За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 21

  • 41 842
  • 749
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 40 958
Може би е ок м/у 60 и 90. Колкото изяде. Кърмата според мен се усвоява по-бързо, и може да иска да се храни на по-често. (Замразяваш ли кърма?)
За Аулина мисля, че няма проблем, но трябва да питаш лекар.
Когато малкия беше на месец ме оперираха от мастит. Упойката беше местна, лидокаин. След операцията ми бяха предписали Аулин. Казаха, че няма проблем да кърмя. Вече не помня, аз май само един или два Аулина бях изпила.
Преди операцията пък пих АБ.

# 271
  • Мнения: 9 767
Може би е ок м/у 60 и 90. Колкото изяде. Кърмата според мен се усвоява по-бързо, и може да иска да се храни на по-често. (Замразяваш ли кърма?)
За Аулина мисля, че няма проблем, но трябва да питаш лекар.
Когато малкия беше на месец ме оперираха от мастит. Упойката беше местна, лидокаин. След операцията ми бяха предписали Аулин. Казаха, че няма проблем да кърмя. Вече не помня, аз май само един или два Аулина бях изпила.
Преди операцията пък пих АБ.

С никой не съм се консултирала.Сама си внуших,че може да му стане нещо от Аулина.
Не замръзявам кърмата,която изцеждам.Изхвърлям я.Грешно ли е? ooooh!

# 272
  • София
  • Мнения: 47 991
аз докато кърмех ми се беше подул венец,бяха станали рани и  други екстри по венците и гърлото от него...
пиех парацетамол, жабурках елудрил, тантум и смучех ефизол, ходих на дренажи....и си го кърмех...
по принцип ако си в сФ в стоматологията имат денонощен дежурен кабинет. ако ти се случи отново нещо такова да не чакаш да минават по 3 дни, пък и ще ти кажат какво да правиш и с лекарствата и с кърменето...
на листовката на аулина пише да се консултираш с лекар при бременност и кърмене.... а докато пиеш лекарства не би трябвало да замръзяваш кърма...

# 273
  • Мнения: 10 250
Кристал, в кърмаческия форум в библиотеката има линк към сайт, в който се проверява лекарствата - доколко са съвместими с кърменето. Аулинът е с основна съставка нимезулид, който, според сайта, е със средна безопасност при кърмене и несериозни странични ефекти. Аз не бих дала кърма, докато пия лекарства, които имат дори минимален риск.
Кихането е нормално.
Повръщането - синът ми повръщаше до късни месеци, а в първите след всяко хранене. Беше на смесено хранене. Тъй като го хранех от шише винаги, гледах да бъде в почти изправена позиция докато се храни и после задължително го оригвах. Притесненията ти за повръщането в момента не ми се струват основателни, според мен е станао инцидентно, от прехранване. Ако стане системно, повръщането е винаги на фонтан и при консултациите детето очевидно не отчита качване на килограми, тогава може да се мисли рза рефлукс. При нас качването на килограми, дори над нормата, успокояваше положението и не се притеснявахме, че детето може да има проблем. Щом се храни достатъчно, за да расте, повръщането вероятно е от прехранване или просто въпрос на израстване.
Количеството мляко на хранене - на вашата възраст синът ми е изяждал средно по 90мл (минимум 70, макс. 110).

# 274
  • Мнения: 2 521
Аулина си е доста силно лекарство и никак не е безобидно.По-добре е да не кърмиш докато го пиеш.Това не е Парацетамол все пак.
А най-добре върви на зъболекар още утре сутринта.Дори и да ти изпишат антибиотик за зъба,пак ще се съобразят с кърменето и ще изпишат подходящ.
Преди две седмици и аз една вечер не спах от зъб.Съпруга ми посред нощ ми довлече чаша с ракия и каза да задържам за малко в устата и да плюя после.Обаче наистина ми помогна.Действа като упойка.Мястото където е стояла ракията стои като изтръпнало.Обаче ме успокои и заспах.Опитай.Най-добре ако имаш силен алкохол.

# 275
  • Мнения: 9 767
Аз още в петък ходих на зъболекар,но не ми постави никакво лекартво,а го остави отворен.
Болката обаче продължи Tired

# 276
  • Мнения: 2 521
Отворен ли?Че защо?На мен вече три пъти ми слага арсен.Още при първото слагане на лекарството ми изчезна болката.А зъба си боли изключително гадно-знам.Не ти ли каза да го потърсиш,да му се обадиш ако продължи болката?

# 277
  • София
  • Мнения: 47 991
Аз още в петък ходих на зъболекар,но не ми постави никакво лекартво,а го остави отворен.
Болката обаче продължи Tired

е добре де нищо ли неказаха какво да го правиш този зъб 2 дни...как ще го оставят така отворен....

# 278
  • Мнения: 9 767
Не бил за лекарство.Отвори го и каза да отида в понеделник.Гарантираше,че болката ще отшуми.

# 279
  • София
  • Мнения: 47 991
е те като не е за лекарство да го бе затворила...то се и затваря и за да не се замърсява освен вс друго....
поне нещо от типа на елудрил да ти бе дала да жабуркаш...той чисти, дизенфекцира, притъпява болка и т.н...

не знам...странно ми е

# 280
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
На мен ми се е случвало преди години така да ми оставят отворен зъба за няколко дни (ако има насъбрана гной в корените да си изтече сама след отварянето им), но при хранене трябваше да запълвам с памук зъба а и някакви хапове гълтах та не ме болеше особено. И на мен ми е странно че не са ти препоръчали нещо друго да правиш освен да чакаш деня на запълването  Thinking Надявам се зъболекаря ти знае какво прави. За повръщането момичетата са ти казали. И моите много кихаха до 4-5 месечни по 10-15 пъти на денонощие (броила съм ги  Mr. Green ) винаги по три пъти един след друг. Гадното е че Михаела нощем от кихане се буди и после трудно заспива като се е стреснала така  Tired

# 281
  • Мнения: 9 785
На дъщеря ми така и оставиха два отворени зъба преди седмица newsm78. Каква е тая "мода" напоследък Rolling Eyes. Не и е изтичала гной или кръв. Това за памука и на нея са и го казали.

Кристалче, как е бебето?

.... винаги по три пъти един след друг....

Дааааа, явно повечето бебета кихат по три пъти Crazy. Със сигурност не е притеснително. Прочистват си нослетата така.

# 282
  • Мнения: X
Момичета, получих току що първите кръвни изследвания на бебето и съм малко притеснена, че половината неща не са в норма. Обадих се на джипка, каза, че е нормално за бебета да не са резултатите в норма и каза, че утре на прегледа ще ги погледне.
Имате ли някаква представа за нормите при кръвна картина на бебе на 6-7 месеца? Притеснява ме СУЕ на Панченко, което е много ниско - 2 от 5/15. А също така и ниските гранулоцити - 23 от 37/92. Thinking

# 283
  • Мнения: 9 767
Поли,от снощи не е повръщал.Явно наистина му е дошло в повече млякото.
И,педиатърката каза,че не е притеснително това кихане,ама нали пък каката ни беше болна преди 4-5 дни,та е нормално да се вкарам в някой филм ooooh!

# 284
  • Мнения: 10 250
Момичета, получих току що първите кръвни изследвания на бебето и съм малко притеснена, че половината неща не са в норма. Обадих се на джипка, каза, че е нормално за бебета да не са резултатите в норма и каза, че утре на прегледа ще ги погледне.
Имате ли някаква представа за нормите при кръвна картина на бебе на 6-7 месеца? Притеснява ме СУЕ на Панченко, което е много ниско - 2 от 5/15. А също така и ниските гранулоцити - 23 от 37/92. Thinking
По принцип наистина е нормално при бебета да има отклонения, при нас също беше така, но за да не говоря наизуст, след малко ще потърся изследванията на сина ми и ще ти пиша пак Hug Аз също се бях притеснила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт