Ирак днес се радва на новата вест, отваря вратите на дом номер ШЕСТ !

  • 25 489
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 171
То за приказване ли е да го приказваме... аз лично мога съвсем отговорно да кажа, че на мен средното ми образование беше на изключително високо ниво, но съм имаше такива, на които не им се учи и изкласиха как да е.

Дядо хаджия, добре завърнал се !!! Чакаме разкази от теб.

# 31
  • Мнения: 0
Вярно си е - не е за приказване. Наистина е много трудно с родители, които не искат да разберат, че са сбъркали в нещо... като се замислите, обаче хората не си признават много охотно грешките, а тези в родителството, още по-малко. Аз не съм имала кой знае какви проблеми с учители и лекари и дано и занапред нямам. Моите деца не бяха често боледуващи, но като дойдохме в България изкараха много тежко първата зима, но за мое щастие имаха и все още имат, макар рядко да се налага да я посещаваме, много свястна лекарка   bouquet на която съм много благодарна. Била съм свидетел на разни вманиачени родители и все ме е страх да не стана и аз същата.  Mr. Green

Уго, не знам в кое училище какъв случай има, но от наблюдения върху децата на семейни приятели, учещи в арабски училища си направих някои изводи. Едното семейство е с три деца в ливанското училище и с три братовчедчета там. Абсолютно всички имат частни учители, за да могат да са реално в час с материала, а определено са ученолюбиви и умни деца. За иракското училище няма какво да кажа, то от доста години е фабрика за получаване на легални и признаващи се дипломи... по-добре да не обяснявам защо, кога и как... сърцето ме боли за това училище. Палестинското училище сега е минало на българска система и имат едни странни арабски класове, а и с изненада разбрах, че например са взели учител, който скоро съвсем се беше компрометирал в едно друго арабско училище. Сирийското училище може и наистина да е било добро, но който си взе детето оттам го прати в българско училище - поне тези, които можеха да изкласят и знаеха езика. Общо взето, обаче това училище го запомних покрай скандалите свързани с него една-две години преди да затвори и ми беше мъчно, че така се разсипва нещо толкова хубаво, но човешката алчност е безгранична. Та накрая какво се оказа, поне за мен не се намери достатъчно добро арабско училище, иначе със сигурност щях да пусна децата си да учат там. Може и да не съм права, но предпочетох да заложа на сигурно, а не някой да се окраде и ояде и децата ми да останат по средата на нищото.

# 32
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
кхъ, кхъ...Извинете, но защо никой нищо не казва? Къде сте? Какво правите, ако не е тайна?

Хадил - прибрали се нашето момче, накопал ли се е, прави ли планове за догодина? Ще драсне ли някой ред на скромната ни група?

Аз съм добре, работя на пълни обороти, прибирам се уморена и освен служебни задачи и домашни задължения друго няма. Палим печката, гушкам котаците, ровя се за инфо по моите си репродуктивни проблеми. Открих, че има много добри клиники в Турция, с висока успеваемост и цени не много по-високи от тукашните. Във фейса пуснах и една статия за клиника с нова технология за опериране на ракови образувания. Много съм впечатлена. Онзи ден още едно момиче се похвали, че си е дошло бременно от Истанбул, а тук не са им давали никакви надежди, направо са ги пратили да си осиновяват... Турските екипи много тактично разяснявали, че някой лекарства и технологии на бълг. лекари са меко казано остарели и не се използват вече по света....Охххх...голяма мъка...Фонда за безплатните опити няма пари и много клиники връщат пациентки. Стаменов, при който съм, не е спрял работа, но значително е забавил темпото и сме се натрупали толкова много пациентки, че няма часове и .... Времето тече и е мой враг, защото миналата година измъдриха една наредба №28, според която жена навършила 43г няма право да прави опити със собствени яйцеклетки, ако и да има такива... Да не ви занимавам, де... исках да споделя, че съм адски притеснена и инфото за Турция ми дава светлинка в тунела и възможен изход от блатото наречено бг здравеопазване.

Последна редакция: вт, 12 окт 2010, 19:26 от ИКСИ

# 33
  • Мнения: 2 171
ИКСИ, дано намерите най-прекия и верен път към успеха Hug. Абстрахирай се от мисълта, че времето те притиска, защото силата на подсъзнанието е огромна и всички страхове се отразяват негативно върху нас. Бъди позитивна и вярвай в успеха Peace
Добре че се разписа, да размърдаш малко темата Simple Smile. Голямо затишие е тук, никой не иска да пише. Хайде, споделете кой как е, какво му се случва, разкажете нещо Hug. Дори и Делта ни забрави и вече никакви кафета и закусчици не пуска тук Crossing Arms
Аз нямам с какво да се похваля, в малко кофти период съм. Отново съм без работа, отново съм с остър синузит, като всяка есен-зима, и както всяка есен, времето ми действа депресивно Rolling Eyes
Ум, Хадил, Криси, Иман, Делфи, ваш ред е Wink

# 34
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
И аз се чудя къде се запиляхте. Hug

Ясин го чакам с нетърпение - интересно ми е какво ще разкаже.
 
При мен - ежедневие. Работа, разнообразяван с някой и друг вирус. И аз членувам в клуб "Синузит" Sad От клуб "Депресия' вече се отписах.

ИКСИ, четох те във фейса. Каквото и да кажа, ще е изтъркано, та само - пожелавам ти най-доброто Hug

Астарта  Hug И това ще мине!

# 35
  • Мнения: 323
Криси е нещо малко позатрита напоследък.Всеки ден ви чета,обаче това малкото чудовище не ме оставя на мира.Чудя се какво да и измисля като забавление,че да миряса.ДАйте ми идея с какво да занимавам дете на 1,6 месеца,игри или каквото и да е било.Изчерпа ми се фантазията,а тя е много будна.
Хадил,ЕЛи беше болна и беше на антибиотик,вирус имаше.Но настъпи един неприятен момент,спря да яде както преди.Нямахме проблем с яденето,но сега манджи хич не иска да вкуси.Караме на мляко,плодове и бисквити,дом.торта,ей такива работи.Не ми харесва това,а не знам какво да правя.Ти какво мислиш?
Какво става с археолога,чакаме новини от негова милост.
Тук при нас е кучи студ.
Гуш на всички.

# 36
  • Мнения: 323
къде се се изпокрихте всички?какво става в Бг,да няма земетръс?

# 37
# 38
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Ей, заспаФмИ на тЪз тема, тВа е #Cussing out  Че и аз същУ smile3538

ДеЙ е архИологЪ, дЪ Идва и докладва, де сЪ покри и той. Млад чиляк, заспа Rage

# 39
  • Мнения: 323
Срамота,бре,хора.Къде се изпокрихте?Археологът,давай с разкази,че ми омръзна да чакам,а като гледам не съм само аз.
Хадил,заспа ли и ти?брат ти в Бг ли е вече?

# 40
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хадил ми писа, че си мести квартирата. Брат и е в БГ. Ясин е в Москва, ша си доди, споко, няма да съ измъкне лесно той! Я виж каква тумба го чакаме, наострили сме уши и дебнем като селски котаци пред месарница!  Mr. Green Joy
Само да са живи и здрави, ний ще си почакаме, нямаме бърза работа, даже като навали снежко ще стане още по - приятно за дълги разкази, нали?!?

# 41
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Тоя снежко който идва, хич не ми е на душа rotfImao

# 42
  • Мнения: 323
Хадил пак ли нова квартира си търси,нали наскоро се беше преместила на нова?

# 43
  • Мнения: 323
САмо да попитам,да считам ли тази тема за приключила,защото явно никой не иска да пише тук.Жалко,че не издържа или издържа прекалено малко време.

# 44
  • Мнения: 171
Здравейте, аз съм ваш'та леля !
Няма да приключваме темата засега поне - за щастие на приятелите и за нещастие на душманите.
Да ви кажа с това местене се видях в чудо - преместих се май месец и сега заради брат ми пак се преместихме. Наложи се да се пренесем в по-голям апартамент, че само с хол и стая не ставаше и тримата, а и той е страшен пушач. Та накратко - преместихме се. Хубавото е, че хазаите ми са собственици и на апартамента до нас, който е с една стая по-голям, та се нанесохме там и влачихме багажа само от едната врата до другата. Този път брат ми си отнесе повече - аз нали работя по цял ден и не се прибирам, та той пренесе повечето неща.

Ясин е в Москва на курс. Има интернет, но няма време - поне така казва. Иначе ще се появи в началото на новата година.

Икси, дано ти свършат скоро неволите. Аз лично съм за правото на всяка една жена да си има дете, но от медицинска гледна точка и аз съм малко резервирана спрямо използването на собствени яйцеклетки над една определена възраст. Последните два месеца в клиниката по генетика се нагледах на чудеса от лекарска некомпетентност, от родителско невежество и за огромно съжаление на много малформативни синдроми или различни генетични увреди при ин витро деца... то все си е зле да се случи подобен тип патология, но да е ин витро и така да се случи е още по-голям кошмар.

Та какво друго да ви кажа... все се каня да седна и да снимам разни неща, които брат ми донесе от Багдад, ама да видим кога ще ми остане време, че с цялата работа, учене и хвърчене напред-назад, вече не знам кога се прибирам и кога излизам.

Благодаря на всички, които се интересуваха и извинявайте за дългото мълчание, а на тези, които злорадстваха - не съм умряла не се радвайте.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт