През новата година здраве и усмивки за АПРИЛчето ще има :)

  • 45 452
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Тифани, честито! Всичко най-най-хубаво ти пожелавам  bouquet Честито на патерички за РД на малкия! Да ви е жив и здрав Hug

При нас нищо интересно. Въртим се в един омагъосан кръг от вируси и болести и имам чувството, че никога няма да свърши ooooh! Нямам настроение за нищо Cry

# 46
  • Мнения: 6 713
Тифани,честит рожден ден и от мен! Да си щастлива и много обичана!! Hug А също и на малкия - честит рожден ден!   bouquet

# 47
  • Мнения: 8
Здравейте   bouquet. Аз се разписах за Менделеевата таблица да не остане зян  Mr. Green.
hahaha

Тифани,Честит Рожден Ден!Жива и здрава,и много щастлива!   bouquet

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Привет Hug

За раздвижване на темата едно въпросче Mr. Green
Мойта пикла/това буквално казано/ от около седмица е без памперс. В началото всичко беше ОК, почти не сме имали аварии, на обед също спеше без памперс, само за през нощта слагаме. В началото аз я подсещах да пишка, а после започна и сама да си казва, но не винаги. Но от днес ми върти едни номера Sick постоянно се напикава и се на...а ooooh! И съм почти сигурна, че го прави нарочно... та се чудя какво да я правя... първите пъти пробвах да обяснявам, после я оставих да походи с мокри гащи, накрая си и поиспуснах нервите...та сега я умувам. Ама ще я видя утре на какъв дамар ще е та тогава ще решавам Mr. Green

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Tiffany честит рожден ден! Каквото си пожелаеш да ти се сбъдне! Heart Eyes Hug

musito И Невена мина през такива периоди. Още ноември махнах дневния памперс, но към април почна нарочно (според мен) да не казва (забележи само у нас, в яслата нямаше проблем). С малко търпение нещата се оправиха, видя, че не е толкова гот да ходи с мокри гащи и влезе в правия път. А, и всеки път се превъзнасяхме колко е голяма, умна и прочие, като свърши работата в гърнето.  Laughing

Я кажете третирате ли с нещо пъпките от претопляне? Невена има много неприятен червен обрив на гушката и се чудя какво да го правя.  newsm78

# 50
  • Мнения: 200
Тифани и от мен един поздрав за всичко най-най-хубаво,малко на патерици.
Мацки,благодаря за отзивите за Константин и Елена  Hug. Ако не ни мине котка път,там смееееее  Heart Eyes от 20.
Иначе аз се бях тръшнала да повръщам и неможех да се вдигна буквално от леглото 2 дена. незнам какво беше това чудо.А от понеделник съм с гнойна ангина.сама си поставям диагноза де. Пръскам си Биопарокс и работата вече отива на оправяне  Praynig. че ако отида при мойта докторка,пак ще каже,че за кърмачки лекарства няма и да го отбивам,иначе.... #2gunfire.  Та се надявам ако е било нещо вирусно,да пропусне Нико,че не ми се е разболявал от  вефруари Praynig.    направо незнам какво снаражение да взема за морето. С тоя вирус как да се боря ако ни настигне? Хомеопатични?? Какви са симптомите?
Муси,явно на инат ти го прави Поли.Просто не и се ядосвай,колкото и да ти е трудно.Оставяй я мокра и я игнорирай.Може и честичко да показваш положителните неща на пишането и акането в гърне.  Например все едно говориш на Стилян-" Аууу,че си напишан мамооо  ooooh!,кога ще станеш голям и да правиш пиш и ако на гърнето,като кака и да ти казваме браво..."  Ей такива неща си бръщолевя аз при подобни ситуации и повярвай ми при нас винаги има ефект.  Нали психоложка си падам,та четох скоро една книга в която се казваше,че каквото и да искаме детето да направи,трябва първо да му внушим,че това е негово решение и всичко става толквоа лесно.   Успех и много цунки и на двамата.
Чсмина,относно пъпките и аз щех да питам скоро за това,че Нико много се поти. С по-чести бани бързо отшумяха,а и му пръсках от моята термална вода Иначе някъде бях чела че с розова вода с памуче става.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Пфу, на чат малко ще я обърнем, ама така ще е, като никой друг не се престрашава да пише. Личи си, че сезона на почивките е в разгара си Mr. Green

Ясмина, и аз щях да казвам за розова вода. Дребните и двамата имаха такива обриви по гърба и гърдите при предните жеги и така ги оправих. Сега още не са успели да се опъпчат.
Милиса, дано се оправяш вече и да се размине на Ники Hug

Благодаря за споделеното за пишкането. Ще пробвам още малко, но на моменти съм на косъм да й върна памперса ooooh! Ще видим...
В повечето случай съм сигурна, че го прави нарочно, на моменти си мисля, че това е някакъв опит да привлече внимание newsm78 Снощи при поредната локва ми викаше "Пак ли се напика?" и ме чака аз да я питам същото, че да ми каже да. Та си мисля, че мн добре осънава какво прави. Иначе гърне не ползва, ходи на голямото, качва се сама, държи се сама, сама си пуща водата... голям ентусиазъм беше, поне в началото Mr. Green  

# 52
  • Мнения: 70
Привет от нас  Hug
Ние го преборихме този ентеровирус, макар и малко трудничко, за около седмица. Да не ви казвам само как ме наплашиха в една аптека, като влязох да купя смекта, тъй като ентерола и хидрасека нещо не действаха, и като започна аптекарката да ми се кара защо не съм изследвала детето за салмонела след като вече седмица не спирало разстройството, направо ми настръхнаха косите  #Crazy. Та освен обичайните илачи педито ми изписа по телефона и един сироп Суметролин, и ми каза стриктна диета. Убедих, се че наистина стриктната диета е най-доброто лечение в този случай. Сега Дари малко по малко започва да яде и други храни, и с такова удоволствие си хапва  Grinning, все едно за първи път ги опитва, измъчи се детето с тези солети, бисквити, картофи и ориз. И така, това е от нас.
Бързо да оздравяват и останалите болнички деца, че и майки.

А сега един въпрос за таблицата ни с мерки и теглилки. Някой знае ли защо не се отваря  newsm78 А пък на мен много ми трябва, за да си препиша цифри от нея, които съм забравила да си напиша и на друго място  Cry Моля ви помагайте ми  Praynig

Хайде хубав ден от мен   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 749
Ку-ку  Stuck Out Tongue Winking Eye

Къде сте всички ?

Тифани, честит рожден ден на патерици! Ех, и аз искам да "остарея" като теб Simple Smile Бъди жива и здрава!

Влизам специално да похваля голямото ми момче, че за един ден махнахме памперса.  Laughing Имахме само четири напикавания и точка. Казва си и за голямата, и за малката нужда...направо не мога да повярвам. Даже и на следобедния сън спря да се напикава!

"Потницата" не я мажа с нищо, само я "поливам" с водичка.

За говоренето да попитам - Косьо говори всичко, разбира всичко, прави дълги изречения, даже се опитва да философства, но проблемът е, че само ние си му разбираме. Говори много неясно, не изговаря целите думи. Има ли и други като нас?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 245
ВаняМ браво на Косьо!
И Невена говореше преди по-неясно, но постепенно започна да изговаря по-добре думите, всеки ден има подобрение. И при Косьо сигурно така ще стане, пък и щом му разбирате, значи не е съвсем неясно. Напоследък забелязвам, че все по-добре съгласува род, число и време - преди казваше "Невенка иска", сега вече "аз искам" и т.н. Е, има какво да се желае още, но важното е, че комуникацията е двупосочна.  Laughing

# 55
  • Мнения: 6 713
И Лидия говори страшно много, като цяло ние й разбираме основно. Като говори за себе си и казва: " Лидия аз", или ако иска аз да направя нещо " мама аз". hahaha hahaha Или " Лидия голяма дете"... Чакам да почне да съгласува, браво на Невенка в този ред на мисли! Hug

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Привет Hug


Ето нещичка за добро утро от мен Simple Smile

Ние бяхме 4 дни на село на гости на свеки. Уж отидохме за един ден, че Ицо пътува в четвъртък, обаче той се завърна с прословутия ентеро вирус, та удължихме престоя. Обаче добре ми се отрази, наистина си починах. Mr. Green
След малко отиваме на УНГ, стискайте палци да е вс наред. Тя засега уж бива, накашля по един-два пъти на ден, ама като за нас, това нищо не е ooooh! Утре мисля да я изпращам на ясла.
За говоренето, също много говори. От известно време и тя започна да съглъсува род-число и време, сравнително правилно. Разбира й се като говори, но не винаги другите могат да разберат какво казва. Особено че има едни странни произношения на някои звуци Sick Най-смешно е с "ям" и "ядох" - не може да ги оправи и казва "дея"  - в различните вариации става "деях", че и "Идея" даже hahaha Оня ден ме спука от смях, яде праскова и ми казва "Мамо, махни ми костЯлката, да можа да я Идея" Joy
Дребният пък от тази сутрин включи на предна и яко пълзи из апартамента. До сега само задната работеше hahaha

Хубав ден

# 57
  • Мнения: X
Алоха, аз не че имам кой знае какво важно да споделя.....
 Маруся, пиши след прегледа ....
Самуил не говори, нищо, ама нищичко. Камо ли да членува, съгласува, стикова, формулира и прочее сложни думи.
 Ние живот и здраве в понеделник тръгваме за едно село под Трявна - не случайно казвам тръгваме, защото не знам дали ще стигнем. Ще пътуваме само с детето, това ще ми е първото голямо шофиране и не знам дали му отдавам голямо значение, но почти не мога да спя нощем да го мисля. Много се притеснявам-и пътят е дълъг и непознат и Самуил вече не спи както преди по 2-3 часа в колата.....та ще видим до къде ще я докараме. Издирвам координати на съфорумки по маршрута Варна-Шумен-Търговище-Търново-Трявна, че не се знае къде и кога може да осъмнем  Mr. Green....

# 58
  • София
  • Мнения: 749
Емма, в кое село отивате? Ние посрещнахме Нова Година в Станчов хан. Много хубаво беше, но нямаше онхват на телефоните  Mr. Green
Аз не бих се емнала да пътувам сама на дълъг път, еле пък с дете-бебе на задната седалка  Rolling Eyes ВЪзхищавам се на тези, които го правят!

# 59
  • Мнения: 200
Цоп.
Взех си душ и съм пуснала климатика,че не се диша  ooooh!.
Ники говори отдавна,абсолютно всичко.Казва дълги и сложни изречения. Вчера прабаба ми се възхити как спокойно може да се говори с него като с голям човек,разбира всичко и отговаря каквото го попиташ. Ама всеки път и обяснявам,че това го прави отдавна. Добре,че го с снимаме това дете,че иначе не ни вярват  Mr. Green,което всъщност ме подсети,че последния месец няма ни един клип  Whistling.Ама така е,мама като има нов апарат и само снимки прави. Та, Нико използва род и число в повечето случай без грешка. Разбирасе има и думи които другите не разбират,но са значително малко. Иначе ние се стараем да говорим сравнително правилен български език,макар,че е неизбежно понякога употребяването на разговорната форма.   Иначе както Муси казва за Поли,така и Нико често казва например " Ники ще Идеа това"  hahaha. Много ми е смешен.      
Ние вчера бяхме кръсници на племенниците ни в Бачковския манастир.  Пфууу,чак се засрамих,че не съм ходила там  Embarassed. Като изключим ,че беше много горещо,иначе беше хубаво. Малко на конвеер ги карат кръщенетата,което на мен не ми хареса,ама хора всякакви.    Та докато чакахме да дойде реда ни,с изненада усатових,че Чудотворната икона на Св.Богородица е там и като съм гледала по тв колко хиляди вярващи се стичат в манастира,чак неможах да повярвам ,че чакахме с Ники само 30мин. (  Mr. Green ) да се докоснем до чудото.   Та така. Пък мъжо ми все златно кръстче от там,сега остава само и синджир да ми вземе  Whistling.    Малко кофти,че в манастира е абсолютно забранено снимането,макар,че имаше и хора които не обръщаха внимание на многото забранителни табели.  Добре поне че разрешиха да се снима на самата церемония.
Ох,снига съм писала,ами да ставам да си спретна едно айрянче.  
Емма,не му мисли много за пътя.Всичко ще бъде наред.  Зареди се с позитивна нагласа,хапване и много вода,няколко непознати или забравени играчки и хомеопатично против повръщане,ако ще минавате Троян-Кърнаре.   Ники няма проблем в кола,научила съм го че се возя отпред при тати и той отдзад сам се забавлява. А племенника ми нонстоп ги разиграва в колата,защото е свикал,по време на път постоянно някой да му обръща цялото си внимание.  
Аз съм пътувала сам сама с Ники на дълъг път,още когато беше в легналото столче. Тренирала съм го чудесно  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт