Много ми е смотано!!!Имам чувството, че потъвам...

  • 8 205
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 914
vagabond,
много е тъжно това, което се случва около теб.

Но колкото и да с еоплакваш и ние да ти съчувстваме, няма да се  оправи положението ти. Може да се почувстваш по-добре, но ще е за час-два-три, може би ден.


Казваш, че не можеш да си грабнеш шапката и да хукнеш нанякъде от чувство за вина и то заеми. Добре, но мислиш ли, че това, което ти се случва сега някога ще се оправи? не мислиш ли, че в даден момент, твоето здраве ще се срине, понеже си подложена на постоянен психически тормоз.

Хората са казали:"Помогни сам, за да ти помогне и Господ." Hug



Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 18:20 от звездичка

# 61
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Не искам да омаловажавам проблемите ти, но да не си в ПМС? Ще кажа защо питам.
За втори път ми се случи този месец. Това дето си го написала като чувства и мисли е 1 към 1 с това, което чувствах през последните 5-6 дни. Фактите при мен са други, но ме накараха да искам да ме няма. Не да се самоубивам или подобна глупост, просто да ме няма, все едно никога не съм съществувала. По принцип не съм такъв човек и мнооого рядко ме налягат черни мисли. Но ето че ми се случи 2 пъти през около месец, което ме усъмни, че вероятно нещо се случва в мен. Извън мен си е все същото. Събрах 2 и 2 и стигнах до извода - ПМС. Попрочетох разни неща и сега търся да взимам нещо, защото няма да преживея още една такава дупка. Ужасно е да си смачкан, да не виждаш утре-то си, да не намираш причина да ядеш.
Та така. Потърси причината за промяната на възприятията ти към хората и нещата в себе си. И вземи мерки. Peace Хората и нещата няма да промениш.

# 62
  • Мнения: 2 510
Не зная, дали отговора ти за "Пепеляшка" е само в пъвата част, аз имах впредвид края! Твоя принц го няма. Също не зная, дали твоята майка е била такава още в самото начало, но си имала татко си или тя е имала него. Наистина, хората с болестта се прпроменят много, но ако не е само от болестта.../не успях да изчита всичко/.
За Уважението/аз също бях такава когато бях млада/, но сега нямам впредвид такива разбирания. Уважението може да бъд9е и само парад пред другите/това също е важно, защото загубиш ли и това с теб е свършено/, въпросът е как ти се чустваш.
Ще разкажа друг опит /може би защото ми е по-лесно/. Този човек за когото разказвам найстина уважава себе си!/зная, че много хора няма да го възприемат/. Имах колежка /едно дете на майка и баща/. Един ден ми разказва следното. Омъжих се и идва 8-ми март и Казвам на съпруга си отивам на банкет с колежки, Прибирам се в къщи/ние живеех ме с моите родителии съпруга ми седи на дивана а баща ми му вика . Абе, къде е жена ти. Ти какъв мъж си путкин. Моят баща  винаги е бил ревнив и не позволяваше на майка ми да излезе навън без обяснение. Отиваме в стаята и казвам на съпруга си Скъпи събирай си багажа излиза ме на квартира. Та те до сега /синът им, също едно дете завърши вече право/ и тя казва: Аз съм особен характер, мисля, че и снахата /бъдещата/ също има право ние и те отделно където решат в единия или другия апартамент/внуци ще гледам, ще ми е приятно да идват..." Това е човек със самочуствие! Не измислено!Другото е фалш и то към самата себе си!

# 63
  • Мнения: 702
Е, добре аз съм си в нас и от нас ли да се изнеса? newsm78
Знам, че ако аз не вема решение няма как да си помогна, ясно ми е, просто ми е много тежко и знаех, че вие ще ме разберете Hug
Да минат лъчетерапиите и ще видя  мъжът ми дали ще се промени и ще се оправям.

# 64
  • Мнения: 702
Оф не мога, ето сега й каах че ще излизам с приятели почна да ми крещи Tired После ще каже и на мъжа ми и ... ох, как ще живея така?!

# 65
  • Мнения: 702
Ще си тегля въжето вече!Как ще живея 4 седмици? Tired newsm45

# 66
  • Мнения: 1 886
Вагабондче, ами свий и сърмите бе жено ! Кажи и , че ако продължава така, чисто и просто да си стяга багажа и да се маха! Защо си причиняваш това?! Така или иначе пак си лошата. Като я изгониш също ще си лоша, но поне ще си имаш спокойствието!

# 67
  • Мнения: 702
Аз мога да й насвия сърмите, ама после ми става жал...И тя ще си тръгне даже напук на мен, а аз отново ще съм най-неблагодарната, най-лошат аи най-черната, защото ще съм изгонила болната  си майка...

# 68
  • Мнения: 1 886
Когато ти стане жал се замисли дали на нея не и става жал да се отнася така с теб ??? Не може само ти да си потърпевшата страна и всичко да събираш в себе! Ще експлоадираш. Като чета си много близко до това положение!
Тропни с крак и бъди силната жена, която познаваме от форума!!!  Hug

# 69
  • Мнения: 7 914
Аз мога да й насвия сърмите, ама после ми става жал...И тя ще си тръгне даже напук на мен, а аз отново ще съм най-неблагодарната, най-лошат аи най-черната, защото ще съм изгонила болната  си майка...

Толкова ли ти е важно мнението й за теб?

Става ти жал за нея, а за тебе ти не ти ли е жал? Hug


Ама не разбрах , само за това, че е вкъщата ти ли ти е така тежко или и когато си и само с мъжа си?


# 70
  • Мнения: 25 735
Аз мога да й насвия сърмите, ама после ми става жал...И тя ще си тръгне даже напук на мен, а аз отново ще съм най-неблагодарната, най-лошат аи най-черната, защото ще съм изгонила болната  си майка...

Майка ти има ли си собствено жилище? Ако да - с най-чиста съвест наеми някоя безработна/пенсионирана медицинска сестра да я наглежда. Вярно, ще се озориш, може би, докато и плащаш, но здравето и спокойствието ти са по-важни.
За мъжа не мога да ти помогна. Майките не си ги избираме, но мъжете - да.

# 71
  • Мнения: 702
Защо да й наемам, като тя си се оправя сама чудесно вече, само че ходи на лъчетерапии и е при мен, за да не пътува всеки ден.
Така зле ми е когато майка ми е покрай мен..Мъжа си го изтърпявам Mr. Green
Винаги ми е било напрегнато, когато тя е покрай мен или когато знам, че ще дойде, или когато аз си ходя при нея, което е всяка седмица. За да й изчистя, измия, изпера, изгладя, напазарувам.
Силна съм за всички, но пред нея, просто се сривам. Тя е единственият човек, който ме изкарва от равновесие само като си я представя, като я чуя...И сега пак ми вика с кого ще излизаш?Викам й понаваш ли ги? Дааа Shocked Пълно куку ви казвам. И кога ще се прибереш?
Казах на мъжа си и той ми вика: Че тя кво си мисли, че няма да излизаш 4 седмици ли?!Даже ме пита ако искам да й се обадел...И после си знам, че и той ще ми го изкара пре носа, ама поне сега е спокоен.Е, естествено че ще ми вънне 3000 пъти да ме пита къде съм с кого съм и кои са..Ама това по-се преживява ooooh!

# 72
  • Мнения: 2 510
Ще си тегля въжето вече!Как ще живея 4 седмици? Tired newsm45
Човекът преди мен те е посъветвал много добре! Може да не ти звучи нормално, но преди 3 години майката на моя приятелка падна на легло /досега е жива и дай боже да и е жива много години/, но тя беше стигнала да ходи по улиците и да плаче...
Стегни се човек, та дори да и тръснеш един бой по гъза , този път за нейно добро. Понякога и това се налага. Стегни се човек! На никой не помагаш по този начин. Не те познавам, но тук хората казват, че си твърд човек. Застани в ролята на такъв, ако не за доброто на себе си, то на другите: съпругът ти и майка ти. Може би не се изказвам добре за да ме разбереш!

# 73
  • Мнения: 1 849
Стегни се човек, та дори да и тръснеш един бой по гъза , този път за нейно добро. Понякога и това се налага. 
Sick Ти добре ли си?

# 74
  • Мнения: 25 735
Защо да й наемам, като тя си се оправя сама чудесно вече, само че ходи на лъчетерапии и е при мен, за да не пътува всеки ден.


За да си спестиш това:


Винаги ми е било напрегнато, когато тя е покрай мен или когато знам, че ще дойде, или когато аз си ходя при нея, което е всяка седмица. За да й изчистя, измия, изпера, изгладя, напазарувам.


Спокойствието и душевното равновесие са скъпоструващ лукс. Не си мисли, че хората, които им се радват, не плащат по някакъв начин за тях. Въпросът е ти готова ли си да плащаш или предпочиташ да се самосъжаляваш? Още повече, че в твоя случай плащането е лесно - с пари. Други ги постигат по много по-болезнени начини.

Общи условия

Активация на акаунт