Отговори
# 690
  • Мнения: 2 222
Danielkka, давам ти го веднага, ама след първата нощ сама ще го върнеш. Mr. Green Друго са си момиченцата, нямат такива мощни гласове за реване.  Party

# 691
  • в мечтите си
  • Мнения: 123


А да ви попитам от кога се пие витамин Д за зарастването на фонтанелата?

След навършване на 1 месец  Peace

# 692
  • Мнения: 343
alexa-smile колко често кърмиш бебчо и през ноща при теб ли е? Десет грама изобщо не е малко! Ако през ноща обаче сте разделени с бебчо е важно да се изцеждаш за да стимулираш по-бързото слизане на кърмата. Храненето не оказва почти никакво влияние, основното е честата стимулация с кърмене или изцеждане, поне осем пъти на ден кърмене или изцеждане. Ако цедиш и от двете гърди, като това е нужно само докато евентуално сте разделени и не сте постоянно заедно с бебчо.
  За разранените зърна обикновенно проблема е в неправилна захапка и е важно това да се коригира, ако проблема остане мехлемчетата не могат да помогнат достатъчно. Ето и една стати - Предпазване и справяне с разранени зърна . В нея има описание как да се постави правилно бебенцето на гърда.

Тази вечер ще ни е първата заедно. Едва днес ми го дадоха, защото е роден със секцио. Въпреки това, вчера като ме раздвижиха и аз веднага отидох в интензивния и го сложих на гърда, за да засуче. И от тогава до сега правя непрекъснати опити. Днес се хранихме в 14:30, после в 16:30, 17:30, 18:30 и в 20:00ч. - резултата е - разранени са ми и двете зърна и в момента детския лекар каза да не му давам от едната, която има струпейче кръв. Мисля, че правилно го слагам на гърда и правилно суче, защото всеки път има акушерка край нас или лекар и винаги много се радват и ни окуражават. Казват, че правилно се кърмим.  Embarassed
За тази вечер ми предложиха да дам в 12 АМ, за да може бебо да е спокоен вечерта.. а и малко да ми починат гърдите.

# 693
  • Мнения: 1 427
Мами пак съм аз  Cry Вдигнах температура 37,5 и ме тревожи,защото си мисля,че е от шевовете след раждането.От вчера ме болят зверски и едва се движа,а трябва да отминават с времето не обратно.Дали да отида до болницата или е нормално да ми се покачи Т заради това,че мястото е рязано?  smile3518
непременно отиди да те прегледат ! ако вдигнеш над 39 звъни на БП - за родилки се отзовават веднага.

# 694
  • Мнения: 11
Честито на anince, Nekva si, dani4ka3, Teddy84 и wine bouquet! Да са ви живи и здрави дечицата, момичета! ... Еей, че много нови бебчета  Simple Smile!

sweet_maniche, Честит рожден ден на патерици   bouquet! Желая ти много здраве, щастие и късмет, и много, много радост с малкото човече!

fata_morgana, Лансинох наистина не е нужно да се отмива, това е чист ланолин. Аз имам, но почти не съм го ползвала. Не са ми се разранявали зърната, защото все още кърмя със силиконовия протектор.

bless_girl, понеже каза, че изцеждаш гърдата, от която си кърмила - нека и Aila да си каже мнението, но аз знам, че това не е нужно, а може да доведе и до свръхлактация. До колкото знам, ако се налага цедене (за запасяване с кърма примерно), то като се кърми от едната, цеденето трябва да бъде от другата. Но пак казвам, не съм аз консултант по кърмене, това съм чела.
nat003, виждам, че и ти питаш за същото - дано Aila отговори.

*Мирка*, като е топло, нормално е да го обличаш с къси ръкавчета и да е с голи краченца. И при нас до скоро беше доста топло, и аз така я обличах. И като се видехме по скайпа с майка ми или свекърва ми, и двете "Ама не й ли е студено, поне чорапки да й сложиш?" Laughing. А то една жега... Аз така съм чела - както ти се чувстваш, така и детето да обличаш. С изключение на първите дни, когато температурата им още не е регулирана. И също, когато заспят естествено - нали се отпускат, та една лека пеленка е достатъчна. Дори и сега като е със сополки Дара, не ми се ще да я навличам - нито ще помогне да й мине, само ще я претопля.

NKl, не мисля, че е от дългите разходки повръщането. Ние се разхождаме от първия ден след изписването - всеки ден по час-два. Дара до сега не ми беше повръщала, но пък вчера го направи веднъж, а днес повърна два пъти. Вече се наяжда доста по-бързо, може и от това да е при нея, не знам.

vany666, според мен температурата ти е от слизането на кърмата, но нека наистина те види лекар все пак.

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 1 367
Добро утро, моята бебка се нахрани в 5.30 след почти 8 часова пауза  Shocked и сега спинка сладко, нас също ни почнаха коликите и се превива милата, но с гушкане ги облекчаваме поне мъничко.
Честито на anince, Nekva si, dani4ka3, Teddy84 и wine, много щастливи мигове заедно и най-вече здрави децича!  bouquet
Дано не ми се разсърди, че пускам новината аз, но знам че  мама Giada на 15.09  е родила  принцеса! Нека да ви носи много радост, щастие, да бъде здрава и с много много късмет!  bouquet  bouquet  bouquet

# 696
  • Мнения: 177
Честито наanince, Nekva si, dani4ka3, Teddy84,wine и Giada,да са ви живи и здрави бебчовците!!!

Роси,и моята снощи яде в 9,а стана чак в 5 да яде пак.Аз от 3 започнах да се въртя уж да я храня,ама...

NKl,и Ивайла вчера на едното хранене повърна,ама направо на фонтан.Лекарката идва след това,каза да не се притеснявам.

# 697
  • Мнения: 21
Момичета здравейте,  Hug
Честито на новите мами, да си отгледат здрави и щастливи дечица.
Аз отново имам питане: с какво къпете бебетата си? Ползвате ли някакви шампоани, душ гелове и подобни и ако да какви?
Задавам този въпрос, защото досега миех само дупето на Матея със сапун и във водата слагах по 2 капачки неизмиващо се олио на Мустела, заради много сухата й кожичка.
Обаче от снощи забелязвам, че има много ситни пъпчици по главичката и вратлето и ми се иска поне веднъж в седмицата да я измивам цялата с нещо.
Ще чакам помощта ви, винаги сте ми от полза. Благодаря.
Искаше се ми се да разкажа за моето раждане, писах, писах и накрая като исках да го публикувам целия текст изчезна и нямах нерви наново да го пиша. Скоро като имам малко време ще напиша и аз моята история.
Приятен и усмихнат ден и мноооого  Heart Eyes на всички бебоци.

# 698
  • Мнения: 33
Това повръщане при нас не отминава. Много ме притеснява така. След двата фонтана вчера, на късното ядене пак повърна,но по-малко и тази сутрин и след двете хранения пак, но по съвсем малко. Не знам защо така става, утре отиваме при лекаря. Ох, така съжалявам, че вчера го оставих малкия на свекървата за през деня,защото имах интересна лекция при Лозанов и реших да отида. Повече никога никога няма да си оставя детето. Идва ми да се  #2gunfire Знам ли какво е ставало, тя - жената едва ли нарочно нещо е направила, но аз си оставих здраво и неповръщащо бебе, а сега... Може пък и от дозата да е. Дали не му давам прекалено много - по 80 мл на хранене, като през нощта има по-дълга почивка? Много ли е това за кърма и за бебе на 2 седмици и 3 дни?

# 699
  • София
  • Мнения: 308
Честити сладки беборанки на wine, dani4ka3, Teddy84 и Giada!!! Да растат здрави и щастливи малките принцеси и да се радват на безгрижно детство!!!   bouquet  bouquet  bouquet


Gergan_ka, тези пъпчици са нещо нормално, не са от хигиената и къпането. Появяват се през първия месец, когато бебетата се изчистват от хормоните на майката през бременността. Нарича се още бебешко акне. Не е нужно да ги мажеш с нещо, ще си минат сами. Може само да почистваш лицето с преварена вода и тампонче по няколко пъти на ден. На Ивана й избиха около 30 ден и точно за погачата беше пъпчасала като пуберче. Минаха за 2 седмици. А относно козметиката за къпане, ако искаш може да се вземеш измиващия крем на Мустела от същата серия за суха и атопична кожа - МУСТЕЛА - Stelatopia Clean Cream - почистващ крем
А тук може да видиш какви други душ-гелчета имат Мустела - Гелове за в … 1;ш MUSTELA

Снощи за пръв път изкъпахме Никола във ваничката. Определено му хареса топлата водичка, но беше много гладен и едва изчака да му направя видеозаснемането и фотосесията. И както се беше поотпушило нослето, от къпането или от друго, пак протече. И цяла нощ отново се мъчихме с кърменето. Вече ми се губи колко пъти се кърмихме. Добре, че спи до мен, та само от време на време сменям гърдите. И като гледам май креватчето му ще си остане неизползвано.

# 700
  • Мнения: 2 282
Здравейте всички!
Нямам време да наваксам с четенето, а бързичко искам да ви питам нещо.
Първо да се похваля, че нашата мома се роди на 15 септември през нощта в ТК. Казва се Николета. Всичко при нас се развива добре, като изключим неопитността ни - все пак първо бебче.... Но за това друг път, сигурно повечето въпроси сте ги засегнали тук, първо ще почета, и после ще почна с оплакванията и питанките  Wink

Имам обаче спешен въпрос - през нощта като се прибрахме от болницата, т.е. вчера, ме втресе. Нямах температура, но ми беше адски студено и треперех. Това продължи 5-10 минути, а после отшумя. Като накърмих Николетка, вече ми беше отминало, но не знам има ли връзка. Можете ли да помогнете с информация по въпроса? Може би AILA ще се включи с коментар, ако е свързано с кърменето? Да се консултирам ли с лекар, и с какъв?

Мерси предварително!

# 701
  • Мнения: 1 427
Giada , не мисля че е нещо притеснително. Аз докато бях в болницата на 2-3 пъти ми се случваше така - ставам посред нощ да кърмя /бебетата бяха при нас почти денонощно/ и от рязкото ставане ли, какво  newsm78 но изведнъж ми ставаше адски студено. Гледах и "комшийката " по легло като си слагаше жилетка, явно е нещо обичайно за родилки.

Честито бебче!

# 702
  • Мнения: 343
Здравейте, мами! Влизам набързо само да се оплача...Тази вечер голям зор видяхме с малката  Cry . Милата ми не спря да реве, а и аз с нея. Слагам я на гърдата да се поуспокои малко, но тя сукне малко и пак заплаче. Всичко май беше заради нейното пъпче. Снощи най-накрая падна. Преди 2-3 дена като я видя педиатъра каза, че имала лека пъпна херния, не е опасно, а само лек козметичен дефект и да слагаме лепенки. Вероятно снощи заради това се дра като заколена с часове - заради пъпчето. И сега толкова ми е притеснено, не знам как да помогна на душицата ми, защото я виждам, че пак е нервна. Поне сега заспа.
Даже снощи от кърмене на час (мислех, че не се наяжда) взех да се чудя дали кърмата не й стига,но едва ли, потичам като река  Mr. Green .
Ох, дано не се повтаря вече тази кошмарна нощ. С баща й се видяхме в чудо  Sad .

# 703
  • София
  • Мнения: 1 193
Giada , и мен ме е втрисало по този начин на два пъти.Обясниха ми ,че било "кърмаческа треска" от слизането на кърмата.

Gergan_ka ,както ти е обяснила Е.Л ,пъпчиците са абсолютно нормални.Другата причина от която мгат да се появят е претопляне.

Люляк ,и ние се кърмим още с протектор ,но от време на време я пробвам да суче и без протектори.Преди се справяше ,но напоследък не и се отдава много добре.При вас как е?

Имам едно питане към Aila:Пъво малко предистория- по рано тази седмица бях вдигнала температура.Мисля също ,че карахме и криза на разтежа ,тъй като през последните няколко дни Йоана по цял ден ми висеше по гърдите.Това беше до вчера.
Вчера по обед бях излезнала без малката ,когато се прибрах гърдите ми вече бяха доста натежели и докато забърсвах с кърпичка дясната напипах малка бучка под ореолата.Накърмих Йоана от тази гърда и бучката изчезна ,но имах чувствот ,че не се отпусна достатъчно и след кърменето усещах бодежи и болка в нея.Вечерта продължих да я кърмя първо от тази гърда , но продължавам да чувствам по-голяма тежест в нея.Въпросът ми е дали правилно действам или да предприема и други мерки и какви ?
П.П. Ако има значение ,кърмим се доста продължително по принцип и често малката повръща и после пак суче.

# 704
  • Мнения: 2 222
Gergan_ka, ние къпем бебето с душ гела на А-Дерма, който минава за много хубав, дано е така  Simple Smile И Дани се беше опъпчил предимно по лицето, но вече му преминава. Наистина всички бебета пъпчасват през първия месец, нормално е.

gerito85, понякога бебетата си реват и с месеци, дано при вас не е така  Peace С първия ми син нямахме и 1 нощ да сме се наспали през първите 6 месеца. Направо ходехме като зомбита през деня. После пък го хванаха болки от никнене на горните зъбки и хайде пак никакво спане. Та сега както и да реве Дани, сещам се за батко му и веднага се успокоявам, че не е чак така. Grinning

Вчера бяхме на разходка с децата и изпих едно кафе и една кола. Е, точно след тях нямахме цяла нощ никакви проблеми, как стана, не знам Crazy Нали уж от кофеина се разсънвали и превъзбуждали, а аз все едно приспивателно му бях дала.

Общи условия

Активация на акаунт