Отзиви за Invisalign

  • 167 426
  • 1 110
  •   2
Отговори
# 795
  • Мнения: 2 534
На мен ми казаха година и малко, първо имах 40 шини, но ми правиха рескан на 12та, после 38 - рескан на 33, и сега нови 40 Sad

# 796
  • Мнения: 68 646
На какво според вас се дължат тези ресканове?

# 797
  • Мнения: 375
Аз съм с трети комплект , нещо ми подсказва че ще има още … ако има някой , който е приключил ще ми е интересно след колко комплекта шини е било

# 798
  • Мнения: 448
Аз съм на 47 комплект от 67. Досега не се е налагало пресканиране. Но понеже чета тук и във фейсбук групата за доста такива случаи, питах моята ортодонтка. Това,което ми обясни тя е, че системата има недостатъци спрямо определен тип движения на зъбите, не запомних всичко, едно от тях е свързано с движение надолу.
За продължителност на лечението, на мен казаха ориентировъчно година и половина, но като гледам ще откарам година и десет месеца, ако приключа на тези 67.

# 799
  • Мнения: 1 442
Това е прекалено скъпо за българските алайнери. За тези пари както са Ви писали ще вземете Инвизалайн.

Здравейте,
бих искала да знам някаква актуална информация за цените на алайнерите Invisalign, тъй като ортодонтът, който посетих ми предалага алаинери на Делталайн за 36 шини в моя случай и цена от 5500 лв.
Затова се замислих, дали не е много за българските алайнери и съответно, дали да не потърся някой, който работи с Invisalign, но все пак искам да съм ориентирана в цената им!
Благодаря предварително!


Здравейте, нося Invisalign от вече почти 2 години, на филната права съм и ми остава само 1 месец да приключа. Simple Smile) Да ви кажа честно нямам търпение. ^^
Преди да започна правих много сериозно проучване на всички алтернативи специално за София и дори ходих до една от лабораториите, които са в Младост. Предложиха ми горе-долу сходни цени, 4000-5000лв. Проблемът беше, че не можаха да ми гарантират резултати и казаха, че след края на лечението ако не съм доволна от резултата или не се получи преместването няма как да гарантират или да ми предложат продъжлаване на лечението в тези цени. Съответно като проучих и цената на Invisalign (6000лв) се хвърлих в тази посока. От сертифицираните Invisalign кабинети (казвам го такам, защото разбрах че има и фалшиви и да внимавате да не попаднета на тях) гарантират финалния резултат, което при мен значеше следното. Като ми изпринтираха вече 40те броя шини и на 27мата се видя, че 2 от зъбите ми не се местят по правилния начин, съответно нямаше да се получи желания резултат. За това ми направиха нова снимка и без да доплащам ми изпринтиха наново още 27 броя шини. До колкото разбрах това не е опция при другите варианти ииии май това е съществената разлика.

И в 2та случая това са много пари. Внимавайте какво избирате, проучете добре дори бивши пациенти ако намерите. Иии се пригответе с търпение Simple Smile)) Дано съм била полезна.
Iva Ivanova, може ли да споделите от къде са алайнерите ви? Много полезна информация и понеже се чудя от къде да си взема ви моля за име на клиниката от която са вашите.

# 800
  • Мнения: X
Моите нови шини са 26 на брой, като в един момент ще слагам ластици, към финала. Сменихме един атачмънт също, завъртян е различно. Отдъхнах си със свежите алайнери, чистички прозрачнички 😊 Ще свикваме с алайнери, няма как, , после и ретенция ни чака Wink как ли ще го поддържам постоянния ритайнър неоцветен само…

# 801
  • Мнения: 10
Здравейте, може ли да дадете препоръки и евентуално актуални цени  за д-р Софиен Риахи. На мен ми предстои тотална промяна, като под промяна имам впредвид:
- ортодонтско лечение (най-вероятно с алайнери);
- 3-4 импланта;
- фасети;
- сигурно и други неща Simple Smile

Та в тази връзка освен мнение и евентуално ценови диапазон за д-р Софиен Риахи за изброените неща, ще се радвам да споделите и за други клиники от които сте доволни.

# 802
  • Мнения: 207
След като от няколко месеца ви чета и извадих 3 мъдреца за 7 дни без да ме приспиват, ето че дойде моментът и аз да се запиша в темата Champagne от София съм, но избрах да проведа лечението в Пловдив при д-р Мисова, днес сключих договора и сега си чакам шините. Моят случай е тежък и лечението ще продължи поне 2 години, но съм много щастлива, че най-накрая се реших на тази стъпка

Ето и малко актуална информация за цени:

Преди 2 седмици направих консултация с д-р Дилкова (мисля, че е платинен провайдър на Invisalign) в София, офертата ми беше 7500лв. Офертата, която днес получих при д-р Мисова в Пловдив (диамантен провайдър, мисля че единствения за България) беше 6300лв. с -5%, ако платя наведнъж, което и направих и така платих точно 6000лв. И двете оферти бяха за максималния пакет, мен нищо по-малко не ме устройва, общо взето няма ортодонтски проблем, който да не присъства в устата ми.

Важно! Преотстъпвам час за д-р Нели Дилкова в София, тъй като стартирах лечение в Пловдив. За нея се чака около месец за час по принцип, затова реших да го предложа тук преди да го отпиша.

   Часът е за 14 юли 2022 - 2:30 pm – 3 pm (EEST)

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 12:36 от al.ruseva

# 803
  • Мнения: 2 255
Аз приключих вече Simple Smile
Започнах лечението август 2020 и приключих юни 2022.
Бях се притеснила дали няма да ми трябват още шини, защото забелязах тенденция при вас с допълнително сканиране и продължаване на лечението, но за мой късмет всичките ми 56 шини + ластици са си свършили прекрасно работата.

Много съм доволна от резултата, определено лечението си заслужава!

# 804
  • Мнения: X
Честито! И аз имах 56. На 50тата направихме рескан по план, за да включим ластиците. Според мен ме извикаха на 50 по логистични причини - отпуски и тн. Сега чак септември ще ми обяснят за ластици. Имам още 26 шини. Нямам търпение за резултат и аз, но пък съм спокойна и търпелива, не бързам, а и времето си минава. Simple Smile

# 805
  • Мнения: 1 501
Аз се чудя възможно ли е шините да съвпадат тоест тракват обаче зъба ми да не се мести? Останал ми е един проклет зъб горен преден, който не мърда сякаш и затова и не ми свършва лечението.

# 806
  • Мнения: 26
След като от няколко месеца ви чета и извадих 3 мъдреца за 7 дни без да ме приспиват, ето че дойде моментът и аз да се запиша в темата Champagne от София съм, но избрах да проведа лечението в Пловдив при д-р Мисова, днес сключих договора и сега си чакам шините. Моят случай е тежък и лечението ще продължи поне 2 години, но съм много щастлива, че най-накрая се реших на тази стъпка

Ето и малко актуална информация за цени:

Преди 2 седмици направих консултация с д-р Дилкова (мисля, че е платинен провайдър на Invisalign) в София, офертата ми беше 7500лв. Офертата, която днес получих при д-р Мисова в Пловдив (диамантен провайдър, мисля че единствения за България) беше 6300лв. с -5%, ако платя наведнъж, което и направих и така платих точно 6000лв. И двете оферти бяха за максималния пакет, мен нищо по-малко не ме устройва, общо взето няма ортодонтски проблем, който да не присъства в устата ми.

Важно! Преотстъпвам час за д-р Нели Дилкова в София, тъй като стартирах лечение в Пловдив. За нея се чака около месец за час по принцип, затова реших да го предложа тук преди да го отпиша.

   Часът е за 14 юли 2022 - 2:30 pm – 3 pm (EEST)

Много ти благодаря за цялата информация! Аз за сега само ви чета и обмислям, но твоето мнение много ме надъха и обнадежди!

При мен има доста голяма предна захапка, горната ми челюст е с много голям ъгъл напред, отделно че и самата челюст се стеснява навътре, та при консултация за брекети ми бяха казвали че ще има нужда от вадене на доста зъби, апаратчета за разширяване и стабилно носене на брекети, като аз така и не се наканих да се подложка на нещо такова.

Сега колкото повече чета за алайнерите, повече се замислям дали биха били вариант за мен, определено бих отишла до Пловдив за консултация поне. След месец ставам на 28, дали е прекалено късно за такива процедури?

# 807
  • Мнения: 448
Няма ограничения за възраст, аз започнах на 45. Иначе при консултацията ще Ви кажат дали сте подходяща за алайнерите. Знам, че има и доста сложни случаи.

# 808
  • Мнения: 2 534
Абе как ще е късно на 28, в американската група на 65 си слагат.

# 809
  • Мнения: 1 501
Точно. В американската група наистина има хора на по 65 години. А иначе аз започнах на 30, сега съм на 31.

Общи условия

Активация на акаунт