Бъдещи Осмокласници......епизод 22

  • 44 046
  • 690
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 224
Мами, искам да споделя още нещо.
Спечелих една малка война - с държавата, бюрокрацията, несправедливостта. Колкото и да е незначителна войната, аз съм удовлетворена.

След нечовешко усилие /чакане, пари, нерви/ успях да подменя личните си документи и да извадя лична карта и нов международен паспорт на дъщеря ми.
За поощрение в МВР ми съставиха 2 акта за нарушение - за забавено връщане на старите паспорти - моя и на щерката. От други чакащи разбрах, че пишат подобни актове и за забавено изваждане на лична карта на децата.

Написах сама /без юридическа помощ, а аз съм просто икономист/ и подадох възражения по актовете в законовия срок. Пак в законовия срок получих отговор по възраженията си - административните производства са прекратени и наказателни постановления няма да се издават. Т.е. аз не съм нарушител и няма да ми се налага глоба - и това без да занимаваме горестоящи инстанции.

Иска ми се да поставя тук някъде готовия текст на възраженията си за да се ползва и от други майки при желание.
Знам, че този форум не е мястото. Но ако мислите, че е добра идея, кажете къде да ги кача. Ох, кажете и как става.

# 631
  • Мнения: 910
Данич ,прати го на пощата в абв-то ,аз пък имах счепкване с бившия си работодател ,та прибягнах до помоща на Инспекцията по труда ,ако някой се интерсува ,да пита на лс

# 632
  • Мнения: 170
Хубаво е да ги има някъде качени при нашата българска бюрокрация винаги ще са от полза. Само не знам къде точно да се качат. Може би камчо или някой които е по запознат ще каже.

# 633
  • Мнения: 224
ОК. Ще изтрия личните данни и ще ги пратя в пощата. А добрата Камчо или някой друг ако прецени може да ги сложи и другаде.


Луна, срокът е тримесечен от изтичане на датата на валидност на международния паспорт.


Мами, пратих само едното. Другото е почти същото, само с данните на дъщеря ми. Естествено фактическата обстановка /чакането/ трябва да се сменя според всеки конкретен случай.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 10:32 от Данич

# 634
  • Мнения: 12
Моля, да ми кажете в какъв срок трябва да се върнат изтеклите паспорти.Става въпрос за международните, нали?

# 635
  • Мнения: 263
Мамчета, качила съм снимки от откриването във френската в общия профил - можете да видите обстрела.  GrinningИмето на албума е 9 ФЕГ - 15.09.2010
За да е ясно- снимките са качени в снимка.бг, там където са всичките ни снимки - ето линка http://sedmoklasnici.snimka.bg/education/9-feg-15-09-2010.501775
Lyusil, явно децата ни са в един клас! Познах класната от родителската среща, както и дъщеря си на една от снимките, някъде по-назад в далечината.

Много се радвам, че децата са в един клас. Пиши ми на лични как се казва твоята щерка, за да се запознаят /ако не са го свършили вече днес/. Явно и двете сме били на родителската среща, но като не се познаваме, няма как да се разпознаем. За октомврийската родителска среща ще си знаем и ще се намерим Hug

# 636
  • Мнения: 2 708
Аз пък отивайки на Мария Луиза, по идея от форума, за което благодаря, също бях препратена на гишето за съставяне на акт. Една млада девойка, която на моя реплика как може за другите да има гратисен период от 6 месеца, за децата не важи това за 6те месеца, само повтаряше - г-жо това пише в закона. Ама нали в закона пише и за другите, че трябва да си подменят документите, ама поради проблеми от тяхна страна, държавата даде 6 месечния период.... "Абе г-жо в закона пише 1 месец....бла бла..... като латерн. Аз си го знаех това, но се опитах поне да поспоря. Но на другото гише за акта, ти подават една бланка, в която си попълваш в горната част данните, а на останалите 2/3ти от листа има празни редове да опишеш причината за закъснение. Еееееее това ми трябваше само. Изписах ги всичките 2/3ти от листа, обяснявайки надълго и широко, как няма как май месец, с километричните опашки и среднощни бдения, ходене посред нощ още в неделя, за да получа евентуално номерче за петък примерно когато има класно, или по време на изпит на детето ми......пред "прословутото" 6 РПУ, в месеца в който има изпит, решаващ бъдещето на детето ми, как не мога да подложа 14 годишно дете на този среднощен кошмар, да му причиня този стрес... и какво ли не..... ама така се бях надъхала Simple Smile че жената на гишето (слава Богу не беше като другата на 20+-3 чете чете милата, разбра ме, за което съм й безкрайно благодарна, или пък знае какво значи месеца преди изпита в 7 клас, и ми каза, че няма да ме глобят и да отивам за снимане. Цялата процедура по чакането, снимането  и по писането на акт ни отне 40 мин. На другия ден си взехме личната карта. Та така - и аз не се дадох на ДЪРЖАВАТА Simple SmileSimple SmileSimple Smile

За парите - и аз съм от стиснатите. Повече от лев май нямат в тях. Получават месечна сума 50 лв последната година, преди беше 30 лв на месец, по дебитна карта. От тези 50 лв им се удържа сума за телефонна сметка над 6-те лв, които им е абонамента с вклюени 500 мин. Общо взето карат с не повече от 30 лв на ден, защото редовно минават определения от мен лимит Simple Smile. Така свикват, че парите се получават както заплата веднъж месечно. Ако искат в 1 ден да ги изхарчат - тяхна воля. После ще гладуват. В извънредни случаи, когато нещо спешно трябва да се купи, звънват ми по тел паркирайки се до банкомат, мама превежда за секунди през интернет банкиране 10-20 лв и те си ги изтеглят. Много съм доволна от интернет банкирането на ДСК както и на детските карти, които ползвахме до сега - към сметка на родителя, но са си детски с изписани техните имена на картата. Райфайзен са трагични, между мои сметки ако превеждам сутринта, вечерта след 6 може чак да се отрази в най добрия случай превода. Много са зле. Приключих с тях (временно ми трябваше такава карта, но никога повече при тях).
Но си е много лично решението за парите. Няма рецепта кое е правилно и кое не. Всеки си знае за него си Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 637
  • Мнения: 34
С оглед започналата дискусия малко не на място ще дойдат моите видеоклипове. Но все пак, който се интересува, може да погледне откриването на уч. год. в Първа АЕГ. Виждат се мажоретният състав на гимназията, духовият оркестър, директор г-жа Нели Петрова и накрая - осми "г" потегля към класната стая.

http://www.youtube.com/watch#!v=c5gzdhDK_YY&feature=channel
http://www.youtube.com/watch#!v=wGzvR64ebCs&feature=channel
http://www.youtube.com/watch#!v=TeT_cPd1yIU&feature=channel
http://www.youtube.com/watch#!v=pchQECCgdL0&feature=channel
http://www.youtube.com/watch#!v=-dNDHJHHAWs&feature=channel
http://www.youtube.com/watch#!v=uPNE_Udw65A&feature=channel
http://www.youtube.com/watch#!v=l1KTcjTlhcg&feature=channel

# 638
  • Мнения: 2 708
Винаги е по-добре да се виждат усмихнати и щастливи хора, особено деца с цветя в ръце, сияещи и блясскави в младостта и непринудеността си, от това да обсъждаме простотиите на държавата Simple Smile така че са си на място Simple Smile, другото не би трябвало да го има Simple Smile

п.с Само оправи линковете

# 639
  • Мнения: 34
Не зная защо линковете не станаха пълни. Трябва да се копира целият ред и да зе пейства в адресния бар. Пробвах, че така работи.

# 640
  • Мнения: 910
да ,вече го установих това ,а високото къдраво момиченце е съученичка на сина от 76 ОУ

# 641
  • Мнения: 1 674
Относно джобните - досега му давах два лева дневно.
Сега учи доста далеч от нас, излиза сутрин преди да е закусил и се връща към 14ч. С оглед на това семейният съвет реши винаги в него да има 20 лв. С толкова го пуснахме и днес. Уговорката ни е тази сума да му стига за седмицата, като изхарченото в рамките на 5 лв на ден му се възстановява, така че винаги 20-те лв да са налични. Не се притеснявам, че ще спекулира с гласуваното му доверие. Той е зодия раче и е доста пестелив и отговорен. Peace

И при мен линковете не работят.
Редактирам се. И аз копирах пълните линкове. Лотос , във вашия клас е на моя приятелка дъщерята. Нали сте с втори немски език?

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 10:55 от paleto

# 642
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моля, да ми кажете в какъв срок трябва да се върнат изтеклите паспорти.Става въпрос за международните, нали?

Ми аз още не съм върнала на единя ми син. Преди време като питах, те казаха като вадим новия. Моят го взеха без да ми дават някакъв докумен. Може сега да кажат, че не съм го дала.

# 643
  • Мнения: 1 252
Нито видео видях , нито снимки...
Но мога да предположа

# 644
  • Мнения: 34
Относно джобните - досега му давах два лева дневно.
Сега учи доста далеч от нас, излиза сутрин преди да е закусил и се връща към 14ч. С оглед на това семейният съвет реши винаги в него да има 20 лв. С толкова го пуснахме и днес. Уговорката ни е тази сума да му стига за седмицата, като изхарченото в рамките на 5 лв на ден му се възстановява, така че винаги 20-те лв да са налични. Не се притеснявам, че ще спекулира с гласуваното му доверие. Той е зодия раче и е доста пестелив и отговорен. Peace

И при мен линковете не работят.
Редактирам се. И аз копирах пълните линкове. Лотос , във вашия клас е на моя приятелка дъщерята. Нали сте с втори немски език?

С втори немски сме. Моля обадете се, ако има майки с ученици от "г" клас.

Общи условия

Активация на акаунт