Бременни майки в чужбина - 32 тема

  • 23 283
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
Здравейте момичета, как сте днес?
Аз един бърз рапорт да направя, в обедната си почивка Simple Smile
Видях се с акушерката днес, мериха ми кръвно и чухме сърцето на бебето, звучеше много силно и ясно! Много приятно чувство Simple Smile

Иначе кръвта ми е добре, само че съм А отрицателна и ще ми бият Анти-Д инжекция по натам. Някой да е минал през това? Интересно ми е.

Питах за токсиоплазмозиса, акушерката се скара ако съм решила да махам животните, аз казах не не, само искам да знам дали не трябва да ми се направи този тест, тя каза, ами ако си внимавала досега, с ръкавици и т.н няма проблем...Иначе котката вече си ходи само навън, така че не се налага да и чистя повече.
Та така...нищо друго ново. Гледам бебешки дрехи сте споменали, още не ме е хванала музата за тях, гледам ги понякога, но нищо все още не трепва в мен Sad

Може ли и аз парола за тези албумчета да получа, моля? Simple Smile
Хайде лек ден на всички   bouquet

# 61
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Да ви се оплача,от ден на ден все по-трудно спя,тази нощ бебо въобще не риткаше аз не можах да спя,чак сутринта съм заспала и сега пак се разчистих,пералнята ще се счупи от въртене.
герчеспокойно мила,всичко ще е ок,на мене сега в 36 седмица ще ми е третият скан,как разбраха че бебока е 1420 гр само чрез мерене на корема ли?спокойно както мама казва голямо бебе по-лесно се гледа,а все някак ще ги родиме. Hug
звезди малко ти завиждам,искам и аз да посрещам мама но ще е чак на 5.12.хайде добре ти  дошла! Hug
water4e лек път до бг-то  Hug
Shamsina къде са снимките от Ливан?в албумчето ли?аз сега го разглеждах и нищо не видях  Rolling Eyesискам и аз снимки
хайде още много бебета да има в тази темичка Hug

# 62
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Звезди - завъждаме баба, а? Mr. Green кой като теб... и бебо изчака baby_neutral
Герчи - споко, не се притеснявай - вътрешното спокойствие е много важно... Praynig Hug
Светле - и нашия бебко рита, ама ние пък от проблеми в работата, се събудихме и двамата в 2ч през нощта и от тогава работим...абе луда работа ooooh!
Мен пък ме мъчат киселини Sick направо не ме свърта...
meleean - и аз съм с отрицателен резус фактор. В 28 седмица бих една инжекция и очаквам друга до 72 след раждането. Сега акушерката ми поиска от лабораторията да ми направят кръвни изследвания за антитела, та ще видим... но нищо притеснително...
Охххх спи ми се...и май ще взема да дремна малко Tired

# 63
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Мацки Цвети и малката Мишел са добре,най-вероятно до 2-3 дена ще се приверат в къщи.все още не и е слязла кърмата,каза че ще и занесат флашка и ще се опита да влезе в форумчето.останалата подробност от нея.праща на всички ви много поздрави  Hug
cutty как си с апетита?моя както винаги никакъв го няма  Sadдори и плодове не ми се ядат,само минерална вода пия.
meleeanтука при мене в 34 седмица бият инжекция,в картона ти трябва да пише ако си негатив в коя седмица ще ти я бият.може долу при вас да не е в 34 г.с,провери най-добре в картона или питай акушерката си. Hug

# 64
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Светле - учудващо апетит имам и то голям, но пусти му киселини, много ме дразнят...
Да предадеш много  Hug на Цвети и малката беборана... Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 293
Момичета, моля помогнете http://save-yana.info/ нека помогнем на Яна, ясно ми че всички сме далеч от Варна, а и повечето от нас кърмят, но разпространението на информацията също е много важно! Момичето е на моите години   Cry

# 66
  • Мнения: 4
Здравейте, мацки!
Светле,как разбраха ме питаш..гледаха ме на скан и  #Crazy :"О,какво голямо бебе!",а как точно го измериха,че е толкова незнам!Днес съм вече малко по-спокойна,но вчера беше направо ад.Чудя се да се смея ли вече,да плача ли какво да правя?! ooooh! Вчера ми дадоха поредната рецепта за желязо,днес отивам да го купувам и жената в аптеката ми казва,че не може да ми го даде!!!!Рецептата важала за района на болницата от където е издадена!Това е на 3 часа път от мястото където жевеем в момента! smile3511 Аман!!! #Cussing out
Meleean,аз също съм с отрицателен резус.Тук в Англия..,(cutty,незнам при вас как е) инжекцията е безплатна и се бие м/у 28-а и 32-а г.с.Като родиш живот и здраве както ти е казала cutty,до 72 часа бият още една,за да няма проблеми при следваща бременност!На мен все още не са ми поставяли инжекция,очаквам тея дни да ми се обадят от болницата,за да ме извикат на изследване за антитела...вчера от нерви и притеснение забравих да питам лекаря ама после се разбрахме де..като го свърша това ще ти кажа за какво става въпрос!Иначе нищо притеснително,аз в началото така се бях ошашкала ама впоследствие разбрах,че няма смисъл,нито сме първите,нито пък последните с отризателен резус!
 Hug

# 67
  • Мнения: 154
Gerchy, няма за какво да се притесняваш, щом докторите са ти казали-спокойно, значи спокойно. Бебето ти хич не е толкова голямо, на мен през цялата бременност само веднъж ми казаха колко е голямо-майче точно 28 или 30-та седмица, казаха че е 3 паунда, така че твоето си е нормално. Сега чакам пак да ми кажат, че да знам дали ще раждам с упойка или без. Че докторът ми беше казал да намаля сладкото, но аз пуста лакомия-не мога да се спра Simple Smile
Maleen и аз съм с отрицателен резус фактор, на мен обаче ми биха ваксината два пъти, веднъж в 14та седмица и след това в 28-ма...май, пък ще ми бият и след раждането...май. Аз се бях ошашкала, че четох че съответната ваксина съдържа живак и било супер вредно, синдрома на Даун и други щуротии, и съответно попитах преди да ме боцкат, те обаче ме увериха, че вече не ги правят с живак.
Къде са се затрили всички?
Не знам хвалих ли ви се и на вас, на 13-ти ноември съм на курс за раждане, дано само бебето устиска до тогава, че термина ми е на 19ти Simple Smile)

# 68
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
АААА, изпокрихте се мами....

Звезди - ти си извинена, мама е при теб, ама да я инструктираш как да направи поста като тръгне бебо, за да стискаме палци... Peace
Флъфи - къде си бе момиче?

Герчи - абе това с рецептите - гадно... #2gunfire
Светле - къде си днес? Whistling
Терминаторче, ама и твоя термин наближава Hug
Мимикс - изгуби се и тя...

Оххх аз тази нощ не спах добре Tired бебо ми притискаше мехура и аз непрекъснато до 00, а после някаква лека болка май в или около десния яйчник, та не ми беше добре...вчера нещо се притесних защото 3 пъти ходих до тоалетна, и си викам...ааааа, още е рано за очистване на организма...ама съм в едно такова летаргично настроение...та не знам Crossing Arms newsm78
Нещо се замислям да хваня да свърша някоя друга работа в къщи...и да си подготвя финално сипсъка за болницата, така че да съм спокойна...а другата седмица ще пазарувам... Crossing Arms

Айде мами - направете запис  bouquet

# 69
  • Мнения: 1 071
Cuty, ето, записвам се с днешна дата Simple Smile)) Добро утро и от мен!
Аз от толкова ядене тия дни не мога да седна и да пиша. Не че ми е извинение, ама...
Добре че редувам яденето с разходка.

Gerchy, ако толкова ти е мечта близкият изток, може да си сменим местата. Аз и преди съм казвала, че на мен Англия ми е слабост Simple Smile Шегата настрани, но ако решите някога да пътувате насам, Сирия е една от задължителните дестинации. Горещо препоръчвам.

Fleur, сега ще видя покупките, барем ми дойде вдъхновението и на мен за пазар Simple Smile

звездичка, много е хубаво мама да е на гости, забавлявайте се много

Светле, споко, това с ритането не е никакъв показател според мен. Нали казват, че и бебетата имат по-спокойни и по-неспокойни дни като нас. Наш`то синче пък е толкова спокойно, че я ме срита по няколко пъти на ден, я не. Трябва да го моля за повече Simple Smile)) Явно на татко си се е метнал. Ето линк за снимките от Ливан:

http://dari2009.snimka.bg/asia/lebanon-2010.542785

Терминатор, така е добре с курса - минаваш го и отиваш да раждаш Simple Smile

При нас най-накрая времето започна да се оправя и да падат температурите, че последната седмица пак беше мор и жега. Та мисля следобяд да се възползвам от намалението.

# 70
  • Мнения: 170
Cutty, тук съм мила. Heart Eyes Толкова лесно няма да се отървете от мене. Laughing Вчера ми беше първия ден вкъщи и се отдадох на чистене и спане. После имах и една приятелка на гости и не стигнах до писане тук. Иначе съм добре, май няма да е скоро при мен, може и ноемврийче да излезе на края моето мъниче. Това, което описваш и се случва и на мен доста често, мисля си, че е от позицията на бебчето, понякога така се наместват, че натиска върху мехура е голям и постоянно имаш чувството, че трябва да ходиш до тоалетната, на мен ми се е случвало по пет пъти един след друг да ходя.
Shamsina, хапвай си, сега е момента да си угаждаш, пък после все някак ще ги свалим тези килца. Аз в началото почти не вдигах, ама после като се започна от 6ти месец няма спиране.
Fleur, много ми харесаха покупките, страхотни неща си купила на бебко. Тук за съжаление няма чак толкова много избор на дрешки Confused
Светле, прати много поздрави на Цвети, ако се чуете пак.
Gerchy, много неприятно това с рецептите, особено пък желязо, по принцип и свободно можеш да си го купиш, така че не разбирам защо така те размотават. А за скана, не се притеснявай, а си мисли, че още веднъж ще си видиш бебчето. Всичко ще е наред. Hug

# 71
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
cutty тука съм мила,за разлика от други нощи,тази нощ си поспах,обаче се събудих със схванат крак,ааа още ни е ранно на нас никакво раждане,няма да се даваме  Hugи аз лека полека ще започвам с чистенето Hug
shamsina видях снимките  Hug олеле при вас си е лято,тука при нас само сняг дето не е паднал,ама то сняг не се задържа тука Hug
терминатор бебо ще чака да свърши курса до тогава в мама на топло Hug
герче много кофти с рецептата  #2gunfire на мене пък тука нито веднъж не ми казаха колко тежи бебо,обаче сега в 36 седмица на скана дано да ми кажат,ако не аз ще настоявам. Hug
флъфи къде се изгуби мила? Hug
звезди как е мама?
fleur много са хубави дрешките за бебо. Hug
офф времето е ужасно,вали дъжд и е 8 градуса,ще се седи цял ден в къщи,а мислих да ходя на шопинг,дано утре не вали.

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 12:40 от swetla99

# 72
  • Мнения: 15
Здравейте Simple Smile
swetla99, благодаря за паролата! Между другото пощата ти беше препълнена.
Разгледах вчера албумите, все хубави майки, бебета, та и дрешки  Hug Може и аз да се пусна там, като се сетя да си направя снимки, все още не съм снимала коремче, макар че леко започна да се показва вече.
Благодаря момичета за разясненията за инжекцията  Hug Аз не че се бях притеснила, но ми беше интересно каква точно е процедурата, но явно си е просто една инжекция. Мисля че, таткото се притесни повече защото го сварих да чете wikipedia посреднощ за кръвни групи и какво що... Laughing
При мен на 24-тата седмица имам среща с акушерката и там ще обсъдим дати за Анти-Д и т.н. Но gerchy, да разкажи за какво става въпрос при теб след това  Hug
Като говорите за апетит, ех искам и аз моя да се завърне, и да ям колкото си искам  Grinning Сега ям малко и на често, иначе повръщам, ама хич не ми харесва така, не изпитвам удоволствие от храната вече, а какъв чревоугодник бях преди това....
Мисля тази събота или неделя да отида да поплувам, може да ми повдигне настроението.

# 73
  • Мнения: 1 038
Момичета включвам се и аз. Hug
Обаче съм много притеснена, преди няколко дена бях при джи-пито заради един обрив по-корема и бедрата.Обрива беше с едни ситни пъпчици, които много сърбят.Предписа ми няколко мазила, но от както се мажа пъпките се превърнаха в огромни червени петна, а за сърбежа да не говорим, непоносим е, не мога да спя по цяла нощ.Докторицата която ме прегледа каза, че по-някога е нормално да се случи при бременните, като ме убеди, че и мазилата които ми изписва са абсолютно безопасни за бременни.Като петниста хиена съм, много съм страшна за гледане и вече сериозно се притеснявам.Това ми е втора бременност. не съм имала подобен проблем.Четох в някой форуми, че било нормално и се появявало по-често в последните месеци от бременноста, когато най-често излизат и стриите.Аз нямам една стрия по тялото си, родих бебе 4.200 нормално, но не знам дали ще изтърпя този обрив.Не знам от къде ми дойде това чудо, много ми е притеснено, в понеделник пак съм при джи-пито, ще видим.
И едно питане също, единственото което помага при сърбежа макар и временно е спиртът, но се мажа по някога само по-краката, не смея по корема, не знам до колко е безопасно?

# 74
  • Мнения: 7 914
cutty
 няма да стане да обучавам мама.  Mr. Green
 Тя ще идва с нас. Joy

А за очистването... Миналата седмица бях така всеки ден. По 3-4 пъти до 00. Ама сега 2 дена нищо. Бях забравила какво неудобство е. Rolling Eyes

 И мен ме боли  отляво и отдясно  ниско долу -  точно като болка в яйчниците. Смятам днес да питам на какво се дължи.


swetla99
 и на мен не ми казват колко тежи бебока, без да питам. Peace


flufffy
 не се ли измори вчера? аз повече от една задачка на ден не си планувам. Crazy


meleean

 и аз планувам плуване, но след раждането.

Magimon

 не бях чувала за този обрив... И за спирта не знам какво да ти кажа. Но аз предния път при бебе 4,5 кг се оказах с едни мижави стрийки на паласките, а сега ми се "нацепи" коремът отпред Twisted Evil Както казват вяка бременност е различна. Кога тярбва да ти мине този обрив? някакви излседвания не ти ли направиха? Thinking

Мама вчера дойде, но не всичко гладко де. тази седмица ни върви наопаки. Онзи ден мъжото спука гума. вчера се оказхме  " без кухня", понеже каналът се задръсти -  наводни съдомиялната  и кухнята остана без вода до днес. като излизахме вчера за летището, мъжа ми отишъл към колата с дечко, аз излизам последна и хлопнах вратата, при което се оказа, че ключът му е останал отвътре. Twisted Evil Та викахме ключар и хубавичко ни обра, понеже мъжът мис е мъчи час-два, но не успя да я отвори. Rolling Eyes
 Но вече връчих на мама куп дрехи за шиене и гладене.  И лист с какво да готви 2-3 дена. Joy


Общи условия

Активация на акаунт