Празнувахте ли 40-тия си рожден ден?

  • 25 929
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Няма обяснение. По- нагоре написах, че просто на някой му е хрумнала тая дивотия и неусетно се е превърнала в психоза на тази тема  Peace
Църквата няма нищо общо, нито традицията да се празнува 40 дни от раждането и помена на 40 дни от смъртта.
Суеверието понякога е много страшно. Жалко, ако някой се лишава от един хубав празник, заради него. Още повече, когато наистина си е супер измислица.

Повечето простотии нямат обяснение, но откакто има интернет, по-бързо се ширят.  hahaha Аз, например, доскоро не бях чувала такова нещо и се чудя от кой край на китната ни родина идва.

# 31
  • Мнения: 300
Не вярвам и няма да си позволя някой да ме разубеждава, когато му дойде времето. Дори съм се зарекла, че това ще е най-лудото и грандиозно отпразнувано мое рождение, ако ще още в зората на следващия ден да предам Богу дух.
Ще купонясвам напук на всички измислици! smile3534  bigdance2

# 32
  • София
  • Мнения: 3 648
Подсетихте ме, че по повод на същия въпрос, зададен тук в офиса, една колежка каза, че знаела, че не се празнува първия Рд на детето. Е, вече онемях!

Аз грандиозен купон няма да спетвам, ама..нашите да почерпя.

# 33
  • Мнения: 17 407
Аз това от форума го научих. Ми, нормално, ако са свършили парите- то не са 40 дни, четвъртинки, месечинки.

# 34
  • София
  • Мнения: 754
Ами това са си чисти суеверия, но не всеки може да ги подмине.
Аз например без да знам причината реших да не го празнувам. И през деня уж по един бонбон и взех да обяснявам че няма да празнувам ... и щях да влеза през стъклената врата. Такава цицина си направих на главата (добре че беше дебело стъклото).
Та си мисля, че самото суеверие те кара да правиш глупости. След една седмица се събрах с приятели и си го отпразнувах.
Ако ти е комфортно празнувай, ако те притеснява суеверието - го отложи. Голяма работа. Празници колкото искаш.

# 35
  • София
  • Мнения: 84
 Аз празнувах, смятам че това са суеверия.
Истина е, че ме сполетя, меко казано, неприятност след това, но не мога и да си помисля, че това ми се е случило защото съм празнувала рождения си ден.  Thinking

# 36
  • София
  • Мнения: 2 361
Аз по тази причина смятах да не празнувам. Но приятели ме измъкнаха от къщи и ходихме на завадение. Поляхме добре с джин. Всъщност празнувахме ставането ми на 20 евро. Laughing Wink

# 37
  • Мнения: 2 134
Бях предварително решила да не празнувам,а и така се случи,че баща ми почина месец преди рождения ми ден и изобщо не ми беше до това.
Нямам достоверно обяснение защо не бива да се празнува.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 648
Това за 20 евро ми хареса.

# 39
  • Мнения: 1
Знаете ли, че не малко хора се страхуват от навлизането в 40-те години и дори не ги празнуват. Няма купон, няма торти, няма подаръци…Защо?
Защото много хора тълкуват числото 40 като силно свързано със смъртта…
Една от най-строго спазваните панихиди за починали е именно тази на 40-ия ден след смъртта на човека.
До 40-ия ден след раждането и до днес се пазят новороденото и родилката — да не излизат от къщи, да не ги лови зло око. След като на 40-ия ден се прочете молитва в църквата — забраните падат.
Да…светата църква явно доста е наплашила миряните си…
За 40-годишните! Един нов, по-малко забраняващ, по-малко плашещ, по-позитивен поглед към тази възраст, написан от уникалната Елиф Шафак в книгата й „Любов“:
„Четиридесет години е изключително красива възраст и за мъже, и за жени.
Знаеш ли, че в мистиката числото четиридесет олицетворява изкачването на по-високо духовно равнище и духовното пробуждане?
Когато загубим някого, сме в траур 40 дни.
Когато се роди дете, трябва да минат 40 дни, докато то бъде готово за живота на земята.
Когато се влюбим, трябва да изчакаме 40 дни, за да сме сигурни в чувствата си.
Потопът на Ной е продължил 40 дни и макар че водата е унищожила живота, в същото време тя е отнесла всичко нечисто и е дала на хората възможността да започнат наново.
В ислямския мистицизъм има 40 стъпала между човека и Бога.
По същия начин има четири основни равнища на съзнание и с по десет стъпала във всяко, което прави общо 40.
Исус е останал в пустинята 40 дни и 40 нощи.
Мохамед бил на 40 години, когато бил призован за пророк.
Буда медитирал под смокинята 40 дни, преди да плучи просветление.
На 40 години получаваш нова задача, нов пропуск за живота.
И не се притеснявай, че остаряваш!
Няма бръчки и бяла коса, които да са достатъчно силни, за да сломят мощта на числото 40!“
Така че…четиридесетгодишни, имате сериозен повод за купон!
Party

# 40
  • Мнения: 3 200
Вкарахте ме в размисъл, след 4 години ставам на 40 и сега ще мисля 4 години дали да го празнувам!?

# 41
  • Мнения: 190
 Според мен са пълни  глупости  Crazyи  затова спорим със милото .Той февруари прави 40 г и отказва да празнува Crossing Arms ooooh!и както  и да  се опитвам да  го разубедя не ми се полу4ава  Tired.

# 42
  • София
  • Мнения: 15 457
  Внушението е по-страшно от това, което може да се случи наистина, остави го да направи това, което иска, за да е спокоен.Нали е неговия рожден ден.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 361
Горният цитат по-скоро ме навежда на мисълта за пречистване, помъдряване, преживяване и преосмисляне . За всяко нещо си трябва време. Нали и поговорката е "3 пъти мери и 1 път режи". И във всяко от цитираните неща има логика, рационалност.
Тогава защо да не се празнува 40л Изпращат се по-людите млади години и се посреща навлизането в зрелостта. Но май в началото това не ни харесва и ни плаши. И за това много хора изпатат в криза в началото. Не им се разнува и им се струва, че им се случват всякакви беди.

# 44
  • Мнения: 13 187
Отсега съм решила като дойде време да не празнувам, но ще приемам подаръци.

Общи условия

Активация на акаунт