Любители на котки(бъдещи леопарди)- тема 40

  • 50 369
  • 730
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 13 261
А твоето детенце как да го познаем? Няма да пропусна да гледам  Laughing. Много са сладки като вземат да обясняват...  Grinning
Русоляво, на опашка и с розово-лилав анцунг  Laughing Питаха я нещо за ченгетата и тя отговаряше странно  Joy

"Лошите.....взимат парички!"   Laughing  Трябва да е тя според описанието  Grinning. Сладурана!  Heart Eyes Нали знаеш, че ги качват официално в сайта им?

Естел, снимки могат да се добавят само първите 24 часа. Приготви се за следващата тема  Grinning.

# 151
  • София
  • Мнения: 7 168
А твоето детенце как да го познаем? Няма да пропусна да гледам  Laughing. Много са сладки като вземат да обясняват...  Grinning
Русоляво, на опашка и с розово-лилав анцунг  Laughing Питаха я нещо за ченгетата и тя отговаряше странно  Joy

"Лошите.....взимат парички!"   Laughing  Трябва да е тя според описанието  Grinning. Сладурана!  Heart Eyes Нали знаеш, че ги качват официално в сайта им?


"Лошите взимат Повече парички"  Mr. Green Питаха я 100 въпроса, а дадоха само едно изречение  Crossing Arms
Знам го сайта, но още не са качили днешния коментар.

# 152
  • Мнения: 230
Момичета, днес Пуки много го закъса. Капнах му зад вратлето Profender-advocat (от рода на Frontline) и след секунда се разтича с пяна на устата. Не е възможно да е реакция, защото стана на мига щом го капнах. Не е ял или погълнал нещо преди това, защото беше при мен. Направо се задави в пяната, излизаща от устата му. Докато звънна на вета (той каза моментално да го занеса), започна да се блъска в стените и да се влачи по пода. След още няколко секунди се просна на пода и не мръдна. В някакъв тотален ужас изтърчах, носейки почти безжизненото му телце при вета. Значи това всичкото се разви за не повече от 3-4 минути. Вета много бързо му би 2 инжекции и след известно време Пуки се съвзе. Докато си тръгнахме от клиниката съвсем се събуди. От няколко часа вече само спи и пие водичка. Не разбрах какви инжекции му сложиха, бях в шок и въобще не запомних какво ми каза лекарят. Той предположи, че е погълнал муха. Да ама вкъщи няма, защото сме с комарници навсякъде.

Има ли представа някой какво стана? Спи от няколко часа под наблюдение вкъщи.


 Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 153
  • Мнения: 1 911
Еликс, голяма сладурана е принцесата, успях да хвана малкия коментар  Heart Eyes Нацункай я от мен  Heart Eyes

memorgana   ShockedУжас! Какво му стана, бе  Confused Бързо да се оправя Пуки, представям си какво ти е било  Sad
Как така муха, да се е задавил ли, има предвид доктора, или да се е заразил от нещо? Ужас!!! Пиши как сте, пожелавам ви спокойна нощ!

# 154
  • Мнения: 230
Ами по-скоро да се задавил, ама де да знам. Можел е да се задуши, ами ако в този момент ме нямаше вкъщи Cry Cry Cry
Кошмар беше. Просто като го видях с тази пяна на устата и първото, което ми дойде в съзнанието беше бяс, въпреки че има всички ваксини, ама кой ти мисли трезво в този момент. Представих си как ще ми го вземат да го приспят и просто изпаднах в шок. Не помня как стигнах до вета-добре, че е близо.

# 155
  • Мнения: 1 911
Представям си какво ти е било  Sad Цункай си го сега, калпазанина  Hug

# 156
  • Мнения: 4 116
memorgana, най- вероятно му е бил противоалергичка инжекция.  предполагам е било реакция към капките, не може от едно задавяне с муха да се разпени да да тръгне да мре. Ако е налапал пчела или оса по- може.... ама тогава би трябвало да си чула бръмчане преди това, жужене ...  newsm78
Дано да се оправи напълно! Много те е изплашил.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 825
Съгласна съм с Теди. На нас ни се случи, когато моите бяха бебета. Купих им спрей против външни паразити - от ветеринарна аптека, по препоръка и по указания беше подходящ за малки котки. Впръскахме го и за секунди единият тръгна да повръща и да се пени, а другият направо подивя. След минута ги бяхме вкарали в банята, след което моментално извикахме вет, който им би противоалергични инжекции. Едното бързо се съвзе, но другото мяукаше непрестанно няколко дни и се чешеше.

Ей така, заради едната уж хигиена, без дори да съм виждала бълхи по тях, щях да ги погубя.

Ще се оправи Пуки, няма страшно. Хубаво, че си реагирала бързо.

# 158
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
memorgana - почти 99% съм сигурна, че е от капките, защото преди 3 месеца, когато слагах фронтлайн на моите, Боби мръдна и аз капнах почти на холката.
Той се обърна и с предългия си език успя да близне.....леле.... такава лига му затечееее...имаше и плюнки като пяна....
Мих му устата, не му давах да се ближе докато не засъхна...неприятна работа.
Сега внимавах и капах високо на тила...никой не се достигна, а правиха опити...
Мисля, че им щипе като се стича.
На фронтлайна си пише, че е отровно и не трябва да се ближат.

ganbg
- двете кебапчета с куче гарнитура ме събориха от смях и умиление....чудна картинка....ма как задържа тез цветенца на врътленца...да се чуди човек  hahaha hahaha

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 22:53 от Токачка

# 159
  • Мнения: 239
memorgana това е от капките.. сигурно се е облизал. Да се оправя бързо героя.

Много от животните правят алергична реакция и без да са вкусвали от препаратите. На моя позната кучето направи кожна алегия от фронтлайн комбо - на мястото на накапване стана екзема. Аз слагам чистия фронтлайн  досега не съм имала проблеми... Сода я изкъпаха с някакъв спрей като я намерихме, защото беше пълна с бълхи. Последния път купих една пипета за едро куче и капнах от нея на Сода и на кучето - сега и двамата са защитени. Слдващия път и мъника ще е пораснал та и т ще отнесе някоя капка Simple Smile

....ма как задържа тез цветенца на врътленца...да се чуди човек  hahaha hahaha
Не беше никак трудно... преди време на Сода и сложих дрънкащ нашийник... Ици-Мици се опита да яде цветенцата докато й го слагах, но много бързо свикна.. не им пречеше за нищо - и храна от масата си просеха и крадяха без никакъв проблем Mr. Green

# 160
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
тъй, тъй..точно от кучешкото комбо са запени Бобеца...ама тук , нали сме на края , в треволяците и имаше пролетес много кърлежи. Писанчо взе редовно да се прибира с по 1 -2 по вратлето и като и Боби се прибра с 1 забит в мустачетата, та чак му се беше изкривила муцунката ...и прежалих парите за кучешко комбо... Обаче вече много внимавам, много....

Браво на твоите дИча Ган... кУкони сладки..браво!

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 01:23 от Токачка

# 161
  • Мнения: 230
Благодаря момичета, успокоихте ме. Уф, аз също не успях да капна точно отгоре на тила и отиде малко по-встрани-пак ми се видя трудно да го достигне, но явно е успял. Аз изключих възможността да се е облизал, защото си мислех, че ако е от капките не може за секунда толкова силна реакция. Но явно е успял да се оближе. То сега тая глупост дали въобще е подействала? Оффф ooooh! ooooh! ooooh!

# 162
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Успял е явно да си близне, то много и не трябва....дано се оправи

Ето нещо пуХино и сладурскУ за лека нощ http://www.facebook.com/video/video.php?v=416181799710

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 01:40 от Токачка

# 163
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Memorgana,
горкичкият Пухи Hug Явно наистина се е близнал. Мен много ме е страх от такива препарати, Кетя като я взехме ветът я пръска с някакъв спрей, явно безопасен, защото цялата беше изкъпана с него, но пак си ме беше страх. И с кремчета като я мажа, нали все се разранява, постоянно имам едно наум, въпреки че не са отровни. Пухи явно е по-чувствителен, радвам се че вече е забравил.
Аз вчера купих на Кетя суха храна от DM. Страхотно мирише, ако не друго Laughing Кетя отначало врътна дупе по навик, но след малко се върна при паничката и после цяла вечер я наобикаляше Crazy Много отдавна не беше правила така, явно и хареса.
Ето я и нея как сладко спинка с Мечо Laughing

# 164
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
ако е от капките не може за секунда толкова силна реакция. Но явно е успял да се оближе
Дори не е било необходимо да се ближе, явно е алергичен, Добре, че вета е бил наблизо. Другия път го заведи там да го обезпаразитят. Има и Фронтлайн спрей, май не е толкова токсичен, защото после се ближат безпроблемно. А и излиза по-евтино - 3лв. за едно напръскване от вет. Мен ме беше страх да слагам капки, защото моите са две и се ближат взаимно. А и забелязах, че като напръскаха едната котка, изчезнаха бълхите и по другата - всъщност от 2-3 години не съм виждала бълха.

Токачкова, клипчето е убийствено сладко! Много върви със сутрешното кафе.
П.С. Зайо е на същото мнение. Строил се е до дупето ми, съсредоточено гледа екрана и грухти от кеф.


Месечинке, намачкай Кетишонче от мен. Красавица е тя!


Общи условия

Активация на акаунт