Бъдещи Осмокласници......епизод 22

  • 44 018
  • 690
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 942
Да ти е здраво и щастливо, да сте щастливи с него и да го приемат в гимназия по първо желание!  Party Time

# 61
  • Мнения: 8 468
Черпя по едно за порасналото ми момченце. Днес стана на 2 годинки.

Честито!
Много да те радва малкото човече!  bouquet

# 62
  • Мнения: 1 674
MariDi , честито! Hug Браво за смелостта и много успехи в новото училище!
Джиджи , честит рожден ден на малкия младеж! Много да те радва, да е жив и здрав!  party023  ura

Момичета, утре ще вадя лична карта на моя младеж. За адресната регистрация кой отрязък трябва, този жълтия ли? newsm78

# 63
  • Мнения: 263
Здравейте на всички!
Честито на приетите и рожденницете от мен!
Тъй като в момента минавам на друга длъжност и нямам възможност да Ви чета през деня - ще влизам вечер!
Успех на всички чакащи 4 то класиране!
Живот и здраве след 3 седмици ще пиша пак, а ако имам възможност и от морето!
После съм на нова длъжност и ще влизам вечер!

# 64
  • sofia
  • Мнения: 114
Честито на всички!!! Hug
Ние пък взехме участие в 4-то класиране,но само в друга специалност,училището е същото....и ни приеха.Дори май има още места и вече е по реда на дошлите.Това е за ПГТК София

# 65
  • София
  • Мнения: 2 361
ДжиджиБиджи, да ти е живо и здраво момченцето!  bouquet
Палето, при нас адресната регистрация беше на бял лист и нямам представа за тези отрязъци. newsm78

# 66
  • София
  • Мнения: 1 942
Здравейте!
Преди няколко дни Dorothy беше пуснала линк към сайта на МВР с подробни указания за издаване на лични карти. Позволявам си да го пусна пак за тези, които не са го видели, защото виждам, че пак има въпроси.

http://www.mvr.bg/Guide/red_podavane_zaiavlenia_14god.htm

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 09:48 от Sash

# 67
  • София
  • Мнения: 301
Черпя по едно за порасналото ми момченце. Днес стана на 2 годинки.
Джиджи, честит празник на момченцето, да е живо и здраво   bouquet


Последно - копие или оригинал се подава.
На мен ми казаха оригинал, което автоматично означава изтегляне на документите от училището, в което сме записани към момента.
Определено искат оргинал, на нас ни казаха, че всичко е "прозрачно и достъпно за проверки от РИО-то" и за това са длъжни всичко да си бъде по законовата процедура, а тя е: подаваш молба за изтегляне на документите и с оргиналите отиваш в училището, където ще кандидатсва детето и ги подаваш там Grinning

# 68
  • Мнения: 1 674
Здравейте момичета!

Днес успяхме да си подадем документите за лична карта след почти двучасово чакане, въпреки раздаването на номерца в понеделник.
Dorothy беше пуснала линк към сайта на МВР с подробни указания за издаване на лични карти. Позволявам си да го пусна пак за тези, които не са го видели, защото виждам, че пак има въпроси.

http://www.mvr.bg/Guide/red_podavane_zaiavlenia_14god.htm
Мерси за линка. Наистина при нас трябваше жълт отрязък от общината, защото се сменихме адресната регистрация.

Предлагам този линк да се сложи на първа страница в новата тема, за да не въртим все едно и също. Peace

Пуснахме бърза поръчка за лична карта, става за три работни дни и пак е безплатна. Има и експресна, но само на Мария Луиза, май там ставала за 8 часа.

# 69
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Жълт отрязък трябва задължително, дори да не е сменяна адресна регистрация. Ако се е случило за нещо да взимате жълт отрязък и естествено внесен в паспортна , втори път не трябва, ако адреса не е сменян.


Пример: От 30 год не съм си сменяла регистрацията и при ваденето на задграничния паспорт на детето ми преди 4 год не са ми искали такова нещо. При ваденето на личната карта ми поискаха.

# 70
  • Мнения: 263
Момичета, без всякаква връзка с темата искам да ви споделя нещо, което страшно ми хареса и наистина ме докосна:

 
Цитат
15 юли 2010 г. в 18:25
Съобщението, което всеки възрастен трябва да прочете, защото децата наблюдават и правят това, което ти правиш, а не това, което казваш.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях, че закачи първата ми картина на хладилника и веднага поисках да нарисувам друга.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как нахрани изгубено коте и научих, че е добре си мил с животните.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как направи любимата ми торта за мен и научих, че малките неща могат да бъдат най-специалните неща в живота.
Когато мислеше, че не те гледам, аз чух как каза една молитва и аз знаех, че някъде има Бог, с когото винаги мога да говоря и се научих да вярвам в Господ.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как приготви храна и я занесе на приятел, който беше болен и научих, че ние всички трябва да помагаме грижейки се един за друг.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как отдели от времето и парите си, за да помогнеш на хора, които нямат нищо и научих, че тези които имат нещо трябва да дават на тези, които нямат.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се грижиш за нашата къща и всеки в нея и научих, че трябва да се грижим за това, което ни е дадено.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се справяш с отговорностите си, дори когато не се чувстваш добре и научих, че би трябвало да бъда отговорен когато порастна.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях сълзите в очите ти и научих, че понякога биваш наранен, но няма нищо страшно в това да поплачеш дори.
Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се безпокоиш и исках да бъда всичко онова, което бих могъл да съм.
Когато мислеше, че не те гледам, аз научих най-много от уроците на живота, които трябва да знам, за да бъда един добър и творчески човек, когато порастна.
Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам.
Изпращам това на всички онези хора, които зная, че правят толкова много за другите като си мислят, че никой не ги вижда.
Всеки от нас, родител, дядо и баба, роднина или приятел оказва влияние в живота на едно дете. Днес казах една молитва за теб. Как ще докоснеш нечий живот днес? Просто насочи някой към това, за да го прочете и може би ще ги накараш поне да помислят за тяхното въздействие върху другите.

Вярвам, че всички мами в нашата тема са именно такива подкрепящи родители, а това се вижда и от споделените ни вълнения, и от резултатите на децата. Hug

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 15:16 от lyusi

# 71
  • София
  • Мнения: 1 942
Е, какво става с този форум? Замръзна в жегата...

Защо никой не пише? Е, а помните ли когато докат' си измъдриш изреченията и айдеее...
Докато писахте се появиха 9 отговора
Пращеше темата от информация, че чак ни хокаха за офтопици... а сега и онтопици нямаааа dontknow

Да не сте забегнали всички към  grinning039?

# 72
  • София
  • Мнения: 301
Ми така си беше Sash, а сега малцина останахме както се казва  Laughing
Хората се отдадоха на заслужена почивка и децата, но най-вече майките Joy Joy Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 18 095
Аз само да ви свирна, че  хвърлям по едно оченце Heart Eyes Hug

# 74
  • Мнения: 115
Аз хвърлям по две Laughing. Но за мен няма ред на компа. Сутрин малкия се подрежда за Мечо Пух, после каката окупира, а аз все с нещо си уплътнявам деня.
На всички , които са на почивка- хубаво да заредите батериите с положителни емоции и настроение.

Общи условия

Активация на акаунт