Деца с увреден слух - 9

  • 183 887
  • 608
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 22
Така.Време беше да се включа. Юли месец ни оперира Професор Ценев в ИСУЛ доволна съм и до ден днешен лошо отношение не съм видяла. Детето е много добре. Чува.В града ни има сурдопедагог,който посещаваме. Сега е съвсем различно когато ме чува има коренна промяна. Да. Трудно е но ще се справим. Радвам се че не тръгнах да търся хиляда мнения.

# 406
  • Мнения: 22
На тази Mitka_sz мисля ,че и става навик да се обажда неподготвена. Аз лично не съм и искала мнението и обясненията тя тръгнала забележки да ми прави. Моля моля май влязох да Благодаря на майките тук.

# 407
  • Мнения: 147
То въпрос на късмет е как ще се развият нещата, при всеки и всяко дете си е индивидуално. Има доволни и от двете Софийски болници, и в двете има добри специалисти. Това не надмощие или надпревара коя е по добра, важен е крайния резултат добре направена операция и добри настройки а после най-важното добра рехабилитация и постоянство, операцията не е крайния резултат, операцията е началото на всичко и добри резултати се постигат с постоянна рехабилитация съвместно с няколко специалиста, а също така в успеха голяма роля имат и родителите. 
Mitka_sz по начина който писа излезе все едно правиш реклама на д-р Руев и болницата в Стара Загора. Хубаво е, че вече има и друга болница в която оперират, но моля да се въздържаме от коментари, че е единствената болница където поставят импланти е в Стара Загора, може след няколко години да бъде добър център за Кохлеарна имплантанция, но сега има и други болници, тук четат много хора, и по този начин може да ги объркаме. Вярвам, че всеки ще намери подходящата за тях болница и специалисти.

# 408
  • Мнения: 14

Поздравления - desideskata87 - всичко е добре когато е поставено едно правилно начало.
И все пак нека моето мнение остане тук в архива за да е в помощ на търсещите полезна информация - защото смея да твърдя ,че съм запозната с проблематиката и изказвам компетентно и безпристрастно мнение ... всъщност Животът и дълъг и Шарен ...

# 409
  • Мнения: 164
Mitka_sz мога да ти кажа само едно, признателна съм до гроб хиляди благодарности от мен Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 410
  • Мнения: 1
Здравейте, пише ви един угрижен татко на 5 месечно бебе(Борис) с невросензорна слухова загуба. След като обходихме повечето УНГ клиники в София, разбрахме ,че от няколко месеца във военна болница не се поставят кохлеарни импланти. Обяснението беше, че НЗОК плаща на болницата операцията и импланта, но болницата не насочва парите към доставчика и съответно доставчиците са спрели да снабдяват болницата с импланти. Тоест в БГ, имаме страхотен специалист в областта(доц. Цветков), но не можем да се възползваме от уменията му. От болницата вдигат ръце - да изчакваме, доставчика вдига ръце - естествено си иска парите, От НЗОК вдигат ръце - изрядни са. И ние с Борко се чувстваме като герои на "Параграф 22"  Cry

Някой от вас в подобна ситуация? Може би ако се съберем повече родители с такъв проблем гласът ни ще се чуе.

Здравейте, и нашето семейство е в групата на очакващите системата да се "смили" над клиниката и пациентите, очакващи поставяне на кохлеарен имплант. Съпругът ми от лятото е с двустранна пълна невросензорна загуба на слуха след прекаран тежък гноен отит, с единствена алтернатива да се върне към света на нормалните хора - кохлеарна имплантация. В списъка на чакащите сме от 1 октомври, от близо половин година вече не посещава работа, изпитвам ужас от момента, в който ще спрат да му дават болнични и най-вероятно ще остане на улицата. На кого му е нужно напълно глух работник? Доц. Цветков от ВМА и екипът на цялата клиника са невероятни специалисти и ХОРА, направиха и невъзможното за да прекратят процеса на загуба на слуха, но за съжаление бяхме насочени към тях твърде късно. Съпругът ми се нуждае спешно от поставяне на кохлеарен имплант, защото всеки месец без слух уврежда речевия център в мозъка. Лекарите безпомощно свиват рамене, казват, че от тях нищо не зависи и не могат да ни препоръчат нищо друго, освен да чакаме. Докога?? 

Ще сме благодарни на всеки съвет, информация, предложение.

# 411
  • Мнения: 712
Здравейте!Бих искала да попитам  някой който е по наясно с тези неща.Детенцето ми е на 3г. досега сме правили две изследвания за слуха и в ВМА и в ИСУЛ.Показват че детето е със социално адекватен слух,но до този момент вече  2 години така и не се обръща на нищо ,нито на музика регарира  нито на говор на нищо.Та дали има вероятност и двете изследвания да са грешни?Вече незнам какво да правя и къде да ходя,много ще съм Ви благодарна за съвет.Дали да правя трето изследване и ако  къде да бъде то?Хубав ден на всички!

# 412
  • Мнения: 38
Здравейте! Нямам време да прегледам цялата тема, а като пробвах с търсачката нищо не успях да открия, за това ще се радвам ако ми помогнете да разбера  "таблицата на клодил портман" , защото ни предстои явяване на ТЕЛК и се опитвам да разбера горе-долу какво да очаквам като заключение и извод в ЕР, макар че доколкото разбрах в комисиите тълкуват по различен начин наредбата за медицинска експертиза...

# 413
  • Мнения: 950

jenskata , a детето говори ли  и след като се установява слух ,какво казват лекарите ?

# 414
  • Мнения: 712
Не не говори нищо.И аз като и говоря никаква реакция,нито на шум нито на повикване на нищо не реагира.Лекарите само това казаха след изследванията че си има социално адекватен слух и дотам.Никакви насоки и нищо къде да ходим и какво да правим

# 415
  • Мнения: 3 886
Здравейте, пише ви един угрижен татко на 5 месечно бебе(Борис) с невросензорна слухова загуба. След като обходихме повечето УНГ клиники в София, разбрахме ,че от няколко месеца във военна болница не се поставят кохлеарни импланти. Обяснението беше, че НЗОК плаща на болницата операцията и импланта, но болницата не насочва парите към доставчика и съответно доставчиците са спрели да снабдяват болницата с импланти. Тоест в БГ, имаме страхотен специалист в областта(доц. Цветков), но не можем да се възползваме от уменията му. От болницата вдигат ръце - да изчакваме, доставчика вдига ръце - естествено си иска парите, От НЗОК вдигат ръце - изрядни са. И ние с Борко се чувстваме като герои на "Параграф 22"  Cry

Някой от вас в подобна ситуация? Може би ако се съберем повече родители с такъв проблем гласът ни ще се чуе.

Здравейте, и нашето семейство е в групата на очакващите системата да се "смили" над клиниката и пациентите, очакващи поставяне на кохлеарен имплант. Съпругът ми от лятото е с двустранна пълна невросензорна загуба на слуха след прекаран тежък гноен отит, с единствена алтернатива да се върне към света на нормалните хора - кохлеарна имплантация. В списъка на чакащите сме от 1 октомври, от близо половин година вече не посещава работа, изпитвам ужас от момента, в който ще спрат да му дават болнични и най-вероятно ще остане на улицата. На кого му е нужно напълно глух работник? Доц. Цветков от ВМА и екипът на цялата клиника са невероятни специалисти и ХОРА, направиха и невъзможното за да прекратят процеса на загуба на слуха, но за съжаление бяхме насочени към тях твърде късно. Съпругът ми се нуждае спешно от поставяне на кохлеарен имплант, защото всеки месец без слух уврежда речевия център в мозъка. Лекарите безпомощно свиват рамене, казват, че от тях нищо не зависи и не могат да ни препоръчат нищо друго, освен да чакаме. Докога?? 

Ще сме благодарни на всеки съвет, информация, предложение.
здравейте моля да пишете на лични бих отговорила на всички въпросоз Ки самата аз съм с такъв   инаскоро оперирана

# 416
  • Мнения: 453
Здравейте! За първи път пиша в тази тема. Имам 50 % загуба на слуха и нося слухови апарати от 14 г възраст. Първо почнах да нося най - старите апарати, които издържаха много време, изпускала съм ги на земята и така да се каже доста са страдали, но си останаха доста здрави. Преди една две години лекарят ме прати в друга фирма Отикон. Отидох там, за което много съжалявам. Апаратите струваха по 1000 лв. Взех само единия, а другия беше стария. Идеята беше, когато имам право на апарати да купя другия нов вид. Когато дойде момента се оказа, че вече не го произвеждат. Взех подобен пак за хиляда лв. Искам да кажа, че съм безкрайно недоволна, батериите издържат само една седмица, на първия апарат, пак със същата стойност ресейвъра му се развали два пъти, за да взема нов струва 120 лв когато отидох втория път се оказа че ще го спират ресейвъра от производство. Направо бях бясна, да не говорим че най-новия апарат прекъсва на моменти. Та въпросът ми е някой вземал ли е оттам апарати и дали е имал подобни проблеми?

# 417
  • Мнения: 3 886
Здравейте! За първи път пиша в тази тема. Имам 50 % загуба на слуха и нося слухови апарати от 14 г възраст. Първо почнах да нося най - старите апарати, които издържаха много време, изпускала съм ги на земята и така да се каже доста са страдали, но си останаха доста здрави. Преди една две години лекарят ме прати в друга фирма Отикон. Отидох там, за което много съжалявам. Апаратите струваха по 1000 лв. Взех само единия, а другия беше стария. Идеята беше, когато имам право на апарати да купя другия нов вид. Когато дойде момента се оказа, че вече не го произвеждат. Взех подобен пак за хиляда лв. Искам да кажа, че съм безкрайно недоволна, батериите издържат само една седмица, на първия апарат, пак със същата стойност ресейвъра му се развали два пъти, за да взема нов струва 120 лв когато отидох втория път се оказа че ще го спират ресейвъра от производство. Направо бях бясна, да не говорим че най-новия апарат прекъсва на моменти. Та въпросът ми е някой вземал ли е оттам апарати и дали е имал подобни проблеми?
здравей предполагам че апарата ти е мощен аз  имам на отикон и на анка и от 2 те фирми са най мощните и ми  батерийте издържат 1 седмица нормално е.....  нов апарат на всеки 6 г можеш да си вземеш.Незнам защо си  недоволна това са едни от най добрите апарати предполагам си свикнала със стария и затова не можеш да се адаптираш.  А ако те притесняват само батерийте можеш да се обърнеш към тях .

# 418
  • Мнения: 453
Здравейте! За първи път пиша в тази тема. Имам 50 % загуба на слуха и нося слухови апарати от 14 г възраст. Първо почнах да нося най - старите апарати, които издържаха много време, изпускала съм ги на земята и така да се каже доста са страдали, но си останаха доста здрави. Преди една две години лекарят ме прати в друга фирма Отикон. Отидох там, за което много съжалявам. Апаратите струваха по 1000 лв. Взех само единия, а другия беше стария. Идеята беше, когато имам право на апарати да купя другия нов вид. Когато дойде момента се оказа, че вече не го произвеждат. Взех подобен пак за хиляда лв. Искам да кажа, че съм безкрайно недоволна, батериите издържат само една седмица, на първия апарат, пак със същата стойност ресейвъра му се развали два пъти, за да взема нов струва 120 лв когато отидох втория път се оказа че ще го спират ресейвъра от производство. Направо бях бясна, да не говорим че най-новия апарат прекъсва на моменти. Та въпросът ми е някой вземал ли е оттам апарати и дали е имал подобни проблеми?
здравей предполагам че апарата ти е мощен аз  имам на отикон и на анка и от 2 те фирми са най мощните и ми  батерийте издържат 1 седмица нормално е.....  нов апарат на всеки 6 г можеш да си вземеш.Незнам защо си  недоволна това са едни от най добрите апарати предполагам си свикнала със стария и затова не можеш да се адаптираш.  А ако те притесняват само батерийте можеш да се обърнеш към тях .

Апаратите наистина са добри и помагат за чуването,  притеснявам се , че спират единия апарат от производство, а той е доста добър, което означава, че спират и частите към него, съответно ресейвъра. В момента ми прекъсва апарата и трябва скоро да вземам нов ресейвър, който вече го няма, което няма смисъл да го правят при положение, че някой хора още го ползват, нали не очакват всеки път да ходим и да си купуваме нови? Да не говорим, че помощите са малки, апарата струва хиляда лв., а частите му също са скъпи, разбирам да са по петстотин, да кажеш да това са апарати така издържат кратко време и т.н., но да струва 1000 лв. и да се чудиш после къде да търсиш части, за да го ползваш. Питала съм ги за батериите, казват, че просто са много малки и затова издържат малко време, а зависело от употребата, аз ги нося всеки ден. Както и да е това да ми е проблема.

Последна редакция: вт, 31 мар 2015, 16:31 от Dianna_1

# 419
  • Мнения: 104
Здравейте имам дете с двустранна слухова невропатия той е на 4 години и половина не говори изобщо. Носи слухови апарати но ние сме убедени , че не му помагат. Дали има някое дете с такава диагноза. Опитваме се да му сложим кохлеарни имплантанти но докторите се дърпат. Дано някой да се включи .

Общи условия

Активация на акаунт