Детоксикацията на д-р Михайлов-ТЕМА№4

  • 48 207
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 639
Дзак.
Чуден ден се заформя , толкова е слънчево.
Пих сулфат, вчера не, но днес вече очаквам големия ефект от него.  Mr. Green
Установих, че топла вода много  по-лесно и бързо пия и мисля тя да ми е основната днес, освен фреша.

# 706
  • Мнения: 245
Хм,пък при нас е толкова мрачно Sad ,в унисон с настроението ми  Laughing !Тази сутрин имах супер гадно главоболие и учудващо го туширах с ментат,но на сироп-за деца и половин чаша кафе със сока на половин лимон.Не знам ,дали от сладкия сироп на ментатчето, или от билките в него,но главоболието ми изчезна.Според мен главоболието се дължи на дехидратацията,която се получава от английската сол и липсата на сол в менюто и донякъде на ниската кръвна захар-все пак си гладуваме  Laughing.
Относно изтръпването на зъбите от плодовите киселини в цитрусите -има и друг трик-фреша се пие със сламка,така попада директно в гърлото,без да има досег със зъбите.
Това е за сега от нас!Лек ден ви желая!

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 252
Хайде, момичета, да се отчета и аз! Дотук добре, пийвам си фреша, кафенцето. Издържах 2 дни, днес е най-важния, пък утре захранване!

И аз искам да благодаря на д-р Михайлов за включването!  Hug На мен ми подейства много мотивиращо!

# 708
  • Мнения: 0
Здравейте на всички !Да се отчета и аз-като за първи път не мислех ,че ще мога да издържа,но на пук на глада -чувствам се добре. Испих си англ. сол,фреша и кафето ,а сега съм на чай,само че междувременно изядох 1 портокал  Blush Ще се помъча това да е за деня дано устискам.Успех на всички   Hug Hug

# 709
  • София
  • Мнения: 423
Да ви питам, как още в 15 часа сте приключили със фреша  newsm78 Не го ли пиете през целия ден, до 20 часа. Аз пия през час по голяма чаша фреш 50х50 с вода и след половин час чаша димяща вода. Ако до обяд рпиключа със соковете ще вия от глад привечер, пък камо ли да заспя  Rolling Eyes И друго се сетих, обложен ли ви е езика? Моя е целия бял.

# 710
  • Мнения: 0
имам питане Simple Smile- за грейпфрутовия вариат е казано- 5 белтъка ,5 грейпфрута за деня....да, ама станах късно и започнах от 12 редуването и така ми се получават по 4- да спра на 4 или да продължа до 9 вечерта?

# 711
  • TX
  • Мнения: 591
имам питане Simple Smile- за грейпфрутовия вариат е казано- 5 белтъка ,5 грейпфрута за деня....да, ама станах късно и започнах от 12 редуването и така ми се получават по 4- да спра на 4 или да продължа до 9 вечерта?
[/quote}
не е жеЛатеЛно да се хРаниш сЛед осеМ вЧеРта, пък този ваРиант зъРжи сито не вяРваМ да изпитваш гЛад, ако е така пий Чай с ЛМон и РъжиЧка Мед и гЛада ще се изпаРи и с теЧностите ще си ок

# 712
  • Мнения: 418
такъв страхотен фамилен обед изпуснах-още ми е жал за самата мен Crossing Arms
е, не остана много

# 713
  • Мнения: 0

Здравейте мами !
За първи път правя детоксикация и мога да кажа , че досега издържах благодарение на моята приятелка , която прави вече 10 детокса и вече на два пъти ме разобеждава да не се откажа. Неочаквано за мен издържам трети ден без храна . Не чувствам дори глад ,но съм много пощелива и с това ми е по - трудно да се преборя . Не съм много наясно със захранването? Ще съм ви благодарна ако споделите как се захранвате ? Все пак правилното захранване е от голямо значение за да не си развалим стомасите пък и да не възвърнем загубените килограми . Аз досега съм -2кг, но се надявам , че утре сутринта кантара ще ме зарадва с още един кг. по-малко . УСПЕХ на всички упорити мами .

# 714
  • Мнения: 418
copy от 1-ва стр
Захранване
Закуска - 2-3 кивита или 1-2 ябълки, или 1-2 портокала. Към 10 часа - 2-3 с.л. овесени ядки с малко стафиди (стафидите не са задължителни) се заливат с топла вода 50-60 градуса. След 15-30 минути са готови за консумация.
Обяд (по-въглехидратен) - картофи соте, картофена салата с лук, варен ориз, задушени зеленчуци, салата от зеле и моркови. Ястията могат да се гарнират с маслини.
Вечеря (по-белтъчна) - салата със сирене или извара, счукан чесън и зехтин, отново картофи, ориз. Месо не се разрешава.
На петия ден следва обичайно хранене.

# 715
  • Мнения: 1 639
И друго се сетих, обложен ли ви е езика? Моя е целия бял.
И моят.
Днес по-слаба активност. Неделя, разбираемо.

# 716
  • Мнения: 0
Благодаря на perqola за стговора но картофената салата може ли да се подправи със сол , оцет и олио и по колко ?

# 717
  • Мнения: 418
в тон с идеята за прочистване ти предлагам за замениш оцета с лимонов сок, олиото със зехнин/ако не можеш да го прескочиш/, а натриевата сол..хм - с повече зелени подправки-копър, магданоз, босилек, защото :
"Независимо че се нуждаем от минимални дневни количества сол, повечето хора страдаме от липсата й, въпреки ,че сме пренаситени с натриев хлорид. Организмът ни разпознава обикновената трапезна сол като една агресивна клетъчна отрова, поради което иска да я изхвърли възможно най-бързо. Това причинява непрекъснато претоварване на отделителната система. Организмът ни получава повече сол отколкото може да изхвърли. Тялото се опитва да изолира излишното количество сол. В този процес водните молекули обграждат натриевия хлорид, за да го неутрализират като го разделят на натрий и хлорид. За да се осъществи това, се отнема водата от нашите клетки. Тялото ни жертва перфектно структурираната клетъчна вода, за да неутрализира натриевия хлорид. Така дехидратирани нашите клетки умират. Ако съдържанието на натриев хлорид е все още високо, започва процес на образуване на кристали. Организмът използва наличните животински протеини, които не могат да бъдат разградени и също нямат стойност, за производството на пикочна киселина, която се свързва с натриевия хлорид и образува нови кристали. Тези кристали се отлагат направо в костите и ставите. Те стават причина за появата на артрит, подагра, камъни в бъбреците и жлъчката. "

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 20:16 от pergola

# 718
  • Мнения: 0
Леле, момичета, такъв глад ме гони.......НО, горда съм изключително от себе си, че издържах. По принцип съм свикнала горе-долу да се лишавам и ограничавам, ама такава инвазия не ми се беше случвала. Целия ден времето е ужасно, студено е, глад ме гони, изобщо-депресия  Twisted Evil Нямам търпение да си легна и по-бързо да дойде утре да хапна нещо. Иначе, дупето ми и корема като че ли са ми се поприбрали, може и да си внушавам Rolling Eyes Имам въпросче-следващите детокси(имам предвид след първия)по-лесно ли се преживяват?Смисъл, че може би организма привиква по някакъв начин? Навита съм да направя още един другия месец, обаче тоя глад......

# 719
  • Мнения: 418
мен пък ме гони мисълта за всичко, което имам в хладилника /затова и седя пред компа Twisted Evil/
мисля, че ако до другия детокс спазваш съветите от стр.1, вкл.разтоварващия ден, закуска с плодове, запълване на стомаха с чай или фреш, вместо с кракери, нещата ще си дойдат на мястото.
лошото е, че след следващия детокс почва голямото коледно+  плюскане /поне в нашия род е така/ и оттам нататък всеки остава насаме с волята си Mr. Green
аз зимата се старая по-скоро да поддържам, т.е. да не качвам кг, свалането ще го почвам напролет.

Общи условия

Активация на акаунт