Отговори
# 675
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 710
Мечи, краката си ги обливай с хладка вода и ги слагай на малко по-високо, да не си все седнала или да са надолу.

# 676
  • Мнения: 242
Някой да има някакви новини от Дидето? Rolling Eyes
Уф,личи си,че на всички в темичката ни е тягостно...

И да ви подсетя...Моля до ден-два да ми метнете по една снимка на бебешорите ви,защото ще правя нов колаж и ми се иска да го направя по-бързичко. На скайп,мейл или на ЛС-няма значение. Може и да запишете едно дискче и да ми го пратите на пощата като препоръчано писмо Laughing Шегувка..малко да разведря обстановката.....
Който няма възможност да пусне снимка ще се поразровя във ФБ или в стари постове,за да изнамеря.Не ми пречи,но ще се позабавя малко...

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Събирам идеи за лек срещу отекли крака (това с лежането с крака на високо по разбираеми причини не е актуално   Laughing). Благодаря предварително!

обливане със студена и топла вода
като лягаш да спиш си сложи висока възглавница под краката,за да са нависоко

# 678
  • Мнения: 1 121
Кажете какво да правя с едно ревливо бебе, което упорито не иска да заспи, а му се спи та две не вижда. В момента се дере в кошарата, направо не мога да я слушам вече. Ама ако я взема дали пък няма да й покажа, че понеже плаче спането ще й се размине? В момента я уча да си заспива сама в кошарата (нали съм без мъж и без каквато и да е помощ) и досега си заспиваше всеки ден в 2 без проблем, ама сега не иска. Яде, не е гладна, не е жадна, какво да я правя вече не знам?! Направо ми иде да се гръмна вече  Sad Cry Sad

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Рени,щом сега я учиш да заспива сама ще трябва да пореве.Няма да реве вечно и от изтощение ще заспи.Поне така беше с Таня.Оставях я да плаче и мисля,че разбра че нищо няма да се случи и така и така ще заспи по-добре да си спести дрането,но тя беше малка
Нали я знаеш онази система-първия ден оставяш да реве 5 мин,на другия 10 мин и така до 20  мин.Май нещо такова беше.Може това да пробваш

# 680
  • Мнения: 242
Рени,щом сега я учиш да заспива сама ще трябва да пореве.Няма да реве вечно и от изтощение ще заспи.Поне така беше с Таня.Оставях я да плаче и мисля,че разбра че нищо няма да се случи и така и така ще заспи по-добре да си спести дрането,но тя беше малка
Нали я знаеш онази система-първия ден оставяш да реве 5 мин,на другия 10 мин и така до 20  мин.Май нещо такова беше.Може това да пробваш

Съгласна Peace Колкото и да ти е мъчно,че я оставяш да реве,тя трябва да свикне да заспива без теб.Пък и вече достатъчно голяма,за да разбира,че мама не може вечно да я приспива.Аз съм чела същото,което казва Ели,но ако плаче супер неудържимо,знам че трябва да успокоиш детето,но ненатрапвайки присъствието си.Примерно да влезеш в стаята при нея,но на загасени лампи,да я погалиш по гръбчето докато се успокои и да излезеш от стаята...Моите така се успокояват и заспиват.Аз между другото съм прилагала и друго нещо.Те реват,ама и аз надавам глас и се правя,че плача и те учудващо спират да реват и ме гледат странно и с жал Laughing И после си заспиват.

Ние от 7-8 месечни си заспиваме сами,благодарение на търпението и непукизма на Боян.На него просто не му пречеше да му реват две бебета на главата Laughing А аз не можех да търпя да ги слушам толкова време да реват.Много жално ми ставаше.

# 681
  • Мнения: 1 121
Благодаря ви, момичета. Очаквах да ме укорите затова, че я оставям да реве, но няма друг начин просто. Преди мъжът ми ми помагаше със заспиването, но сега го няма, ще си дойде чак Декември. Майка ми си тръгна и тя и сега съм сама, абсурд да ги преспивам и двете по сума ти часове всеки ден. Затова я уча да заспива сама. Сега влязох при нея, успокоих я и заспа веднага, беше изтощена. Вержи, браво на Боян. Моят мъж е точно обратното, не оставяше Райън и за секунда да плаче и сега аз му сърбам попарата, обаче в никакъв случай няма да позволя и София да стане като него, ще се мъча пък дано успея. Абе направо стискайте ми палци, че положението е страшно.



# 682
  • Мнения: 242
Рени,Райън и София в една стая ли спят? Защото ако е така..положението наистина е страшно Laughing За мен всъщност това беше едно от нещата,които най-много ме уморяваха.Тъкмо единия заспи след еди-колко си минути/часа въртене и рев и...другия се събужда именно от рева на първия ooooh! И пак отначало.... И така не ми оставаше никакво време за други неща.
Сега вече и двамата си спят в една стая и даже взаимно се приспиват.Наско много обича да си "пее" преди да заспи Laughing

Ако знаете онези ми ти моите мъжоря какви смехории си правят в спалнята..А трябваше да спят вече ooooh!
След малко ще ви пусна клипче да видите колко е весело у нас вечер Laughing

Последна редакция: пт, 16 юли 2010, 22:29 от foxy81

# 683
  • Мнения: 1 121
 Laughing Вержи, разсмя ме Laughing в момента са в една стая, да, но Райън не спи на обяд, а вечер Софи заспива в 9 в стаята сама, докато ние сме в хола, а той ляга да спи в 9.30 така, че това засега не е проблем. Просто понякога е много упорита и не сиак да заспи сама, иска да я дундуркам, да лягам до нея, да й пея и т.н. чудя се след колко месеца рев ще разбере, че няма да й мине номера Tired

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Reni. ,ще успееш.Само не се отказвай.3 нощи да заспи сама това е супер успех.Продължавай твърдо и не се пречупвай-звучи ужасно,но и маман е хора  Grinning.
Аз съм на мнение,че нещо което тежи на майката относно детето и е възможно да се прекрати,трябва да се направи.Така че няма защо да те укорявам.На нас с мъжа ми също много ни тежеше приспиването и го прекратихме рано,рано.

София много бързо ще схване новата ситуация-какъв месец.Много по-рано ще заспива сама,без протести

# 685
  • Мнения: 17
 Диде, миличка много стиснати палци и молитви и от нас тримата за Стани. Едва сега сядайки  пред компа разбрах, дано до този момент всичко да е отминало и да са овладели кризата. Станислав се е родил голям мъж и съм убедена, че с помощта на докторите и любовта на мама, тати и кака ще преодолее това първо препятствие в  дългия и щастлив живот, който му предстой.
 Това с неяденето на Зари не го мисли. Временна стачка на девойката е Simple Smile
 Хем е топло, а и и липсваш няма как. Но Яна го е казала като поогладнее ще си пойска сама. Той и Ачката е редуцирал яденето съвсем само се налива със сок, вода и чай. А пък свекито се оплаква, че племеницата почти не яде, а и двамата са в перфектна кондиция.
 А Бухтичка дали ни чете. Да пусне инфо за хотела та другата седмица да се задействаме че не остана Simple Smile Ако ще е там де.
 Доне честит рожден ден и от мен на две патерици даже. Само положителни емоции ти желая и татито бързо да се справи в Англииско и да си ви вземе там или да си идва насам, да сте си заедно Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 83
Диде, честито ви мъжленце!
Стискаме силно палци за Стани, имаш положителната ни енергия.Прегръдки и за теб, не се трвожи за ЗАри ще и мине, както е казала Пис е временна стачка.

Алекс е с повръщане, ходи 2 пъти по-рядко и вдигна сега вечерта 37,3.Водихме го в мед.център Лора и там Др.Стоименова му изписа-ентерол, натриев цитрат, лечебна хумана,глюкоза.За първи път ни се случва и ме е страх да не се обезводни , каза да му давам от лекарствата по-малко и често.Сварила съм му и чай от шипки и мисля и него да давам.Вие от лечебната хумана олко пъти давахте на ден и по колко?

Оставям ви сега, че да чета за този вирус.Обещавам да пиша по-редовно, но тези дни ми е много натоварено

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Вие от лечебната хумана олко пъти давахте на ден и по колко?

сутрин и вечер давам мляко.така давах и хуманата.на 260 мл 6 лъжици.тя става много гъста и трудно я дърпат бебешорите.чая от шипки е добра идея.може и попара да му направиш с чая от шипки.може да му даваш малко по-солени ястия-солта задържа водата в организма.сладки напитки,за да пие и така.ще се оправите

# 688
  • Мнения: 2 784
Диденце, стискам палци и аз, дано всичко да е наред с малкия!  Praynig HugДа пишеш как сте и какво казват лекарите, че ви мислим.
Мечи, за подути крака са контрастните душове, като задължително завършваш със студен, почивката с вдигнати крака и намаляването на солта. Може да ползваш и някакъв охлаждащ крем, аз ползвам Алпийски билки на Дина- около 2-3 лева е, а ми върши работа.
Аз пък искам да питам някой наясно ли е с това, което говорят по телевизията за майчинството, което трябва да се върне, ако детето е тръгнало преди 2-години на ясла. Калина трябваше да тръгне на ясла на година и девет месеца но се разболя и тръгна на година и десет. Имаше адаптационен период, тя много плачеше и около месец я водех първо за час-два, а после до обяд докато свикне. Честно казано тогава не съм знаела, че трябва да подавам някакви документи и че след като тръгне на ясла ми се полага само 50% майчинство. Нито счетоводителката ми го е казвала, нито в градината, никой, пък аз съм доста смотана в това отношение, та не съм се и интересувала. Сега съм малко притеснена, по телевизията се говори за грамадни лихви, за съдия-изпълнители, а аз нито помня колко ми е било майчинството по това време, нито знам половината ли ще се връща, цялото ли и на кого точно след като аз не съм получила нито акт, нито някакво уведомяване, че държа някому пари. Буквално се чувствам като престъпник някакъв. Да си имам смотаната държава, прибра си всичките дългове, та опря и до майките.  Rolling Eyes Мъжо ми се смее, щото му разигравам някакви сценарии тип арестуването на военният министър  Twisted Evil, как ще ми насочат пистолет пред децата и ще ми крещят, че съм долна престъпничка, окрала държавата.  Twisted Evil Ама не ми е смешно. Живеем в абсурдна държава, знам ли, вместо акт може направо мебелите да ми опишат.  Simple Smile 

Последна редакция: сб, 17 юли 2010, 00:32 от Жълтият Ламтурник

# 689
  • Мнения: 1 121
Боже за какви глупости се тръшкам аз ooooh! ooooh! ooooh!

Диде, чак сега прочетох! ЧЕСТИТ СИН! Да ви е жив и здрав! Пращам цялата си положителна енергия на малкия Стани и се моля за него с цялата си душа Praynig Praynig Praynig  Дано всичко да се оправи бързо и скоро да сте си всички вкъщи. Мисля ви много и ви прегръщам силно  

Доне, честит рожден ден! Да си жива и здрава и много щастлива, да си много обичана от двамата ти мъже, да те слушкат и да ти помагат!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт