Зимнина ВЪВ фризера!

  • 30 838
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 153
ок, мерси много за пълнене ги ползвам Simple Smile. Така ми казаха едни съседки миналата година, затова ги попарвах. Наесен ще пробвам със сурови.
Чушките за пълнене от години ги правя така: почиствам, мия и слагам във фризера за не повече от 12 часа, размразявам и ги пъхам една в друга, за да намаля обема и пак прибирам в найлончета във фризера. Не се разкашкват при размразяването за готвене и стоят като пресни Peace

# 16
  • Мнения: 1 446
Всичко си слагам аз--череши, ягоди, кайсии, праскови, чушки--печени, както и прясни, печен патладжан, нарязани моркови, всякакви подправки, зелен боб. И настъргани краставици за таратор.
Всичко си има, но аз като си се запася ми е спокойно от всякакви изненади. И кисело зеле имам даже, тази година си го замразих. Сега остава доматите да разбера....давайте идеи.

# 17
  • Мнения: 678
Миналата година писах,но тази пак.
Пържени тиквички в кутийки
Пържен патладжан на филийки
Печен за кьополу
Грах -суров
Зелен боб -попарен
Пипер-пресен
Бакла-попарена
Тиквички на кубчета -попарени
Магданоз,копър нарязани в кутийки
Пипер -печен
Люти чушки-пукани
Бамя-пукана
Пакетчета за гювеч/патладжан,пипер,грах,зелен боб,тиквичка,бамя/
Лапад,спанак,коприва-попарени.

Може да има и още неща,но това се сещам сега.

# 18
  • Мнения: 9
Да кажа за доматите, че виждам, че се интересувате. Купувам от продълговатите домати, които са по-сухи, разрязвам ги на две, изчиствам остатъка от дръжката (надявам се, че разбирате, какво имам предвид), слагам в пликчета, завързвам ги и ги изпращам във фризера. Като ги извадя от фризера и ги размразя се белят изключително лесно (не обичаме в яденето да ни плуват обелки), може да се нарежат на кубчета или да се пасират на пюре с пасатора. Изпитано е, препоръчвам ви го - вече доматите за зимата ги съхраняваме само така!

# 19
  • Мнения: 6 140
за зимата : пържени тиквички
                   сурови тиквички на кубчета(за супа )
                   чушки печени и сурови
                   варена царевица (за пица)
                   лозови листа
за лятото: зелеви сърми

# 20
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравейте момичета. Аз се възползвах от съветите и вече замразих череши, но искам да попитам други плодове могат ли да се замразят и след това да се използват пак така с кисело мляко? Embarassed Благодаря предварително. Hug А иначе повече от нещата, които замразявам вие сте ги написали така че не искам да се повтарям.

# 21
  • Мнения: 5 001
Вадиш костилките на вишни(примерно) ,можеш д замразиш малини,ягоди,боровинки...

Аз когато ще замразявам плодове си имам такива подложки от бонбони(шоколадови) и слагам плодчета вътре,замразявам ги и после ги изсипвам в торбичка.Така седят поотделно и не се слепват.... Hug

# 22
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Супеееееер! Много ти благодаря! Страхотна си!!! Hug  bouquet

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
мила аз и ягоди си замразявам,дори можеш и във формички за лед да си ги слагаш,много е ефекно после ледчето.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 334
чушките за пъленене - изчиствам от дръжката и семките, мия, оставам да се отцедят и във фризера (без попарване, без сол). когато ще ги готвя ги пълня замразени и в тенджерата.

краставицата за таратор - пуска вода, но това не пречи, ползвам я.

домати - изварявам на пюре и в малки купички/пластмасови чашки във фризера. последната година в тези квадратните 'чинийки' за еднократна употреба, че са по-лесни за подреждане. като стегнат вадя от чинийката и нареждам в пликчета.

ще пробвам тази година по метода на ance2  bouquet, та да си спестя меленето и варенето.

# 25
  • Мнения: 10
домати- измивам ги издълбавам с остро ножче дръжката и мятам в фризера. Ако ще правя пица или нещо със сос ги слагам за кратко в мокрото и ги беля . След това направо в тенджерата. Доматите от буркана имат киселина а от фризера не.Използва домати от моята градина . По лесно е от направата на консерва
чушки- сурови - за пълнени и печени за салата и бюрек
грах - предварително попарен за да му излезе миризмата на зелено
лозови листа - попарени или не
копър
магданоз
плодовете стават меки гадни - стават ако ги сложиш в много захар но е вредно по добре си ги хапни пресни

# 26
  • Мнения: 1 679
Замразяване на зеленчуци и плодове във фризер

За нас това е идеалния начин да съхраним голямото количество плодове, които берем от дърветата в градината. Имаш чувството, че ядеш току-що откъснат плод. Същото се отнася и за зеленчуците.

Вече не правим компоти - не виждам смисъл да тъпча плодовете в буркани заедно със захар и вода.

За черешите и вишните - почиствам ги от костилките и ги слагам в торбичка във фризера. Използвам ги да си правим мляко с парченца плодове - слагам в пасатор мляко, череши и лъжичка мед, пасирам - и става чудесна напитка.

Прасковите - само обелвам кожичката и пак слагам в торбички във фризера. Наистина са съвсем свежи.

През лятото замразяваме 2 фризера с плодове и зеленчуци - ако някой иска повече инфо, ще пиша как.

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 12:45 от Smiley*

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Зеленият фасул как го замръзявате - само почистен или трябва да се бланшира преди това?

# 28
  • Мнения: 5 001
Зеленият фасул как го замръзявате - само почистен или трябва да се бланшира преди това?
бланширан  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Зеленият фасул как го замръзявате - само почистен или трябва да се бланшира преди това?
бланширан  Hug

Уф, надявах се да е иначе  Crazy нещо ми е избягала готварската муза ...
Мерси мила  Hug

Общи условия

Активация на акаунт