Парфюмни размисли и страсти - 79

  • 42 314
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 658
Атти, брой се обзаведена с оригинално тестерче с надпис, пликче и прочие салтанати (ако до срещата не си го тествала още - ми е мисълта).
Няма да съм, при такава оферта  Mr. Green От моя страна още е в сила предложението да си избереш аромати за пробички от наличностите ми, в противен случай ще действам по собствено усмотрение  Crazy

# 31
  • Германия
  • Мнения: 71
Ренка, и аз се извинявам на свой ред за офффа, студентката е от Шри Ланка, или иначе казано потомствена средновековна французойка, да не ползвам сивия шрифт  /от първа страница на темата/.


Атти, запазвам ти мускала!

# 32
  • Мнения: 2 447
Аз се засрамих от добронамереността на Ренка, която тя демонстрира във  всички парфюмни ситуации и бързам сега да докажа - с впечатленията си от Ирисовата Прада, че не съм чак такъв злодей!! Blush Аз и заради тези впечатления влязох, ама ги забравих по трасето, докато уточнявахме парфюмния етикет.

Goddess, много ти благодаря, че ми препоръча тази специална Прада ! С нея обаче ще си останем просто добри познати. И директно в ноздрите да капя, само едно намирам - хубав и свежарски крем за бръснене . Една изкусителна и уханна мъжка буза, остъргана след две-три контри - ей така стои този парфюм върху мен. Не че не знам горе - долу какво е Ирис, ама ходих да правя справка с Фрагрантика дали има и мъжки вариант, да не са ми пробутали него. На второ четене се появи едно електриково зелено, заради което съм склонна да припиша аромата на млад и енергичен човек, който се вихри под полудели светлини в дискотека. Не мога да кажа дали е от женски или мъжки пол този човек, ама и не намеквам за хермафродизъм - просто за мен аромата е унисекс. Да не би такъв да са го заложили и в зародиша на създаване, малееее, ще се върна да се дообразовам. Събрано в орехова черупка - мнението ми е, че аромата е качествен, изчистен от захар, младежки, забавен. На моя персоналитет стои обаче като тиква на плет! ( май докарах и рима). Атти, брой се обзаведена с оригинално тестерче с надпис, пликче и прочие салтанати (ако до срещата не си го тествала още - ми е мисълта).
Благодаря ти,Натали за чудното описание  bouquet независимо,че не ти е харесал..........има и мъжки вариант на тази Прада,но откровено казано за мен тя си е чист сапун ТЕО,както каза ЛМ Grinning и твърдо заяви,че не желае да мирише на някакъв си сапун,но пък харесва дамския вариант,ама не за лично ползване де Rolling Eyes

# 33
  • Германия
  • Мнения: 71
Ужассссс, Goddess, и аз досега четох за мъжкия вариант. Да не би да съм се запознала с него?! По какво изобщо бих могла да ги отлича - като външен вид имам предвид, другото е чисто субективно, като се вземе предвид, че са ми изпратили просто пробичка в нежно, бледозелено хартиено пликче! Има ли начин да разбера, преди да натреса пробата на Атти по канален ред?

# 34
  • Мнения: 31 399
Дамската и мъжката Ирисова Прада си приличат доста за мен.

# 35
  • Мнения: 2 447
Ужассссс, Goddess, и аз досега четох за мъжкия вариант. Да не би да съм се запознала с него?! По какво изобщо бих могла да ги отлича - като външен вид имам предвид, другото е чисто субективно, като се вземе предвид, че са ми изпратили просто пробичка в нежно, бледозелено хартиено пликче! Има ли начин да разбера, преди да натреса пробата на Атти по канален ред?
http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Infusion-d-Homme-3794.html това до колкото имам спомен пробва ЛМ
но нищо чудно да си пробвала точно дамския вариант,защото много дами я намират за бръснарска Laughing
е,на моята кожа това бръснарското не се появява,а само усещане за чистота,но не сапунена..........малко сме на брой привърженичките й Wink

# 36
  • Германия
  • Мнения: 71
Ужассссс, Goddess, и аз досега четох за мъжкия вариант. Да не би да съм се запознала с него?! По какво изобщо бих могла да ги отлича - като външен вид имам предвид, другото е чисто субективно, като се вземе предвид, че са ми изпратили просто пробичка в нежно, бледозелено хартиено пликче! Има ли начин да разбера, преди да натреса пробата на Атти по канален ред?

ПП Самоедит си правя - няма начин да е мъжки вариант!Изчетох вече с очилата, че ги бях забравила преди.

Абе какъв самоедит, аз съм се самоцитирала. Моля за извинение, ама съм взела очилата на ММ.

Айде да се допълня защо няма начин да е грешка - на фирменото пликче с релефни букви и много красиво, под името на парфюма си пишело съставките, които напълно съответстват на дамския вариант. Написани са обаче толкова ситно, че наистина само млад човек - за какъвто е предназначен парфюма, може да ги изчете без лупи.

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 17:09 от Natalie Nikol

# 37
  • в голямото село
  • Мнения: 500
Оооо имаме си нова темичка, Атти  bouquet
 Обаче аз нямам какво да кажа по нея Wink Не мразя нито един парфюм заради особа или някакво събите. Защото неприятните за мен хора просто ги игнорирам и ама въобще не ги забелязвам по никакъв начин.

И да ви споделя за мен Слона на Кензо не е термоядрена бомба Rolling Eyes, много любим аромат ми е. Обожавам аромата на канела и Слона мнооого си го нося bowuu

# 38
  • София
  • Мнения: 1 594
По темата - имах преди време една приятелка, която много обичах и какво ли не правех за нея. Тя страшно ме копираше и всички се шегуваха с нея, че ми била несполучлив клонинг. Въпреки това не се дразнех и колко съм я защитавала и съм се карала с хората заради нея само аз си знам... Та тогава тъкмо беше излязъл ланкомския Хипноуз. БЯхме с нея в една парфюмерия и аз като го подуших реших, че го искам и казах, че ще си го взема непременно... е, два дни по-късно тя си го беше купила. Преглътнах го без да кажа нищо и повече не си и помислих за този парфюм. Няколко месеца по-късно същата тази приятелка успя след дълги опити (за които ми бяха казвали, но ги приемах с насмешка) да си легне с гаджето ми  Confused ooooh! Е, теглих им по една хубава и на двамата и ги запратих в графа "минало". От тогава този парфюм все ми навяваше лоши асоциации. След известно време обаче ги забравих и сега отново го обичам и нося без изобщо да се сещам за тази персона.
Друг парфюм, който да ми е бил или да е откровено неприятен няма.

ПП: Бабето с виолетките още не съм го засичала. За сметка на това обаче твърдо елиминирах Инсоленс и Лолита като възможни варианти

# 39
  • София
  • Мнения: 6 810
Тъй.
Дадох на късо.
С гнойна ангина и тепература, легнах с хлапетата следобяд, че съм труп. Събуждам се и в просъница в главата ми мирише на един стар парфюм.  #Crazy Много ми беше любим в детството, носеха го най-лачените баби.  Grinning Мирише на виолетки, пудра и като че ли малко на дъвка. Убийте ме, никога не съм виждала шишенцето. Но миришеха само бабите на него, а не леличките. Така че трябва да е някой много стар, но със сигурност и луксозен. Защото съм го усещала на 5-6 жени, "от сой".
Въпросът е, някой сеща ли се за какво говоря? Имал ли  е някой лачена баба?  Joy
И не на последно място - Адри, ако спипаш твоята баба и се окаже, че нейният парфюм е от време "оно", моля те питай я как се казва!

Оф, ще се побъркам. Години наред се мъча да се сетя този аромт, а сега като ми даде на късо мозъка от температурата и отневиделицата изскочи. Е, пак изчезна де...то беше за секунди.

П.П. Някой да извика милите хора от 4-ти километър!

# 40
  • Мнения: 2 575
Абе хора - кога изписахте 3 странички Хейтърки такива, а??? Hug Hug Hug

Атти -   bouquet за темичката, която обаче е много далеч от мен. Аз просто нямам парфюм, който да мразя или не понасям заради човек, случка или подобни. Просто има парфюми като Гучи Ръш, които ми предизвикват главоболие и позиви за  Sick, но само заради собствената си миризма,а иначе  - ЕДНО ГОЛЯМО ТЦ Naughty Naughty Naughty

# 41
  • Мнения: 13
Ужасно много съм намразила Жадор,всички около мен са с разни ментета и наливни негови копия.
Друг не ме е дразнил така както него. Sick

# 42
  • Мнения: 10 031
Ех че весело станало в темата!
Атти,   bouquet.

Моят хейтърски парфюм е Hermes Rouge. Майка ми го имаше, и аз за да се направя на голяма дама се офъщях обилно с него преди продукция като ученичка. Ароматът ме разсейваше до такава степен, че направих няколко технически грешки и учителката ми ме направи на нищо след това.
До ден днешен видя ли шишето се втрисам. Sick

NovemberRain, потресаваща история! Shocked

# 43
  • София
  • Мнения: 39 117
Клеми, Соар де Пари на Бонжур?
http://www.fragrantica.com/perfume/Bourjois/Soir-de-Paris-Evenin … -Paris--3604.html
Има и тема за стари и редки парфюми.

Тука всички сме луди, така че нищо ти няма.
Оправяй се бързо! Hug

Жадор не понасям заради миризмата. Мирише ми на копър.
Само предната бременност бях изперкала и го бях взела от една приятелка за малко.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 810
Дилянка , идея си нямам. Този има ли го още в Бонжурските?
В мненията за него пише, че има алдехдно начало, ако е така определено не е този. Не напомня Шанел, по-скоро Инсоленсите. Виолетки, много прашна пудра, сладък и прашен. Да му се незнае....

Общи условия

Активация на акаунт