ЗОНАТА и ние - 3 тема

  • 83 281
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Universe
  • Мнения: 1 556

Някъде пише изварата 50 гр някъде 56 кое е вярно


56гр. е вярно Laughing, диетологът ги е закръглил Peace Пък и... 6 гр. едва ли са от такова значение Hug, както казва Ади, важна е цялостната пропорция Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2

lenny_pld браво за труда Simple Smile Постарала си се Hug Аз лично мисля да последвам съветите ви и да се опитам да продължа,просто работното ми време е малко кофти и трябва да се впиша някак в него.Не знам вие как работите и се оправяте с това,но аз като отида в 8:30 и чаааак към 19 съм си в нас,но ще пробвам.Успех на вас  bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 611
Здравейте, радвам се, че темата се разраства и обогатява, успех на всички   bouquet

# 18
  • Мнения: 276
Много ни е хубава новата тема. Браво, lenny_pldHug

# 19
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Някой пие ли рибено масло и ако да в какво количество.

То за какво точно се пие

Вижте какво открих тук

Айказаноидите са хормони, които се произвеждат от всяка клетка. Те не влизат в циркулацията на телесните течности, а действат локално около клетките на много къси разстояния. Отделят се в малки количества и почти веднага след предизвикания от тях ефект се разрушават, поради което много трудно подлежат на изследване. За тяхното откриване и проучване през 1982 г. е присъдена Нобелова награда за физиология и медицина на Суне Бергетрьом, Бенгт Самуелсон и Джон Вейн. Айказаноидите са пет вида: простагландини, тромбоксани, левкотриени, липоксини и хидроксилни мастни киселини. Те са крайните регулатори на клетъчните функции и са „молекулярното лепило" на тялото. Ако могат да се контролират, ще може да се въздейства върху всеки аспект от човешката физиология.

Производството на айказаноидите е тясно свързано с производството на хормоните от ендокринната система и с регулиращото въздействие на централната нервна система.

Основната суровина за производството на айказаноидите са незаменимите мастни киселини, които се групират в два класа - Омега-6 и Омега-3. По-важни са Омега-6, защото именно от тях се изграждат полезните за организма айказаноиди, докато Омега-3 участват повече в производството на неутрални айказаноиди. Особено важна от незаменимите мастни киселини тип Омега-6 е линоленовата киселина. Тя е много разпространена в храната (протеини, зеленчуци, зърнени храни). Колкото по-високо е мастното сьдържааие на храната, толкова повече е линонеловата киселина се превръща от ензима делта-6-дезатураза в активна гама линоненова киселина (ГЛК). От ГЛК се образува дихомо гама линоленова киселина (ДГЛК), като част от нея участва в изграждането на полезни айказаноиди, а друга част се превръща в арахидоновата киселина. Равновесието между производството на ДГЛК и арахидоновата киселина във всяка клетка определя какви айказаноиди ще се изградят: неутрални, с положително или отрицателно въздействие върху организма. Изграждането на айказаноидите се контролира от активността на ензимът дезокси-5-дезатураза, а той е под прякото въздействие на хормоните инсулин и глюкагон.

Освен това потокът от незаменими мастни киселини тип Омега-6 се контролира от айказапентеновата киселина, която е от тип Омега-3. Тя възпрепятства и образуването на арахидоновата кисе­лина. За успешното преобразуване на айказаноидите важна роля играят микроелементите и витамините.


# 20
  • Мнения: 0
ЕЕЕЕЕЕ...сладурчетата ми Зонатарки ,поздравления на  Лени за новата тема , простоо нямам думи колко е хубаво, че сте толкова ентусиазирани ,струва си с всяка хапка и с всяка капка .РАДВАМ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ И СЪМ С ВАС ЗА ВСИЧКО ,КАКВОТО ВИ ИНТЕРЕСУВА ОТ МОЯ ОПИТ.  bouquetХАААЙДЕ ,ЧАКАМ ВИ В ЗОНАТАААА Peace

# 21
  • Universe
  • Мнения: 1 556
РАДВАМ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ И СЪМ С ВАС ЗА ВСИЧКО ,КАКВОТО ВИ ИНТЕРЕСУВА ОТ МОЯ ОПИТ.  bouquetХАААЙДЕ ,ЧАКАМ ВИ В ЗОНАТАААА Peace

addi999, много приятно е да получа поздравления точно от теб  bowuu

И, веднага, да не се  мина Joy, имам въпрос - подскажи  идея за патладжани, тиквички, чушки, ама в някакъв пържен вариант - все пак е лято Hug

Мерси   bouquet

П.П. Много тромаво върви зоналната тема Confused - явно се вижда трудна на хората Thinking

# 22
  • Мнения: 493
Как се изчислява колко блока е 1 филийка...защото аз си взимам винаги Вита Стар и не съм сигурна, че една филийка е 1ВБ?
И темата наистина върви доста бавно...това ме спира да пиша..
Моят обяд днес отново не беше в Зоната(отново бях на гости)..а мъжа ми си е на 100% стриктен...
Утре вече съм на работа и няма тън-мън..приготвям си храната и така...
Да ви споделя, че не съм си изчислявала блоковете..гледам да варирам около 8-9 най много до 10..(май ще е крайно време да го направя)..нямам метър..кантара ми е счупен..какво да ви приказвам

# 23
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Как се изчислява колко блока е 1 филийка...защото аз си взимам винаги Вита Стар и не съм сигурна, че една филийка е 1ВБ?

Виж колко въглехидрати е 1 филийка, мисля, че имаха описание - ако е 9 и около - значи е 1 блок Peace
Или дай данните на хляба тук, за да ги изчислим  Laughing

# 24
  • Мнения: 493
На 100 гр - 194 ККал, 8гр белтъчини,въглехидрат 33гр, 2гр баластни в-ва,8гр натрий
1 филийка е 50гр...май са 10 в опаковка
И още нещо да споделя...смятам 40гр месо и 40гр сирене за по 1 блок...кашкавал почти не ям, но сирене почти на всяко хранене по 1 блок

# 25
  • Мнения: 0
Темата си е супер ..но е за мислещи хора ,опита ми говори, че това хранене не е за тези ,дето ги мързи да мислят.КОИТО ИМА ДОРИ И МАЛКО КУЛТУРА НА ХРАНЕНЕ И ДОСТАТЪЧНО ЖЕЛАНИЕ ДА НАПРАВИ НЕЩО ДОБРО ЗА СЕБЕ СИ СИ Е ЗОНАТАРЧЕ .А сега за зеленчуците newsm78,аз лятото рядко хапвам сготвен зеленчук,води ме правилото -КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ ХАПНЕ СУРОВО ,НЕ ГО УБИВАЙТЕ С ГОТВЕНЕ .Патладжанчето го правя лесно по следния начин-нарязан на кръгчета ,осолен и изцеден от чернилката се пуска във вряща вода за 5 мин,вади се и се реди с чесън и магданоз или копър ,малко зехтинче ,ябълково оцетче в съдче -слага се в хладилника и си вадим като салатка няколко колелца.Правя и имам-баялдъ,но рядко ...ще помисля за рецептата и ще я дам.Напоследък доста често правя 1 дедова манжа -домати настъргани няколко броя ги извирам с 1 -2 капки мазнинка ,чесънче ,копър/магд/докато се позгъсти и чуквам няколко яйца да се сварят в соса/изчислете си домата и яйцата за да се балансира /примерно на 1 ч.ч настъргани сурови домати -1 яйце или 2 белтъка /всеки сам може да си сметне за колко човека ще е и да готви 6 ч.ч. домати с 6 яйца  или 3 яйца и др.3 пр.блока да добави извара ,сиренце...въпрос на избор.Но става летна манжа супер зонова .Чушки newsm78ммммм.хапвам ги сурови ,понякога ги пека на фурна и пак с оцет ,копър и чесън  -после си прибавям към салатката от домати .Мойта салата си я наричам БЪРКОЧ- JoyКАКВОТО МИ ХРУМНЕ -домат чушка, лук ,краставица ,копър ,сусам ,маслини,кубчета крутони ,извара ,яице.шунка  ..изчислявам си и май почти само това обядвам лятото.Обещавам да помисля за още летни гозбички за набързо   chef

# 26
  • Мнения: 0
Да добавя -мразя да пържа ,особено лятото ..... Sadнямам опит в пържени храни никак Cry

# 27
  • Мнения: 493
Лени ако в така ...то значи една моя филийка е 16...тоест около 2 блока
Чесно казано...хапвам на момента съм заситена, но след няма и 2 часа отново гладна...егати.
Мисля за вечеря да направя задушен спанак..(450гр е опаковката...разделено на 2, защото сме двама идва по- малко от 1ВБ)
Ще комбинирам с сирене,яйце,и салата ...да докарам 3 бл на вечеря...
Само се чудя яйцето в спанака или отделно приготвено.

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 16:56 от Дандулина

# 28
  • Universe
  • Мнения: 1 556
На 100 гр - 194 ККал, 8гр белтъчини,въглехидрат 33гр, 2гр баластни в-ва,8гр натрий
1 филийка е 50гр...май са 10 в опаковка
И още нещо да споделя...смятам 40гр месо и 40гр сирене за по 1 блок...кашкавал почти не ям, но сирене почти на всяко хранене по 1 блок

27 гр. хляб е 1ВБ Peace
Аз бих сложила и сиренето, и яйцето в спанака   chef

Аз сиренето го смятам 28 гр.  - да не се мина нещо hahaha , но като четях колежките от симеоновската тема свалят с  40гр  за 1 блок  Peace

addi999,   bouquet Heart Eyes, пробвала съм на тефлон - печени - е, стават, ама аз си търся идейки Laughing за общото семейно хранене Hug
Благодаря за рецептите.
И, много си права - ЗОНАТА ИСКА КУЛТУРА НА ХРАНЕНЕ, НЕ Е КУИК ФИКС newsm51

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 17:07 от lenny_pld

# 29
  • Мнения: 493
Ужас...значи моя хляб е 2ВБ...може би и затова огладнявам толкова бързо..е пак ще закусвам с него, поне е истински(направо се виждат зрънцата), но ще добавям още по един бл..
Сиренето както казах ям по 35-40гр ...ама за месото не мога да схвана как гърди с кожа - 40гр ...а без кожа - 28гр
Затова ям по 40 гр и не ме трогва много много ...
А и както казах искам да се храня по този начин дългосрочно, а не месец или два...
Сиренцето ще ми хареса отгоре върху спанака...след като е готов..
Моля ви давайте рецепти....защото ми писна да ям само домати и краставици....

Общи условия

Активация на акаунт