Акваристика #3

  • 64 153
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 971
Неразбрахме , намерихме я отворена /но си беше месото вътре/.
Не беше изядена  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 131
Привет отново! Да се оплача. Докато се чудех дали гупата е бременна или не, днес няма корем, няма петно, съЩата си като преди, но няма и рибки. Всички риби обаче са едни развълнувани и ако видят дребно листенце да плува направо се побъркват. много ме е яд. Но ме нямаШе цял ден и дори не бях сигурна дали е бременна. ВечЕ Ще знам де и Ще се подготвя. Поздрави Hug

# 47
  • Мнения: 63
tilde , съчувствам  Hug
Аз в началото се стараех, следях, подготвях родилни отделения, а нищо не ми се получаваше  Embarassed
Сега стана малко на майтап. Не мислех да отделям бременната, но заради мъжа...
Сложих в малък съд (12-15л) много растения и камъни, затоплих водата и се случи.
Първо мислех, че има 4-5 бебета, после излязоха 10-тина, сега ги броя до 20 и им обърквам бройката   Laughing
Другата новина при мен е, че освен, че имам отделен аквариум с 3 двойки гупи-ендлер, видях и бебе ендлерче да плува из него  baby_neutral  Не съм отделяла родилката, но и там има доста растителност, пещера, камъни, че и скаридки. Реших, че няма какво да направя, освен да се надявам да оцелее... обачеее... ей сега успях да го хвана и да го преместя при другите бебета. Но това не е всичко  Wink Уж едно бебе гонех, а хванах три  Party Повече не видях, но живо се надявам да има и да оцелеят при възрастните.

# 48
  • Мнения: 131
Gardenia, благодаря за съчувствието и честито за бебетата! Mного ме е яд, че не я отделих днес сутринта, стори ми се нервна. Все поглеждам да не се е спасило някое бебе, но няма. Има и само две растения вътре, а и бетата не ги е оставила. А аз обеЩах даже на една приятелка ако са много да й дам ooooh!. Ама вече надуе ли корема Ще знам. Охлювът ми спи и не мърда от едно място по два дни. Вече няколко пъти го обявих за споминал се, но после се раздвижва. ВаШите така ли са или може да е стар? Доста е големичък и голям търтей.  Hug

# 49
  • Мнения: 63
Спокойно де, няма месец и пак ще роди  Hug
Моите охлюви са много живи. Единият е мъничък, но другият е сравнително голям. Вечно са извън черупките си и все нанякъде лазят. Умирам си от смях като увиснат на някое тъничко листенце  hahaha
Но пък продавачката, от която ги купих каза, че не ги е виждала да се показват въобще. Нямам идея какво им влияе  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 377
Ние се завърнахме от отпуска и в аквата почти няма поражения, липсва единия сом и отново е зеленясъл на същото място.
Да имате идеи как да извади грунда  newsm78 струва ми се, че ако започна да го ровя и вадя с ръка ще се вдигне голяма мътилка, но май и при мен това ще е спасението. Гадния зеленаж започва да се развива винаги от едно и също място покрай камъка. Сега доста по-бавно от преди, но няма отърване.

tilde, Не се притеснявай за гупата, тя няма друга работа освен пак да те изненада след 20 - 30 дни с нов подут корем.
Gardenia, радвам се за твоите бебета, а ти напредваш в хобито много, много бързо  smile3501

# 51
  • Мнения: 131
Аз извадих грунда с ръце, след като извадихме всички риби и източихме водата. Изхвърлих го и сложих друг. Ние се отървахме от зеленото засега, вече една седмица след като сменихме всичко няма и е много чисто. Но не върнах ниЩо обратно, макар че ми харесваха рапаните, страх ме беШе да не стане съЩото. Мъжът ми купил днес жена на бетата, само една,  засега само я гони, не много агресивно. Купил е оЩе една молинезия, но незнае мъжка или женска.
Ще чакам нови бебета какво да се прави. Но се чудя какви са тези родилни отделения, не можах да намеря снимка в нета. Ще питам като ида в магазина. Hug

# 52
  • Мнения: 3 271
И аз да се бутна тук, нямах хич време да пиша напоследък, но пък сега ви изчетох.
Прекрасни аквариуми, много красота Simple Smile

Gardenia, много хубави снимки, рибки и аквариум. Докато четях на няколко пъти аха-да пиша за бетата, но съзнавах, че постовете са стари. И докато стигна до новите вече беше разделила семейството Simple Smile А мъжкия как е сега с всички? Имаш много видове, които не се понасят добре с него. Моят мъжкар е супер темпераментен, не търпи никого, даже скаридите, така че се примирих и живее сам сега. Така е най-щастлив, прави си гнезда непрекъснато Simple Smile Само охлюви има с него. Имам и скариди, но отделно, след като не ги понесе, а ние толкова се влюбихме в тях, че не искахме да ги връщаме Simple Smile
Нямаме търпение вече да отиваме на по-голямо място, за да вземем голям аквариум. До тогава си забранявам дори да гледам, защото накрая няма да се стърпя и ще купя Simple Smile

За чистене на алги помага разтвор на белина. Само после разбира се трябва мноооооого добро измиване с вода.
Знаете основното - да не е на прекалено голяма светлина и т.н.
Да не продавам краставици все пак Simple Smile   bouquet

# 53
  • Мнения: 63
К'о ПраЙм, а?
Аз съм на море, на гости на сестра ми, но техния аквариум е в ужасно състояние и съм се заела да го съживя.
Millena , да ти кажа за Бетите - бях твърдо решена да имам такива рибки. Имам достатъчно свободни съдове, където да ги гледам. Стана ми мъчно когато видях, че всички се чувстват добре в новия ми аквариум, само мъжкия Бетю живееше сам.
Един ден бях свободна и реших да го пусна при другите и да гледам какво ще прави. В началото се ежеше много, но не само на женската си, а ана всички. Те не му обръщаха внимание, защото аквариума е достатъчно голям (160л) и има много камъни (лепени със силикон във вид на къщи и арки), корени и растения, които се ползват за укрития. На него скоро му писна и просто си плуваше спокойно. Така го оставих и постоянно му наблюдавах поведението. На първата смяна на водата, той идваше и се галеше в ръката ми - глезльо, та реших, че така се чувства още по-добре.
Все пак са минали само две семици и нищо не е сигурно. Може и да се наложи да го преместя, но докато е спокоен, ще е там.
И аз имам скаридки, но те са при гупите ендлери. Бях ви писала, че имам и бебета, дори извадих и три ендлерски бебета. Мъжа ми е видял още 5 бебета при ендлерите, но каза, че са много бързи и се спасяват от набезите на големите. Колкото оцелеят, толкова. Другия месец пак  Wink

По повод тукашния аквариум, ще се наложи да подменя много неща, включително растения. Лошото е, че няма от къде да се купят. Сега преглеждам форумите за обяви тип "подарявам", но май ще купувам  Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 1 086
Привет,момичета! Simple Smile

Аз влизам да се похваля,че си имам влюбени гълъбчета  Heart EyesВзехме нова женска за бетата.Само да припомня,че му бяхме взели цели две преди време ,но той ги умори и двете едновременно само за една седмица.Бяхме се зарекли,че спираме до тук с опитите да му търсим жена,но скоро случайно влязохме в един зоо магазин и се изкушихме и купихме една.В началото я погна много яростно,голямо гонене,голямо ежене и тъкмо вече си мислехме да я изкараме от там и да я пуснем при златните и изведнъж забелязахме,че той почна да се умилква покрай нея.Като им пускам храна вече и тя яде от повърхността,а преди хапваше каквото стигне до нея ,на дъното.Почнаха се едни танци и задявки из аквариума,много са сладки  Grinning Та явно е намерил "своята" жена и сега цари мир и любов.
Ние скоро заминаваме на почивка и за няколко дена няма да има кой да ги храни,надявам се,че няма да умрът от глад.

# 55
  • Мнения: 131
Привет и от мен! При мен пак лоШи новини, охлювът ми умря Sad. Два дена го гледах как не мърда, но се беШе случвало и друг път и после се раздвижва. Мъжът ми обаче настояваШе, че е  умрял и аз го извадих. Какво да ви кажа, направо съжалих, че не го бях извадила по рано. Такава миризма се разнесе Sick, ужас. Всичко вътре беШе разложено и направо изпада. Може би беШе много стар, незнам. Доста голям беШе, но много мързелив. Ще си взема друг сигурно скоро. Мисля, че молинезията е бременна, но не съм сигурна. Този път Ще се подготвя и Ще я отделя. А мъжката бета не обръЩа никакво внимание на женската, сякаШ не я забелязва даже. честито на всички с бебетата рибоци baby_neutral Hug

# 56
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен. Ето и моят аквариум http://www.facebook.com/album.php?aid=12709&id=1674099960&l=ae030e3019 не ме бива в подреждането изобщо. Радвам се да съм сред вас.   Hug

# 57
  • Мнения: 3 271
Много сладки разкази за бети, прекрасни и много темпераментни рибки са, не може да не ги обича човек Simple Smile Май няма друга риба, която да проявява такъв характер и привързаност Simple Smile

Гардения, много хубаво, че е свикнал и се е успокоил, вероятно наистина защото аквариума е много голям, има как да си отдели територия и да се чувства господар там Simple Smile А прави ли гнезда или още се окопитва в обстановката? Аквариума ти е прекрасен, дано и той да се чувства добре и спокоен.

Сестра ти е късметлийка, че си й на гости да й направиш аквариума Simple Smile Успех с водораслите. Вземи и разни плаващи и бързо растящи на този етап, за да има кислород и т.н. без усилия от нея, пък другия път ще й занесеш от твоите Simple Smile

тилде, съжалявам за охлюва Sad Дано си намериш нов скоро.

мимим, много ти е хубав аквариума, удоволствие ми беше да гледам снимките ти! Със здраве да си го гледаш и да му се радваш!

# 58
  • Мнения: 377
mimim, радвам се, че ни показа този за мен доста интересен аквариум. Разкажи нещо повече за прозрачните рибки с различни цветни ивички, а онази дълга риба каква е?

Gardenia, не бих имала нищо против да ми дойдеш на гости и на мен, стига да внесеш свежест и в моя аквариум  Hug

А моя сом за който си мислех, че е дал фира докато сме били на почивка взе, че се показа жив и здрав преди два дни  Shocked. Естествено бях не само много изненадана, но много, много доволна.

# 59
  • Мнения: 34
Прозрачните рибки са Chanda ranga, на бълг стъклени костурчета ето ти инфо http://aquariumbg.com/fish.php?fish=357 Само, че моите са от по-шаренките.
А дългото рибе мисля, че беше Macrognathus, ако някой по-вещ знае да каже, защото аз вече не помня какво ми каза човека който ми ги продаде.

Общи условия

Активация на акаунт