не бива да го приемаш лично Simple Smile Неграмотни патки дал Господ, за съжаление. Насочено е към тях. И аз самата съм смесени чувства, но малко информация кому е навредила? Wink

# 155
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, дами... аз през цялото време пиша за преглед на корема през корема!
Опипват се вътрешните органи през коремната стена. Външно изцяло. То другото си е мъчение от моя гледна точка... Не е болезнено и изглежда странно, но явно е доста информативно за специалистите.

Тц, по принцип не става само през корема, защото няма как да се опипа "отдолу" Затова се прави с две ръце прегледа. При девствени момичета Андариел го е писала как става и точно това е и моят мотив ако не е нещо много задължително да не я подлагам на това. Иначе за ехографа... на нашите профилактични прегледи правят задължително този преглед+цитонамазка. Ако нещо се усъмнят гледат на ехограф. Нямам идея защо, ама стандартния преглед не го пропускат.

За ваксината... аз бих я сложила. Знам какви поражения нанася хпв, но все пак не съм съвсем твърда предвид това, че ваксината е нова  Rolling Eyes

# 156
  • Мнения: 22 924
ЗА ваксината срещу НЯКОИ щамове на ЧПВ има цяла тема,ще я пусна ако я открия.Аз не бих си сложила на себе си,нито на дъщеря си./ако някога имам дъщеря,естествено Simple Smile/

# 157
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз като ДесиX и Андариел за ваксината...
Ваче, правата, си но и това, за което пиша се прави при девствени момичета. Поне аз навремето не съм се натъквала на описаната от вас техника.

# 158
  • Мнения: 1 568
На моят син също още му е рано, обаче ми прави впечатление мацките на 10 са вече доста  Crossing Arms напред.
Като погледна снимките им на скайпа и какви текстове са написали, изправя ми се косата  ooooh!

# 159
  • София
  • Мнения: 13 206
И аз като ДесиX и Андариел за ваксината...
Ваче, правата, си но и това, за което пиша се прави при девствени момичета. Поне аз навремето не съм се натъквала на описаната от вас техника.


Да де, при девствени момичета. Grinning И аз не съм минавала таз процедура, само съм чувала и то за случаи отпреди масовото разпространение на ехографа. Нали ставаше дума кога да водим гуспойците на профилактичен преглед и в тоя ред на мисли заради тия гадни прегледи аз предположих, че по-добре ако няма проблеми след като вече не са девствени.

# 160
  • Мнения: 2 818
Ми да се запиша и аз. Девойката скоро ще направи 7, уж има време до този период от живота... Обаче ми трябва на мен стабилна подготовка, предвид какъв беше бебешкия й пубертет. А като знам аз как се чувствах през своя, ми се иска поне малко по-добре да се чувства тя. Освен това част момичета с които общува са 9-10 годишни и съответно много се дразня да ми отговаря с някакви реплики, които са абсолютно заучени и неадекватни при това. Инак съм й разказвала разни работи, за раждането определено знае повече отколкото за зачеването. За самия акт ми се наложи да обясня техническата страна покрай една неприятна случка с ексхибиционист. Но като цяло искам да й покажа че секса е хубаво нещо, но когато е с точния човек, който е достатъчно голям за да знае какво всъщност прави, за да не е разочарована. Обаче частта със секса според мен ще е лесната част.

# 161
  • Мнения: 4 458
Аз докато се наканя да вляза във форума, сте изписали роман  Grinning


Морганче, то при вас не е любов, не е чудо  Grinning Права си, че това е само началото. Да видим какво ще следва  Grinning Аз оня ден разбрах, че едно момче от предишния им клас е харесвало мойта девойка - майка му ми каза  Whistling До колкото знам обаче "привличането" не е взаимно  Grinning или поне не съм чувала неговото име да се спряга нон стоп  hahaha

Вчера си оформях веждите ( с кола ) и едната мома се лепна за мен да гледа и разпитва дали боли. Казах че боли малко, но се свиква и че е точно както отлепваме лепенки от раните. След това последва: "Да не си посмяла на мен да ми лепнеш такова нещо! Много ще ме боли"  Grinning Оставих нещата така, до следващия път  Wink

Гледам обсъждате гинекологичен преглед. Ми няма нужда, ако няма проблеми. Съгласна съм и с това да се следи детето и да се говори с него/я, а ако се наложи, ние да сме тези които да ги заведат на преглед.

# 162
  • Мнения: 1 252
а бе к'ва любов на 11  години?
аз ли съм изостала свръх много?

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 17:15 от Аз съм ваш'та леля

# 163
  • София
  • Мнения: 6 477
Не си изодтанала...и аз се чуда на таз любов....ама коя съм аз та да се противопоставям на младите да се обичат Joy Joy Joy Joy Сега ще ги видим като тръгнат на училище и ги награбят задълженията какво ще стане с любовта Wink Wink Wink

Видях, че обсъждате гинекологични прегледи - смятам, че докато няма проблем не ми се иска да я подлагам на неприятното туширане, което се прави през дупето...а когато вече може да си прави класически преглед - надявам се да не съм загубила доверието й и тогава ще помагам. Колкото до цитонамазка - при девствени момичета се предполага, че няма човешки папилома вирес и няма защо да се прави цитонамазка...в този ред на мисли - още се чудя за новата ваксина. Вярно, че имаме още няколко години на проучване и следене на информацията по въпроса,ама все пак ще му дойде времето за решения.

# 164
  • Мнения: 7 263
Обикалях я, обикалях тази тема, но реших че позицията на щраус няма с нищо да ми помогне, та ей ме на  Twisted Evil Peace
По същество един екземпляр в окото на циклона на 8 години ( скоро ще навърши 9), нямам какво да добавя, което не е казано все още - променливи настроения, отговаряния, тръшкания, странни желания и изисквания и тотално оглушаване към всяка наша реплика. Определено вече има интерес към тялото си и се зазяпва кое как е, още повече сверява с баткото  Rolling Eyes Laughing има и комични ситуации по този повод  Tired Rolling Eyes, които за мен стават такива след като поразмисля, иначе в началото ме бяха хвърлили в шок и ужас.
Баткото пък на 13 ( когато аз смятах, че започва пубертета) от почти година, хайде да не е година, но половин всякак има е вече съвсем различен - имам предвид към много по-добро. Стана отговорен, помага, разви приятно чувство за хумор и когато му правя забележки във вида закачка ги разбира и дори ми отговаря така, а най-важното и част от проблемите се решават. Въобще, много положителни промени настъпиха за него.
Но с малкия положението е не пей ми се не смей ми се. Смятах че има известна доза стрес и ревност ( не че го изключвам съвсем де) от появата на най-малкия и от това, че вече е детрониран ( според него) от поста любимеца на мама. Но явно проблема си е изцяло описания тук. Понякога след някоя особено неадекватна негова проява го питам защо постъпва така и харесва ли му собственото му поведение и той отговаря "Ами не знам какво ми стана, все едно някое дяволче ми казва какво да правя ....." ooooh!
Уста назаем не взима, но това при нас е фамилна черта и се опитвам да не го укорявам, ако много не прекали.
Лошото е че напоследък е понаучил едни думички .... ooooh! че беше почнал и да ги ползва ....
За секса пряко не е питал, но пък е присъствал на разговори с брат му по темата, пък и сега ваканцията е по цял ден с него и неговите приятели и със сигурност е вече "напреднал" и в тази тема.
Иначе аз обяснявам охотно и за мен темата е нормална тема като всяка друга, някой назад беше описал обяснението с тунелчето - точно това обясних и аз ( като техническо описание на процеса) от тогава само допълваме информацията според възрастта. В класа на големия още в 4-ти клас имаше девойче с цикъл и това беше повода да довършим разговора вече и с методите за предпазване от бременност и най-вече болести. Теоретично са запознати със всичко - говорили сме надълго и нашироко за наркотиците, за алкохола, за цигарите.
За обезкосмяването ... аз съм с момчета, но все пак и тях ги вълнува - това лято големия помоли за съвет как да премахне окосмяването под мишниците - дадох пълна и изчерпателна информация - избра машинката ( не  е точно епилатор, ами е една машинка, която на практика все едно бръсне 0 номер, но все пак остава косъм де) - при него е оправдано защото и спортува активно и така или иначе доста се поти, пък и хормоните си казват думата. Малкия засега не е засегнат от този проблем, но подозирам че каквато е кипра ще задмине брат си. Ако решат да се епилират ще ги заведа или ще помогна ( зависи на какъв метод ще се спрат), не го намирам за нередно - според мен това е предпоставка за по-добра хигиена и съм за - говоря за под мишниците ( при нас поне за краката слава богу няма да мислим, че с какъвто ген са от баща си  ooooh! ooooh! ooooh! Tired Tired Tired Mr. Green).
Темата е интересна надявам се да продължи да е такава, ще следя с интерес - донякъде още не мога да повярвам на промените с големия и затова не смея да раздавам съвети, но според мен близостта с детето, споделянето, това да му показваш че го цениш и уважаваш и че то означава нещо за теб, може само да донесе ползи. Лошото е че засега с малкия тази тактика не дава чак толкова впечатляващ резултат, което иде де рече че и за тази тактика все пак се иска някаква зрялост на детето, за да я оцени.

Общи условия

Активация на акаунт