За име на починал човек.....

  • 18 293
  • 151
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 703
Айде стига дее! : ooooh!
Всеки сам избира в какво да вярва. Naughty

Еднa велика мисъл  на Диоген  казва, че
"философията и медицината са направили човека най-интелигентнито животно, гадаенето и астрологията -най-лудото,а суеверията и деспотизма най-нещастното".
В този смисъл искам да кажа,че ако някой иска да вярва..оставете го да вярва,който не иска..нека да не вярва.Дайте свобода на хората да мислят сами.Стига с тоя наставнически тон....
Вие да не сте по-умни от Диоген?
Александър Македонски казва:Ако не бях Александър Македонски,бих искал да бъда Диоген!!! Peace

# 136
  • Мнения: 399
Последните два поста ми бяха ценни и интересни,благодаря! Hug
Аз лично не бих се "страхувала" да кръстя детето си на починал човек. Peace

# 137
  • Мнения: 198
И аз като теб съм чувала,че не е хубаво да се кръщава на починал човек-не заради друго,а поради факта,че детето "наследявало"всичко от животът на починалият.Но наскоро чух друго,което определено повече ми хареса,а се надявам и да е истина,и то е-,че детето кръстено на починал човек си има ангел пазител още от раждането,т.е. в лицето на починалият.Дано е така... Hug

# 138
  • Мнения: 100
raliivo, аз съм кръстена на починал човек и мама също ми беше казала, че този човек ми е ангел пазител. Тя сънувала този човек преди аз да се родя и той и казал да ме кръсти така и той ще ми е вечно до гърба и ще ме пази.
А и както казах, Евреите никога не кръщават деца на жив човек. Не знам защо е така, но е факт. А и само в БГ съм чувала спорове по въпроса и проблеми.

# 139
  • Мнения: 198
raliivo, аз съм кръстена на починал човек и мама също ми беше казала, че този човек ми е ангел пазител. Тя сънувала този човек преди аз да се родя и той и казал да ме кръсти така и той ще ми е вечно до гърба и ще ме пази.
А и както казах, Евреите никога не кръщават деца на жив човек. Не знам защо е така, но е факт. А и само в БГ съм чувала спорове по въпроса и проблеми.
Peace  bouquet

# 140
  • Мнения: 16
Аз мислех да кръщавам детето на баба ми Амелия, която беше много интересна и светла личност. Това име по начало ми е голяма слабост. Не мисля, че съм особено суеверна, но...не посмях. Първо-никой не харесваше самото име, второ-свързваха го с Амели Пулен. Shocked Направо ми ставаше лошо, когато чувайки варианта ми за име-отсрещната страна се ухилваше идиотски с дежурната фраза " Ааааа като Амели Пулен." Реакцията на по-старото поколение пък беше " Ау, на умрял човек, как може..." Ако трябва да бъда честна, и до ден днешен съжалявам, че не изпълних желанието си...като погледна дъщеря си, все ми идва да й кажа-Амелия,някак си й ходи Wink..Така че, не е нужно да се поддавате на предразсъдъците...като мен.

# 141
  • София
  • Мнения: 432
Постъпи, както ти подсказва сърцето. Аз, ако имам второ дете, със сигурност ще носи част от името на покойната ми майка, мир на духа й!

# 142
  • Мнения: 3 830
Постъпи, както ти подсказва сърцето. Аз, ако имам второ дете, със сигурност ще носи част от името на покойната ми майка, мир на духа й!

И аз така мисля.
Аз също съм си мислела, че ако имам дете, вероятно в името ще включа първата буква или част от името на майка ми, която наскоро почина.

# 143
  • Мнения: 0
 Rolling Eyes
и аз съм чувала какви ли не предразсъдъци по темата, но мисля, че не мога да им се доверя на 100%.
Мъжът ми дори е човека, който каза, че иска да кръстим детенцето си , което чакаме юни месец, на баща ми (а той почина преди малко повече от година). Идеята е, че много го уважаваше, смея да кажа обичаше и иска детето ни да носи нещичко от него, да знае, че има връзка с дядо си, който така и няма да познава. Аз вярвам, че ако стане така, баща ми ще го пази непрекъснато, най-голямата му мечта беше да има внуче, но не го дочака  Cry

Не виждам нищо лошо в това newsm78, но имаме още доста време да мислим имена. Нека 1-во разберем пола... Wink

# 144
  • Мнения: 100
Rolling Eyes
и аз съм чувала какви ли не предразсъдъци по темата, но мисля, че не мога да им се доверя на 100%.
Мъжът ми дори е човека, който каза, че иска да кръстим детенцето си , което чакаме юни месец, на баща ми (а той почина преди малко повече от година). Идеята е, че много го уважаваше, смея да кажа обичаше и иска детето ни да носи нещичко от него, да знае, че има връзка с дядо си, който така и няма да познава. Аз вярвам, че ако стане така, баща ми ще го пази непрекъснато, най-голямата му мечта беше да има внуче, но не го дочака  Cry

Не виждам нищо лошо в това newsm78, но имаме още доста време да мислим имена. Нека 1-во разберем пола... Wink

Аз само да питам, случайно да чакаш момиче? Или не знаеиш още? И в двата случая обаче идеята на мъжа ти е прекрасна. Peace

# 145
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
... А и както казах, Евреите никога не кръщават деца на жив човек. Не знам защо е така, но е факт. А и само в БГ съм чувала спорове по въпроса и проблеми.

Точно така. Тяхното поверие е, че ако кръстиш детето на жив човек, като дойде ангелът на смъртта да вземе възрастния, можело да се обърка и да вземе детето. Отново някаква защитна "магия", съвсем естествена в миналото на висока детска смъртност.

Затова кръщават само на починали (и, както казва мъжът ми, са си решили проблемите със сръдни от живите).

Та суеверия всякакви. Избягвайте ги.

# 146
  • Мнения: 945
И аз така знам - че едно име трябва да е свободно, човекът да си отишъл, за да кръстиш друг със същото име Peace
Но и за мен това са суеверия.

# 147
  • Мнения: 0
з само да питам, случайно да чакаш момиче? Или не знаеиш още? И в двата случая обаче идеята на мъжа ти е прекрасна. Peace


Все още не знам дали е момче или момиче Simple Smile Тайничко се надявам май да е момиченце, но скоро ще разбере,  Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 100
з само да питам, случайно да чакаш момиче? Или не знаеиш още? И в двата случая обаче идеята на мъжа ти е прекрасна. Peace


Все още не знам дали е момче или момиче Simple Smile Тайничко се надявам май да е момиченце, но скоро ще разбере,  Rolling Eyes

 Hug Hug
И в двата случяа радостта ще е пална! Пожелавам ти лека бременност и едно прекрасна здраво бебенце!

# 149
  • Мнения: 1 615
Интересно ми какво в крайна сметка реши авторката. Може и да е казала, но да съм пропуснала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт