Пазаруваме за ОКТОМВРИЙЧЕ всички - дрешки, мебели, колички!

  • 23 013
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 36
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК  !!!
НЕКА БОГОРОДИЦА ЗАКРИЛЯ НАС И ДЕЦАТА НИ...

# 721
  • Мнения: 120
Честит празник, мамчета!
Марис, благодарим за почерпката , да си жива и здрава и да се радваш на хубавите си дечица  bouquet

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 366
Честит имен ден на всички именници!!!

Мила честит ти рожденик!

Дамяни виж тази темичка тук по повод ходенето до църквата. Дано ти е полезна. http://forums.pravoslavie.bg/viewtopic.php?f=14&t=1713&s … 21a8a5b7591936ed1
А що се отнася до питата - аз така и не разбрала я правих когато дъщеря ми беше на 3 месеца.

За работещите момичета с колеги дето не ги жалят. Пускайте си отпуски, болнички и си стойте в къщи. Признателност няма да има. Аз се трепах /предния път/, ходих на работа с контракции и кървене надрусана здраво с лекарства за да си запазя бебето. Като ми свърши майчинството и отпуските поисках неплатена защото току що бях пуснала дъщеря си на градина и положението беше 1 седмица в градината 3 в къщи болна. Исках ама не ми дадоха и ми заявиха, че 2 години и 8 месеца са ми вършели работата и е време да се връщам, а детето ми като е болно да го водя с мен на работа и да се оправям /нямам баби наблизо да помагат/. На мястото ми имаше назначен друг човек и си е получавала заплата за това та никой не ми е вършил моята работа, но... Стана ми криво и си се наревах, а докато ревах мъжа ми ми написа молбата за напускане и ми я поднесе да я подпиша. На другия ден ги уведомих с предизвестие, че приключвам с тях. От тогава си направихме фирма през която се осигурявам, мъжа ми ми осигурява работа в къщи на РС-то и си изкарва по-добра заплата отколкото ако бях при тях. А детето ми разболее ли се не се притеснявам и за колегите. Така, че не ревете и не се ядосвайте ами си гледайте здравето и дечицата...

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 181
Честит празник, момичета!

Позитив, Марис да са ви живи и здрави имената и Богородица закриля вас и вашите дечица!


Мила, честит рожденик    bouquet Ама ви сте се събрали две лъвчета вкъщи  Simple Smile

Ely-st, много си права относно работата.

Мирче, щом положението е такова с пътуването , спирай всякакви разходки с кола. На мен все още ми понася добре пътуването, за разлика от първата бременност. И ние вчера ходихме до вилата , а на там пътя е доста лош, но не ми се е отразило зле. Явно всяка бременност наистина е различна , вече се убедих.

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 13:13 от nani-banani

# 724
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ely-st i az sam re6ila da im teglq edna majna sled maj4instvoto. Eto, v4era pak bqh pred pripadak i vsi4ki si bqha izklju4ili telefonite. Nikoj ne me zamesti  #2gunfire #2gunfire #2gunfire ka4iha mi se na glavata  #2gunfire

Neka sa 4estiti vsi4ki imennici i rozdennici dnes   bouquet

# 725
  • Мнения: 8 554
Честит имен ден на всички като мен които празнуват днес ,и нека Богородица ни закриля всички нас и семействата ни.
P.S.нещо не мога да се справя с прикачването на снимка с витруална почерпка  Blush

# 726
  • Мнения: 3 500
Здравейте и от мен. Сега се връщаме от пазар, че утре пак ще имаме гости.  Crazy Не се спряхме, но на мен така ми харесва.
Момичета, внимавайте с жегите, че не е шега работа. Аз след 12,30-13,00ч. не излизам никъде чак до 17,00ч.
Получавала съм топлинен удар и да ви кажа, че за малко не умрях. Това е нещо ужасно - 40 градуса Т и парализиране на цялото тяло. Ужасно е. В нашето състояние трябва да се пазим.
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!
Честит ти рожденник, Мила!
Веси, те искат да останеш 5 дни в болницата, за да дърпат пари от касата. Няма да се учудя, ако продължат да те водят, че си там още 2 дни, или те изписаха официално...?
Ох, умирам от жега!  sweating

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 366
Дамяни виждам, че твоите слънчица растат и по всяка вероятност другата седмица поне едната ще можеш вече да гушкаш и да храниш. А аз малко неосведомена - само от бутилка ли ще ти дават да ги храниш или ако искаш и имаш кърма ще ти позволят и да ги кърмиш? А Валето да не е докопала някоя бактерийка на отделението и затова да са ти казали, че всички го преболедуват това?
По повод питането ти дали можеш да влезнеш в църквата - поразрових се и видях, че можеш да влезнеш само да си запалиш свещичка, а след 40-тия ден да ти четат молитва.

# 728
  • Мнения: 1
Привет на всички!
Честит имен ден на всички именници да сте живи, здрави и много щастливи!   bouquet
Дано Богородица закриля всички нас!


Ние сме много заети с ремонтчето и нямам време да изчета всичко написано. Умирам в тази жега, просто не издържам! Ама още малко остана!

Лек ден на всички!

# 729
  • Мнения: 434
Привет момичета!!!
Честит имен ден на всички празнуващи!! Здраве и дълъг живот ви пожелавам!!

Днес съм безжалостна към климатика - пуснала съм го в хола на 20 градуса и охлаждам цялата къща - много съм доволна. въпреки че сме в къща и жегата не е като в панелка, снощи направо ми спираше сърцето от задуха. Едва към 23ч започна да подухва  Close
Димяни , най-добре говори със свещеник за ситуацията - доколкото знам, таи чиста молитва се прави повече за майката, а не толкова за бебето - идеята е да се очисти майката от раждането. А ще ида на църква утре - днес ми е просто непосилно, много е топло, а на близо нямаме.
Утре ще ходя и на зъболекар - много са ми зле зъбите, имам 1-2 кариеса, и камък за чистене, а за кървящите венци нямам думи  #Cussing out
За кърменето, освен лекциите на ЛЛЛ, които са супер полезни, бих препоръчала и една книга : Азбука на кърменето, много е ценна.  Струва 10лв и я има в по-големите книжарници. На мен лично кърмаческият форум и библитеката към него ми бяха изключитело полезни за кърменето, оттам разбрах и за кърменето в тандем, което се надявам да успея да приложа и на практика.

# 730
  • Мнения: 686
   Здравейте и от мен  Simple Smile Тези дни много неща отхвърлих за бебето. Почти всичко съм купила вече, тук от един магазин ми пратиха разни карти за намаления, точки, подаръци и се развихрих. Та взех си стерелизатор електрически на Томи Типи със шишета, за болницата за мен всичко, козметика на Веледа за бебето, помпа за кърма на Авент ръчна ми дадоха, памперси и кърпички на Памперс. И крем за зърна си взех, ама го забравих какъв беше. И ми подариха чанта за количката с такава постелка за повиване и един голям пакет с мострички, брошурки и ваучери.
Честито на всички именници   bouquet
Отивам да си почина малко, че сме на имен ден по-късно  Simple Smile

# 731
  • Мнения: 8 554
tsvelichkova 
 
искам да те попитам ,при вас като ходите на консултация отговарят ли ви на всички въпроси,и питала ли си за раждането нещо ,за упойки дали слагат.Аз тук не знам как стоят нещата ,но живот  и здраве ще питам това, което знам е ,че тук до последно си разчитат на 100 процента натурално и в  краен случай прибягват до упойки

# 732
  • Мнения: 686
MG18 ако искаш се включи и в темичката Бременни майки в чужбина-Общ отчетен подфорум. Там обсъждаме повече отделно държавите, че тук да не занимавам много момичетата. В момента там има една мама с мъж италянец и може би е по-запозната със системата. Иначе за Англия отговарят на всички въпроси, те от началото още тук дават супер много книжки и брошурки и така ми е по-лесно лично на мен, заради езика. Навсякъде, освен в БГ мен, ако питаш си се ражда нормално, освен ако няма нещо супер сериозно или не изникне повреме на раждането. За упойките в Англия са безплатни и си бият, ако искаш и няма нещо, което да пречи да се бият. Честита количка   Simple Smile
Да допълня, че и в Родители в чужбина има Италианска темичка и там със сигуност има много мами запознати със системата, 111 теми са изписали, сега погледнах  Simple Smile

# 733
  • Мнения: 26
Днес бяхме на плаж-ей друго си е да си на морето-подухва,водата топла,топиш се краката,лежиш на сянка на шезлонгаи се разплуваш....Направо блаженство в тия жеги!Сега мисля да вечеряме и да разпуснем пред тв.Лека и прохладна вечер!

# 734
  • Мнения: 102
Момичета,

 Честит имен ден на всички празнуващи - да сте живи и здрави и по едно ( или две  Wink ) сладки бебчета,като му дойде времето и леко раждане на финала

Общи условия

Активация на акаунт