Да намажем и ние........(мазила, пастети, разядки и т.н.)

  • 59 351
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 633
На първо време запис.

# 76
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 062
Много интересни рецепти. Непременно ще пробвам.

# 77
  • Мнения: 9 991
Питах в Габровската тема без успех, но може би тук е мястото на питането ми.
Бяхме в един ресторант в Габрово и си порьчах една разядка--царско мезе, което страшно ми хареса. Запомних само печен патладжан, изцедено кисело мляко и сирене. Пробвах го, но не го докарах съвсем сьщото. Дали някой се сеща, да допълни продуктите.

Вероятно цеденото мляко е било и с майнеза и чесън , друго сирене освен гуада или пармезан не бих добавила .

# 78
  • Мнения: 5 513
Да не ви изтърва.Като прочета ще пиша.

# 79
  • Мнения: 698
запис, ще прочета и ще споделя  Hug
маме, пак чудна тема си направила  Hug

# 80
# 81
# 82
  • Мнения: 1 103
Аз малко се обърках в тази тема, защото имам чувтвото , че няма много твърда граница между понятията  мазила, пастети, разядки, салати, сосове, дипове и т.н.
Препокриват ли се някои или просто има нови термини? "Разядка" за пръв път видях тук, в темата ? 

# 83
  • Мнения: 363
Здравейте Simple Smile Някой от вас да си прави пастет от малки рибки като цаца например... Simple Smile Има ли някаква специална технология, моля за някоя вкусна рецепта Simple Smile newsm78  chef  bouquet

# 84
  • Мнения: 648
Аз правя авокадо, сушени домати, домат пресен, извара, майонеза малко и зехтин   chef

# 85
  • Мнения: 1 726
Здравейте Simple Smile Някой от вас да си прави пастет от малки рибки като цаца например... Simple Smile Има ли някаква специална технология, моля за някоя вкусна рецепта Simple Smile newsm78  chef  bouquet

Консерва скумрия или друга риба в доматен сос + масло + настърган лук

Рибна консерва "Закуска", в нея има грах, боб, кисели краставички + лук или праз + сирене + кетчуп

# 86
  • Мнения: 9 991
Консервирана риба с млечни и яйца не е хубаво да се съчетава. Ставало някаква химична реакция , която е силно токсина и имало смъртни случаи . Аз съм смесвала риба тон с чеснов сос не съм се гътнала, но го имайте предвид .

# 87
  • Мнения: 363
да и аз така знам, даже веднъж ядох, защото другите около мен ядат и нищо им няма и като ми стана едно гадно, тежко.. все едно.. не знам... абе беше си много гадно.
Иначе благодаря много за рецептите,оценявам, че сте се постарали да ми ги намерите и напишете Simple Smile

# 88
  • Мнения: 698
разядка:
накисват се 5-6 филии хляб във вода, изцеждаме и в блендер+ сока на 1/2 лимон, 1ч.л. сол /за нашия вкус е ок, но ... Thinking/, орехи, 3-4 с.л. цедено кисело мляко, 5-6 с.л. олио или зехтин /някой може и повече да си сложи  Joy/, 4-5 скилидки счукан чесън. Всичко се смила на паста и е разкошна добавка  към зелена салата, та даже и филия да си намажеш с него  hahaha

# 89
  • Мнения: 57

Здравейте! Записвам се в темата с две предложения. Едното е разядка с боб, орехи и маслини



а другото е домашна майонеза.
Надявам се скоро отново да се включа с любими рецептички.

Общи условия

Активация на акаунт