Декемврийски бебешоци вече радват ни с подскоци! №9

  • 22 093
  • 709
  •   1
Отговори
# 60
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Beni_benni не мисля, че не му се е занимавало, все пак това са си допълнителни пари  Peace. Наистина ни пусна на 4Д и видяхме, че не се вижда бебка, много размазано и не се различаваше почти нищо   Sad,само една ръчичка от някъде изкочи и това беше . Поне 5 минути си игра да види нещо, ама не стана работата.

# 61
  • Мнения: 1 599
Здравейте,


Аз съм на мнение , че раждането е голяма доза късмет и е хубаво да се изчака момента и заедно с доктора да се избере подходящият начин: имам няколко приятелки, които след нормално раждане едвам сядаха по един месец (бяха много нацепени от долу); друга приятелка имам тръгна нормално изтърпя всичко и накрая секцио (беше с изкривен гръбнак и бебето беше застанало там); но имам и познати, които казват, че супер бързо и лесно са родили нормално така , че успех на всички без значение начина на раждане и да родим едни здрави бебчета а болката и всичко останало се забравя  Hug Относно шиенето при секциото  Mr. Green всичко става под упойка - нищо не се усеща и не се вижда  Hug За тези, които ще раждат секцио един съвет : в интензивното се наливайте с много вода , трябва да имате и подходяща чаша със сламка или бутилките , които са за спорт Peace


dobra  двете упойки (епидурални) при секцио и нормално не са ли еднакви  newsm78 ? На мен при секциото докторката  ми беше изписала антибиотик и лекарства за главоболие (не помня какво беше) , които си купих преди раждането и ме караше непрекъснато да пия вода. За щастие аз главоболие нямах   bouquet

# 62
  • Мнения: 27
ФМ се прави на 2Д  Peace. По желания може да ви направят клипче и снимки на 4Д.
smile3521 newsm10 newsm10 newsm10

# 63
  • Мнения: 55
За ФМ и аз мисля, че повечето специалисти я правят на 2D ехографи. Обясниха ми, че това е начина да се огледат всички органи на бебето. 3D и 4D се правят за радост на родителите Simple Smile Да си имаме снимки, клипчета и т.н. Simple Smile Бях на ехограф при една много мила лекарка в Hill Clinic... бях се притеснила нещо, а ми беше неудобно да отида при моята малко след като бях на консултация... нещо не го усещах бебчето известно време... И попаднах там. Огледа си всичко на 2D и ме попита дали искам да ми включат 4D. Аз исках, но нищо не се видя... беше миналия месец и може би още беше рано за да се види ясно личице или нещо друго... както са ми казвали приятелки, че се вижда Simple Smile.  

# 64
  • Мнения: 1 572
dobra  двете упойки (епидурални) при секцио и нормално не са ли еднакви  newsm78 ? На мен при секциото докторката  ми беше изписала антибиотик и лекарства за главоболие (не помня какво беше) , които си купих преди раждането и ме караше непрекъснато да пия вода. За щастие аз главоболие нямах   bouquet
При секцио ползват спинална, която прави зоната от кръста надолу напълно безчувствена.  Тя е еднократна, държи към 30 мин доколкото съм чувала. При нормално обезболяват с епидурална, пак в гръбнака. При нея анестезиологът долива дозички от време на време и съответно е подходяща при по-дълго раждане. Освен това дозират така, че да усещаш контракциите и да напъваш нормално. Имам позната, която роди естествено, но със спинална - това е "специалитет" на някой лекари. В този случай травмите за майката може да са много големи - тя не усеща нищо, ръководи се единствено от инструкциите на доктора и често много се нацепва. Тази моя позната се е възстановявала повече от месец.
Относно главоболието след подобни упойки. Май съм генетично предразположена. Майка ми претърпя АГ операция 1 година преди моето раждане и също е имала тежко главоболие. Анестезиологът и е обяснил следното. В гръбнака има Х количество течност - ликвур. Той е константна величина. При слагане на упойка в тази област, за да има място за лекарството трябва да се "източат" няколко капки ликвур. На негово място се влива упойката. След операцията някой организми бързо възстановяват пълното количество ликвур и всичко е наред. При други обаче "произвеждането" на нови няколко капки ликвур отнема дни и именно това причинява главоболието и схващането във врата. На мен ми вливаха доста банки с лекарство и мисля физиологичен разтвор, за да се задвижи процеса. Казаха, че се случва сравнително рядко.

За ФМ и 4Д пише на заглавната страница - ползвайте я
  Peace

# 65
  • Мнения: 423
Здравейте, мадами. Толкова съм изтървала, вие нова тема сте пуснали. Признавам не съм чела, отпуска съм,  в къщи а и нали нямаме нет у нас, изключих го лятото, но сега прихванах тука някаква мрежа, та бързам да ви хвърля един поглед.
Голяма отпуска си изкарвам, едно чистене на мази , стаички, пренареждане на гардероби, хвърляне на ненъжни неща, готвене, и ядене в големи количества. Н али съм си у нас и хладилника все ме вика  Laughing , а на работа не е така.
Добре сме за сега, когато мога ще се включа пак.

# 66
  • Мнения: 3
Beni_benni не мисля, че не му се е занимавало, все пак това са си допълнителни пари  Peace. Наистина ни пусна на 4Д и видяхме, че не се вижда бебка, много размазано и не се различаваше почти нищо   Sad,само една ръчичка от някъде изкочи и това беше . Поне 5 минути си игра да види нещо, ама не стана работата.

Незнам но мисля че не е от плацентата... То и при нас не стана веднага,бебка беше с гръб и чакахме да се обърне.След това успяхме newsm44 Но с големи мъки...При нас това беше проблема.Но няма значение важното е да е добре пък снимки Декември:hug: Hug

# 67
  • Мнения: 493
ФМ няма нищо общо с 4Д-то.


Колкото до раждането- когато няма противопоказания за нормално раждане, не виждам защо да се прави секцио. Странно е ,че в България има секцио "по желание" Shocked





В България който плаща той поръчва музиката, защото има кой да угажда за пари. В Англия или Америка на пример и пари да им даваш по желание няма да те резнат  Laughing

# 68
  • Мнения: 5
Здравейте, тумбачета  wavey!

Данили добре дошла, хубаво тумбаче си оформила и като гледам снимките във фейса, било му е мнооооооого добре в морето  Laughing пу, пу.

Чета от известно време дискусията за раждането. Честно казано мен ме е мноооооооооооого страх от естественото раждане, майка ми ме  е родила доста трудно и двамата с брат ми сме се родили с леко продълговати глави  Confused и често ми е разказвала за моето раждане, което може би е грешка от нейна страна, но както и да е. Аз обаче така или иначе ще съм секцио след двете лапароскопии и срастванията, които се получават в последствие, та въобще няма да го мисля повече. Като дойде декември ще стегна багажа та в Шейново, да режат, да правят каквото е за правене, само бебка да е жива и здрава и всичко да мине спокойно и гладко, а аз съм сигурна, че ще се оправя бързо, ако всичко мине гладко, няма да се оставя  Grinning. Така че и ние и бебоците да сме живи и здрави, пък ще родим, кой както може - секцио, естествено, със, без упойки  Grinning Както казва мама, тоя свят дето ходи по земята е излязъл от ду.е, не от гърне  Grinning Grinning  Grinning

За ФМ, за да се видят вътрешните органчета на бебока си трябва 2D, а 3 и 4D e само за кеф на мама и на тати, на 4D си се вижда бебенцето като бебенце, иначе с 2D си се виждат сърчице, бъбречета, костички и т.н. Така го правиха и на мен, когато оглеждаха органчетата беше на 2D, а после на края включиха и 4D само за фото.

Виждам, че се зачеква леко темичка за ритничетата. Моята бебка си рита доста и често и силно. Явно ще е подвижна като таткото. На мен пък ми е много хубаво така. Днес реших да й попея даже, да видя дали наистина вече чува гласа ми както пише по сайтовете. Не мога да определя точно резултата от изследването  Joy Joy Joy, но наистина си комуникирахме, тя с ритници аз с песни, може да изперквам вече и да си въобразявам, ама беше ЯКО.

Ами това е за сега от нас, хайде чао и до скоро  smile3525

# 69
  • Мнения: 564
Nikolinko, plams и всички майки, който се шашкат от това, колко често усещат своите бебчета. Четох в една книга следния „трик”, за да усетиш бебчето по-добре: вечер преди лягане изпиваш чаша топло мляко например, лягаш в леглото по гръб, отпускаш се напълно и се наслаждаваш на поритванията на бебето . Вечер бебчетата са по-активни, но да не забравяме, че те си имат собствен режим, който може и да не съвпада с нашия. През този втори триместър е възможно не всеки ден да усещаме бебетата, което не означава, че те не мърдат в корема, може майката да е прекалено заета, да бърза насам – натам и бебето да се е унесло и да спинка или просто този ден да не е толкова активно. Не се притеснявайте, всичко с бебчетата ви е наред. Тревожно е вече през третия триместър ако ден, два, три не усещаме бебето. Тогава също се препоръчва да легнем, да си починем и да се опитаме да регистрираме колко ритничета получаваме за 1 час. Ако не усетим нито едно, да пием чаша топло мляко, пак да се отпуснем и да се опитаме да усетим бебчето и ако и тогава не стане да се консултираме с лекар за наше успокоение.
И все пак някой бебчета са по-активни от други, както и никоя бременност не е същата като на някоя друга майка, така че не се тормозете излишно, а си контактувайте с бебето и му се радвайте, то усеща.

# 70
  • Мнения: 423
Момичета аз нали си нямам работа и чета разни измислици.
„Ако на конец се закачи игла или халка и се провеси на корема ти (дясната ти ръка) и извършва въртеливи движения, ще бъде момиче. Ако движенията са като махало ще бъде момче”.
искате ли да видим до колко е верен този метод. Напълно ми е известно че вероятоста е 50-50, но нека се позабавляваме.
на мене ми се върти в кръг хълката.
Имам един пък казано "момче", на последния преглед се скри.

# 71
  • Мнения: 34
Някой може ли да ми каже кой отговаря за първата страничка където сме написани с бебчетата,
моля да ми пише на лични

# 72
  • Мнения: 5
Момичета аз нали си нямам работа и чета разни измислици.
„Ако на конец се закачи игла или халка и се провеси на корема ти (дясната ти ръка) и извършва въртеливи движения, ще бъде момиче. Ако движенията са като махало ще бъде момче”.
искате ли да видим до колко е верен този метод. Напълно ми е известно че вероятоста е 50-50, но нека се позабавляваме.
на мене ми се върти в кръг хълката.
Имам един пък казано "момче", на последния преглед се скри.

Ааа да  Grinning, това една позната ми го прави, когато бях още в третия месец и халката се завъртя в кръг, т.е. момиче и в крайна сметка се оказа наистина момиче и после го направи и втори път и нищо не се завъртя, халката си остана право надуло и това значело, че ще съм имала съмо едно детенце, аз по принцип не вярвам в тия глупости, малко като викането на дама пика когато бяхме малки  Joy Joy Joy Ама хей така, за забавление.

# 73
  • София
  • Мнения: 701
Здравейте, момичета.

На мен темата с ритничетата на бебето ми беше болна до съвсем скоро. Аз усетих бебо чак 21-22 седмица. Четях ви коментарите тук, как си усещате бебетата още в 16-18г.с. и всичко ми се свивавше - чудех се защо съм различна
Когато бях при Марков преди 3 седмици той обясни "неусещането" с предната плацента. И беше прав - след седмица усетих нещо като бълбукане в корема ми. Чаках така обстойно описваното "пърхане на пеперуди", но нищо подобно не се случи -  hahaha направо си усещам нещо като пукане на мехурчета. Ама нали сме мъже - няма да се занимаваме с някакви си пеперуди  hahaha  hahaha
Аз в никакъв случай не смятам че съм едричка, пълничка или нещо от сорта - преди да забраменея бях 59кг, на 166см височина - съвсем нормално изглеждах. Така че усещането или неусещането на бебето е съвкупност от много фактори.
Сега усещам бебо предимно вечер, когато легна по гръб. Надявам се, че не си въобразявам и че червата ми не са станали прекалено активни и не са се качили високо в корема ми
А за диск от 4Д - и нас не ни огря. Марков рече и отсече, че бебето било в кофти поза и нямало да стане нищо. Аз и не настоявах - все пак нашия човек си бееше качил краката на главата и вероятно докторът беше прав.

# 74
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Момичета,и аз се осмелих да кача снимка във фейсбука,не съм опитнс там,но смятам че се справих.
Как ми намирате корема?  Rolling Eyes  Embarassed
А аз още от 17 седмица усещам бебчето абсолютно всеки ден,почти целодневно,дори се чудя кога ли спи,не мирясва.
Пък какво ли ще е като започне още малко сериозно да сритва  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт