"Системата минус 60" - Тема №12

  • 33 279
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
ДОБРО УТРООО!!!



КАШ - Много бързах, защото имахме гости, видях че има нова темичка и се записах!  Whistling

raq2003 - Аз понякога вечерям плод с мляко, защото много често на организма не ми понася друго, но не е вечеря, защото има голям шанс да огладнееш малко по-късно и в крайна сметка дневните ти усилия са отишли на вятъра Hug

Момичета, аз днес имам едни +800 гр и не знам от къде се появиха, но се надявам до утре да изчезнат както и дойдоха!

А сега хубав и системен ден от мен!

# 16
  • Мнения: 203
Запис.
С всички сили се опитвам да съм режимна/и се надявам че успявам/, но снощи имахме гости и .... Embarassed.Но от днес всичко си е по старому.
Пожелавам в новата темичка да има мнооооооооого минуси Peace
Да попитам - след колко време ще започне да "действа" системата?Знам че много бързам, но така ми се иска още сега да видя едно маааааааалкинко минусче  Praynig/все пак нямам още и седмица/ ама пусто като нямам търпение  Blush

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Здравейте, Stop
кажете ми моля вчерашното ми меню дали е било системно:
З: пълно зърнести макарони със сирене, вафла Хипер и едно кафе 3 в 1;
О: две кебапчета, една филийка ръжен хляб и малко кетчуп;
В: една ябълка, един портокал и половин кофичка тонус кисело мляко
Защото като прочетох това нещо се притесних. Такава плодова салата с мляко бях чела някъде , че може да се яде за вечеря, а сега май излиза , че е малко. Какво още може да се добави.  newsm78


        Ако си се нахранила добре и не си огладняла после - вечерята  става. Принципа е, че не трябва да се гладува. Ако към 20, 21ч вече си гладна, значи е била слаба вечерята, но щом се чувстваш  добре - за теб такъв вариант е подходящ  Peace

         Грешката ти е на обяд. Месо не се комбинира с хляб. Можело е една салата да прибавиш - и по-полезно,  и по-системно.  Peace


КАК ДА СЪЧЕТАВАМЕ ПРОДУКТИТЕ?
- Можем да съчетаваме на обед продуктите, НО: Ръжени сухари, макарони, картофи, царевица и бобови не трябва да се смесват с продуктите от групата "месни и рибни продукти", освен яйца, тях може по малко да добавяме. И не се опитвайте да излъжете себе си, като ядете супа с месо и картофи за второ, например!
- Супите, ако в тях има макарони, картофи, бобови варим с вода. Ако няма макарони, картофи или бобови, то може и с месен бульон. Но помнете, че супите не засищат задълго, затова не ви препоръчвам да прекалявате с тях.

След всичко прочетено, аз прибавих и ръжените сухари до макароните и картофите, защото виждам, че доста момичета се бъркат  Peace


Въпрос в руския форум  за обяд, който е много подобен на твоя :

     В "обеде", перед перечислением разрешенных продуктов написано, что можно ржаные криспы, или, в крайнем случае, ржаной хлеб. Потом написано, что сочетать нельзя, остальное, сочетать можно.

В теме про "питание на работе", форумчанка написала, что обедает на работе ржаным хлебом с колбасой.
Модератор ей ответила, что хлеб-это мучное, а колбаса-мясо. А мясо с колбасой есть нельзя.

Получается, что мясо с криспами есть нельзя?

Отговор:

Мясо с колбасой - можно. Нельзя мучное с мясным - это принцип. И не важно, как называется продукт с мукой (при том - любой) и как называется мясной продукт (и не важно из какого мяса - птица, рыба, говядина...). Хоть как назови, но это будет мучное и мясное.


Мука на руски е брашно т.е мучное е изделие от брашно. 

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 10:10 от Мляко с нес

# 18
  • Мнения: 99
Здравейте Hug
Мляко с нес благодаря за пояснението-това е нещо, което на мен лично ми е убягнало. Благодаря Hug
Стелету благодаря за чудната закуска, а плюса както дошъл така и ще си иде Hug
Бубе снощи те видях с малката и половинката. Много ви се зарадвахкато ви видях заедно Hug

Хайде тогава да отбележа първия минус за новата тема. Кантара ме зарадва много тази сутрин и то с цели -600гр Party Не можах да повярвам момичета, много съм щастлива тази сутрин от моето кантарче. Хайде на всички леки почивни и системни дни. Ние ще излизаме с дребното на разходка и после пак ще ви пиша Hug

# 19
  • Мнения: X
Жани, браво за минусчето! Какво съвпадение, аз също съм минус 600.  Hug

За плодовете вечерно време - ами зависи какви са. На мен само от ябълка + кисело мляко наистина ми пристъргва и огладнявам. Но като изям: 1/3 ананас + 1 киви + 1 резен диня + 1/2 ябълка + 1-2 сини сливи + кисело мляко + извара (Вариант плодове и млечни) се чувствам претъпкана и няма шанс да огладнея до другата сутрин. Нарежете ги тези плодове на плодова салата - ще ви се получи огромна купа, отделно млякото, смесено с извара - става 1 кило ядене. Ако добавите малко ванилия, става една купа сладолед с плодове.  Grinning
Какъв глад след това...  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 10:15 от Анонимен

# 20
  • Мнения: 1 159
Здравейте и от мен!Вчера нямах време да отскоча до книжарницата,а тази сутрин още не са я отворили!Нямам търпение да си взема книгата,така прочетени цитати оттук оттам само ме объркват!Постоянно отварям на първа страница на темата,защото ве още не съм запомнила комбинациите!Благодаря ви,че така ме зарибихте!
Не мога да кажа,че съм системна все още,защото ми е адски трудно да не ям след 18 часа!Това никога не ми се е случвало!И явно проблема е в "мозъка",така да се каже,защото снощи доста добре се навечерях,не бях гладна,но някак търся нещо да натъпча в устата си!Без да се усетя,изядох 2-3 сливки,наливах се с вода като жаба(тук някое маце ми препоръча  Hug),но съм доволна,че не направих някое по-голямо прегрешение!
  Това с тегленето също не ми е много ясно!На мен много ми варират килограмите!Вчера сутринта,гола,бях 63.300 кг,а днес съм 62 кг.И това си е нон-стоп така!Е,тази сутрин ми дойде,може и това да е причината...Или пък трябва да се тегля по-рядко-веднъж на 5 дни примерно  newsm78!Стискайте палци да намеря книгата,не ми се чака куриер,а и ще ми излезе по-скъпо!
Страшно ми помагате с менютата си,давате ми страхотни идейки   chef!
Нямам добро мнение за ръжения хляб!Според мен просто смесват ръж и бяло брашно,т.е.-не е 100 % ръж.Вие какъв си купувате?Примерно ръжените хлебчета на Билла дали стават?

# 21
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
запис да ви следя Simple Smile

# 22
  • Мнения: 0
Мляко с нес благодаря ти за отговора. Wink
Това наистина не го знаех и на всеки обяд хапвам по една филийка ръжен хляб или сухар и, когато в менюто има месо.  Embarassed Явно това ми е била грешката досега, а за плодовата салата не бях гладна аз не огладнявам много след 18ч.  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
Добър ден,

Използвам момента, докато болният звяр спи, за да ви нагледам и да си драсна днешното меню:

з. баница, айрян
о. салата домати, краставици и печени чушки, сухари, малко сирене
в. диня, (може би и кисело мляко)

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 15:35 от Jillian

# 24
  • Мнения: X
Да се запиша   bouquet

Аз свалям грамове, но имам и доста прегрешения. В момента се опитвам плавно да свикна със системата.

# 25
  • Мнения: 5
RAI_p Здравей Hug
Не се притеснявай и аз съм така,дори и да нямаш прегрешения.После всичко ще си дойде на мястото си.Аз вече започнах 2 месец,но първия нямах електронен кантар и не знам от колко съм започнала,та сега отначало я започнах със следене на кг и грамове.
Но важното ,че дори и грамчета да са ги сваляме.Всеки организъм е различен едни по -бързо др.по-бавно.
Колкото по-бавно ги сваляме,толкова по-бавно един ден се възвръщат/е ако решиш,че няма да си по системата/.
Та нали това е целта след това да се храним здравословно и някои навици да ги премахнем.
В момента до тука съм стигнала на книгата.
Ако не си я чела книгата прочети я и ще ти станат много ясни някои неща.

# 26
  • Мнения: 166
Здравейте,аз научавам постоянно по нещо ново,затова Благодаря на всички момичета,които четат и поднасят тук информацията   bouquetБях се заканила днес на закуска да си хапна по-разнообразна храна,но не се получи,та ето до тук:
з.прясно мляко с нес,2 ръжени сухара с млечен крем,парченце луканка,домат
о.печено пиле ,прясна салата,лъжичка лютеница
в.сега погледнах,че й наближава времето/ а все още се чудех  каква да бъде/,но тъй като нямам възможност за кой знае какви решения-кисело мляко-2,9%
Ами това е.Тия дни отново/в рамките на този месец 2 пъти!!!/ ме споходи МЦ-то,та малко ми е разбъркано в корема и понадуто,но надявам се до понеделник всичко да е наред с кантара.Желая на всички приятна вечер!

# 27
  • Мнения: 5
Минилини явно не си разбрала,че постоянно пишем за вечеря не може само кисело мляко погледни си вариантите.
Ако искаш кисело мляко то трябва  да го съчетаеш или със плодове и мляко-Вариант 1 или Зеленчуци и мляко-Вариант 4.
Ако искаш да отслабваш трябва да ядеш.Иначе ще преминеш на режим застой и ще се чудиш,защо не отслабваш или пък др.вариант след минус да имаш плюс.
При всеки организъм е различно,но това само мляко Naughty не е позволено.
Влез в крачка.И аз не съм от старите,но трябва да свикваме, а не да изопачаваме нещата и др.след нас да правят така.
Извинявай ако съм те засегнала ,но и др.ще ти го кажат или просто вече им втръсна да пишат на новите ,че това не е вечеря.
След вечерята не трябва да се усеща глад.Усещаи ли значи не си ял достатъчно и системата куца!!!!!

# 28
  • Мнения: X
Ооох, цоп на отчет. Довличам се от The Mall на Цариградско, днес прекарах там над 4 часа в мерене на дрехи. С пътя - почти 6. Пропуснах си обяда, пила съм само кафе с мляко. Пропуснах си и вечерята, че се прибрах към 19.30. Вчера пекох пиле и риба да ям днес, нищо не ядох.  Crazy
Сега се чудя да вечерям ли, или не - кое ще е по-голямото нарушение.  Shocked


Но съм адски доволна от пазара - в GAP имаше 70% намаление, познайте какво мерене и купуване падна.  Mr. Green Потничета по 9 лв. (намалени от 35), тениски по 14 (намалени от 44 лв.), за децата тениски, за мъжа ми една. Суперевтино, а качеството е страхотно.
И други неща си накупих, туника с мъниста и копринена рокля от Peek&Сloppenburg, страшен бял ленен панталон от Маркс енд Спенсър, всичко намалено на по 50%. За другите магазини нямах сили, утре освен да отида пак.  Mr. Green
При покупка над 30 лв. ви дават талон, който попълвате и давате на информация и участвате в томбола, като наградата е 1 година безплатно пазаруване в този мол!!!
Така че момичета, горещо ви препоръчвам да се възползвате!

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 20:45 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 5
Жасмин блазе ти и ха да ти са честити дрешките!Със здраве да си ги носиш,още да се вталиши ,още да намалиш размера! Peace Hug
Абе я си хапни някой резен диня или плод!

Общи условия

Активация на акаунт