Да намажем и ние........(мазила, пастети, разядки и т.н.)

  • 59 329
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
 WinkНамажете от мен......

Споделям мазилото, което се обича от всички ни у дома....

1 пакетче крема сирене
1 малка опаковка майонеза(пушена, с краставички, с чесън)
орехи, копър, чесън - на вкус

Орехите, копъра и чесъна се слагат в блендера за да се накълцат. Смесва се сиренето и майонезата, добавя се сместта от блендера и ....готово за мазане. В нашта къща - 2-на порция от посоченото......

Тази вечер нямах нито орехи, ни копър, затова смесих сиренето, майонезата + накърцан чесън и 1 саврено яйце и стана страхотна комбинация също.


А от вас какво ще намажа? Wink

# 1
  • Мнения: 1 726
Рибен пастет

рибна консерва "Закуска"
праз или зелен лук
кетчуп
сирене

Намачквам всичко с вилицата и готово.

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 318
Хайвер от тиквички
 Тиквички нарязани на едри парчета сварявам във подсолена вода. Слагам в гевгир да се отцеждат като леко ги мачкам с джиджавката с дупки. Оставям ги 4-5 часа, за да се отцедят добре. Добавям майонеза, сол, чесън, черен пипер, копър. Става за мазане, за салата за ракия.
 Мама Цоцоланка, все интересни теми пускаш   bouquet  По рецептурника за ДГ освен майонеза и крем сирене / извара/ се слагат и печени чушки и пресни домати.
 Ако има желаещи , когато мога ще пусна рецептите от рецептурника за ДГ за шопски хайвер, родопска закуска,извара с кашкавал,яйче пастет, сладък пастет, извара с домати.

Последна редакция: нд, 08 авг 2010, 09:47 от bilqna_69

# 3
  • Мнения: 1 252
Хайвер от патладжани:

Приготвяне

1.Изпечете патладжаните, обелете ги и ги смачкайте на пюре
2.Към него прибавете натрошено с вилица сирене и разбъркайте добре сместа
3.Изсипете в нея счуканите скилидки чесън, олиото, сока от лимона и черен пипер на вкус
4.Разбъркайте, изсипете в чиния и поръсете отгоре със ситно нарязан магданоз
5.По края на чинията украсете с кръгчета от домати и твърдо сварените яйца.

# 4
  • Мнения: 1 726
Това е нещо страхотно , а е супер просто:
2 кутийки натурално сирене "Филаделфия" (понеже ми идва малко скъпичко, вече го замествам с
2 пакетчета крема-сирене + бяло сирене + кисело мляко )
1среден  морков настърган на най-едрото ренде
само бялата част на една връзка зелен лук, ситно накълцана

Маже се на сухарчета или на солени бисквитки.

# 5
  • Мнения: 27 524
Гуакамоле  Simple Smile

           

Другото, което харесвам са настъргани домати с много зехтин, чесън и натрошено сирене вътре. Мажем върху филийки.  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 971
1 патладжан се опича и се пасира, разбърква се с 1 майонеза "Краси" посолява се и се слага 1 скилидка чесън.

3 печени и белени червени чушки се пасират с миксера заедно с 1 опаковка извара 300 гр примерно и 4-5 супени лъжици майонеза, слага се сол и 1 скилидка чесън. (може да се капне малко олио, ако не е достатъчно кремообразно)

Консерва риба тон в зехтин се разбърква с 1 малка лютеница и кисели краставички на ситно.

# 7
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
И аз харесвам такива неща намазани на филийка!

1. Пастет от настъргано/натрошено сирене, цедено кисело мляко и чесън, копър по желание.

2. Класическият пастет от настъргано/натрошено сирене и лютеница /домашна или купена/ и чесън може да се прибави.

3. Разядка от извара/сирене, сварени яйца - настъргани, печена чушка - нарязана на ситно, пресован чесън, майонеза с малко кисело мляко.


Предлагам и тези 2 рецепти на Лабрекс!

 Разядка с кашкавал, яйца и чесън
  
    200 - 250  г кашкавал
    2 сварени яйца
    1 скилидка чесън
    Майонеза
    сол по вкус

    Кашкавалът, яйцата и чесънът се настъргват на ситно ренде. (Аз настъргах кашкавала на едро, и това е вариант)
    Прибавяме солта и майонезата, около 2-4 супени лъжици, за да превърнем сместа в нещо като гъст пастет. Разбъркваме.
    Придаваме му по-хубава форма в някоя купичка.
    Друг вариант: оформяне на топки, колкото голям орех. Тогава кашкавалът трябва да е настърган само на ситно ренде.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg15786879#msg15786879

# 8
# 9
  • Мнения: 27 524
Много е вкусно и намачкано авокадо, със сирене и зехтин. И чесън.

# 10
  • Мнения: 20
В къщи много обичаме разни вкусотийки които се мажат на филийки.Ето една от любимите ни:

Маслини и твърдо сварени яйца се смилат в блендер.Обърква се с кутийка майонеза и лъжица горчица.Прибавят се много ситно нарязани кисели краставички.Маже се на препечена филийка.

пеп-4о,хареса ми твоят пастет от патладжан Peace

# 11
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Сиренце с малко масло, шарена сол и намачкани варени яйца+ черен пипер... Обожавам го!!!

# 12
  • Мнения: 26
Хайвер от тиквички
 Тиквички нарязани на едри парчета сварявам във подсолена вода. Слагам в гевгир да се отцеждат като леко ги мачкам с джиджавката с дупки. Оставям ги 4-5 часа, за да се отцедят добре. Добавям майонеза, сол, чесън, черен пипер, копър. Става за мазане, за салата за ракия.
 Мама Цоцоланка, все интересни теми пускаш   bouquet  По рецептурника за ДГ освен майонеза и крем сирене / извара/ се слагат и печени чушки и пресни домати.
 Ако има желаещи , когато мога ще пусна рецептите от рецептурника за ДГ за шопски хайвер, родопска закуска,извара с кашкавал,яйче пастет, сладък пастет, извара с домати.
Аз бих желала рецептите. Simple Smile

# 13
  • под тепетата
  • Мнения: 9 318
maria.p , почвам ги, имайте предвид че всички рецепти са с продукти за 10 порции
 
Шопски хайвер
 сирене- 720гр
 яйца- 5 броя
 масло- 100гр
 червен пипер- 4гр
 Маслото на стайна температура се разбива добре и се смесва с настърганото на ситно ренде сирене и настърганите твърдо сварени яйца. Поръсва се с червения пипер и се разбърква добре.

Родопска закуска
Извара -700гр
олио - 150гр
моркови -125 гр
смляна чубрица -6гр
червен пипер -6гр
кромид лук -60гр
сол -2гр
    Към изварата с непрекъснато рабъркване  се прибавя на тънка струйка олиото. След поемането му се прибавят чубрицата,червеният пипер и настърганите на ситно ренде лук о моркови.Сместта се разбърква добре.

# 14
  • под тепетата
  • Мнения: 9 318
Яйчен пастет
 яйца -20бр
 масло-200гр
 чубрица- 4гр
 сол- 2гр
 маслото, предварително размекнато, се разбива и се разбърква със ситно настърганите твърдо сварени яйца,солта и чубрицата.

Пастет от масло,сирене(извара) и лютеница
 масло- 100гр
 сирене (извара) - 416 гр
 лютеница - 500гр
 маслото, предварително размекнато, се разбива много добре и се смесва с лютеницата и настърганото на ситно ренде сирене.

# 15
  • под тепетата
  • Мнения: 9 318
 Извара с кашкавал
 Извара - 700гр
 кашкавал - 160гр
 прясно мляко - 120гр
 масло - 40гр
   Маслото се разбива до пастообразна маса.Прибавя се изварата. Сместта се разбива до пухкавост, като постепенно на малки порции се прибавя прясното мляко.След поемането му се прибавя ситно настърганият кашкавал , и ако е необходимо, се добавя сол. Сместта се разбърква добре.

  Извара с домати
 Извара -750гр
 прясно мляко - 95гр
 домати пресни- 110гр
 масло- 40гр
 магданоз - 50гр
 сол -2гр
  Маслото се разбива.Прибавя се изварата и се сместа се разбива до пухкавост,като постепенно се сипва по малко от прясното мляко. След поемането му се прибавят пасираните домати и дребно нарязаният магданоз.Сместта се разбърква добре. Сол се прибавя ,ако изварата е безсолна.
 
 Сладък пастет
Халва - 720гр
масло - 200гр
боза -  110гр ( или прясно мляко, или вода )
 Халвата се настъргва на ситно ренде и се разбърква с маслото (предварително размекнато) и бозата ( млякото,водата) до хомогенна смес.

   Извинявам се, ако съм досадила  Embarassed

# 16
  • тук
  • Мнения: 510
ето и моята малко странна рецепта за пастет от месо Simple Smile
едно бурканче БИО говеждо добавка на Сънвал
1/2 главична настърган лук
подправки, каквито обичате, като аз лично слагам лют червем пипер, че обичам пикантно
става страхотно за крекери + краставичка, освен за филийка

* рецептата е от списъка "практична домакиня" - родих я, за да не изхвърлям отвореното пюре, от което използвам само лъжичка за обяда на малкия

# 17
  • Мнения: 6 017
Много обичам филия намазана със смес от пастет,майонеза и шарена сол. Heart Eyes
Виждала съм баба ми да яде филия,намазана със сладко или конфитюр ии сирене. Казва,че било вкусно.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 408
Майонеза, сирене и ситно нарязан зелен лук - става и за пълнеж на палачинки-като предястие  Peace

# 19
  • usa
  • Мнения: 2 113
пасирани сирене, маслини, лук. пропорции на око и вкус.

намачкани варени яйца, ситно нарязан лук, лютеница или доматено пюре с черен пипер, червен пипер или други подправки на вкус. пропорции пак на око и вкус.

блонди, следващия път пробвай гуакамолето със силантро вместо копър, мисля че ще ти хареса повече.

# 20
  • Мнения: 5 001
Пастет от пилешки дробчета


Дробчетата(около 1 кг) се сваряват,изчистват се от жилки.
Пасират се с с 6 с.л. олио,1 с.л. кисело мляко,сол,кимион,млян черен пипер  на вкус,2 щипки настъргано индийско орехче.
Това е!  Hug

Последна редакция: вт, 10 авг 2010, 17:06 от TheNMaster

# 21
  • Мнения: 503
Хапки с яйчен пастет и сирене

Продукти:
6 твърдо сварени яйца
150 гр. крем сирене или тип Дунавия
100 гр. синьо сирене, ситно натрошено
2 стръка зелен лук, нарязан на ситно
1 ч.л. каперси или нарязани кисели краставички
1 червена чушка, нарязана на ситно
1 ч.л. чили сос
2 с.л. препечени и нарязани на ситно орехи
1/2 връзка магданоз, нарязан на ситно
солени бисквити или препечени филийки за сервиране



Приготвяне:
Яйцата се нарязват на ситно и се смесват с крем сиренето, синьото сирене, зеления лук, каперсите, чушката и чили соса. На сместа се придава продълговата форма.

Смесват се орехите и магданозът. Яйчното руло се овалва, увива се с фолио и се слага във фризера за 20 мин., за да се стегне.

Пастетът се поднася на филийки, със солени бисквити или препечени хлебчета и резени краставица.

източник:Бела Дона

  chef  chef  chef  chef  chef  chef  chef  chef  chef



Хрупкави рулца с печени чушки

Продукти:
3 големи печени чушки
100 гр. натрошено сирене чедар или кашкавал
3 с.л. фино настърган пармезан
2 с.л. майонеза
2 с.л. нарязан магданоз
1 ч.л. прясна мащерка
1/2 ч.л. лют сос
10 филии нарязан пресен хляб тип "тостер"
4 с.л. разтопено масло
1 ч.л. червен пипер

Приготвяне:
Пиперките се нарязват на ситно и се объркват с майонезата, сирената, подправките и лютия сос.

С остър нож се отрязва кората на хляба. Всяка филия се разточва от двете страни с точилка и се намазва с помощта на четка с масло. Отрязват се 20 парчета алуминиево фолио, малко по-големи от филиите. В средата на всяко парче се слага разточената и намаслена филия. Отгоре се разпределя сместа с пиперките. Всяка филия се завива на стегнато руло с помощта на фолиото. Всяко получено рулце се завива в краищата като бонбон. Поставят се във фризера да се стегнат за 1 час.

След като се стегнат рулата, се отстранява фолиото, отрязват се краищата и всяко се разделя на две. Всички парчета се набождат с клечки за зъби, поръсват се с червен пипер и се запичат до розово в загрята фурна на 200°С.
източник: Бела Дона

Последна редакция: пн, 09 авг 2010, 14:30 от ива

# 22
  • София
  • Мнения: 816
            СТУДЕН БЮФЕТ ЗА ЛЕТНИ ГОСТИ-Рецептите ги правя от години,търпят промени и са вкусни,снимки нямам,като направя пак ще кача,обикновенно правя всичко за градинско събиране.
   Лимонени кошници
лимони-Разрязани наполовина и издълбани
пушена риба/слагала съм и маринована сьомга,но е мазничко и намалям от майонезата/
майонеза
твърдо сварени яйца
сол,чер пипер
зелена салата и магданоз/копър/за украса
   Пълнени домати
твърди домати
сварени яйца
майонеза/слагам крема сирене/
магданоз,босилек
   Фаршировани яйца-за мен тази дума  #Crazyпълнени са си. Laughing
 яйца -твърдо сварени и разрязани наполовина
шунка-наситнена
масло
горчица
сол,чер пипер
маслини/ползвам от тези за готвене/
жълтъка от яйцата-всичко избъркано и пълним белтъците.
   Пълнена франзела-отскоро правя в издълбани малки кръгли хлебчета от Фантастико
та издълбавам и пълня със:шунка/луканка или луканков салам/
кашкавал
сирене
тв.св.яйца
краставица
масло,магданоз,сол,чер пипер.
   Още правя и малки сандвичи с различни пастети:
-с маслини,тв.св.яйца,лук,лимон.сок,чер пипер/на сол внимавам,че като ползвам маслини за готвене те са си солени и ги премивам/
-от краставица,извара,копър,сол.
-от риба,извара,сметана,пресен лук,тв.св. яйца,чер пипер,сол
-от пушено пиле/на грил/,майонеза,горчица,чер пипер и сол
Аз от всичко правя на око/на вкус/държа до последно на хладно и поднасям по-малко иначе се стоплят и не са така вкусни.

# 23
  • София
  • Мнения: 816
Бърканица-1буркан зелен боб нарязан ситно или пасиран,1 кофичка цедено кисело мляко,1п.майонеза,сол,чер пипер,копър.
Топеница-3-4 печени пиперки,2домата,2тв.сварени яйца,1ск.счукан чесън,натрошено сирене,оцет,магданоз.
И рецептата на Драган Станкович който спечели първа награда на Скариадата в Лесковац.
,,Урнебес,,-1кг.сирене,5-6ск.чесън/на мен ми е малко/,лют пипер,черв.пипер,чер пипер,олио.

# 24
  • Мнения: 26
  bouquetна всички

# 25
  • Мнения: 20
Бърканица-1буркан зелен боб нарязан ситно или пасиран,1 кофичка цедено кисело мляко,1п.майонеза,сол,чер пипер,копър..
Току що го направих,стана много вкусно.От мен добавих само лъжица горчица.Сън в лятна нощ,благодаря  bouquet

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
300 гр хубав фин пастет
300 гр 35% неподсладена животинска сметана
Сметаната се разбива на пяна, накрая се прибавя пастета и се миксва, подправки на вкус, аз не слагам нищо защото пастета си има. Става пухкава прекрасна смес, половината изчезва преди да стигне до филийките  Embarassed Laughing ...

# 27
  • Мнения: 2 755
300 гр хубав фин пастет
300 гр 35% неподсладена животинска сметана
Сметаната се разбива на пяна, накрая се прибавя пастета и се миксва, подправки на вкус, аз не слагам нищо защото пастета си има. Става пухкава прекрасна смес, половината изчезва преди да стигне до филийките  Embarassed Laughing ...
Сега ще го направя, че имам един отворен пастет. Благодаря за рецептата  bouquet

# 28
# 29
  • Мнения: 27 524
Гадни са ми варени яйца. Не обичам  Sick Смърди белтъка. Жълъткът е супер  Simple Smile

блонди, следващия път пробвай гуакамолето със силантро вместо копър, мисля че ще ти хареса повече.

Какво е силантро?  newsm78

# 30
  • Мнения: 2 755
Гадни са ми варени яйца. Не обичам  Sick Смърди белтъка. Жълъткът е супер  Simple Smile

блонди, следващия път пробвай гуакамолето със силантро вместо копър, мисля че ще ти хареса повече.

Какво е силантро?  newsm78
До колкото знам, някъде така казват на кориандъра

# 31
  • Мнения: 27 524
Дето прилича на магданоз ли? Гаден е  Sick

# 32
  • Мнения: 2 755
Аз съм го виждала само по телевизията, не му знам вкуса  Crazy даже в началото се чудех, защо така бъркат в превода и казват на магданоза "кориандър"  Embarassed

# 33
  • Мнения: 27 524
Външно е същият, само на крайчетата на листенцата имат едни остри връхчета. Често го купувам уж за магданоз и после хвърлям  Tired

# 34
  • Мнения: 84
Катък+печени чушки на много ситно,чесън,зехтинче,сол  Peace  Пастет с всичко ,което се слага в руската салата без картоф и майонеза се пълни във франзела стяга 20 мин във фризера и режеш на филийки bowuu

# 35
  • Мнения: 6 713
Бихте ли казали какви смеси ще вървят добре с домати (издълбани предварително и напълнени със съответната смес)?

# 36
  • Мнения: 743
Бихте ли казали какви смеси ще вървят добре с домати (издълбани предварително и напълнени със съответната смес)?

Аз бих ти предложила следното - цедено кисело мляко, сирене, малко зехтин, пресен или сух босилек, малко черен или бял пипер. Смесва се в блендер до хомогенна смес.  Това става и за зелени чушки, като предястие.

# 37
  • usa
  • Мнения: 2 113
Външно е същият, само на крайчетата на листенцата имат едни остри връхчета. Често го купувам уж за магданоз и после хвърлям  Tired

и аз не го обичах, но в гуакамолето го преоткрих.

# 38
  • Мнения: 2 093
Питах в Габровската тема без успех, но може би тук е мястото на питането ми.
Бяхме в един ресторант в Габрово и си порьчах една разядка--царско мезе, което страшно ми хареса. Запомних само печен патладжан, изцедено кисело мляко и сирене. Пробвах го, но не го докарах съвсем сьщото. Дали някой се сеща, да допълни продуктите.

# 39
  • Мнения: 1 726
Домати пълня с :
1. настърган кашкавал + пасиран лук + майонеза;
2. риба тон от консерва, добре изцедена + пасиран лук + майонеза;
И двете смески стават за мазане на филийка.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Питах в Габровската тема без успех, но може би тук е мястото на питането ми.
Бяхме в един ресторант в Габрово и си порьчах една разядка--царско мезе, което страшно ми хареса. Запомних само печен патладжан, изцедено кисело мляко и сирене. Пробвах го, но не го докарах съвсем сьщото. Дали някой се сеща, да допълни продуктите.

Това е страхотно и аз съм го опитвала. Crazy Като се мъчех да го докарам,сложих това което ти си написала +майонеза.Орехи нямаше ли?Аз имам такъв  спомен.Ще се радвам някой да сподели  точната рецепта Hug

# 41
  • Мнения: 5 001
Бихте ли казали какви смеси ще вървят добре с домати (издълбани предварително и напълнени със съответната смес)?
*Крема,копър,сол,чесън,черен пипер на вкус.
*Крема,риба тон(консерва в собствен сос),царевица,черен пипер.
*Крема,майонеза,краставица на кубчета,чесън.

# 42
  • Мнения: 84
Момичета,рибата тон се противопоставя вкусово с домат-не ги смесвайте,също майонеза,яйца Naughtyпроменят си вкуса тези храни смесени и не става-не го измислих аз PeaceВ домата катък с печени червени чушки с чесън и олио bowuu bowuu

# 43
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви за отговорите!   bouquet

# 44
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Външно е същият, само на крайчетата на листенцата имат едни остри връхчета. Често го купувам уж за магданоз и после хвърлям  Tired

и аз не го обичах, но в гуакамолето го преоткрих.
Блонди, всъщност по-заоблен и нежен е от магданоза, но аромата или го мразиш или го обичаш, няма друго положение  Mr. Green ...

http://weblogs.baltimoresun.com/entertainment/midnight_sun/blog/ … o_martini_at.html
Няма в България  Rolling Eyes, интересно, толкова семена има, а няма зелен. Не става мексиканска, тайландска, нито индийска кухня без него, какво ли ги лъжат че ядат по ресторантите  newsm78 ... Търсих поне сушен това лято, като магданоз - няма  Shocked.

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 19:43 от eli_c

# 45
  • Мнения: 9 111
има, наши приятели гледат декари до Тополовград. Просто не е познат тук като зелен. Опитаха да продават зелен, но никой не купва тук и пак го оставиха за семена.

# 46
  • под тепетата
  • Мнения: 9 318
И в Пловдив имаше преди да разбичкат Четвъртък пазара на една сергия за зелентии и гъби.

# 47
  • Мнения: 325
Във вторник се върнах от Майорка. Там е много популярен сос Айоли. Навсякъде го сервират с топли франзелки или разни хлябове със семена. Голяма вкуснотия е. Ако някой има изпитана рецепта да сподели.

# 48
  • Мнения: 22 867
Във вторник се върнах от Майорка. Там е много популярен сос Айоли. Навсякъде го сервират с топли франзелки или разни хлябове със семена. Голяма вкуснотия е. Ако някой има изпитана рецепта да сподели.

Доста преди време го забърквах често, но моята рецепта е със суров жълтък, вече не смея да го правя. Може би има и друг вариант. Иначе е вкусен. Peace

Като порових из рецептите си, намерих и заместител - извара, майонеза, сол, чер пипер, чесън хубаво разбити. 4o4olina, а какво според тебе има в тоя сос, който така ти харесва?

Последна редакция: чт, 12 авг 2010, 11:47 от labrex

# 49
  • Мнения: 325
В едното заведение, където най-много ми хареса попитах за рецептата, защото сервитьорката беше жената при която бяхме на гости, но това, което ми каза тя малко ме озадачи /а може и готвачът да не иска да издаде рецептата си, не знам/. Според нея се разбива олио с прясно мляко, яйца не спомена и заради това рецептите, които намерих в интернет помислих, че са различни. Не знам дали ако разбиваш прясно мляко с олио ще се получи нещо с консистенция почти като маргарин, но ако е така значи освен млякото и олиото има чесън, сол и магданоз, може би и лимон, но не се усещаше да е много кисело. В други заведения където опитах имаше по-скоро майонезен вкус.

# 50
  • Мнения: 22 867
В едното заведение, където най-много ми хареса попитах за рецептата, защото сервитьорката беше жената при която бяхме на гости, но това, което ми каза тя малко ме озадачи /а може и готвачът да не иска да издаде рецептата си, не знам/. Според нея се разбива олио с прясно мляко, .....................

От олио и прясно мляко се прави майонеза без яйца. Нищо чудно нея да овкусяват newsm78.

# 51
  • Мнения: 196
labrex тази майонеза звучи страхотно.А правила ли си я със зехтин?Притеснява ме да не удря много на маслини,но се изкушавам да опитам.

# 52
  • Мнения: 22 867
labrex тази майонеза звучи страхотно.А правила ли си я със зехтин?Притеснява ме да не удря много на маслини,но се изкушавам да опитам.

Обичам зехтин и маслини и, според мен, е добре, а можеш да смесиш зехтин и олио. Пробвай с по-малко количество.  bouquet

# 53
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
Аз съм я пробвала със зехтин и не ни хареса. Много му е силен вкуса. Зехтинът който използвах беше екстра върджин.

# 54
  • Мнения: 196
И моят зехтим в момента е същия(на Коста Д'оро).От всички зехтини,които съм ползвала до сега този е с най-силно изразен вкус на маслини.Може би наистина ще го смеся с олио Hug

# 55
  • Мнения: 14
Ето и едно много любимо ястие в моят дом :
Карибска "салата" Simple Smile

В една тенджера завирам вода и в нея слагам 5 яйца да се сварят , на съседният котлон в по-голяма тенджера слагам  3-5 картофа обелени , 1 глава лук , 7-8 скилидки чесън , и 1 - 1,1/2  пангасиос ( не съм сигурна дали името на рибата е правилно) или каквато риба предпочитате вие , стига да е филе. След което, когато всичко омекне излейте водата , прибавете сварените обелени яйца , и омачкайте всичко това с малко масло (или олио) сол, оцет(без него просто вкуса е тотално различен)  и черно пиперче на вкус , резултата е уникален става не само за разядка или салата , ами направо за основно ястие Simple Smile
 Да ви е сладко , и весели празници ! Hug Hug Hug

# 56
  • out of space
  • Мнения: 8 573
labrex тази майонеза звучи страхотно.А правила ли си я със зехтин?Притеснява ме да не удря много на маслини,но се изкушавам да опитам.

Такава майонеза правя редовно, отдавна ядем само домашна, купешка е абсурд да взема.

Става буквално за 2 минути. Има два задължителни момента- слагаш всички съставки в буркан и задължително го оставяш да престои половин час на стайна температура. Другия важен момент е лимонтузуто, без него няма гаранция какво ще се получи.

Забрави за зехтина- после горчи!

# 57
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
В едното заведение, където най-много ми хареса попитах за рецептата, защото сервитьорката беше жената при която бяхме на гости, но това, което ми каза тя малко ме озадачи /а може и готвачът да не иска да издаде рецептата си, не знам/. Според нея се разбива олио с прясно мляко, яйца не спомена и заради това рецептите, които намерих в интернет помислих, че са различни. Не знам дали ако разбиваш прясно мляко с олио ще се получи нещо с консистенция почти като маргарин, но ако е така значи освен млякото и олиото има чесън, сол и магданоз, може би и лимон, но не се усещаше да е много кисело. В други заведения където опитах имаше по-скоро майонезен вкус.
Алиолито е типично за Барселона. Оригиналното се прави,като се счука една глава чесън с олио в хаванче, докато стане кремообразно. Много е трудно, но и на мен ми е любимо.За мляко не знам да се слага, но в различните части на страната го правят по различни начини. В Метро има много хубаво испанско алиоли  smile3521

# 58
  • Мнения: 3 841
Алиолито беше в зелената кутийка, нали - свърши драга, свърши, изкупиха го Laughing
Да ви кажа поне къде стоеше, че аз трябваше 5 човека да попитам, докато го открия - на хлад.стелажи, там където са готовите салати и сандвичите.

От мен любими за мазане:
Баба гануш и хумус, рецепти от нета.

# 59
  • Мнения: 1 983
Чудесни рецепти, благодаря.  bouquet
Ето и нашето "онова за мазане", просто няма име, така го нарича майка ми, така и ние у нас  Blush
Една кутия майонеза, сирене, 1-2 супени лъжи кисело мляко, копър, черен пипер, счукан чесън, сол (ако е необходимо), всичко пускам в блендера. После мажем и ядем, върви на препечен хляб, на варени яйца, варени картофи и т.н. Peace

# 60
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Алиолито беше в зелената кутийка, нали - свърши драга, свърши, изкупиха го Laughing
Да ви кажа поне къде стоеше, че аз трябваше 5 човека да попитам, докато го открия - на хлад.стелажи, там където са готовите салати и сандвичите.

От мен любими за мазане:
Баба гануш и хумус, рецепти от нета.
Алиолито е в жълтата кутийка, в зелената е с копър, а в  червената - със сушени домати. На мен най-много ми харесва в това в жълтата.

# 61
  • Мнения: 1 103
аз наскоро пробвах една рецепта, която гледам до сега никой не е публикувал Simple Smile

http://recipes.nutrition-pages.com/%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b … 0%bf%d1%82%d0%b0/

аз комбинирах, но не с картофи и варени яйца . ще сложа снимка да покажа  Wink но стана супер.

# 62
  • Мнения: 54
Момичета,рибата тон се противопоставя вкусово с домат-не ги смесвайте,също майонеза,яйца Naughtyпроменят си вкуса тези храни смесени и не става-не го измислих аз PeaceВ домата катък с печени червени чушки с чесън и олио bowuu bowuu


Не е вярно,риба тон с домат,малко олио,сол и препечени филики е чудно.

# 63
# 64
  • София :(
  • Мнения: 215
2 - 3 сварени средно големи картофа
3 - 4 сварени яйца
около килограм печени червени чушки
около 200 гр сирене, от любимото ви
заквасена сметана
сол, черен пипер, чесън, магданоз, олио/зехтин, оцет и каквото друго ви допада в комбинацията - на вкус
По традиция печените чушки се скълцват в хаванче, но нали сме модерни жени... смиламе в блендер или през машинка за месо. Картофите, яйцата и сиренето се настъргват. Добавя се сметана до консистенция на пастет, подправя се на вкус.
Върви и върху филия прясно изпечен хляб, и върху препечена филийка, и върху сухарче, а може и направо с лъжицата  Peace
Някои му казват белослатенска или сиренява лютика.

Докато пишех Vanja77 е споделила рецепта за домашен пастет, което ми напомня, че отдавна не съм правила. Рецептата е микс от много прочетени в нета и много експерименти.
500 гр пилешки дробчета
2 - 3 пилешки пържоли от бут без кожа, около 300 гр
1/4 к. л. агар- агар / кантен
 обезмаслено цедено кисело мляко, сол, черен пипер, кимион, индийско орехче, червен пипер, дижонска горчица, сушен лук, чесън и/или каквото друго ви допада на вкус и като количество.
Дробчетата и месото,нарязано на късчета, се сваряват в малко вода, подсолена. Като поизстинат се смилат с машинка за месо, а получения бульон се прецежда и запазва. Прехвърлят се в купата на блендер / робот и се слагат всички останали подобрители. Пасира се около минутка и после на малки порции се добавя от бульона до гъстотата на... знам ли какво, правя го на око  ooooh!, може би на тахан. Прибира се в кутия с капак или буркан в хладилника и се хапва с удоволствие.
Вероятно може да се направи и с масло, сметана..., но аз си "изработих" рецептата докато бях на диета и така и си остана.

# 65
  • Мнения: 363
2 - 3 сварени средно големи картофа
3 - 4 сварени яйца
около килограм печени червени чушки
около 200 гр сирене, от любимото ви
заквасена сметана
сол, черен пипер, чесън, магданоз, олио/зехтин, оцет и каквото друго ви допада в комбинацията - на вкус
По традиция печените чушки се скълцват в хаванче, но нали сме модерни жени... смиламе в блендер или през машинка за месо. Картофите, яйцата и сиренето се настъргват. Добавя се сметана до консистенция на пастет, подправя се на вкус.
Върви и върху филия прясно изпечен хляб, и върху препечена филийка, и върху сухарче, а може и направо с лъжицата  Peace
Някои му казват белослатенска или сиренява лютика.

Това не е ли много голямо количество, което ако не се изяде веднага, бързо ще се развали...  newsm78 newsm78 newsm78 поне на мен така ми се струва .... ?

# 66
  • Мнения: 114
Чудена тема! Как не съм я видяла досега! Аз лично толкова обичам всякакви варианти на "мазила"! Включвам се с моите любими варианти за песто:

Класическо песто Дженовезе

Магданозено песто

Песто от коприва

А новата семейна мания е домашно фъстъчено масло

# 67
  • Мнения: 1 103
аз наскоро пробвах една рецепта, която гледам до сега никой не е публикувал Simple Smile

http://recipes.nutrition-pages.com/%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b … 0%bf%d1%82%d0%b0/

аз комбинирах, но не с картофи и варени яйца . ще сложа снимка да покажа  Wink но стана супер.

както обещах

комбинирах соса с качамак Simple Smile стана добре не само на вид, но и на вкус . Има снимка .

http://recipes.nutrition-pages.com/%d0%bc%d0%be%d0%b8%d1%82%d0%b … 0%b0%d0%ba%d0%b0/

# 68
  • Мнения: 114
Още нещо от мен с останалите великденски яйца - пастет от варени яйца с пресни подправки

# 69
  • Мнения: 9 991
Зеленчуков пастет . Пекат се на фурна , лук цял с корите, чесън цял с корите, домат цял с корите , морков цял с корите , тиквичка цяла с корите , чушка . Когато всичко е готово , бели се , пасира се с олио и сол .

# 70
  • Мнения: 304
Не знам дали го има в коментарите,но и аз да дам идея Simple Smile
-Патладжан,малко орехи,мн малко чесън и майонеза се пасират и готово Simple Smile
-Крема сирене,кисели краставички,копър,сол,чер.пипер (и маслини съм добавяла)се смилат в чопър и става страхотно
-Извара,настърган лук,майонеза и подправки(сол,чер.пипер,ригън и каквото душа ви харесва)

Като се сетя и другите който съм правила ще ги споделя Simple Smile

# 71
  • Банкя
  • Мнения: 1 291

Точно ровех в нета да видя прави ли някой -песто от коприва?? И то майсторките са си тук-  страхотни мами!!!
Все пак да попитам- Може ли пестото да е от сурова коприва и магданоз и джоджен ?? newsm78 newsm78 Нещо такова си го представям.

# 72
  • Мнения: 114

Точно ровех в нета да видя прави ли някой -песто от коприва?? И то майсторките са си тук-  страхотни мами!!!
Все пак да попитам- Може ли пестото да е от сурова коприва и магданоз и джоджен ?? newsm78 newsm78 Нещо такова си го представям.

Може, ще стане доста ароматно. Само че копривата е добре да бъде залята с гореща вода за секундки, иначе, ако копривате е съвсем ссвежа, пестото от коприва ще стане доста парливо Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние смесваме маслинова паста и крема сирене или извара, хем се обезсолява, хем става идеално за мазане Simple Smile

Другото, което харесваме на филийки е хумус - в нета има много рецепти.

# 74
  • Мнения: 1 265
А някой да се е сетил за...ФАЛШИВ ХАЙВЕР
 1 кафяна чашка грис се изсипва в 3 к. чашки вряща подсолена вода... при непрекъснато бъркане. Варим още 1-2 минутки - до като се сгъсти и отстраняваме от котлона. Изстива "под капак" - иначе хваща коричка. Прехвърляме в дълбока купа и прибавяме майонеза, чесън, сол ако е необходимо и разбиваме с пасатора.
**може да се разнообрази..... с най-различен пълнеж - по желание и всус.
но и в основния вид е мнооого вкусен.

# 75
  • Мнения: 633
На първо време запис.

# 76
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 025
Много интересни рецепти. Непременно ще пробвам.

# 77
  • Мнения: 9 991
Питах в Габровската тема без успех, но може би тук е мястото на питането ми.
Бяхме в един ресторант в Габрово и си порьчах една разядка--царско мезе, което страшно ми хареса. Запомних само печен патладжан, изцедено кисело мляко и сирене. Пробвах го, но не го докарах съвсем сьщото. Дали някой се сеща, да допълни продуктите.

Вероятно цеденото мляко е било и с майнеза и чесън , друго сирене освен гуада или пармезан не бих добавила .

# 78
  • Мнения: 5 513
Да не ви изтърва.Като прочета ще пиша.

# 79
  • Мнения: 697
запис, ще прочета и ще споделя  Hug
маме, пак чудна тема си направила  Hug

# 80
# 81
# 82
  • Мнения: 1 103
Аз малко се обърках в тази тема, защото имам чувтвото , че няма много твърда граница между понятията  мазила, пастети, разядки, салати, сосове, дипове и т.н.
Препокриват ли се някои или просто има нови термини? "Разядка" за пръв път видях тук, в темата ? 

# 83
  • Мнения: 363
Здравейте Simple Smile Някой от вас да си прави пастет от малки рибки като цаца например... Simple Smile Има ли някаква специална технология, моля за някоя вкусна рецепта Simple Smile newsm78  chef  bouquet

# 84
  • Мнения: 648
Аз правя авокадо, сушени домати, домат пресен, извара, майонеза малко и зехтин   chef

# 85
  • Мнения: 1 726
Здравейте Simple Smile Някой от вас да си прави пастет от малки рибки като цаца например... Simple Smile Има ли някаква специална технология, моля за някоя вкусна рецепта Simple Smile newsm78  chef  bouquet

Консерва скумрия или друга риба в доматен сос + масло + настърган лук

Рибна консерва "Закуска", в нея има грах, боб, кисели краставички + лук или праз + сирене + кетчуп

# 86
  • Мнения: 9 991
Консервирана риба с млечни и яйца не е хубаво да се съчетава. Ставало някаква химична реакция , която е силно токсина и имало смъртни случаи . Аз съм смесвала риба тон с чеснов сос не съм се гътнала, но го имайте предвид .

# 87
  • Мнения: 363
да и аз така знам, даже веднъж ядох, защото другите около мен ядат и нищо им няма и като ми стана едно гадно, тежко.. все едно.. не знам... абе беше си много гадно.
Иначе благодаря много за рецептите,оценявам, че сте се постарали да ми ги намерите и напишете Simple Smile

# 88
  • Мнения: 697
разядка:
накисват се 5-6 филии хляб във вода, изцеждаме и в блендер+ сока на 1/2 лимон, 1ч.л. сол /за нашия вкус е ок, но ... Thinking/, орехи, 3-4 с.л. цедено кисело мляко, 5-6 с.л. олио или зехтин /някой може и повече да си сложи  Joy/, 4-5 скилидки счукан чесън. Всичко се смила на паста и е разкошна добавка  към зелена салата, та даже и филия да си намажеш с него  hahaha

# 89
  • Мнения: 57

Здравейте! Записвам се в темата с две предложения. Едното е разядка с боб, орехи и маслини



а другото е домашна майонеза.
Надявам се скоро отново да се включа с любими рецептички.

# 90
  • Мнения: 5 462
Здравейте Simple Smile Някой от вас да си прави пастет от малки рибки като цаца например... Simple Smile Има ли някаква специална технология, моля за някоя вкусна рецепта Simple Smile newsm78  chef  bouquet
Майка ми правеше когато бях малка.
Довечера ще разровя в тефтера и , ако съм го взела у нас .
Спомням си , че го правеше с консерва ропотамо, кр. масло ,мисля че и твърдо  сварени яйца/ /те са по скоро за спойка/.
Описвам ти по памет рецептата .
Спомням си , че беше много вкусно, но и тогава консервите не бяха чак толкова гадни като сегашните.
Разбиваше всичко с миксер.

# 91
  • Мнения: 1 265
Здравейте Simple Smile Някой от вас да си прави пастет от малки рибки като цаца например... Simple Smile Има ли някаква специална технология, моля за някоя вкусна рецепта Simple Smile newsm78  chef  bouquet

АЗ... ДА   chef
Ще предложа моята рецепта:

1) ако рибата цаца е от консерва... 2-3 консерви ?!?!; прибавяш средата на 1 малка филийка хляб, леко овлажнен с мляко или вода; 1 ч.л. захар; 1 глава кромид лук - мнооого ситно нарязан; 2-3 супени лъжици майонеза или  някакаъв сос на сметанова или майонезна основа. Всичко това се разбива с миксер - с капак че ужасно "хвърчи". Подправяш на вкус със сол, черен пипер. Аз слагам и къри.

2) ако рибата е маринована (има едни в малки бурканчета) - тогава процедурата е същата но.... маринатата я изхвърляш (доста блажна и кисела е) и добавяш 1-2 с.л. кетчуп

3) прясна цаца - измита се кисне в оцетена вода 2-3 часа. Измиваме, и сваряваме ако е възможно на пара. Аз я варя в един метален гевгир. Може и в много малко вода да се свари, като рибата се пуска във вряща вода. Варенето е не повече от 5 минути. Изцеждаме хубаво и след това ...по познатия начин. Тук обаче се прибавя повечко кетчуп, а може и лимонов сок.

ВЪОБЩЕ...подправките са по-вкус.

Желая успех в опитите!!!!

# 92
  • Мнения: 1 103
Какво е разядка? Предястие ли ? 

# 93
  • Мнения: 1 265
Какво е разядка? Предястие ли ? 

РАЗРЯДКА - като понятие в рецептурниците ...не съществува.
Ще изкажа личното си мнение.
Според мен, това е наименование от "местен" характер.

Така, както чета рецептите разрядката е нещо като:
* салца,сос или подобно - което става за ядене със разни чипсове; солени коктейлни бисквити; прибавка към меса или месни мезета; прибавка към сирена; ако е по-гъста може и да се намаже и на филия хляб

Обичам да се ровя в рецепти и да ги събирам. От многото прочетено - аз лично стигам до такъв извод.
Може и да греша?!

# 94
  • Мнения: 22 867
Какво е разядка? Предястие ли ? 

РАЗРЯДКА - като понятие в рецептурниците ...не съществува.


Става въпрос за разядка, не за разРядка. Разядката се включва в менюто с цел възбуждане на апетит, т.е. разяждане, вид предястие си е. Peace

# 95
  • Мнения: 697
вчера правих една, която много ни се хареса:
- извара около 400-500 гр, 2 стръка чесън и 1 лук, пресни чушки 2 бр, 1 връзка магданоз, сол и зехтин. Всичко в блендера до гладка смес.

# 96
  • Мнения: 1 265
Какво е разядка? Предястие ли ? 

РАЗРЯДКА - като понятие в рецептурниците ...не съществува.


Става въпрос за разядка, не за разРядка. Разядката се включва в менюто с цел възбуждане на апетит, т.е. разяждане, вид предястие си е. Peace


ИЗВИНЕТЕ.... НАПРАВИЛА СЪМ ПРАВОПИСНА ГРЕШКА....ИМАХ В ПРЕДВИД ТОЧНО "РАЗЯДКА"

# 97
  • Мнения: 9 991
Защо да няма в рецептурниците разядка , като го написах в гъгъл и много нещо излезе  Laughing

https://www.google.bg/search?q=%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D0%B4%D0 … =1280&bih=799

# 98
  • Мнения: X


С артишок
1 бурканче маринован артишок
1 с л каперси
50 гр тофу, става и с извара/Рикота
2 скилидки чесън
1 с л зехтин
сол, черен пипер, магданоз
чили, по желание
Пюрира се до гладка смес.



С пушена риба
1 пушена риба, аз използвах скумрия
200 гр сирене
2 ч л каперси
2 стръка пресен лук
1/2 ч л горчица
1 с л зехтин
1 с л магданоз




Авокадо тартар
1 авокадо
1 малка краставица
1 малка гл пресен лук
2 скилидки чесън, намачкан
1/3 ч ч смлени орехи, на по-едри частици
1/3 ч ч смляно кашу, на по-едри частици
1 ч л хималайска сол, или на вкус
1/2 ч л черен пипер
1 с л магданоз
1 с л зехтин
лимонов сок от 1/2 лимон



Пастет от червено цвекло
1 средна глава червено цвекло, настъргано
1 ч ч слънчогледово семе, накиснато за 5-6 часа
1 с л тахан
1 ч л черен пипер
1 ч л червен пипер
2 с л бобени кълнове
хималайска сол на вкус

Слънчогледовото семе се изплаква добре след накисването.
Всички продукти се пасират до хомогенност.
Може да се добави вода, ако пастета е много гъст.



Пастет от слънчоглед и червена чушка
1 червена чушка
1/2 ч ч слънчогледово семе, накиснато за 4-5 часа
1/2 ч ч кашу
1/2 ч л асафетида
1 скилидка чесън
сокът на 1/2 лимон
хималайска сол на вкус
1 ч л сух червен пипер



Сусамов дип:
1/2 ч ч сусамов тахан
1/2 ч ч  кашу
1 ч л чесън на гранули
3 ч л сусамово олио
сока на 1/2 лимон
щипка хималайска сол
2 с л магданоз



Маслинова паста със сушени домати
200 гр маслини без костилки
5-6 сушени домати в зехтин
3 скилидки чесън
няколко листа пресен босилек
50 гр сирене Чедър
2 с л зехтин (може да използвате зехтина от сушените домати)



Дип от грах
200 гр замразен грах
1 авокадо
2-3 с л сусамов тахан
1/2 ч л черен пипер
1/2 ч л кориандър
2 скилидки чесън, намачкани
2 с л зехтин
сол и лимонов сок на вкус

Грахът се сварява на пара или във вода.
След като поизстине малко, се добавят останалите продукти и се пасира до хомогенна смес.Подправя се на вкус със сол и лимонов сок.



Домашна "бърза" лютеница
4 печени червени чушки
100 мл доматен сок (1 домат, настърган)
1 морков, ситно настърган
30 гр слънчогледови семки
2-3 с л зехтин
1 ч л кимион
1/2 ч л черен пипер
2 с л магданоз
сол, ако е необходимо

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 10:01 от Анонимен

# 99
  • Мнения: 697
Краси, благодаря   bouquet, ще пробвам някои от твоите в събота /ще имам пак гости  Joy/

# 100
  • Мнения: 25
Аз нарязвам на големи кубчета около 1 - 1.5 кг. тиквички и ги изпичам във фурната с малко олио и сол. След като се изпекат и поизстинат ги прехвърлям заедно с олиото в блендер, смесвам ги с 1 - 2 шепи орехи, една връзка изчистен от дръжките копър, чесън на вкус и пасирам

# 101
  • Мнения: 363
Аз нарязвам на големи кубчета около 1 - 1.5 кг. тиквички и ги изпичам във фурната с малко олио и сол. След като се изпекат и поизстинат ги прехвърлям заедно с олиото в блендер, смесвам ги с 1 - 2 шепи орехи, една връзка изчистен от дръжките копър, чесън на вкус и пасирам
Става ли за мазане върху мини сандвичи за гости ?  bouquet Joy

# 102
  • София
  • Мнения: 1 003
Ехааа, Краси, страхотни предложения, доста разнообразни..... Обаче да питам, какво е асафетидаnewsm78 за първи път чувам тази дума....
 
Иначе ние много обичаме една рибна разядка!
1голяма глава лук, настъргана на ситно ренде
2 консерви риба тон
1консерва сладка царевица (Лидълската е уникална)
2 майонези, може и 1,2 супени лъжици кисело мляко
сол, малко лимонов сок, бял пипер, зехтин

На филийка е  Party

# 103
  • Мнения: 363
Ние пък в нас си правим една много хубава салатка-разядка и е супер лесна Simple Smile
консерва скумрия в доматен сос
2-3 глави лук, зависи колко са големи, ама аз защото обичам лук и никога не са ми много
Половин или една опаковка майонеза от тези на Краси ползваме, защото най ми харесва
В чиния изсипвате консервата, намачквате рибата с вилица, докато се пораздроби , че е на парчета, после добавяте нарязаният лук и разбърквате, докато се поомесят, после добавяте майонезата и разбърквате всичко до горе-долу "еднородна" смес  Joy и става мммм.....  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes чак ми се дояде Simple Smile   bouquet

# 104
  • Мнения: X


Подправка. Използва се често във вегетариански ястия, защото балансира вкуса. Въздейства благоприятно на организма,като има положително влияние върху храносмилателната, дихателната и нервната система. Тази подправка има остър мирис, който наподобява лука и чесъна, затова се явява прекрасен заместител.


Спокойно може да се пропусне.    Peace

# 105
  • Мнения: 9 991
Краси в Пловдив от къде я вземаш тази подправка и колко струва ?

# 106
  • Мнения: X
Краси в Пловдив от къде я вземаш тази подправка и колко струва ?

Имаше май миналата година в МОЛ-а щандове с индийски стоки, от там я взех.И от Варна ми донесе едно момиче, там имали индийски магазин.Иначе, на друго място не съм виждала.

# 107
# 108
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
А то даже във Фантазията има пастет от маслини,само добавяш топено сирене(от Лидъл има едно за 89 стотинки за 100 грама) и става.Мислех също дали не би му подхождало майонеза или крема сирене?

# 109
  • Мнения: 9 111
готов пастет от маслини има почти навсякъде, но обикновено слагат изостаналите по витрините , затова предпочитам да си го направя. Това на снимката пак е топено от Лидъл - 200 гр за ~ 1.70 в кутия. Майонеза не, защото ще стане рядко и мазно (маслините си имат мазнина), но крема сирене - да.

# 110
  • Мнения: 1 265

А как белтъка на яйцето стана цветен???? (или аз се заблуждавам, че в композицията има и яйце?!?! newsm78)

# 111
  • Мнения: 9 111
яйцето е мариновано в сос от червено цвекло http://pep-4o.blogspot.com/2012/04/blog-post.html

# 112
  • Мнения: 1 265
яйцето е мариновано в сос от червено цвекло http://pep-4o.blogspot.com/2012/04/blog-post.html

Оооо, благодаря!!!!   chef
На скоро открих Вашата тема и я изчетох на един дъх. Има наистина много интересни предложения.
Да попитам (може да ми отговорите на лични или укажете къде да прочета ?!?!)...имате ли ваша рецепта за "пилешки бутчета, крилца...а ла kfc". Предварително благодаря за отговора   bouquet

# 113
  • Мнения: 9 111
http://pep-4o.blogspot.com/2012/07/blog-post_11.html  като братчета са с тези. В панировката трябва да включиш корнфлекс (натрошен) и  галета само. При тях не са варени, но предпочитам да ги сваря за малко.


ето още няколко харесвани у нас мазила Дип от авокадо и синьо сирене



пастет от крема сирене и яйца



а тази топеница с пармезан ми е най-любимото пролетно мазило

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 11:37 от пеп-4o

# 114
  • Мнения: 5 462
Придържайте се към темата , ако обичате.
Има си тема за бързи кулинарни въпроси в която може да питаш за всичко кулинарно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=779627.465
Не о аквайте хубавата тема .

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 11:26 от Markrit

# 115
  • Мнения: 1 103
аз направих собствен сладко-кисел сос с ябзлки и лук , подправки и сушени плодове ... идеална добавка към предястия със сиренца  Hug

# 116
  • Мнения: 1 265
Придържайте се към темата , ако обичате.
Има си тема за бързи кулинарни въпроси в която може да питаш за всичко кулинарно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=779627.465
Не о аквайте хубавата тема .


УФ, ПРАВИЛНА ЗАБЕЛЕЖКА;  Embarassed

# 117
  • Мнения: 228
записвам се с една разядка за препечени филии или предястие: зелени маслини, риба тон в зехтин (аз използвам консервираната от Лидл), копър, крема сирене или друго меко, малко семена, малко зехтин или масло - и разбивам с пасатора - става гладка смес, която се маже чудесно. с черни маслини става по-друг вкус.

# 118
  • Мнения: 363
Добре де, на всякъде гледам , че хората комбинират млечни продукти с риба, абе само на мен ли ми се подува стомаха от тази комбинация, от малка знам, че е токсично да ги смесваш... хмм

# 119
  • София
  • Мнения: 10 883
Добре де, на всякъде гледам , че хората комбинират млечни продукти с риба, абе само на мен ли ми се подува стомаха от тази комбинация, от малка знам, че е токсично да ги смесваш... хмм

Не е добре да се комбинира пушена/маринована/солена/консервирана риба с кисело мляко. Може да се получи натравяне.
Иначе комбинацията риба с мляко/риба с яйца натоварва стомаха и също не е препоръчителна.

# 120
  • Мнения: 1 726
Чак пък натравяне  newsm78 Сьомга със сметанов сос си е класика  Peace

# 121
  • Мнения: 9 111
нищо, че е класика, случва се. kishaa, не си само ти. Ние с девойките ядем мляко с риба, сирене или яйца  без да се оплакваме, но мъж ми връща като смеси независимо каква риба с млечни, а сина ми се обрива. И все ги пазим да не ядат.

# 122
  • Мнения: 5 462
нищо, че е класика, случва се. kishaa, не си само ти. Ние с девойките ядем мляко с риба, сирене или яйца  без да се оплакваме, но мъж ми връща като смеси независимо каква риба с млечни, а сина ми се обрива. И все ги пазим да не ядат.
Mdaa i az taka .Яла съм консерва риба в салата /на гости бяхме/ , а основното беше кашкавал на фурна /с мляко и яйца/ .. и щях да пукна буквално.Хранителното натравяне е пълен ад.Два пъти съм се натравяла , даже май три пъти и да ви кажа няма такава гадост.Обривите са нищо , пред другите симптоми.Затова вече много внимавам къде , какво ми слагат в чинията.

# 123
  • Мнения: 9 111
определено си е до организъм  Peace и трябва да се внимава, щом не понася.

# 124
  • Мнения: 363
Да, ама ме е яд като гледам по 24-kithen някакви рибки със сметана или с кашкавал и сирена и направоооо

# 125
  • София
  • Мнения: 7 892
Ще споделя два експеримента:

- сварени тиквички, картофи и моркови се пасират с малко масло. От тук нататък се овкусяват на вкус. Правил съм версия с горчица, със синьо сирене, с лют червен пипер или пък с чесън и кетчуп;

- зелени маслини, чесън и печени зелени люти чушлета се пасират, подправят се с червен пипер и сол на вкус и се поднасят като люто зелено песто (тая комбинация не съм я опитвал, защото аз люто не ям, но беше сензацията на едно събиране с наши приятели).

# 126
  • Мнения: 5 173
Страхотни предложения сте дали. Аз трудно експериментирам, но с удоволствие ще опитам вашите предложения.

# 127
  • Мнения: 132
До сега само ви чета, но ми се прииска да споделя с вас един любим мой пастет
Дип с пушена извара - http://idapohapnem.blogspot.com/2014/02/blog-post_19.html

# 128
  • Мнения: 2 152
На Диана този "дип" е много сполучлив

# 129
  • Мнения: 2 755
Пушената извара как се добива?

# 130
  • Мнения: 132
Пушената извара как се добива?

Аз я купувам готова от Лидл

# 131
  • Мнения: 2 152
До сега само ви чета, но ми се прииска да споделя с вас един любим мой пастет
Дип с пушена извара - http://idapohapnem.blogspot.comх/2014/02/blog-post_19.html


Не е коректно и е много неприятно да качиш нейната снимка без изричното й съгласие,
Посочила си източника - идеално, а снимката защо?

# 132
  • Мнения: 132
До сега само ви чета, но ми се прииска да споделя с вас един любим мой пастет
Дип с пушена извара - http://idapohapnem.blogspot.comх/2014/02/blog-post_19.html


Не е коректно и е много неприятно да качиш нейната снимка без изричното й съгласие,
Посочила си източника - идеално, а снимката защо?


Никога не бих си позволила да присвоя чужда снимка. Блога и снимката са мои  Simple Smile. Благодаря, че защити труда ми!

# 133
  • Мнения: 2 152
Ех, тези никове..
Ако не пишех от GSM-а, каква тирада щеше да отнесеш #Cussing out

От време на време те "посещавам", вкусно е при тебе

Общи условия

Активация на акаунт