Юли 2006 - 95

  • 33 978
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 309
Деси-благодаря!Дано наистина има,че Станислав е питал и са казали,че няма по-евтини,а балкона изобщо няма да го отварят.Също трябва да имам Виза или Мастър Карт,а аз нямам.Ще питам някой утре дали има.

Преди малко пак даваха кратък репортаж-Енрике пееше на живо Simple Smile!Явно само новата песен-тази с Никол Шенциргер са я пуснали така.

# 736
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ами преди малко имаше,ако няма ,бутоните за покупка не са активни,аз купувах преди малко за Александровския хор на Червената армия и там бяха свършили 30-левовите.

# 737
  • Мнения: 1 341
Добро утро, момичета.

Аз съм по-зле от вчера, гърлото много ме боли, червено е и дясната сливица е двойна. Shocked Пия чайчета и витамини и се надявам да се оправя. Абе мен вълците ме яли...Лошото е, че и Криско нещо започна да му хрипти нослето и да покашля. Confused Давам му витаминки, чудя се да му дам и 1 капка клеева, но не знам в какво да му я разтворя? newsm78
Ема май е идея по-добре. Не е кашляла, не се е будила тази нощ. Като стане ще я видя на какво дередже е.

# 738
  • София
  • Мнения: 512
Ех, Ронка, бързо оздравяване  Hug
Пиги е казала, заради скарлатината се белят ръчичките, но е 3-4 дни откакто се разболяхме, а не 2-3 седмици  newsm78
Пиги, то мъртва кожа, ама отдолу много нежна и червена, като все едно ще потече кръв  Sad Дано отмине бързо  Praynig

# 739
  • Мнения: 2 476
В каквото искаш може да я разтвориш,чай,мялко, сок,каквото пие,вода....
 И аз съм зле,носа ми тече и глава ме боли,уши,гърло  ooooh! пуснаха вирусите Whistling

В Дг събираме по 31 лв,
 16лв са за- 4 помагала по БГезик,математика,детско конструктивно,и роден край май беше(абе 4 книжки)
 5 лв за тоалетни принадлежности за цялото първо полугодие,и
 10 лв за материали( скицник,цветна хартия,боички,моливи,фулмастри,лепила...)
 Госпожите предложиха да сменим масичките,които са 6 масички ,били намерили цена по 60 лв,абе към 400 лв масичките,та това разделено на 28 деца пак е поносимо, та и за това ще събираме Peace

Нан, тук допълнителните дейности са по 85 лв на година:) ние сме на танци (народни)   за английски е рано Naughty

Ронка верно ли действа това с ракията,то е логично де,мен като малка все ми връзваха на гърлото за цяла нощ- кърпа с памук напоен с ракия и найлон,умирам като си спомня само,много мразех Close


Айде гледайте Енрикето  #Crazy Whistling

# 740
  • Мнения: 1 341
Eli, найстина дества! Peace Всички около мен ме обявиха за луда, че давам на детето си ракия. Ама аз сложих съъъвсем мъничко.

На Ема й излязоха едни пъпки по личицето?! ooooh! И са лилавички! Shocked Какво е пък това сега? Още снощи я забелязах и спрях да давам от "бъркоча с ракията", да не би да е от него. newsm78

Аз да ви кажа се запалих да ходя на Зумба! Ще се запиша и ще ходя веднъж седмично да играя, белкем смъкна някое килце, защото съм непоносима вече. А пък е и забавно, поне по клипчетата които изгледах така ми се стори.

Ох, главата ми бучи, хич не ми е добре, а довечера гости ще имаме. Tired Ставам да чистя, че кочината ще си седи докато не пипна аз. Mr. Green

# 741
  • Мнения: 2 476
Лилави пъпки  Shocked това пък какво е?

Някой пуска ли тема , че изписахме 50 страници, newsm78

Уф, аз почвам от понеделник лекции,3 курс  Shocked как си мина времето,сега ще мине и 3ти и после 4ти е само дипломна работа и стаж Rolling Eyes По мои наблюдения хич няма да е лесна работата с деца,но то пък няма лесно,в тази безработица,поне ще има работа- винаги ще има деца:) Сега ще ходим по наблюдения в училищата  ooooh! Shocked

Моя мъж е решен -продава апартамента  Cry така ми се реве,тук си изгледах детето,11 години вече тук,не че на къщата ще ни е зле,ама трябва да се свиква там,като си свикнал някъде е мн. гадно сегаааа Rolling Eyes, а за майка му не ми се мисли какво ще и е,е ще и вземе един по-малък наоколо, та поне да е наблизо Whistling То трябва кредити да се погасяват,заеми да се връщат,и да се отвършва таз къщурка:) #Crazy уф newsm45

отивам да се напека дано ми спре хремата ooooh!

# 742
  • Мнения: 1 341
Ми незнам какви се тези пъпчици. Но са 4 на брой на едната бузка. newsm78  Като казах лилави май пресилих. Сутринта така ми се видяха, сега като ги гледам са си червенички, сякаш е захапано от нещо. Ще я водя на лекар да видим какво ще каже, че да научквам не си е работа. Naughty

На Кристиан му сложих капка клеева в кашата. Той не пие нищо друго освен мляко от гърда. ooooh!
И тази вода защо не я обичат тези моите деца идея си нямам. Кристиан сокове още не е опитвал и няма да опита, докато не се научи сам да си сипва. Първо вода ще пропие, после сокове и подобни.

Ели, я се радвай на къщето и хич не го мисли този апартамент. Мен хич не би ми било мъчно за място, където съм си късала нервите и то със свекърва! Naughty С удоволствие бих го напуснала и бих отишла на ново място, което да се зареди с нашата си енергия...Ех, че хубаввооооо! Радвай се, не тъжи. Hug

# 743
  • Мнения: 2 476


Ели, я се радвай на къщето и хич не го мисли този апартамент. Мен хич не би ми било мъчно за място, където съм си късала нервите и то със свекърва! Naughty С удоволствие бих го напуснала и бих отишла на ново място, което да се зареди с нашата си енергия...Ех, че хубаввооооо! Радвай се, не тъжи. Hug

Незнам защо не мога да се зарадвам,нещо ми има май се повредих,от толкова чакне и мечти и накрая ми писна.То няма начин ще свикна,може би като изгледам другите си деца там,дай боже,но сега не си го представям:( #Crazy newsm78

Хайде махам се че от 8,20 съм на компа вече ooooh!

# 744
  • Мнения: 444
Ели, имаше един предмет/не помня как точно беше формулиран, като заглавие/...за изучаването на чужд език в детските градини. Сигурно ще го учите и вие скоро. Та, помня, че и там имаше две мнения по въпроса - За или Против изучаването на такъв.

От мой личен опит с работата ми с дечица на възрастта на нашите съм се убедила, че това въобще не е скучна, затормозяваща и да не казвам излишна информация за децата. Първо, много е важно как е подадена информацията, какво са 10-на думички за запаметяване в рамките на месец примерно, особено ако са поднесени под формата на игра. Примерно, аз рисувам животното, то отгатва, аз издавам звуци: ръмжа, мяукам -то познава кое е животното, аз ги казвам на англ. ез., то на бг., игра с плюшени играчки ако щете. Да не говорим колко още игри има за работа в група. Не мислете, че ще ги заставят да повтарят и пишат безмислени звуци и ченгели ей така, за спорта. За мен принудителното запаметяване на стихчета по случай някой празник ми се струва много по - безсмислено и затормозяващо. Друго е детето само да наизусти нещо, защото му харесва. И второ, целта на изучаването въобще не е децата да научат дадения език, а да се запознаят с него. Друг е въпроса вече ако има говорни проблеми дадено дете...тогава няма спор, чуждият език ще почака.  Naughty Но всичко е много индивидуално, един добър педагог винаги може да разбере ако при дадено дете възникне проблем и просто да поговори с родителите да го отпишат, а и все пак не на всеки му се отдават езици. Много дечица в градините биват записвани на музика и танци примерно, само защото и другите деца са записани, няма детето да седи само и да гледа отстрани, я. НО дали му се пее или танцува точно в този ден и час, никой не го пита. Темата е много дълга и разбира се, всеки има свое мнение, не заставям никой да се съгласява с мен, както всъщност и аз правя.  Hug

Ели, Ронка, оздравявайте! Ронка, имаше едно хомеопатично за сливици...нещо от сорта на Тонзилотрен... newsm78 Ако искаш мога да поразровя в лекарствата и да ти пиша с точност.
Да не са от комарче пъпчиците? Кико,  като го ухапят и му стават големи, чак лилавеят. Дори в момента има една голяма на бузката. Ема само на лицето ли има?
Ели, споко, с новото се свиква лесно, още повече ако е и хубаво! Peace

Изчезвам,че Кико не спира да мамосва отатък, а и да използваме слънчицето за една разходка.
Хубав ден!  bouquet

# 745
  • Мнения: 1 341
Пиша за последно, че се улисах днес.

Нанни, пиши ми хомеопатичното, когато ти е удобно. Аз съм по-добре след 3 чайчета, но да си го имам занапред.
На Ема пъпчиците са само на едната бузка, но не са големи. След малко ще звъня за час да видя кога ще ни приеме педито.

Колкото до Езика, Нанни напълно съм съгласна с теб. Нямам кой знае какви наблюдения как точно работят в градината на Ема. Но миналата година на няколко пъти като отивах да я взема засичах как изучават животните и предмети. Седнали са децата в кръг на земята, учителката и тя и им показва книжка, което детенце знае животното го казва, а друго издава звука на даденото животно. Всичко е под формата на игра, никой не ги заставя седнали на чинове да пишат и да затормозяват малките.  Това на Ема й е много полезно. Тя не говори изобщо на френски, от скоро вмъква по някоя дума. Но наскоро ми направи забележка, че петела не казва "кукуригууу", а "кукареко" Joy Че кучетата не казват бау бау, а уаф-уаф. Числата не ги учат като, както аз я карам да броим едва ли не насила, а броят колко крави има на дадена картинка и т.н. На веки 30 минутки им измислят нова игра, така на децата не им омръзва и им е интересно. Това са беглите ми впечатления. На Ема й става все по-интересно. Всеки ден ме пита кога ще ходи на училище, защото много й харесва. С влизането в стаята отива към кухненския кът и започва да готви нещо си...дори и чао на ми казва.

Хайде махам се, че съм зачистила от 2 часа има-няма... ooooh!

# 746
  • Мнения: 708
нова тема

Ели, имаше един предмет/не помня как точно беше формулиран, като заглавие/...за изучаването на чужд език в детските градини. Сигурно ще го учите и вие скоро. Та, помня, че и там имаше две мнения по въпроса - За или Против изучаването на такъв.

От мой личен опит с работата ми с дечица на възрастта на нашите съм се убедила, че това въобще не е скучна, затормозяваща и да не казвам излишна информация за децата. Първо, много е важно как е подадена информацията, какво са 10-на думички за запаметяване в рамките на месец примерно, особено ако са поднесени под формата на игра. Примерно, аз рисувам животното, то отгатва, аз издавам звуци: ръмжа, мяукам -то познава кое е животното, аз ги казвам на англ. ез., то на бг., игра с плюшени играчки ако щете. Да не говорим колко още игри има за работа в група. Не мислете, че ще ги заставят да повтарят и пишат безмислени звуци и ченгели ей така, за спорта. За мен принудителното запаметяване на стихчета по случай някой празник ми се струва много по - безсмислено и затормозяващо. Друго е детето само да наизусти нещо, защото му харесва. И второ, целта на изучаването въобще не е децата да научат дадения език, а да се запознаят с него. Друг е въпроса вече ако има говорни проблеми дадено дете...тогава няма спор, чуждият език ще почака.  Naughty Но всичко е много индивидуално, един добър педагог винаги може да разбере ако при дадено дете възникне проблем и просто да поговори с родителите да го отпишат, а и все пак не на всеки му се отдават езици. Много дечица в градините биват записвани на музика и танци примерно, само защото и другите деца са записани, няма детето да седи само и да гледа отстрани, я. НО дали му се пее или танцува точно в този ден и час, никой не го пита. Темата е много дълга и разбира се, всеки има свое мнение, не заставям никой да се съгласява с мен, както всъщност и аз правя.  Hug
 абсолютно съм съгласна с всичко казано  Hug Hug Hug Hug Hug

Ели, Ронка, оздравявайте! Ронка, имаше едно хомеопатично за сливици...нещо от сорта на Тонзилотрен... newsm78 Ако искаш мога да поразровя в лекарствата и да ти пиша с точност.
 Peace Peace Peace http://apteka.framar.bg/30001140/%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B7%D0%B8% … B0%D0%B1%D0%BB-60

# 747
  • Мнения: 2 476
Аз взех терафлу и се пооправям,  Rolling Eyes

За езика е така,даже гледах в кауфланд една много интересна книжка нарисувана с животните(или други предмети) и отдолу на английски думичката.Когато е под формата на игра съм съгласна,но тук тази която идва да учи децата в нашата ДГ, като я видя- аз настръхвам и си спомням най-омразните ми години, когато трябва да уча нещо което не искам,тя върви като цербер  и е строга, и на английски им говори и едва ли играят,като под строг режим са само английски Shocked не мерси Naughty
 А това седнали в кръг децата и да говорят да се забавляват е само в приказките и в чужбината Crossing Arms Тук сме на светлинни години,къде ти например такъв разкошен парк с тикви малки и големи,да отидеш,децата да се рият в сламата,да снимаш , да видиш тези красоти.

Айде пишете и другите де,само ние киснем тук:)

Общи условия

Активация на акаунт