Парфюмни размисли и страсти - 79

  • 42 323
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36 200
позволих си да сложа анкета в темата за нещо, за което говорихме преди около месец за последен път  Peace
другата парфюма тема

# 46
  • София
  • Мнения: 5 658
Благодаря, Бубс   bouquet Референдумът е най-демократичната форма на управление  Peace

# 47
  • Мнения: 2 447
Пълен ОФ,ама ми е криво,защо въобще се делим........малко ми е дискриминационно дори.........няма да гласувам...........не желая да натрапвам постовете си нито на едните,нито на другите Rolling Eyes,затова ще оставя 'старите' лъвици да преценят

Хайде за да не съм съвсем оф ще споделя,че чакам един Жасмин Ноар,за кой ли път ще го придобивам Wink и дано вече не ме съблазняват за него Grinning много си го обичам  Heart Eyes
Дори случката,която ще разкажа е от части по темата........,когато излезе на пазара у нас,бившето ми гадже ми заяви на раздяла,че го е купил на новата си мацка и аз дълго време го избягвах/парфюма де/,дори не бях го тествала,но когато го пробвах за първи път почти се влюбих Heart Eyes,придобих го и така загърбих неприятния спомен,но сега ми е много смешно като се сетя.........просто искаше да ме подразни с факта,че й е купил толкова скъп парфюм,а пък за мен няма да има видите ли,но аз пък аз срещнах най-ценния човек /ЛМ/ и прежалих скъпия парфюм Mr. Green

# 48
  • Германия
  • Мнения: 71
Аз си позволих да гласувам с "не" в анкетата, но не искам вота ми да остава на тъмно и затова го аргументирам кратко: не знам хронологията на разделянето на темите, не виждам и нищо драматично да продължат да съществуват успоредно. Надсловът на другата тема ме респектира още със заглавието си, за да се включа там по презумпция трябва да съм веща и ценител, а аз не съм /което не пречи ароматите да ме вълнуват до разтрисане/. Не че в "Размисли и страсти" нивото е по-ниско, не че същите асове на висшия пилотаж, които пишат там не пишат и тук, но още по-лежерното име  предполага допускане и толериране на калфи, без риск за целокупността им.

И за да демонстрирам какъв съм Льольо и как мястото ми не е още при доказаните ценители искам да се жалвам, че вместо Калеш на Ермес, по изключителната препоръка на Mims, съм взела че съм поръчала миниатюрка на Кашмир на Шопар /сега си погледнах акаунта в E-bay.de/. Не че кЕлеш и кашмир имат общо, ама който си е неук .... прави грешки дори заради идентично звучене. И сега какво да очаквам от тази си поръчка?!? Находка или келешлъшка недомасленост? Кой ще осветли иллитерат като мен? И как да изтипосам такъв въпрос в съседната тема - по-скоро ще си трая като ятак, ама ме чопли любопитствооооо....

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 20:50 от Natalie Nikol

# 49
  • София
  • Мнения: 5 658
Ако си любител на сладкото, ще бъдеш сюрпризирана с аромат на тава баклава Simple Smile Доколкото вече се ориентирам във вкуса ти обаче, няма да бъдеш приятно впечатлена.
Калеш за мен прилича изключително много на Омбрето, но там преобладава сапуна за сметка на розовите нюанси при Омбре.

# 50
  • Германия
  • Мнения: 71
Чакам още едно такова мнение на спец и сторнирам поръчката Crossing Arms!


ПП  Атти, и ти май се редактира и ако ще е сапун, много ще се радвам. Пък ако има роднинска връзка с Омбре, ...... ще литна.

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 21:12 от Natalie Nikol

# 51
  • София
  • Мнения: 5 658
Имат много пряка роднинска връзка Simple Smile Калеш е баткото, Омбре Роуз е по-малката нежна сестричка Simple Smile

# 52
  • Мнения: 31 424
Пълен ОФ,ама ми е криво,защо въобще се делим........малко ми е дискриминационно дори.........няма да гласувам...........не желая да натрапвам постовете си нито на едните,нито на другите Rolling Eyes,затова ще оставя 'старите' лъвици да преценят
Защо така? Недей. Hug В анкетата трябва да гласува всеки и ще го направят дори хора, които нямат общо  с парфюми и с темите бъди сигурна. Wink Гласувай, никой на никого не натрапва нищо. Има момичета който са твърдо против обединие, има и такива които желаят една тема. Затова е анкетата и  последващите решения на ръководството. И с една и с две теми е все едно, все ще си говорим за парфюми и за "прости" и за "сложни" и винаги ще има някой, който ще бъде против едните или другите, а може и срещу всичките заедно. Simple Smile Сгода за всички няма, не и нужна. Всеки чете и пише където и каквото му е приятно.


Натали, очаква те една тава с баклава. Laughing

# 53
  • Мнения: 17 546
Натали, Кашмирът е сироп от тава с баклава, а Калеш би ти допаднал, защото е от "твоите". Grinning

# 54
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Хехее, хейтърска тема!

Мразя миризми по две причини - едната е, ако са ми прекалено разпространени - в това число са Лулу и Анаис Анаис на Кашарел, после бяха всичките Обсесии и Контрадикшъни, че и Ейнджъл и накрая Лайт Блу. Коко Мадмоазел също вече е в това число.  Tired

Втората непоносимост ми е от аромати, от които буквално ми прилошава - Л'Инстан на Герлен и Версаче Блонд.  Sick Без преувеличение.

# 55
  • Мнения: 3 767
Ще ви следя, че си търся интересен аромат за РД.
По темата- не мразя аромати, заради друг, но има такива, които усетени върху други хора са ми неприятни. Например такива, в които има потна жилка, а човека, който ги ползва се поти повечко се получава неприятна комбинация.

# 56
  • при морето
  • Мнения: 911
Хм...гласувах и трябваше да се изравни резултата,пък не би newsm78
Да ви кажа днес на плажа една рускиня как готино ухаеше,не издържах и я попитах,въобще не се смути или нещо да й стане чуден въпроса.оказа се,че е парфюмирана с Тялото на Готие.Пък аз си мислех,че съм единствена,дето се пръскам с трепачи като ходя на плаж.Но наистина е фантазия да ухаеш,особено като се топнеш в морето,пък и като плувам около мен се носи на талази ухание,смесено със сол,море,диня и бриз.И... установих,че има парфюми,които продължават да миришат и след 4-5 къпания в морето.Вчера така беше черната Орхидея.Абсолютен тест за трайност! Thinking
 
По темата-наистина не се сещам да мразя аромат,има токива,които са ми неприятни или ми носят мигрена,но пак не ги мразя!
Факта,че е популярен един парфюм,не може да ме отблъсне,ако на мен ми е "легнал" на душата.По-важно е на мен какво ми носи.В тази връзка обичам и Мамзелата,и Слона , и лайт блу,просто вече им се преситих,така да се каже,втръснаха ми някак.Но  винаги има моменти,в които бих се поддала на изкушението да си ги понося.

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 22:13 от Winter fairy

# 57
  • Мнения: 2 447
Densi,не съм съвсем на ясно защо някога са се разделили съфорумките/темите..........единственото което ме успокоява,че в темата за ценители се приемат и лаици като мен/Натали Никол,четеш ли това Wink/,които непрекъснато задават въпроси,ама то сигурно и от такива като мен има нужда,за да споделяте и 'отваряте очите' на ароматно-зависими Heart Eyes
Както и в тази тема,където можеш да споделиш впечатленията си за някой новоизлязъл аромат или пък нов за самата мен,а бе  с две думи
Харесва ми да съм част от сектата Hug,макар и ЛМ да протестира понякога,че ви отделям твърде много време Rolling Eyes

Единствения ми проблем е,че когато имам нужда от спешна помощ за някой нишов или ексклузивен аромат,трябва да питам в другата тема,че тук момичетата се сърдят или им доскучава,а там отговорите идват по-бавно,макар и да пишат в общи линии едни и същи хора Confused

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 7 073
Дилянка , идея си нямам. Този има ли го още в ?
В мненията за него пише, че има алдехдно начало, ако е така определено не е този. Не напомня Шанел, по-скоро Инсоленсите. Виолетки, много прашна пудра, сладък и прашен. Да му се незнае....

Синият час  съответства идеално на това описание.  Grinning

Не мразя парфюми, но от първата бременност не мога да нося Премиер Жур, след 7 години все още ми се гади от него.
Онзи Франк, който споменавате ако е Франк ГОверс -още помня тежката  му миризма,примесена с пот от една колежка.  Sick
Хипнотината отрова 2 пъти съм усещала от възрастни дами и това промени отношението ми към него, прием го като парфюм за матрони.

# 59
  • Мнения: 521
Гласувах ЗА обединение, по една проста причина: на едно място да пишат всички парфюмни феи. Трудно ми е да следя и двете теми, а съм адски любопитна на всякаква парфюмна тематика.

По темата, май само Гучи 2 ми навява гадни асоциации, но иначе е много готин парфюм. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт