Всеки мечтае за море и дюни, а ние - да гушкаме бебчета през ЮНИ! - 30

  • 23 893
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 189
Здравейте слънца:)Нямам никакво време да ви чета,гледам когато Алекс спи да свърша нещо или да си почина и аз;)
Имам въпрос към момичетата от ЛЛП.Малкия е на 17 дни,от самото начало го кърмя на поискване.В първите дни беше по 8-9 пъти.От 2-3 дни обаче след хранене започва да си лапа ръцете.Той по принцип  ги лапа,когато огладнее.Яде по 6 пъти на ден,като заспи обаче спи по 4 часа,че и повече откарва,не го будя.Памперса винаги е напишкан и ака поне по 2 пъти на ден,понякога и повече.Мисля,че имам кърма,защото гърдите ми потичат сами и след като го нахраня се изцеждам по малко,макар и помпата ми да не е хубава.И когато спи не е много спокоен,все маха ръцете и краката.Ще ви бъда благодарна да ми дадете съвет Hug
На всички все още неродили,ви пожелавам скорошно и лесно раждане.Хубав и спокоен ден Hug  bouquet

# 61
  • Мнения: 23
Здравейте от мен и Честито на всички нови майчета!Да са ви много здрави бебчетата!
На всички, коит са още 2в1 им желая леко раждане и се наслаждавайте на последните моменти с коремчетата!
Видях, че сте обсъждали памперсите и искам да споделя моя опит - много съм доволна от тези на Huggies, пакета за новородени, както и следващия р-р 3-6 кг.
alexova засега нямаме млечница и се моля да ни пропусне.Тогава я мажехме с забъркано кремче Нестатин и още нещо, знам че се правеше по поръчка и то в точно определена аптека,поне тук във Варна.Имаше голям ефект.Пожелавам ви успех и дано бързо се махне!
Иначе относно коликите,аз засега съм доволна от Инфакол.Мога да препоръчам и чая на ХИП от копър,също действа много добре.
ani di, мога само да ти споделя, че аз на 21.05 ходих на преглед и точно това ми казаха и на мен, че бебето още не е слязло в малкия таз и че следващата седмица няма да родя.Да, ама още същата нощ ми почнаха контракциите и така ме приеха в болницата да раждам, без бебето да е слязло долу.Успех ти пожелавам!
Натали,стискам палци и дано днес да е деня и да мине много леко!

# 62
  • Мнения: 1 566
Мамчета, сетих се да ви попитам нещо, и то е по скоро към мамите със второ дете- прибраха ли ви се коремите?

Моят е като на бременна в 5 месец, нищо не ми става, имам се 7-8 кг отгоре и се чудя дали този път няма да си остана с такъв корем или ще се прибере?
Първия път като че ли след като се прибрахме и коремчето си се беше прибрало почти, но сега съм като бременна Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 293
Моля мамите,които раждаха нормално да ми кажат контракциите доколко болят?Според мен моите станаха на 10 минути болят но не нетърпимо.Мисля да стискам тук до последно.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 276
Роси , да беше само корема......отвсякъде имам нужда да се прибера, дори гърба ми е натрупал, старая се да не го мисля, но като трябва да изизам се чудя какво да облека.

При нас нощите са като миг - доката оправя да легна и стана да кърмя поне 3 пъти и хоп съмнало се . Завиждам на тези чиито бебоци правят поне 4 часа сън.

Етка, Никол, Натали  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Имаше и друго , но забравих... за трети път сядам да пиша и все ми се налага да ставам..........

# 65
  • София
  • Мнения: 1 276
Моля мамите,които раждаха нормално да ми кажат контракциите доколко болят?Според мен моите станаха на 10 минути болят но не нетърпимо.Мисля да стискам тук до последно.
Това е много индивидуално, преди да ми сложат окситоцина , болките бяха съвсем търпими. Като отидих в болницата казах , че "имам някакви болки" и доктора изобщо не вярваше че съм на 2 часа от раждането и беше готов да ме върне в къщи.

# 66
  • Мнения: 23
Nataliiiiiii моите на 10 мин бяха поносими,все едно съм в цикъл,но зависи доколко търпиш на болка!Акушерката ми беше казала като продължат 1 час на 10 мин тогава да и се обаждам и да  отиваме!Успех е дано всичко мине леко при теб,ще чакаме щъркелчето!

# 67
  • Мнения: 1 566
Моля мамите,които раждаха нормално да ми кажат контракциите доколко болят?Според мен моите станаха на 10 минути болят но не нетърпимо.Мисля да стискам тук до последно.

Всеки различно ги усеща Нати,
моите бяха със същата сила като на девойката до мен в патлогията, тя едва си взимаше дъх, аз  усещах болка от стягането, но не чак толкова. Ако те болките са от кръста и се спускат ниско долу, готви багажа и тръгвай, не се знае кога ще зачестят.
Стискам палци миличка!!!


А Стилянчето писала ли откакто е родила, че не успях да прочета всичко пропуснато, а  с нея сме раждали на една дата, а ми се губе още...


 

# 68
  • Мнения: 8
Натали, силни прегръдки и стиснати палци от мен! Нека днес е твоят ден, всичко да мине леко и бързо  и скоро да гушкаш малката принцеса!  Hug Hug Hug

# 69
  • Мнения: 293
Болят само отпред ниско долу и ми се стяга корема без крьста.Болницата ми е на 2 минути и искам като отида да се качам направо на магарето JoyИначе от 5.00 сутринта все така не спират.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 231
alexova , Стилянчето писа - да, даже разказа за раждането - нещо тук 2-3 дена се губи

натали, ще яхаш май скоро магарето и ти   Joy   Peace - хайде дано всичко е наред

а за прибирането на коремчетата- имам още 5 кг., коремчето още малко и по бедрата, на мен там ми е слабото място  Joy

# 71
  • Мнения: 2 891
Искам да ви дам един съвет относно памперсите. Когато започнат често да пропускат мислете за прехвърляне на по-голям размер, нищо че още влизат в килограмите на по-малкия. Количеството течност, което бебетата поемат и съответно изхвърлят нараства от 20 мл. на хранене в първите няколко дни до 80-100 в края на първия месец. Та, не се чудете защо изведнъж започват да пропускат. Е, това не е единствената причина разбира се.

# 72
  • Мнения: 82
Момичета,здравейте
Утре ще е моя ден,стискайте палци всичко да мине нормално и леко.
Последно с хапче ще предизвикваме раждането.Някоя от вас знае ли нещо повече за това хапче,в смисъл след колко време се ражда след приема му.

Натали  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 12:56 от maroobg

# 73
  • Мнения: 344
Натали, успех мила Hug


При нас нощите са като миг - доката оправя да легна и стана да кърмя поне 3 пъти и хоп съмнало се . Завиждам на тези чиито бебоци правят поне 4 часа сън...
Танче, мятай го да спи при вас и ще си почиваш по-добре Peace

Мароо, успех и на теб thumbsup

# 74
  • Мнения: 1 183
Нати, болките от контрациите ми бяха търпими докато станаха почти на 5 мин., аз и затова си мислех че е фалшива тревога. Успех с теб сме!
Момичета, благодаря за отговорите за памперсите. Джеджей ние взехме сега по-големия размер, но пък са ни големички те и май аз не успявам да ги сложа както трябва - от 3 сложени до сега памперса един пропусна и то този който му беше стоял най-малко на дупето и той беше пишал най-малко.
Аз пък съм много доволна от кърпичтите на Хъджис, много плътни и не толкова мокри.
Относно коликите, ние от Еспумизана се запекахме - макар че имаше добър ефект при нас. Тогава докторката каза да вземем Биогайа - но тя е не толкова за колики, колкото за чревната флора. Освен нея сега сме на Инфакол - от него съм доволна, макар че се притеснявам да давам често, защото ме е страх да не ни запече отново /не че ни се е оправил напълно проблема де/.
Аз пък имам усещането, че при нас повечето проблеми с коликите идват от това че той преяжда. Аз миналата седмица се бях схванала ужасно и почти не можех да вдигна от леглото съответно ми беше адски трудно да го кърмя и в повечето случаи се цедях а мъжа ми му даваше.  Тогава забелязах, че той изпива по 100-120 мл. на ядене, което ми се видя доста, но иначе не се успокояваше. Вашите хлапета по колко изяждат?
Имаше още но моята аларма взе да примлясква тук до мен, така че ставам  Joy

Общи условия

Активация на акаунт