Плодове и зеленчуци хапвай, мила мамо, до ОКТОМВРИ да порасна бебенце голямо!

  • 25 768
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 245
Оле изтриваш старата и пускаш нова  Peace
Аз не мога да пусна анкета, темата не е от общия профил. Но като гледам момичетата са решили вече заглавието, за мен е все едно кое ще е.

Тина много неприятно,  дано не се влошат нещата Hug

# 706
  • Мнения: 790
Точно това направих, изтрих старата, но нямам опция да пусна нова. Бутона за накетата изчезна. Както и да е, последното на Ноел, май всички го харесаха. Надявам се да няма сърдити, ще пусна това заглавие със следващата тема.  Peace

# 707
  • София
  • Мнения: 546
Днес в работата все ходех до компютърната да хвърля по едно око как са Димяни и бебчетата й. И аз вярвам, че всичко ще е наред. Все пак е при най - добрите специалисти, а и вече е в седмия месец.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

 Orchids Flower - и аз с Рая бях направила камъни в жлъчката. Правех си кризи, и си търпях болката. Чак когато Рая беше на 3 месец и пак направих криза мъжа ми с 300 - та зора ме заведе в една частна клиника в Стара Загора /беше неделя,  Великден и в Спешната помощ беше пълно с мангали/. Лекаря там се усъмни за камъни в жлъчката и се оказа прав. Тъй като кърмех не можех да взимам лекарства. Внимавах какво ям и се оправих с народна медицина. Купуваш си черна ряпа, издълбаваш я като чаша и пълниш със захар. До сутринта е пуснало сиропче, което изпиваш на гладно. Така всеки ден. една ряпа пуска сок около 2 - 3 дена. После друга си дълбаеш. Не знам колко време го пих, но камъните се махнаха.

 Позитив - тя Арим ти е писала за Троксевазина, но аз като питах в аптеката ми казаха, че било за разширени вени, но сигурно и за хемороиди помагало. Питаха ме какво ползвам и аз казах "Долопрокт". Фармацевтката каза, че било по - силно от Троксевазина и каза да продължавам с него. Моите бяха мноого упорити и си стърчаха една седмица, но се махнаха. Сега си имам след всяко ходене до тоалетната, или ако клекна, но до 1 час се прибират. Мажа се почти след всяко ходене до WC, и не ми се мисли какво ще е от раждането.  Tired

 Ще има ли среща в Южния парк? От 18ч ли остава и къде? Аз не знам как ще стигна до там. Първо с метрото и после с какво и от къде ще видя в bg-maps?

 Исках още да пиша, но забравих какво. После пак ще се включа, дано се сетя.  Blush

# 708
  • Мнения: 486
Ние се върнахме от консултация и се оказа,че имам калциране на плацентата, но не ми предписаха нищо,а ми казаха да следя движенията на бебето ако паднат под 10 пъти за 12 часа да бягам на лекар.
Защо така обясниха ли ти ?
Аз съм чувала да е калцира ,но когато наближи раждането ,май сега не е добре.Консултирай се и виж какви мерки да се вземат,това с движенията да броиш звучи наивно.Дано всичко е ок!

И аз съм за на Ноел предложението! Peace

# 709
  • У дома
  • Мнения: 59
irinopolis, Аримче, благодаря ви  Hug

Появиха ми се при раждането и една от акушерките при първата визитация ми каза да си взема Прокто гливенол и останах доволна, не бяха се прибрали на 100%, но поне не ми правеха проблеми, но днес се раздразниха много. Сутринта ще питам доки и ако каже, че може ще отида да си взема.

Отивам да правя спагетки, ще си правим женско парти, нашия тати още не се е върнал Cry

# 710
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Аз нямам претенции за зглавието, това на Ноел е чудесно и аз съм за!  Peace

Тина, а от какво се получава това калциране? Дано да няма проблем и всичкоп да е наред!  Hug

# 711
  • Мнения: 3 500
Аз от около 4 часа следобед усещам някаква ужасна тежест на корема, сякаш имам и контракции, не ме боли силно, но е много неприятно. Веднага звъннах на доки, който ми каза да си купя НутриМаг /магнезий/ и да го пия 3 пъти по 1 и но-шпа също. Ако това продължава да бягам в болницата. Сега си полежах и се чувствам по-добре. Мъжа ми отиде за магнезия и от тази вечер ще го пия. Дано всичко е наред и не се стига до болница.
Чакаме новини за Димяни! Дано са добри, в което всъщност силно вярвам!

Последна редакция: чт, 08 юли 2010, 20:38 от *Noel*

# 712
  • Мнения: 6
Tina - може би наистина е редно да чуеш още 1 мнение. Бебочко може да си мърда и рита, но навътре и ти да не усещаш нищо - само ще си създаваш излишни притеснения. Трябва да има и друг начин да се следят нещата  Hug
Niel - дано болката бързо отшуми, почивай си повече, миличка  Hug
pozitive -  ooooh!, това е ужасно неприятно. Дано лекарството даде бърз резултат!
pashic - страхотни неща си поръчала. Аз точно тези дни се замислих, че за есента ще е хубаво да имам един по-дебел панталон. Но този, който си поръчала, не е ли по-летен модел?

Дано вечерта е спокойна за Димяни и сладурките й  Praynig

# 713
  • Мнения: 0
Това калциране се получавало преди раждането,казват му стареене на плацентата и се получавало при пушачки   предимно,но не е задължително. При мен била остаряла като за 31вата седмица.Нищо повече не ми казаха и аз звъннах на моята лекарка (понеже тя отсъстваше и ме прегледа неин заместник),която каза,че не е толкова страшно да изпадам в паника,да пия магнезии и да ходя да следят на бебето тоновете през няколко дни.

# 714
  • Мнения: 0
mama - Smehorana с бебока всичко е наред, активен е. проблема е плацентата ащото ако стигне стареене 3та степен бебето не може да се храни и спира да наддава,при което предизвикват раждане. Това успях да науча. Ама да не ви шашкам и аз. Ще си пия хапчетата и ще почивам повече и съм сигурна,че нещата ще се наредят.

# 715
  • Мнения: 3 500
Ами 31-ва седмица, а ти сега си в 28-ма г.с. Значи 3 седмици. Надявам се, че това не е толкова много и нещата ще се оправят. Аз също бих отишла и при друг лекар. Стискам ти палци, Tina_N.

# 716
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Tina, nali na men to4no tova mi e problema. V 25 sedmica kato mu bqh, kazaha, 4e placentata mi e 2ra stepen kato za 32 g.s. Ot tam e i do6lo zacapvaneto, za6toto bila obsipana s kravonosnii sadove, koito ot kontrakciite ili ot naprqgane, pukali i karveli. a ne trqbva, za6toto tova o6te pove4e q iznosvalo, dokolkoto shvanah. Zatova i predpisaha da se pazq i da piq magnezii i no shpa.
Zadalzitelno 4esti kontroli s izsledvane na kravopotoka kam bebeto i tova e.
A doktora v Sarbia pri kogoto hodih, kaza da izsledvam i zaharta, qvno se samnqva za gestacionen diabet, kojto maj pak mozelo do tova da dovede. Ta tova ne sam go napravila o6te, 4akam da se varne moq doki ot po4ivka v kraq na meseca i da prodalzim s ehografiite.
Ne se pritesnqvaj, sledene po na 4esto mu e majkata  Peace

# 717
  • Мнения: 361
Новини от Димяни:
Сега ми писа.Добре е до колкото й е възможно.Уговорила е шефа на родилното за секциото и така.Тоновете са добре,водите си текат..........Продължаваме  палците Praynig

# 718
  • Мнения: 1 599
Новини от Димяни:
Сега ми писа.Добре е до колкото й е възможно.Уговорила е шефа на родилното за секциото и така.Тоновете са добре,водите си текат..........Продължаваме  палците Praynig
Не може да се чака, така ли!? Стискаме как няма да стискаме!

# 719
  • Мнения: 599
 Praynig Praynig Praynig Димяни

Общи условия

Активация на акаунт