Шофьорски курс за управление на кола с автоматични скорости? Мнения за У-Мария?

  • 47 313
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 590
Delusion, казах "наложи", а за твоята кола е ясно, че ти си я избираш каква да си я купиш. Все си мисля, че под "наложи" се подразбира, че всичко се случва и да се качиш на чужда, а не на твоята кола. Както и да е спорът е безсмислен.
Който иска да учи на автоматик, намира такава школа, учи се, ама после кара само автоматици и ако нещо се "наложи" отказва.

# 16
  • Мнения: 33
Щом жената пита за автоматик, значи си има някакви свои причини да иска да се учи да кара на такава кола. Тези У Мария не ги ли бяха давали по "Господари" едно време, по-специално мъжът на Мария? Нещо с купуване на изпита беше свързано, но не помня вече какво...

# 17
  • Мнения: 3 371
аз съм карала курсовете там точно, офисът им беше на 'цар борис' в една ъглова къща. сега не знам къде са.
да, карах на автоматик.


доволна съм. това лято сега големият ми син ще го запиша пак там д аизкара курсовете, пак на автоматик. той си може да кара и без курс, ама ми трябва книжката.

# 18
  • Мнения: 862
Има държави, в които се дава книжка за автоматик, която важи само за такава кола.
Кипър е пример за това  Peace
Или поне беше преди 2-3 години. Ако караш курсове на автомобил с автоматични скорости, ти дават книжка за управление само на такава кола.

# 19
  • Мнения: 22 507
Палмира, ей на това винаги съм се чудела - "той си може да кара и без курс, ама ми трябва книжката".
Е как така може и без курс? Къде се е учил? По улиците на София без книжка?
Хората не са ги измислили тези курсове, само за да се вземе документ...

nefeli, за това съм напълно съгласна, че трябва да е така. Така или иначе човек научил се на автоматични едва ли би могъл да подкара кола с ръчни скорости.
Ще трябва да се учи наново просто.

# 20
  • Мнения: 862
Имам приятелка, която живее в Кипър все още. Тя не може да кара кола с ръчни скорости. Първо, защото няма книжка за такава и второ, защото самата тя мисли, че не може да се справи.
Delusion, в коя държава курс изкаран на автомобил с автоматични скорости, важи и за ръчни? Не се заяждам, просто ми стана любопитно  Peace

Ето какво намерих в един сайт за автошколи:
Въпрос на кандидат за книжка 'Имам американска шофьорска книжка и мога да карам кола само с автоматични скорости. Мога ли да се явя на изпит за българска шофьорска книжка с моята кола или с ваша кола с автоматични скорости?'
Отговор на автошколата- За да се явите на изпит на кола с автоматични скорости трябва да намерите инструктор, който е оборудвал и лицензирал учебен автомобил с автоматични скорости.Тази книжка важи само за управление на такива автомобили,а в България те са малко и съответно интересът е слаб.Това прави курса нерентабилен и досега не съм чул инструктор да работи с такъв автомобил.Може да си изкарате книжка за "В" категория която важи за всички леки автомобили,но ще трябва да изкарате нов курс на автомобил с механични скорости и да се явите на цялостен изпит.

# 21
  • Мнения: 289
Delusion, казах "наложи", а за твоята кола е ясно, че ти си я избираш каква да си я купиш. Все си мисля, че под "наложи" се подразбира, че всичко се случва и да се качиш на чужда, а не на твоята кола. Както и да е спорът е безсмислен.
Който иска да учи на автоматик, намира такава школа, учи се, ама после кара само автоматици и ако нещо се "наложи" отказва.

 Peace

Но пък, защо да не обсъдим и фундаментални въпроси, като напр., защо от листовките да не отпаднат въпросите кога тъпия трамвай е с предимство, след като трамваи има само в София  Flutter или, пречат ми ръчките за мигачите - да премахнем и тях, сакън да не ни отклонят вниманието от пътя..
Аз пък мое да искам да си карам само на село до нивата - за какво ми е да решавам листовки  Joy

# 22
  • Мнения: 862
Никъде обаче не пише, че ако имаш книжка категория "В" (ръчни скорости) не може да управляваш автоматик  newsm78
Между другото на мен ми е еднакво лесно да карам и двата вида, като за градско определено автоматика е по-добър  Peace

Сетих се за една история  Mr. Green
Имаме семеен приятел, който от години живее в Щатите. Последният път, когато си беше в България ни разказа как някакви се опитали да откраднат кола, която била с ръчни скорости. Успяли да я подкарат на първа и карали известно време, докато колата се скапала и я зарязали  Mr. Green

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 11:24 от nefeli

# 23
  • Мнения: 7 640
Палмира, ей на това винаги съм се чудела - "той си може да кара и без курс, ама ми трябва книжката".
Е как така може и без курс? Къде се е учил? По улиците на София без книжка?
Хората не са ги измислили тези курсове, само за да се вземе документ...

............

в Щатите си отиваш на изпит научен и с твоя кола, не скачай толкова. Sunglasses

София не е България, има къде да се научиш при желание.

# 24
  • Мнения: 3 371
Палмира, ей на това винаги съм се чудела - "той си може да кара и без курс, ама ми трябва книжката".
Е как така може и без курс? Къде се е учил? По улиците на София без книжка?
Хората не са ги измислили тези курсове, само за да се вземе документ...

nefeli, за това съм напълно съгласна, че трябва да е така. Така или иначе човек научил се на автоматични едва ли би могъл да подкара кола с ръчни скорости.
Ще трябва да се учи наново просто.
не се притеснявай, няма да утрепе никой. аз съм в холандия и живея на село. тук има места по които жив човек не минава, зълва ми живее на място отдалечено и забравено от бога, можеш да си караш до припадък. не съм чак толкова малоумна да го пусна по улиците на софия, първо ме е страх за него, после за останалите. когато изкара курса и видя, че се оправя, няма проблем.

пс. аз имам книжка, но и посмъртно не бих седнала зад волана.

# 25
  • Мнения: 73
Цитат
Delusion, в коя държава курс изкаран на автомобил с автоматични скорости, важи и за ръчни? Не се заяждам, просто ми стана любопитно  

 Laughing Има ли някоя в която не важи? Не съм чувала до сега да се издават различни книжки за различни скоростни кутии.
 Моята книжка е изкарана на автоматична и прекрасно важи в България за всякакви.

Цитат
Delusion, казах "наложи", а за твоята кола е ясно, че ти си я избираш каква да си я купиш

 Shocked Какво значи "наложи"? На човек без книжка може ли да му се наложи да седне зад волана? Ще ти се наложи само ако ТИ позволиш и искаш. Ако не искаш никой не може да те накара да седнеш на чужда кола която не те устройва. Аз не сядам на ръчна кола както и ще да се налага.

# 26
  • Мнения: 22 507
Delusion, не е така.
Я си представи, че кандидатстваш за работа, изисква се шофьорска книжка, ти представяш документ, че имаш такава.
Дават ти служебен автомобил, с който трябва да се движиш и който е с ръчна скоростна кутия.
Е, ти ако можеш да караш само автоматик, как ще подкараш тази с ръчните скорости? А от това ти зависи работата и ти трябва да си я вършиш.
Тогава...просто отиваш, плащаш си в една автошкола, за да те научат хората да караш и кола с ръчни скорости.
Това как е в САЩ или други държави няма особено значение, ако ти ще шофираш в БГ и няма да използваш само личният си автомобил.

# 27
  • Мнения: 73
Delusion, не е така.
Я си представи, че кандидатстваш за работа, изисква се шофьорска книжка, ти представяш документ, че имаш такава.
Дават ти служебен автомобил, с който трябва да се движиш и който е с ръчна скоростна кутия.
Е, ти ако можеш да караш само автоматик, как ще подкараш тази с ръчните скорости? А от това ти зависи работата и ти трябва да си я вършиш.
Тогава...просто отиваш, плащаш си в една автошкола, за да те научат хората да караш и кола с ръчни скорости.
Това как е в САЩ или други държави няма особено значение, ако ти ще шофираш в БГ и няма да използваш само личният си автомобил.


Не знам да съществуват школи които да научат човек да кара. Учи се всеки сам и от опит. А специално с ръчна трябват години опит за да научиш. Аз съм карала в Бг 3 пъти курса на ръчна и повече никога няма да седна на такава. Трябва да си ненормален да караш курс и държиш изпит на ръчна ако може да караш автоматик. Това е убийство. Убедена съм че бием рекордите по птп-та заради разпространеността на ръчни коли.

И ако става дума за работа свързана със шофиране нямаш сливи в устата да кажеш че не караш ръчно изкопаемо.

# 28
  • Мнения: 289

Това е убийство. Убедена съм че бием рекордите по птп-та заради разпространеността на ръчни коли.


Ти сериозно ли  Shocked

# 29
  • Мнения: 862
Цитат
Delusion, в коя държава курс изкаран на автомобил с автоматични скорости, важи и за ръчни? Не се заяждам, просто ми стана любопитно  

 Laughing Има ли някоя в която не важи? Не съм чувала до сега да се издават различни книжки за различни скоростни кутии.

Има разбира се. Америка е едната, Кипър е другата. За тези две съм сигурна на 100%. В едната страна съм живяла доста време, а в другата живеят много мои приятели.

Общи условия

Активация на акаунт