Юли 2006 - 95

  • 34 029
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Диди,аз водя Цвети при нашата зъболекарка,вече 15 години сме при нея,профилактично два пъти в годината,но моите деца досега не са имали кариеси,нито едно от тях и не мога да кажа дали ще останеш доволна.Много е внимателна иначе и гледам,че прави зъбките на доста дечица,не съм чула досега някое да плаче или родителите да са недоволни.

# 721
  • Мнения: 1 341
Дидито, не заведох Ема при детски стаматолог, но това не е проблем. Първо почистиха зъбчетата, после ги запълниха. Бързо и безболезнено. Ема седя, защото имаше дъъълга подготовка преди това. Peace

 Моята Ема се разболя сериозно. Проплака 2 пъти откакто си легна и казва, че я боли гърлото. Confused Лошото е, че нямам сода за хляб, ако има налепи да ги махна. Кажете с какъв чай да боря кашлицата?

# 722
  • Мнения: 845
Рони-Чай от меча лапа, но не знам дали ще намериш билката. Също става ако намериш цвят от бъз. Тук в Метро го продават. Иначе аз оправям Венци по бабешки с два начина. В чашка смеси равни количества мед, ракия и олио - не е гадно харесват го и давай по 1 чаена лъжичка през два часа, също така му правя чай от 6 лукчета + 6 локума + 6 листа от индрише с 1 литър вода-вари се, докато стане 600 грама сместа. Давай вместо вода, но за деня да го изпие количеството.

# 723
  • Мнения: 2 481
Ронка,как е сутринта?
 За кашлица,нямаш ли някакъв сироп,ние тук в Бг имаме хустагил той е от мащерка,давам и ентитус,той е също -7 билки,и за кашлица успокоява!Иначе неизбежните чай (от каквото имаш) да се затопли гърлото, със мед и лимон.
 Да не я боли от зъболекарството нещо? newsm78

# 724
  • Мнения: 1 341
Кашля като магаре. Confused Казва, че не я боли, но е една гадна кашлица. Ще направя това с меда и ракията, Ети. Peace
Меча лапа не знам дали ще намеря.

Ели, има сироп, давам го от вчера още като усетих на къде отиват нещата.
Ама аз съм си виновна, защо я пуснах вчера на училище?! ooooh!

Дано не приехване и малкия, че ще се гръмна. Praynig

# 725
  • София
  • Мнения: 512
Ох, Ронка, бързо да оздравее малката кукла  Praynig

Момичета, много хубави постове, все поучителни  Hug

Нямам какво да добавя, само че и аз с всички сили се опитвам, да оцеля златната среда, ама е трудничко  Tired
Ако съдя по себе си е едно- аз живях в малко градче, по цял ден навън, свободни, като волни птички, учихме в най-обикновени училища.
Ходели сме на разни кръжоци, ама от ден до пладне и ни мине меракът и така.
Според мен си израстнахме здрави, възпитани, учени деца.

Но пък мъжът ми иска Цеци, да ходи в елитно училище, купува му повече играчки, иска да има каквото той не е имал и така.

Мисля, че и двата модела на поведение и възпитание могат, да направят от едно дете чудесен човек със страхотни спомени, но и двата модела могат, да са причина и да породят лоши постъпки.

Затова сега, на този етап за мен е важно детенце, да е здраво, да е щастливо. Пък после.....ще видим  Heart Eyes

# 726
  • София
  • Мнения: 309


Затова сега, на този етап за мен е важно детенце, да е здраво, да е щастливо. Пък после.....ще видим  Heart Eyes


И аз съм на този принцип!

Ронка-съжалявам за малката Sad!Не се обвинявай,откъде да знаеш че така ще се влоши.Миналата година също така кашлящи деца всеки ден се водеха на детска градина,това вече е кофти.Лекувайте се и дано бебчо не се зарази.

Майра-как малката наизустява цели приказки,бре?Имаш предвид дума по дума ли? Shocked
Сещам се сега за едно момченце в "Кой е по-по-най",то така като почнаааа -изрецитира си цялата книжка,а тя дълга,та по едно време водещия вика:Ама ти цялата книжка ли ще ни рецитираш сега,а той:ми да!

# 727
  • Мнения: 2 481
Диди,то това дето рецитираше цяла книжка, май беше от - мързелан и мързеланка,то е леко римувано и бързо се учи,аз само съм го чела и си го спомням да го кажа ,та едно дете!Ако им е интересно го наизустяват набързо:)

Аз днес сутринта нищо ми нямаше,после ме почна нос,глава,гърло,пих разни неща стягам се,че не ми се боледувааа Rolling Eyes довечера ще затретя витамин,аспирин,и втори осциококцинум,дано се пресека Rolling Eyes и аз съм малко гузна като Ронка, днес не трябваше да я пускам, че май май и тя е пред разболяване.Вчера настинахме,топло беше ,голи и сега ще подсмърчаме май  ooooh!

А сутринта гледах по Битиви Ана -Мария Борисова,здравната министърка,сега гледам подала оставка,как стават тез неща,ей така решава и айде,ми  по нищо не и личеше че ще подава оставка,добре си говори, и сигурна в себе си,сега оставка,как стават тез неща,и никой вече не поема отговорност като е трудно да си довърши докрай работата ,оставка и готово Crossing Arms

И какво ще стане ако всички подадем оставка? А?

Гледах стъклен дом  Whistling ooooh! че не можахме в понеделник,мн интересно става Sunglasses

 

# 728
  • Мнения: 1 584
Майра-как малката наизустява цели приказки,бре?Имаш предвид дума по дума ли? Shocked
Сещам се сега за едно момченце в "Кой е по-по-най",то така като почнаааа -изрецитира си цялата книжка,а тя дълга,та по едно време водещия вика:Ама ти цялата книжка ли ще ни рецитираш сега,а той:ми да!

Да, като чуе първата дума например от изречение - и казва цялото нататък до края. Сега последното и занимание е - хваща книжката, движи си пръста по текста и "чете" на Ноеми - тоест рецитира запаметените изречения.   Crazy Crazy Crazy

# 729
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Пигчо,  Peace
Ако имаме възможност за всичко - какво по-хубаво от това. Но не съм съгласна това да се превръща във фикс-идея или това, че не можем да осигурим на децата някакви неща /които не са особено важни, а само допълнения/, да ни спира да имаме 2 или 3 деца. Направо са ми странни такива хора - живеят не под средния стандарт, а казват "няма пари за второ" Rolling Eyes
Важни са желанието, любовта и ... сърце да е широко Simple Smile Детето ще иска толкова, колкото му позволиш Simple Smile

Аз пропуснах Енрике, изобщо аз всичко и всички пропускам Tired А исках да се видя с Деси, Дидито, Бета...и Енрике Laughing

Вчера имахме родителска среща. Резултатът е 25 лв. за разни неща Simple Smile Ще имат английски и танци като допълнителни занимания. За английски съм категорична, че е рано, но танците са голяма слабост на Дая. Искала да става адреналинка Laughing Таксата е 35лв. за цялата година и Даяна веднага изяви желание. Ще я запишем. Ако  не стане танцьорка, поне култура на движение ще развие, а и смятам, че това ще повлияе добре върху самочувствието й /казвала съм ви, че е доста свита/.

Ренито пита, та да кажа, че наистина лаптопът се оказа много полезен. Играе сама с него. Добра покупка излезе.

# 730
  • Мнения: 1 341
Забърках на Ема "бъркоча" с ракията, които сподели Ети и съм много доволна! Веднага намаля кашлицата, да не кажа, че почти изчезна. Ети,  bouquet

И мен ме заболя гърло, вдигна ми се херпес...абе чудно. ooooh!

Наде, жалко за Енрике! Заслужава си човек да го види и чуе тоз Убавец!

Ивка, как е Цеце?

Ренка, как сте?

Жоржиии, къде изчезна бе, душо кукурузена?

Пропускам нещо и някого, ще ме прощавате. Wink

# 731
  • София
  • Мнения: 309
Ронка-радвам се,че малката се подобрява толкова бързо,значи и аз ще си препиша рецептата Peace.Айде сега и ти яж мед и се мажи с нещо,сега сигурно няма да можеш да целуваш бебчо и малката,и мъжа си де Wink.

НАН-и аз не отидох,днес цял ден вали и не ми се гизнеше там.Като си представих какво стълпотворение от тинейджърки ще е,а и като видях после по новините-колко много народ се блъска съвсем ми се отщя.Ама го дадоха от летището как идва-е много е секси  Blush!Ти защо така не дойде?Нямаше транспорт ли?Браво,че малката обича да танцува,нека!

На мен много ми се искаше да отидем на това:
http://www.eventim.bg/portal/bg/kultura/show/my_dream/79101/
Даже пратих мъжа ми за билети,но се оказа,че струват 60 и 70лв.,в момента не можем да си позволим,а много ми се ходеше!

Сега казаха,че ще има ексклузивно интервю с Енрике утре след 9ч.в "Тази Сутрин" по БТВ.НАН-да гледаш!Сега даваха репортаж от концерта-сериозно ми приличаше на плейбек неговото изпълнение...

Последна редакция: ср, 29 сеп 2010, 22:21 от didito.

# 732
  • София
  • Мнения: 512
Е, Нан, жалко, че не си могла, да отидеш на Енрике.
Ронка, браво, че така бързо е започнала да се подобрява Ема  Hug

Цецко е доббре, няма никакви пъпки, те бяха само за 2-3 дни, но започнаха да му се белят ръцете, ама много сериозно, напълно се смъква кожата, много е гадно. А то милото вика, че не го боли, ама мен ме боли само, като го гледам  Sad

Лека вечер от мен, аз ще чакам сушилнята, да изсуши дрехите и лягам  Hug

# 733
  • Мнения: 1 341
Ох Дидито, да, немога да ги целувам и направо полудявам. Аз постоянно мляскам децата! Те и затова хич не обичат да ги целува някой. Калин само ми се кара, че ги тормозя с моите задушаващи целувки. Ама какво да ги правя като са толкова сладки? Blush

А Енрике, ако е на плейбек, жалко!

Ивка, защо така му се белят ръчичките? Дано наистина не го боли, милото.

# 734
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Диди ако купиш билетите директно от Ивентим през Интернет има и от 30лв.

2-3 седмици след изкарана скарлатина започва да се бели кожата по пръстите на ръцете и краката, по дланите и стъпалата. По кожата на тялото се получава по-ситно  излющване.Не боли изобщо,това е мъртва кожа.

Нан,ние  в петък ще пътуваме за Варна и мислех да минем под Балкана да се видим,обаче като гледам времето,май ще бързаме да стигнем по-бързо и ще карам по магистралата.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2010, 23:09 от ☼ Зла Гад-Пиги® ☼

Общи условия

Активация на акаунт