Отизиви за 127 ОДЗ София - всички филиали

  • 27 373
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 569
Здравейте! Който има преки впечатления от това ОДЗ и филиалите му, моля нека го сподели. Най-вече се интересувам от новия филиал - ж.к. Стрелбище, за който разбрах, че е нов и хубав.

# 1
  • Мнения: 382
Като гледам възрастта на детето от лентичката сте за яслена група догодина.Тя се намира на ул."Дедеагач"42.

# 2
  • Мнения: 1 569
Но има ли някой впечатления от това ОДЗ? И щом сме за филиала на Дедеагач, има ли някой впечатления конкретно от там?

# 3
  • Мнения: 735
Мненията са много разнопосочни.
Говори се за огромни групи, посредствени възпитатели, "рекет" за набавяне на играчки... Но иначе са обявили конкурс за треньор по плуване - значи, че може и да пуснат басейна някой ден...

# 4
  • Мнения: 11
Приеха сина ни в яслената група от сепември 2010. Първоначално беше обявено, че с децата от неговата група ще са в новата сграда, но последствие ни казаха, че яслената ще е в сградата на Дедеагач до навършване на възрастта за 1-ва група ДГ, когато ще ги прехвърлят в новата сграда.
Ние лично сме доволни от условията и лелите, които са на Дедеагач. Сградата е хубава, малкия е щастлив и сутрин, когато го оставяме и вечер, когато го взимаме. Научил е песнички разни, опитва се да сглобява все повече думички в едно изречение, научил е вече да брой до 10, да поздравява и да благодари. Само ми се струва, че нещо няма никаъв напредък с гърнето, ама .... стискаме палци да стане скоро.
Не съм забелязала обаче да има проблем с броя деца в групата. Беше обявен прием за 20 деца, но според тетрадката в която се подписваме, когато водим и вземаме децата, не съм виждала да се събират повече от 15-17 деца, а сега в този сезон са около 10-13.

# 5
  • Мнения: 202
Моето дете е в новия филиал.Базата на градината е страхотна,нова с много добри условия-големи помещения за игра и занимания.Леглата са отделени от зоната за занимания,санитарните помещения са идеални.Навсякъде е много светло и просторно с  приятни цветове,все пак филиала се експлоатира за първа година и няма как да е по друг начин.
Поддържат идеална хигиена,дори сега в това мокро време не съм видяла следи от обувки и т.н. а всеки знае колко чифта обувки минават ежедневно от там.Ако се наложи на някой да влезе навътре в градината има сложени калци за еднократна употреба.Малко се отплеснах за хигиената,но повярвайте ми имам база за сравнение с друга градина и не мога да ви опиша за каква беше липсата на хигиена там.При въпрос към директорката "По кое време почистват градината"-отговора и беше "Когато няма хора".Някой ще каже,че базата и хигиената не са най-важното,но повярвайте ми не са без значение,не само за децата ви ,но и за хората работещи там.
За персонала-много учтив и любезен с мен и детето.Това което мога да кажа е след първия ден на градина там ми каза"искам утре пак да ме доведеш" , не иска да си тръгва,всяка сутрин ми казва да го взема последен.Получавам адекватна информация за всичко ,което ме интересува,как е минал деня му,новости  групата и градината,ако поискам могат да ми представят учебната му тетрадка за да видя как се е справил и т.н.Не ни рекетират излишно,парички се събират както навсякъде за театър,снимки за празници и допълнителни дейности и то само който желае.Има  медицински филтър,честичко на вратата го преглеждат,ако не са ги прегледали там, минават по групите да ги прегледат и ако има проблем се обаждат на родителите.Това не е успокоение,защото лично разговарях с двете мед. сетсри на градината(психически съм обременена,че детето ми изкара 4 бронхита мин. година),че те преглеждат децата,но болничките идват сутрин прилежно издухани и накапани с капки,даден Панадол и всичко по-реда си,така че контрола трябва да е повече от наша страна.
Мога да пиша още,но който го интересува да пита с радост ще помогна
С две думи аз съм много доволна за това ,че детето е спокойно и ходи с желание.
п.с. от февруари започват и плуване 2 пъти седмично,което за мен е само плюс.
Забравих да пиша и за храната,менюто е добро има плодове, айрян,риба.Не ми харесва само филията с теч. шоколад,но....в сравнение компота, кренвирша и филията с маргарин в другата градина го преглъщам.

# 6
  • Мнения: 1 569
Радвам се, че има 2 положителни мнения в темичката. А момичета, ориентирайте ме моля. Яслената сграда близо ли е до бул. Гоце Делчев? Чудя се това ОДЗ (и специално яслената сграда) дали е по-близко до Г. Делчев и Българиа или 43 ОДЗА Талант???  newsm78 По картата така и не мога да се ориентирам..

# 7
  • Мнения: 13
Бърборанке, зави си от коя страна се намирате- 1.по-близо до бул.България или 2.до бул Петко Тодоров.
Ако сте на първия вариант 127 ОДЗ и филиалите са на ул. Нишава и преките,т.е. около 5мин, а 43 ОДЗ и близо до 29 поликлиника, около 10мин. При втория вариант е обратното.Надявам се да си ме разбрала.Аз съм точно началните блокове на Гоце Делчев, близо до България и съм "измервала" разстоянието. Wink
Нади, трудно ли ви приеха? Ние сме чак за детската, но като гледам какви са напливите за новия филиал, отсега се готвя...

# 8
  • sofia
  • Мнения: 786
За пръв път чувам за детска градина в апартамент. Относно филиал бл 97 се чудя що за чудо е това? Някой да ме ориентира може ли?

# 9
  • Мнения: 202
Трудно не,но с  повече късмет Simple Smile Бяхме в гранична група и просто ни изтеглиха на лотариен принцип.
Сега във новия филиал няма яслена група,тя е в централата,за следащата година незнам как ще е,защото едната група е четвърта.
За пръв път чувам за детска градина в апартамент. Относно филиал бл 97 се чудя що за чудо е това? Някой да ме ориентира може ли?
Това не е прецедент за градините в София,другата градина ,която е с филиали в блок е "Брезичка"-спрягана за една от елитните в Южните квартали.

Да допълня само ,че тази година им бяха организирани 3 ски училища.2 от тях бяха на Витоша и се прибираха вечер и едно  5дневно на Мальовица.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 786
Значи не е толкова лошо колкото изглежда Simple Smile Благодаря

# 11
  • Мнения: 28
Здравейте

Моят син също кандидатства за 127 ОДЗ, но в двете предпочитани от мен места (ул. "Тулча" и ул. "Дедеагач") няма обявени свободни места. Имаме голям шанс, ако на първо желание запиша филиала в бл. 97, но ми се иска, ако някой има отзиви за него да напише малко повече информация, защото за другите две места съм събрала мнения от приятели и познати, но за него нямам никакви.

Предварително благодаря!

# 12
  • Мнения: 6 031
Ето една тема, касаеща тази градина-филиала в блока http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=469888.0

# 13
  • Мнения: 28
Благодаря много!

# 14
  • Мнения: 513
Здравейте

 Имаме голям шанс, ако на първо желание запиша филиала в бл. 97, но .....



как се определя шанса?Те първа се сблъсквам с детски ясли и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт