Обучение срещу ваучери по схема “Аз мога” 3- втората вълна

  • 77 194
  • 870
  •   1
Отговори
# 855
  • Русе
  • Мнения: 7 802
Писала съм и преди по този въпрос. В нашето БТ ми казаха че няма проблем докато уча да подам за второ. Аз свършвам април ПК и вече съм си нагласила док. за КК

# 856
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Аз видях, че ме има в списъка на одобрените стотина кандидати в нашето БТ, но не съм си взела уведомлението. Служителките казаха да чакам покана по пощата или по телефон, а аз бързах за работа и нямах никакво време да се разправям!

Та въпросът ми е дали си заслужава да прозвъня школите, които съм си харесала и ако някоя от тях евентуално има курс в близките седмици, дали ще мога да взема уведомлението сравнително бързо? Или трябва да чакам някой да се сети да се обади?


И още нещо - извинявам се ако някой вече е отговорил - какво се случва, ако докато караш курса например си загубиш работата - вси пак всичко се случва?

# 857
  • Мнения: 2 804
Не език, интересувам се от оперативно счетоводство Simple Smile

Аз подавах документи миналия март и започнах курса в края на ноември. Не бързах, обаче. Счетоводството е от най-продължителните и най-скъпите курсове. Ваучерът е на стойност 1800 лв. В групата имаме и такива, които си го плащат сами. Не е проблем.

Wonder woman, важно е да си работеща към момента на получаване на ваучера и започването на курса. После няма проблем да напуснеш.

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 11:27 от Mama Svetla

# 858
  • Мнения: 786
Писала съм и преди по този въпрос. В нашето БТ ми казаха че няма проблем докато уча да подам за второ. Аз свършвам април ПК и вече съм си нагласила док. за КК
Сори, не съм изчитала цялата тема, признавам.
Другото което е, че забелязвам, че тук много потребители си избират доставчик след като си получат ваучера. А в моето БТ при получаването му през септември ми казаха, че този, който съм писала през март ли беше, той - няма мърдане.
Тъй че явно всяко БТ си чете законите както намери за добре. Остава ми аз да седна и да ги чета подробно вместо тях, но вече не ми се занимаваше след половин година чакане, та направих каквото ми казаха. Все пак за толкова време се бяха появили и други варианти, ама нейсе.

# 859
  • Мнения: 302
Писала съм и преди по този въпрос. В нашето БТ ми казаха че няма проблем докато уча да подам за второ. Аз свършвам април ПК и вече съм си нагласила док. за КК
Сори, не съм изчитала цялата тема, признавам.
Другото което е, че забелязвам, че тук много потребители си избират доставчик след като си получат ваучера. А в моето БТ при получаването му през септември ми казаха, че този, който съм писала през март ли беше, той - няма мърдане.
Тъй че явно всяко БТ си чете законите както намери за добре. Остава ми аз да седна и да ги чета подробно вместо тях, но вече не ми се занимаваше след половин година чакане, та направих каквото ми казаха. Все пак за толкова време се бяха появили и други варианти, ама нейсе.

Точно така беше -  в заявлението трябваше да посочим ДУ. После обаче, не помня къде четох, че са се изменили малко условията и дори бланката - на нея не се изисква попълване на ДУ. Сега практиката е следната - независимо какво си полълнила в заявлението, след като си получиш уведомлението, имаш 1 месец за избор на ДУ. И аз виждам, че има разлика с  тогавашните списъци с одобрени ДУ  - сега са се появили доста нови. Така че изборът става по-голям.

# 860
  • Варна
  • Мнения: 154
Писала съм и преди по този въпрос. В нашето БТ ми казаха че няма проблем докато уча да подам за второ. Аз свършвам април ПК и вече съм си нагласила док. за КК

Явно и БТ не са си чели декларацията, която изискват от кандидатите при подаване на документите.

Цитат
2. Не съм включван/а и не участвам в обучение по проекти и програми, финансирани от ОП “РЧР”, Програма  ФАР, държавния бюджет или от какъвто и да било друг публичен източник, идентично със заявеното от мен обучение по схема BG051PO001–2.1.13 “Аз мога”.

Докато не си получиш сертификата ти все още участваш в обучение по такъв проект.
Аз си взех сертификата за КК на 29.09.2010 на същия ден подадох документи за ПК в БТ ми искаха сертификата и отбелязаха на документите, че курса вече е приключил, защото все още не бяха пристигнали копията на сертификатите в БК (с което се удостоверява, че курса е приключил)

# 861
  • Мнения: 302
Писала съм и преди по този въпрос. В нашето БТ ми казаха че няма проблем докато уча да подам за второ. Аз свършвам април ПК и вече съм си нагласила док. за КК

Явно и БТ не са си чели декларацията, която изискват от кандидатите при подаване на документите.

Цитат
2. Не съм включван/а и не участвам в обучение по проекти и програми, финансирани от ОП “РЧР”, Програма  ФАР, държавния бюджет или от какъвто и да било друг публичен източник, идентично със заявеното от мен обучение по схема BG051PO001–2.1.13 “Аз мога”.

Докато не си получиш сертификата ти все още участваш в обучение по такъв проект.
Аз си взех сертификата за КК на 29.09.2010 на същия ден подадох документи за ПК в БТ ми искаха сертификата и отбелязаха на документите, че курса вече е приключил, защото все още не бяха пристигнали копията на сертификатите в БК (с което се удостоверява, че курса е приключил)

Добре, тогава да попитам за още един частен случай: Подала съм документи за КК, но все още не съм одобрена, поради липса на квоти, тоест това предстои. Мога ли да подам за ПК сега през март, ако до тогава не съм получила уведомление за КК?

# 862
  • Мнения: 786
Такааа... Днес получих официално отговор от АЗ. Ето:
"За съжаление, на този етап не можем да Ви дадем конкретен отговор, тъй като програмата още не е окончателно утвърдена.
До края на м.февруари ще имаме повече яснота. Следете публикуването й в сайта ни. Ще има конкретни указания."

Така че, да се надяваме на новости в полза на всички ни, т.е. да отпадне изискването да си занесеш първия сертификат, за което е писала vili_d  Praynig

# 863
  • Мнения: 0
Здравейте,
Аз днес обиколих София 2 пъти...  Crossing Arms Както и да е...Взех си уведомлението от БТ Младост, ходих до ЕС България, подписахме договора, върнах се до БТ Младост да оставя попъленото  уведомление, дадоха ми ваучера на момента, после го върнах и него отново до ЕС България  ooooh! Започвам курса на 22.02.  Laughing Супер доволна съм!!! Осигуряват ми и 3-те нива немски език. Надявам се всичко да върви добре с курса Simple Smile
Разбрах защо не вдигат телефоните - просто наистина нямат време - зарити са да обработват информацията на всички подали документи. А и по принцип ако се свържете не давали такава информация по телефон.Да спомена, че мен не са ме уведомявали нито с обаждане, нито с каквото и да е да отида да си получа уведомлението. Сама на своя глава отидох да проверя!
Желая успех на всички ви  Simple Smile

# 864
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Данито, честито!  Hug Мисля, че ще останеш доволна от немския  Peace. Ти кой номер си, че да си сверя часовника?

Я кажете, до кой етап може да се откаже кандидат за ваучер? И как стои въпросът със смяната на език?

# 865
  • Мнения: 175
Данито, честито!  Hug Мисля, че ще останеш доволна от немския  Peace. Ти кой номер си, че да си сверя часовника?

Я кажете, до кой етап може да се откаже кандидат за ваучер? И как стои въпросът със смяната на език?
Горис в Младост са стигнали до номера над 500. За отказването от ваучера, ами преди да го жземеш трябва да се откажеш, надявам се да не ти се налага PeaceА относно смяната на езика и мен ми е интересно newsm78 Четох, че става но с много мъки. Трябва да се говори с хората от бюрото по труда да сменят езика на уведомлението

danito_25 честито, дано да си доволна от курса и след няколко месеца да ни шпрехаш ха немски Hug

# 866
  • Мнения: 71
Дами ,

Позволих си да отворя нова тема, тази стана ужасно дълга!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564197.new#new

Моля ако се сетите нещо, което е полезно да прехвърлим като информация да ми кажете, за да си редактирам поста! Simple Smile

# 867
  • Мнения: 175
Дами ,

Позволих си да отворя нова тема, тази стана ужасно дълга!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564197.new#new

Моля ако се сетите нещо, което е полезно да прехвърлим като информация да ми кажете, за да си редактирам поста! Simple Smile

ваничка добре, че си ти да се сетиш Peaceние тук можехме и до стотна страничка да си пишем Joy Hug

# 868
  • Мнения: 520
Здр. имате ли инфо дали скоро ще могат да се подават заявления по програмата- интересувам се от декември 2010 г и все си чакам да я пуснат???????

# 869
  • Мнения: 302
Здр. имате ли инфо дали скоро ще могат да се подават заявления по програмата- интересувам се от декември 2010 г и все си чакам да я пуснат???????

Дани, това е новата тема. Отговорът на въпроса ти е вътре:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564197.new#new

Общи условия

Активация на акаунт