Парфюмни размисли и страсти - 79

  • 42 315
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 59
Аз досега не съм намразвала парфюм заради човек който го носи.Разбира се, имало е много случаи когато  хора около мен са ми миришели откровенно неприятно, дори отблъскващо, но не мога да определя парфюма с който са били.
Има обаче редица аромати които не понасям и ми докарват неприятни асоциации...от по-масовите -Шанел 5 във всички вариации и  Инсоленс, както и  по - старите парфюми/мирише ми на баби и това си е  Mr. Green/

# 16
  • Мнения: 1 175
Атти - мерси за темичката   bouquet

Намразих заради гнусни дами и

...... как като помириша Ейнджъл и се сещам за тази тоалетна с миризма на л“““а омешана с парфюм.  Sick

 Joy Joy hahaha Joy Laughing Hug

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вмъквам се само да благодаря.  Hug За фалшивия сайт.  Grinning (Помислих си аз че е тъй, но мога ли да устоя на дискретния чар на авантата? Joy)

И да отговоря на въпроса - за щастие нямам намразен парфюм заради неприятна особа (може би защото работя у дома и рядко срещам каквито и да е особи Laughing). Но силните флорални аромати, които са модни напоследък ми идват в повече.  Blush

# 18
  • Мнения: 8 476
И аз като Bettie Page не понасям Frank.
Носеше го нашата предишна педиатърка и понеже прегледите и продължаваха поне по половин час направо ми вадеше душата с тая смрад.

# 19
  • Германия
  • Мнения: 71
Ако трябва да номинирам само един отвратитко, мисията за мен е невъзможна. Затуй си и мълча и чакам мастърите да се изкажат по темата и да дойде ред на дебИли като мен /не е правописна грешката/.

Аз отричам всички упойващи аромати, които веднага ми заприличват на съскащи змии или на мазни и запотени ханъми, усукващи се около султан в персийски харем (да ме извинят четящи друговерки ако има).

Сладкишни миризми предпочитам пък директно от фурната, а не като излъчване от кожата си.

Навалени от дъжд цветя?! Прехласвам им се винаги, но за целта ходя да си ги душа в полето или градината, не плащам отдавна за тях, защото освен, че са синтетични, никога нямат онзи росен дъх, който всъщност е чара на аромата.

Евтините парфюми ме хвърлят в ужас, ама не защото съм сноб или пък толкова богата, че да си разхождам марките по шосето. Те са толкова прозрачни - до един, толкова  слабоволеви, че предпочитам да си ходя по сапун или гел-душ, ако нямам възможност да си подновя любимия флакон.

И то к'во остана? Аз май обезглавих цели парфюмерийни клонове.

Сега като си изпях всичко честно, осъзнавам, че освен  антиценител, аз май се явявам и лош човек - способна съм да посрещна човека по акъла, но май винаги го изпращам по парфюма или поне винаги ми тегне едно на наум, ако съм уловила с носа си /който понякога наистина искам да е недоразвит или най-добре рудиментарен орган/ нещо "евтино" (този път не визирам цената).

Като се присетя, че единствената двойка /като асистент в университета/, съм писала на студентка, която се беше поляла с нещо мелодраматично и пищящо за шамар, направо се самоизгонвам от темата. smile3513

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 14:57 от Natalie Nikol

# 20
  • някъде
  • Мнения: 979
Да споделя и аз - не понасям аромата на Жадор. Имах колежка, която ползваше само него и аромата го свързвам с работата в тази фирма като неприятен период от живота ми.

zhekova, ето обещаното описание на Pivoine - Yves Rocher: бих казала първо, че парфюмът е с по-ретро звучене, но това не би било точно, защото всеки влага в понятието ретро различни неща. Началото е цветно-алдехидно, каквито парфюми се носеха през 80-те и в началото на 90-те години (не че тогава имах кой знае какво понятие от парфюми, но така миришеше маминото шкафче с козметика  Heart Eyes ). Определено не е моно божур, както говори името, по-скоро е голям букет от всевъзможни и много пъстри цветя, огрети и стоплени от слънцето. Плътен аромат, понеже вече съм наясно, че харесваш по-характерни аромати, смятам, че би ти харесал. Ти относно придобиване ли се интересуваш или само за инфо?
Прерових нета да го издирвам,но освен в ибей не го видях никъде.За придобиване,за придобиване го търся... EmbarassedМисля,че ме обзема бавна  и тиха парфюмна лудост... Laughing

# 21
  • Мнения: 5 022
От 1 час гладя и мисля и не се сещам за такъв парфюм  Tired

Атти   bouquet

# 22
  • Мнения: 64
Natalie Nikol, добре че не съм чак такъв дебИл!  Laughing И мен много аромати не ме впечатляват, ама хич, но пък все намирам хубавото в тях и разбирам всички, които ги харесват и носят. Виж какъв пример за добър човек съм аз! Един парфюмен ангел съм, четкам мадамките около мен дори, когато са се поляли с някоя цветна лимонка!  Laughing Само се чудя на мен защо никой никога не ми прави комплименти за моите парфюми? Имам един приятел, който редовно ми казва „Лелеее около теб пак каква миризма се носи!!!„ Но до там се изчерпва, дори не съм питала дали е комплимент или забелжка, защото май по тона е второто!  Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 5 658
Като се присетя, че единствената двойка /като асистент в университета/, съм писала на студентка, която се беше поляла с нещо мелодраматично и пищящо за шамар, направо се самоизгонвам от темата. smile3513
Натали, тук вече не съм сложила ограничения колко парфюми да се номинират, както беше в предишната тема Simple Smile Но за теб наистина изброяването ще дойде в повечко Simple Smile
Laughing Ти ме подсети за един момент в живота ми, когато едновременно от 2 различни университета ми предлагаха асистентско място  ooooh! пък на мен толкова не ми е по вкуса такъв вид работа, че се чудех как да откажа... пък на авторитети и авторитарни хора е мнооого трудно да се отказва  Thinking и точно тогава в живота ми се появи дъщеря ми и ме отърва с един замах от неприятната ситуация да се дърпам като магаре на мост от обещаваните ми "блага" (в Германия вероятно това не е лоша перспектива, но тук далеч не е така). Та се замислих аз как бих постъпила в такава ситуация - вероятно също щях да се повлияя от парфюм (виж, за двойка не съм сигурна дали бих писала само заради това) Simple Smile

zhekova, с трудна задачка си се захванала Simple Smile спрян е отдавна, освен някое мини да изкопаеш от ибей... а лудостта - тя е всеобща тук (вече съм сложила предупреждение в първия пост  Crazy )

# 24
  • Мнения: 64
Аз не се парфюмирам на устни изпити! Взема да попадна на някоя хрътка като Natalie Nikol, после да се чудя що са ме скъсали. Колкото и да ми е мъка дори се обличам незабележимо, не искам да дразня изпитващите по никакъв начин... Скляпам мило и невинно, без парфюм и по дрешки в неотрален цвят. Пък после като ми пишат единица, обличам си се като някоя от маалата, праскам 1 мл парфюм трепач и изпивам 1 литър водка!  Joy

# 25
  • Германия
  • Мнения: 71
Peнка, трябва да взема непременно някой частен урок по парфюмна куртоазия от теб! Ако си нейде из попренаселения Нордрайн-Вестфален - дай знак. Моят дефект не е, че не откривам хубавото в ароматите - в много от случаите го изнамирам, обаче все ми се чини, че не му е там мястото. Представи си едно ухание на печена тиква с карамелизирана захар отгоре, изсипано върху жена, която природата е наказала с повече тестостерон?! Е, как да направя комплимент или пък да не скоча да отворя прозореца, или да си измисля някой важен ангажимент. Обаче като чета теб и твоите предпочитания, ми се струва, че много от твоите фаворити могат да ме заинтригуват. Ако подадеш някое специално име, после ще имаш още един комплиментодател в мое име ( според мен онзи твой приятел е имал предвид, че ухаеш фамозно - аз мога да превеждам и от мъжки език).


Атти, едно е да не можеш да обясниш разликата между две перфектни глаголни времена /в англ.език/ - това мога да го преглътна и да пиша тройка за стимул. Обаче да се облечеш в пола с пайети и отгоре моряшка тениска на райе, и да се залееш не с реплика, ами с дуплика на Нина Ричи, това вече си проси за лишаване от студентски права.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 658
Атти, едно е да не можеш да обясниш разликата между две перфектни глаголни времена /в англ.език/ - това мога да го преглътна и да пиша тройка за стимул. Обаче да се облечеш в пола с пайети и отгоре моряшка тениска на райе, и да се залееш не с реплика, ами с дуплика на Нина Ричи, това вече си проси за лишаване от студентски права.
Ауууу, това още преди да е сложила парфюма няма да го понеса!  Laughing След това ако ще с любимия ми Инсоленс да се полее, няма шанс  Joy

# 27
  • Мнения: 282
Изпитвах непоносимост към Пойзън на Диор,след като съквартирантката ми от студентските години буквално се поливаше с него. Sick Поне пък беше оригинален,а не някоя имитация. Mr. GreenГодини наред съвсем съзнателно го избягвах този аромат,докато преди година и нещо една съфорумка ме изненада с пробичка точно на него.И добре,че го направи,защото вече не ми се струва толкова страшен.Току виж след някоя година започна и да го нося. Laughing

# 28
  • Германия
  • Мнения: 71
Аз се засрамих от добронамереността на Ренка, която тя демонстрира във  всички парфюмни ситуации и бързам сега да докажа - с впечатленията си от Ирисовата Прада, че не съм чак такъв злодей!! Blush Аз и заради тези впечатления влязох, ама ги забравих по трасето, докато уточнявахме парфюмния етикет.

Goddess, много ти благодаря, че ми препоръча тази специална Прада ! С нея обаче ще си останем просто добри познати. И директно в ноздрите да капя, само едно намирам - хубав и свежарски крем за бръснене . Една изкусителна и уханна мъжка буза, остъргана след две-три контри - ей така стои този парфюм върху мен. Не че не знам горе - долу какво е Ирис, ама ходих да правя справка с Фрагрантика дали има и мъжки вариант, да не са ми пробутали него. На второ четене се появи едно електриково зелено, заради което съм склонна да припиша аромата на млад и енергичен човек, който се вихри под полудели светлини в дискотека. Не мога да кажа дали е от женски или мъжки пол този човек, ама и не намеквам за хермафродизъм - просто за мен аромата е унисекс. Да не би такъв да са го заложили и в зародиша на създаване, малееее, ще се върна да се дообразовам. Събрано в орехова черупка - мнението ми е, че аромата е качествен, изчистен от захар, младежки, забавен. На моя персоналитет стои обаче като тиква на плет! ( май докарах и рима). Атти, брой се обзаведена с оригинално тестерче с надпис, пликче и прочие салтанати (ако до срещата не си го тествала още - ми е мисълта).

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 15:58 от Natalie Nikol

# 29
  • Мнения: 64
Атти, едно е да не можеш да обясниш разликата между две перфектни глаголни времена /в англ.език/ - това мога да го преглътна и да пиша тройка за стимул. Обаче да се облечеш в пола с пайети и отгоре моряшка тениска на райе, и да се залееш не с реплика, ами с дуплика на Нина Ричи, това вече си проси за лишаване от студентски права.
Ауууу, това още преди да е сложила парфюма няма да го понеса!  Laughing След това ако ще с любимия ми Инсоленс да се полее, няма шанс  Joy
Гррррр ама верно ли има такива студентки в Германия? Съжалявам за оф топика, но все съм останала с впечатлението, че тук изключително рядко се срещат студентки по пайетени поли. Да не говорим, че аз съм единствената от моите колежки, която ползва парфюм..  Rolling Eyes

Жалко, че съм в снобарската Баден-Вюртенберг, Natalie Nikol, с удоволствие бих ти преподала няколко урока по търпимост на аромати, но аз май съм толерантна, защото рядко общувам с парфюмирани особи.

Общи условия

Активация на акаунт