Зимнина ВЪВ фризера!

  • 30 857
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 726
Слагам нарязаните зеленчуци в йената без капак и после в микровълновата за 2-3 мин. (колкото да поомекнат) на пълна мощност.

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Слагам нарязаните зеленчуци в йената без капак и после в микровълновата за 2-3 мин. (колкото да поомекнат) на пълна мощност.
Благодаря  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 1 186
Замразявам доста неща и после ми е много по лесно.
Пека чушки и в пликове.
Измивам и изтърбушвам чушки з апълнене,замразявам ги за един ден,после вадя леко да се отпуснат и редя по пликове.Така обема е по малък и мога да събера повече.
Зелен фасул.
Ягоди задължително за плодово мляко през зимата.
Нарязан копър и магданоз.
Смилам подправки от чушки,моркови,целина и магданоз и ги слагам в картонени чашки,така имам цяла зима подправки за супи и ястия.
Цели моркови и нарязани глави целина.
Лозови листа за сърми.
Пукани люти чушки и чробаджийски такива
Ако ми остане място замразявам и месо,но често не ми достига фризера,а той си е голям  Mr. Green да не говорим че затварям и буркани в промишлени количества.

# 48
  • Мнения: 11
Много рядко замразявам зимнина, най-много да сложа някое пликче с чушки за пълнене и зелен фасул.
Не пропускам обаче да си замразя сурова царевица, за да си сварим за бъдни вечер (не че не продават и царевица вече, но така без да е ронена ни е по-вкусна).
Понякога си замразявам сварен боб, но това е по-скоро за мое улеснение - варя си голямо количество в тенджерата под налягане и после си имам за няколко готвения.

# 49
  • Мнения: 1 726
poster , как замразяваш царевицата - сварена или сурова?

# 50
  • Мнения: 11
Сурова, както си е на кочана. Само я обелвам от листата и обикновено я счупвам на 2 половини да ми заема по-малко място, и половинките кочанчета си ги слагам в торбички и във фризера. После си я слагам да се вари направо както си е замръзнала и си става като обикновена варена царевица, не личи изобщо, че е замразявана.

# 51
  • Мнения: 120
Пепито,как правиш бамя-пукана?-много ме заинтригува

# 52
  • Мнения: 132
izviniavam se 4e niamam kirilica sega,no ne moga da ne spodelia kak zamraziavam jaica:

razbivam niakolko,kolkoto za edna banica,sladkish  ili giuve4e v kutiika ot margarin.pribaviam niakolko kapki ocet i stava idealno!pisha kolko broia iaica ima v kutriikite!!!!
posle samo vadia ako niamam za niakoe jastie i razmraziavam.
osobeno hora koito imat mnogo jiai4ica  na selo i ne mogat da gi sahraniat za dalgo e idealno!!!!
opitaite!  chef

# 53
  • Мнения: 22 867
.....pribaviam niakolko kapki ocet i stava idealno!.......

А оцет защо? newsm78

# 54
  • Мнения: 132
nesto kato koservant, 4etoh go v edna knijka za zamraziavane na produkti. ama mislia 4e ne e zadaljitelno da s eslaga.

# 55
  • Мнения: 0
Поставям доматите в торбички по пет или шест цели  в сурово състояние и после когато леко се размразят много лесно се бели ципата,не ползвам вода и така яденето става по-вкусно.Всичко възможно слагам във фризера без бланширане.

# 56
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Абсолютно всичко както са писали момичета слагам във фризера.После когато реша да правя нещо само си изваждам даденият пакет и готово.Единствено съм установила,че заквасена сметана не може да се замразява,защото след изваждане и размразяване става течна.

# 57
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
От къде купувате грах за замразяване?

# 58
  • Мнения: 5 001
От къде купувате грах за замразяване?
Продават бабите по пазара.....Във вид на шушулки е....Демек - след като купиш,трябва да го орониш и тогава да го сложиш в пликче и във фризера....

# 59
  • на Земята
  • Мнения: 174
Понякога и хляб замразявам и като го извадя е като току що купен.

Общи условия

Активация на акаунт