Зимнина ВЪВ фризера!

  • 30 841
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 533
Аз го замразявам суров. Само почистен. Нищо му няма и после на вкус си е като пресен.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 858
Е, Лалка, ей това е приказка  Embarassed
Ако знаеш  и лек за мързел, давай го насам, че е сериозно положението  ooooh! hahaha

Извинете за спама, няма повече   bouquet

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 533
Ми така де, ако ще му се въртя да го бланширам, кое му е лесното  Mr. Green
Понеже фризера ми не е кой знае колко голям, не замразявам много неща.
Но печени и обелени чушки, грах, подправки - магданоз, кервиз, настъргана сурова тиква,
ако пържа тиквички и останат бутам и тях.
От плодовете замразявам само малини (щото има на село) и боровинки.

# 33
  • Мнения: 1 726
Всички зеленчуци ги минавам за няколко минути в микровълновата колкото да поомекнат. Така заемат по-малко място.

# 34
  • Мнения: 1 252
от всичко , което сте писали , само домати не съм замразявала
 newsm78 освен на пюре , кото го има и в магазина , за какво друго да ги използвам?

# 35
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Доматите можеш да ползваш за всичко в което се слагат домати. Супи, манджи, салати, че дори и за пица... PeaceАз миналата година ги замразявах нарязани на кубчета. Но сега ще пробвам така както прочетох по-горе разрязани само на две. По-лесно ми се вижда...

# 36
  • София
  • Мнения: 10 858
Свекърва ми ги замразява цели направо. Все тая е според мен дали ще са нарязани на половинки, на кубчета или цели ...

# 37
  • DE
  • Мнения: 971
Домати почиствам и смилам !
Пълня в найлонови торбички за ледени форми. Като ми трябва за готвене вадя 2-3 кубчета, а и не заема много място. Отделно замразявам и по- едро нарязани, като правя пакетчета от прозрачно фолио !
Зелен боб и грах, бланширани !
Тиквички и патладжани леко гриловани. Сурови тиквички не замразявам !
Магданоз и копър, нарязани на ситно и посипани с доста сол. Не замразявам а ги съхранявам в хладилника !
Така остават по- свежи и се запазва аромата !

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Замразявам предимно чушки  Laughing За пълнене ги избушвам, слагам една в друга и замразявам. Отделно в пликове замразявам нарязани червени и зелени чушки за добавки към ястията, почти на всички манджи бутам чушка.

Зелен боб и грах прибирам съвсем сурови, без никакво бланширане.

Тиквички на кубчета, също сурови. Много обичаме тиквички с кайма и ориз, главно за това ги ползвам през зимата. Или за някоя супа.

Спанак, лапад, коприва- измити, нарязани и подсушени. После в пликчета и във фризера, отново без никакво бланширане.

Магданоз и копър, нарязани на ситно и посипани с доста сол. Не замразявам а ги съхранявам в хладилника !
Така остават по- свежи и се запазва аромата !

Напоследък и аз така практикувам. А и целогодишно има по магазините пресни.

# 39
  • Мнения: 202
Като започна от подправките магданоз, копър и т.н. всички зеленчуци слагам в фризера , без домати, но тази година мисля да пробвам. По напред прочетох как става.

# 40
  • Мнения: 1 446
Да кажа за доматите, че виждам, че се интересувате. Купувам от продълговатите домати, които са по-сухи, разрязвам ги на две, изчиствам остатъка от дръжката (надявам се, че разбирате, какво имам предвид), слагам в пликчета, завързвам ги и ги изпращам във фризера. Като ги извадя от фризера и ги размразя се белят изключително лесно (не обичаме в яденето да ни плуват обелки), може да се нарежат на кубчета или да се пасират на пюре с пасатора. Изпитано е, препоръчвам ви го - вече доматите за зимата ги съхраняваме само така!

Много, много благодаря!!! Вече ще кажа да не ми правят буркани Simple Smile --щото аз няма как да си правя и без това.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 166
От няколко години съхранявам доматите във фризера.
Заливам доматите с вряла вода и след няколко минути люспата се отделя много лесно. Разрязвам на две и почиствам семената, т.е. замразявам само месестата част. По този начин си спестявам изваряването, когато готвя. Не размразявам преди готвене, защото имам чувството, че стават жилави. Отрязвам си от леденото блокче нужното количество и пускам в яденето.

# 42
  • Мнения: 1 252
Хм , тази зима и аз ще замразя - убедихте ме Grinning

# 43
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 783
Копър и магданоз в кутийки от сладолед,бланширан спанак и лопуш,зелен боб,есента стържа тиква за тиквеник,тиквички нарязани на кръгчета и осолени за да им се махне водата(за пържене)

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Всички зеленчуци ги минавам за няколко минути в микровълновата колкото да поомекнат. Така заемат по-малко място.
Може ли да поясниш това как става? На пълна мощност ли и за колко време?
Аз замразявам пресни домашни копър и магданоз, зелен чесън ситно нарязан с листата,пресен лук също с перата, печени и белени чушки, тиквички на кубчета, настъргана краставица, нарязани гъби печурки, тиквички на ленти, печени във фурната, че ме мързи да ги пържа. Фризера ми е съвсем малък и е заедно с хладилника - 2 в 1. Другите неща са по буркани, че няма място. Нямам и място за цял фризер Confused

Общи условия

Активация на акаунт