Парфюмни размисли и страсти - 79

  • 42 287
  • 722
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 658
                                               

                                                Парфюмът, който не понасям заради друг човек

Понякога хора, места и ситуации ни напомнят за даден аромат по не най-приятния начин. Кофти съквартирантка, неприятна колежка или просто съвпадение на аромат, който сме сложили, с неприятна случка ни карат повече да не искаме и да чуем за този парфюм, както и за неговите производни и клонинги (както сега е модерно  Simple Smile ) Споделете кой е вашият парфюм-табу, който не искате дори да помиришете в най-буквалния смисъл на израза. Ако това няма да ви създаде душевен дискомфорт, може да бъдете малко по-описателни и да разкажете дали е станало изведнъж, дали дълго време ви е влияела тази миризма, преди да я намразите.
                                               

Понеже ще се коментират като цяло харесвани и популярни аромати по доста хейтърски начин, моля да бъдем толерантни към описваните „любимци”  Simple Smile - темата не касае обективните качества на парфюмите, а индивидуалното им възприемане във връзка с конкретно събитие или човек.

И отдавна се каня, но вече ще го направя  Grinning – официално предупреждавам, че нашата страст е обсебваща и зарибяваща, влияе зле на здравия разсъдък и на бюджета и ако веднъж затъне човек, е много трудно да излезе от манията. Новодошлите да заповядат, след като прочетат това  Hug   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 810
Атти,  Hug !

Ето този не мога да помириша. Едно време толкова хора го носеха ( и аз), че ми се е забил зверски в мозъка. Просто не мога да понеса и една молекула повече от него.

# 2
  • Мнения: 2 447
Атти,  bouquet
от кога чакам такава темичка,за да оплюя все общ любимец  Mr. Green
Ейнджъл на Тиери и Джангъл на Кензо/слона/ тези двата са ми абсолютно табу не мога да ги понасям Sick още от време оно,когато влязоха на нашия пазар.Работех едно лято,докато учех в наливна парфюмерия Рефан,та тия двата аромата се скъсваха да ги купуват и де що имаше жена миришеше на някой от двата...........определено по-отвратителен ми е Слона,моля ви не ми се сърдете,не ме бийте,поради естеството на работата ми ще ви споделя,че  9/10 мангалки миришат на някоя имитация на Слончето
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
 bowuu bowuu bowuu bowuu bowuu
  bouquet  bouquet  bouquet 

# 3
  • София
  • Мнения: 6 810
goddess , разбираемо е. Това май е най-термоядрената бомба, която познавам. Тушират другата миризма.
 Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 38 823
Преди имаше такива аромати, които не обичах заради определени хора - като Хипнотичната отрова, Ангел и Демона и Мъжкото Готие, но покрай вас, мили парфюмни феи, ги заобичах и тях.

Ейджъла не мога да го понасям на друг човек, но аз го нося понякога, когато имам настроение за него.

# 5
  • Мнения: 2 447
goddess , разбираемо е. Това май е най-термоядрената бомба, която познавам. Тушират другата миризма.
 Joy
Joy не мисля,че има начин да я тушират,след като не познават топлата вода и дезодорантите против изпотяване Rolling Eyes

Иначе не съм намразвала парфюм,заради някакво събитие или човек,освен Джакомо #8 ама аз и него не съм намразила,защото го дадох на майка ми........просто аз не желая да го нося.

Както писах на Гагчето в старата тема,всеки аромат стои различно на отделните хора и не мисля,че би трябвало да се обиждаме на нечие кофти мнение.........ей сега всички регистрирани в бг-мама да се изредят да оплюват Черния кашмир примерно,хич няма и да ми трепне окото Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 7 167
Този ми е анти  ... заради една роднина  Whistling

Атти   bouquet

goddess , разбираемо е. Това май е най-термоядрената бомба, която познавам. Тушират другата миризма.
 Joy
Joy не мисля,че има начин да я тушират,след като не познават топлата вода и дезодорантите против изпотяване Rolling Eyes


Това не са мангалки, това са средновековни французойки   Joy

# 7
  • Мнения: 2 447


goddess , разбираемо е. Това май е най-термоядрената бомба, която познавам. Тушират другата миризма.
 Joy
Joy не мисля,че има начин да я тушират,след като не познават топлата вода и дезодорантите против изпотяване Rolling Eyes


Това не са мангалки, това са средновековни французойки   Joy
smile3532 newsm62
това ме разби
ох,извинявайте,че всеки втори пост е мой,ама не можах да се въздържа Joy

# 8
  • Мнения: 1
Румбата,Каталиста и Кабошара са ми непоносими,просто ме задушават,да ме прощават почитатели те им! PraynigЕйнджъл отначало ми харесваше,но започна да ме обсебва до непоносимост,ако мога така да се изразя!Прословутия на времето Бич може ми беше направо противен! Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 5 658
Да споделя и аз - не понасям аромата на Жадор. Имах колежка, която ползваше само него и аромата го свързвам с работата в тази фирма като неприятен период от живота ми.

zhekova, ето обещаното описание на Pivoine - Yves Rocher: бих казала първо, че парфюмът е с по-ретро звучене, но това не би било точно, защото всеки влага в понятието ретро различни неща. Началото е цветно-алдехидно, каквито парфюми се носеха през 80-те и в началото на 90-те години (не че тогава имах кой знае какво понятие от парфюми, но така миришеше маминото шкафче с козметика  Heart Eyes ). Определено не е моно божур, както говори името, по-скоро е голям букет от всевъзможни и много пъстри цветя, огрети и стоплени от слънцето. Плътен аромат, понеже вече съм наясно, че харесваш по-характерни аромати, смятам, че би ти харесал. Ти относно придобиване ли се интересуваш или само за инфо?

# 10
  • Мнения: 64
Оооо и аз към goddess– мразя Ейнджъл! Баба ми, лека ѝ пръст имаше един парфюм, много подобен на Ангела и пръскаше в тоалетната с него след като някой я омирише подобаващо. Няма да Ви казвам как като помириша Ейнджъл и се сещам за тази тоалетна с миризма на л“““а омешана с парфюм.  Sick

# 11
  • Мнения: 31 341
My Insolens. Заради неприятен инцидент, когато бях с него.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 423
D&G

Заради една неприятна особа, която и в най-горещото лято се поливаше зверски  Sick Sick Sick
Не мога да си представя по-гнусна комбинация - такъв тип жена, жега и този парфюм  Tired

# 13
  • София
  • Мнения: 1 481
Не понасям аромата на парфюма Frank ( не намирам снимка в нет-а). Не става дума за Frank Olivier, а за друг Франк, в издължен флакон, не особено скъп, доколкото знам. Бивша колежка, спрямо която не тая лоши чувства, така се оливаше с него, че оставяше тлъста диря след себе си, незаличима поне 30 минути, след като е напуснала помещението.  Ползваше го ежедневно, зиме, лете, без прекъсване, допускам, че е изразходвала по един флакон на седмица  Sick

# 14
  • Мнения: 17 546
Habanita & Gio Sad

Общи условия

Активация на акаунт