Бременни майки в чужбина - 32 тема

  • 23 264
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 914
...

Звезди,
шА додИ ... не го мисли Wink хайде свърши, каквото си запланувала за днес - утре, пък то ще ти е послушно бебето, ще видиш!!!  Hug Wink

Аз чак за другата седмица го планува, сега само му се моля да почака още малко. Joy Че снощи пак се събудих с едно напрежение в кръстта... А така ми се спеше, заспах и по едно време в пронисъница, усещам, че още ме боли и си мисля: "айде разкарай се , бе!" Joy

# 31
  • Мнения: 1 268
Боби, щях да те питам, от Митюела дадоха ли ти някаква премия по повод раждането на малката?
Миналия път с първото раждане ние не си направихме труда да им пратиме копие от акта за раждане на малката.
Вече са ми пратили еднократната помощ, още в 7ми месец, аз обаче въпреки , че когато живот и здраве малката стане на 2-3месеца ще отида до франция, искам да си спра детските добавки-180евро, поне докато сме в бг.Не искам да злоупотребявам с това, да съм в бг , а да ги вземам.Когато окончателно се върнем във Франция предполагам мога да ги възобновя.
Чудя се и друго дали да ходя да поставям ваксините там newsm78 Нали първата е на 2рия месец, предупредила съм и тук в болницата да не поставят никакви ваксини на детето.Знам, че ще ми дойде малко на горнище да пътувам постоянно с малко бебе и дете , но пък не знам кой е по-добрия вариант newsm78 Макар, че казват , че ваксините тук и там са едни и същи, почти.
Другия ми въпрос е , какви противозачатъчни съобразени с кърменето ти изписаха, че вече съм забравила аз какви вземах newsm78

# 32
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
doh Звези, абе за тебе питах де, ама съм объркала лимонова с оризова...ама ти си кажи де - добре ли беше?
А тези болки в кръста - мене ме разбиват, в комплект със седалищния нерв, а още съм далече от заветната дата ooooh! ама вчера вечерта като се засилих, та едни упражнения е само охкам и пъшкам, ама съм решила всяка вечер да не спирам, че иначе по-зле става. Ми ако трябва да раждам по гръб, шъ умръ, честно - аз не мога една ехография да изтрая и после докито като каже, айде готова сте, ставайте - ми как да стана, като не мога ooooh!

Днес при нас едно слънце греее, та бях на разходка с кучето и дано да е така времето, че ако се застоя в къщи и става лошо...
Айде отивам до пощата...
До скоро Peace

# 33
  • Мнения: 7 914
cutty,
  една от любимите ми е, само  че е със шоколад... та затова изчовърках само ориза. Crazy
Не питай, аз даже си мсиля, че са някакви сухожилия -  здравето ми вземат. Снощи, след поредното 00, като легнах и ха разтворих краката да си метна възглавница и така изпищях от болка, че мъжото скочи от леглото. Joy

# 34
  • Мнения: 170
о имаме си още едно бебе Simple Smile
Lammah, честита ти дъщеричка. Пожелавам ти да е много здрава и послушна и да оставя мама от време на време на поспива.
Аз сега се връщам от моя лекар, правиха ни запис на тоновете, ама като никога беше решил да спи бебко и сестрата доста го ръчка да се поразбуди. Извадиха ми най-накрая серклажа и после веднага усетих разликата като ходих, чувствам едно напрежение, абе направо си боли. Доктора ми вика, че му е много интересно сега кога ще тръгне раждането, но според него едва ли веднага. Дадоха ми пак час за след седмица, ако дотогава няма развитие. Разбрахме се и да пробвам с водно раждане, пък да видим какво ще стане.
И сега съм се оттегнала на дивана и си мързелувам.
Shamsina, много са хубави снимките. Сетих се, че наскоро гледах някакъв документален филм за Ливан, но изглежда не е бил сниман наскоро, защото имаше доста порутени сгради, а на твоите снимки наистина дори не изглежда и като арабска държава.
Звезди, ти май си единствената, която иска да си дочака термина. 
Siuu, ти голяма мома си отглеждаш.

# 35
  • Мнения: 7 914
...
Звезди, ти май си единствената, която иска да си дочака термина.  
[...


 Като не ми стигнаха 39 седмици да си почина и да се нарадвам на футболиста. Heart Eyes

 И на мама де Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Мнения: 170
А мене май започва да ме дострашава. На мен ми е супер неприятно само от гинекологичен преглед, а как ще издържа раждане. Confused

# 37
  • Мнения: 2 369
Lammah честито обебване и добре дошла на Теодора на бял свят!

айде сега се очква бебевалеж тук:)

# 38
  • Мнения: 1 071
LAMMAH, ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ЩЕРКАТА! И СИ Е ИЗБРАЛА МНОГО ХУБАВА ДАТА!
Аз точно днес си мислех, че 20.10.2010 е една прекрасна дата за раждане. Жалко, че още ми е рано Simple Smile

Флъфи, последните събития в Ливан са от 2006 г. Моят мъж е бил там през 2004 и каза, че има голяма разлика от тогава до сега. Та вероятно и филмът, който си гледала е от преди 2006 г. Макар че и сега има квартали, които не са препоръчителни за чужденци в Бейрут, ама ние не сме имали и намерение да ходим там Simple Smile А ти си почивай активно, че нали ни "плашат", че после няма кога да почиваме Simple Smile За самото раждане - не се шашкай, то като почне, няма как да спре, аз все си викам че 6 млрд. души има на тоя свят, нали и те така са се появили Simple Smile То пък и аз кво давам съвети, като никога не съм раждала.

Друго се сетих сега, обаче, ако караме с тия темпове - по бебе на страница, мисля че след няколко теми ще обърнем отрицателния приръст на България в положителен Simple Smile

# 39
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Юпи - цели 2 бебчета. Hug Hug Hug Цвети Честита ви радост, бързо и лесно възстановяване ти пожелавам и хиляди щастливи мигове заедно!
Lammah - Честита дъщеричка и на тебе! Hug Hug Hug Да расте здрава, щастлива и усмихната за радоста на мама и тати!

# 40
  • Мнения: 7 914
А мене май започва да ме дострашава. На мен ми е супер неприятно само от гинекологичен преглед, а как ще издържа раждане. Confused

Мен от раждането не ме е страх и първи път не ме бе страх... Rolling Eyes
 Ама бременният ми мозък се чуди за какво да се тревожи... ooooh!

# 41
  • Мнения: 628
Мари,
Помощ не получихме, а и детски също ;-( А ти не си спирай детските, нали тук си осигурена, не в БГ-там нямаш детски! Ако за постоянно се пренесеш - със закриване на здравни карти, адрес постоянен и т.н. тогава се спират.
Хапчетата са Cerazette 0,075- от 15-това ден след раждането - 3 опаковки без спиране.
А за ваксините - и тук има разлика - на нас ни сложиха превенар 13, а на Мони на Ивенцето само превенар. В Бг си сложете само БЦЖ, но на 1 месец поне да е станала беболината.
Пиша от телефона и забравих още нещо дали ме пита.

# 42
  • Мнения: 1 268
Боби, ами аз се осигурявам и на двете места, и във Франция плюс частна осигуровка и тук също.
Мислим да сме тук около година, половинката е направил една опция вместо да е на борсата има опция към работите му да си ги пази една година.Така, че до година сигурно ще се върнем.
Не знам как да процедирам newsm78 Осигуровките ще си ги плащаме и като не сме във Франция, също и частната осигуровка, но със сигурност ще си ходим и до там .

# 43
  • Мнения: 628
Мари, ако официално си резидент тук, няма как да си и с постоянен адрес в Бг, затова и тук си получаваш детските. Ако декларираш че се местиш в Бг, Ще ти спрат всичко, като се върнеш Ще минеш процедура бюрократщина и Ще се регистрираш и пак получаваш тук. Нали знаеш - май 180 календарни дни на 12 месеца ако си в друга държава - там си резидент и там плащаш осигуровки, данъци и всичко . А щом тук си плащаш, за какво и в Бг?

# 44
  • Мнения: 1 593
О, дъжд от бебета  Party
Честити и здрави да са на всички техни близки.

Звезди, мерси   bouquet

Shamsina, благодря за снимките   bouquet

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 15:24 от Лeни

Общи условия

Активация на акаунт