За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 21

  • 41 842
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 615
Жаве, има значение и лабораторията, в която са правени изследванията. Понякога има отклонения от общоприетите, но това не значи, че човекът има проблем. Не без нищо на изследванията пише, че не са диагноза.

Деца:
Левкоцити: G/L
< 24 ч. 9.5 - 34
1 ден - 1 седмица 5.0 - 25
1 седмица - 1 месец 5.0 - 20
1 - 3 месеци 5.5 - 18
3 месеци - 2 години 6.0 - 17
2 - 4 години 5.5 - 15
4 - 6 години 5.0 - 14
6 - 14 години 4.5 - 13
> 14 години 4.0 - 11

Eритроцити: T/L
< 1 седмоца 4.3 - 6.8
1 седмица - 1 месец 3.7 - 6.1
1 - 3 месеци 2.8 - 4.8
3 - 12 месеци 3.6 - 5.2
1 - 6 години 3.7 - 5.7
6 - 14 години 3.8 - 5.8
> 14 години
момчета: 4.5 - 6.2
момичета: 4.1 - 5.5

Хемоглобин: g/L
< 1 седмица 154 - 240
1 седмица - 1 месец 127 - 187
1 - 3 месеца 92 - 150
3 - 6 месеца 101 - 129
6 - 12 месеца 107 - 131
1 - 3 години 108 - 128
3 - 6 години 111 - 143
6 - 14 години 118 - 150
> 14 години
момчета: 140 - 180
момичета: 120 - 169

Хематокрит: l/l
< 1 седмица 0.50 - 0.70
1 седмица - 1 месец 0.42 - 0.62
1 - 3 месеци 0.30 - 0.44
3 - 12 месеци 0.35 - 0.43
1 - 6 години 0.31 - 0.43
6 - 14 години 0.33 - 0.45
> 14 години
момчета: 0.42 - 0.50
момичета: 0.36 - 0.45

MCV: fL
< 1 седмица 94 - 135
1 седмица - 1 месец 84 - 128
1 - 3 месеци 81 - 121
3 - 6 месеци 73 - 109
6 месеци - 3 години 73 - 101
3 - 6 години 72 - 88
6 - 14 години 69 - 93
> 14 години 80 - 96

MCH: pg
< 1 седмица 29 - 41
1 седмица - 1 месец 26 - 38
1 - 3 месеци 24 - 36
3 - 12 месеци 23 - 31
1 - 14 години 22 - 34
> 14 години 28 - 34

MCHC: g/L
< 1 седмица 240 - 360
1 седмица - 3 месеца 260 - 340
3 - 12 месеца 280 - 320
1 - 3 години 260 - 340
> 3 години 320 - 360

Тромбоцити: G/L
< 1 седмица 140 - 305
1 седмица - 1 месец 150 - 360
1 месец - 6 години 210 - 500
6 - 10 години 180 - 520
10 - 14 години 150 - 410
> 14 години 100 - 450

Ретикулоцити: /1000 Еритр.
< 1 седмица 10 - 46
1 седмица - 1 месец 3 - 11
1 - 3 месеца 3 - 36
3 месеца - 6 години < 28
6 - 14 години < 16
> 14 години 5 - 25

# 286
  • София
  • Мнения: 47 991
Момичета, получих току що първите кръвни изследвания на бебето и съм малко притеснена, че половината неща не са в норма. Обадих се на джипка, каза, че е нормално за бебета да не са резултатите в норма и каза, че утре на прегледа ще ги погледне.
Имате ли някаква представа за нормите при кръвна картина на бебе на 6-7 месеца? Притеснява ме СУЕ на Панченко, което е много ниско - 2 от 5/15. А също така и ниските гранулоцити - 23 от 37/92. Thinking

обикновенно на  резултатите референтните , които са посочени са за възръстни, за бебета са си отделно...остави лекаря да прецени дали са в норма, недей да гадаеш. да й ги беше прочела по телефона направо, да каже има ли изобщо за какво да се тревожиш... така и така сте се чули..

# 287
  • Мнения: 10 250
Жаве, не мога да намеря изследванията на сина ми, имам само тези от годинката..Но, общо взето, не гледай реф.стойности, както е писала Ейнджъл - за бебета има други стойности и само педиатърът може да каже дали са ок. Спокойно Hug

Момичета - лечебна Хумана в какви случаи се дава? Преди да се започне, трябва ли да се опита да се дава диетична храна (за разстройство имам предвид) или може да се дава директно?

# 288
  • София
  • Мнения: 47 991
при р-во и повръщане. може напълно да се дава направо, по-добра е от диетично хранене, колкото по-рано почнеш - по-добре.

# 289
  • Мнения: 10 250
Благодаря ти Hug

# 290
  • София
  • Мнения: 40 958
Жаве, ето една таблица http://www.calgarylabservices.com/files/LabTests/CBCReferenceValues.pdf
За бебетата е нормално да има разминаване в стойностите.
И педиатърката на Алекс не иска да коментира стойности по телефона. При моя син се бях притеснила за тромбоцитите. Набързо изчетох всичко по нет-а... Беше пред някакъв национален празник и не успях да хвана педиатърката му на смяна. Та тичахме до Правителствена. На лекарката тромбоцитите изобщо не й направиха впечатление Simple Smile Като попитах ми обясни, че е нормално. След празниците и педиатърката потвърди.

# 291
  • София
  • Мнения: 47 991
и какво им пречи по-точно??? аз като съм взимала резултати в събота или  когато не е на смяна съм чела подробно по телефона....това при болест...когато е хубаво да се реагира бързо, ако трябва, а не да се чакат 2 дни, за които всичко може да се промени.

# 292
  • Мнения: 86
Здравейте мами.Аз се включвам ако може да ми кажете какви дрешки точно обличате на бебоците през зимата , защото сега тръгвам да пазарувам дрешки на беба,за което си направих списък,но все пак да знам как да си ги съчетая т.е. какво включва един цял комплект дрешки.

# 293
  • София
  • Мнения: 47 991
памучно боди с дълъг ръкав и цяло гащеризонче, плюшенко...може и тънки пъмучни чорапи...ако проветрявам - памучна жилетчица...навън - космонавт, шапка, ръкавици.

# 294
  • Мнения: 86
Ами бодито отдолу с дълъг ръкав и крачол или без дълъг крачол.Оф сигурно е смешно ама... Embarassed Embarassed

# 295
  • Мнения: 550
Моето дете е зимно бебе и най-често ползвахме следните комбинации: боди с дълъг ръкав, чорапки, отгоре с някое гащеризонче;боди с дълъг ръкав и чорапки, а отгоре с жилетчица и ританки.  Мисля, че и на него му беше добре така. За навън ще ти трябва чувалче, а малко по-нататък и космонавтче  Peace
П.П. Ползвах боди без крачол.

# 296
  • София
  • Мнения: 47 991
боди

гащеризонче

снимките съвсем наслуки ги избрах, но в общи линии това са.

отделни витанки не съм ползвала...подариха едни такива...комплектче с жилетка...ама като го гушнех, все се отгащваха....а и изгреждаше ми смешно загащен високо.... абе не ми хареса....

за сън(нощен) или малко по-топлите дни бях взела памучни тънки гащеризончета, не плюшени...

# 297
  • Мнения: 276
Вземи си елеченца и терлички, ако е жилетчица се натрупват доста ръкавчета.
Бодитата да са от по-плътно трико, а горните дрешки - плюшени, поларени, хавлиени (по-дебелички).
Ааа, и бодитата - с предно закопчаване (по-лесни са).  Ейнджъл набързо е избрала картинките, но са точни Wink
Леко бременеене! И раждане после! Simple Smile

п.п. Жожолинка, видях че си от Казанлък, ако искаш препоръка за магазини пиши на лични!

# 298
  • Мнения: 6 833
Аз пък повече предпочитам бодита, които се обличат през главата, отколкото с предно закопчаване, че с вторите настава една борба и докато намеря всички копчета... Crazy Mr. Green А през главата, малко повече трябва да се внимава, да се разшири добре бодито при нахлузване и то вече облечено бебето.
За зимно бебе - аз така обличам : боди с дълъг ръкав, плюшени пижамки/гащеризончета, които е дала като снимка Angel_Dust и чорапки отгоре, ако са по-големи пижамките, че им се изхлузват крачетата. Моята щерка често съм я намирала с двете крачета в един крачол. Laughing

# 299
  • Мнения: 9 785
Днес отново бяхме на кожен и решихме да сменим крема за мазане след баня. Добре, обаче сега като чета листовките /два крема, които трябва да смеся/, едното е Липобаза, а другото - Локоид липокрем, това второто се оказа кортикостероид ooooh!. Е как да мажа тялото след баня с него? Освен само на пъпките. И май ще започна самолечение Close. Смених праха за пране, дрехите гледам да са само памучни, ще сменя крема, душ-гела също по моя преценка и каквото стане. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт